×

Як розмитнити посилку >100 євро віддалено і без брокера

Привіт. Купуючи товари із-за кордону >100 євро, потрібно сплатити митні сбори. Але це не просто відправити потрібну сумму через інтернет банкінг, потрібно заповнити митну декларацію М16.

В ідеалі цим займається перевізник, але якщо ваш перевізник (привіт Fedex/Tnt) цього не робить і нав’язує послуги брокера (900+ грн, інфу та довіреність заповнювати все одно будете ви самі). Оформити м16 можна самостійно і віддалено (с 27 листопада 2019 року)

Мені вдалося це зробити, інфи майже немає і я вирішив написати гайд.

Отже, що потрібно для самостійного оформлення:

  • Електронний цифровий підпис (якщо є акк в приваті — можна завантажити звідти)
  • Система на Windows
  • Програми MDExplorer (з пакету MDOffice) та QD Professional
  • Акк на ukr.net (інші сервіси seems to be not working) для відправлення листів через SMTP
  • Скани доків: авіанакладна, інвойс (потрібно отримати у перевізника), скрін вашого товару з ціною на сайті
  1. Завантажуємо MDExplorer (частина Mdoffice), заходим Сервіс — Міжнародні Експрес Відправлення, натискаємо «Створити нову М-16»


  2. Тут заповнюємо тільки поля: Валюта, Транспорт, Фактурна вартість. Немає сенсу заповнювати всі поля, (відправка на митницю не працює з жодним з протестованих e-mail сервісів) від MdOffice нам потрібні тільки розрахунки митних платежів


  3. Тепер потрібно зберегти декларацію в форматі .imfx. Відмічаємо декларацію, в якій заповнювали поля:


  4. Натискаємо «Вивести М16 на митницю» Обираємо шлях для збереження, відмічаємо чекбокс «Відміченні М16», натискаємо «Виведення». Тепер у вас є файл .imfx з розрахованими митними платежами.
  5. Качаємо та встановлюємо Qd Professional, модуль для експрес відправлень, бібліотеку ЕЦП за посиланням www.qdpro.com.ua/downloads
  6. Йдем в прогу декларацій.
  7. Цифровая подпись — > Параметры подписи —> Электронные сообщения Вставляємо данні smtp (гайд для ukr.net тут). У вкладці «Получение сообщений» заповнюємо поле «Электронный адрес для получения ответа таможни» У вкладці «Общие» — поле «Копия»
  8. В цьому ж меню обираємо «Сертификат открытого ключа» і вказуємо шлях до папки з сертифікатами підпису. Сертифікати підпису для Приватбанку можна завантажити тут, якщо ЕЦП робився у іншому місті — потрібно гуглити.

    Якщо сертифікати не вдається вибрати через це меню — вручну копіюємо завантаженні сертифікати у папку C:\Intes\QDPro\EDS\IVK\CERT

  9. Заходимо в программу експрес відправлень.

    Натискаємо «Загрузить єлектронную копию».

    Вибираємо збережений .imfx файл з MDExplorer. Тут заповнюємо усі поля за прикладом.

  • При виборі дати заповнення программа попрохає вас ввести курс долара та євро за НБУ. Курс можна знайти тут.
  • Для кожного відправника буде різний митний пост. Для TNT/Fedex дані на скріні. Дізнатися пост для вашого перевізника можна на гарячій лінії митної служби: 1548 (по Україні) та (044) 284-19-34 (по Україні та з-за кордону). Тут же дізнаємось і телефон митного посту.
  • Код ДРФО = ідентифікаційний код
  • Код товару зручно підібрати в MdOffice. Для цього 2 рази клікаємо на полі:


Відкриється таке вікно:

  • Прикласти файлів документів потрібно тут.

    Для інвойсу код 380, для авіанакладної 2751. У інвойс прикладаємо скрін ціни.

Місце декларування — ЦСС вашого перевізника (потрібно гуглити). Декларант — це ви, заповнюємо так само як і отримувача. Митні платежі будуть пораховані автоматично (для цього ми імпортували файл з MDExplorer)

  • Натискаємо «Электронная копия с ЕЦП \ КЕП».
  • Вибираємо ключ ЕЦП та вводимо пароль. Обираємо потрібний endpoint (на кінці повинна бути м16). Знайти endpoint для свого митного поста можна тут.
    Наприклад, для TNT endpoint виглядає так: A100.21_11_M16
  • Відмічаємо чекбокс «Відправити через WEB-сервіс», натискаємо відправити.
  • Якщо з’явилось ровідомлення про успішну відправку — congrats! Чекаємо деякий час (кілька годин?), поки інспектор не візьме вашу декларацію в роботу. На пошту надійде повідомлення у форматі .resp.imfx.
    Перейменовуємо його на .zip і розархівовуємо. В середині повинні бути .xml файли. В doc1.xml буде ПІБ інспектора, в doclist.xml — «Підтвердження про отримання електронного повідомлення»

  • Дзвонимо на митний пост (за телефоном, який ми дізнались на гарячій лінії митної служби) і намагаємось поговорити з потрібним інспектором (з doc1.xml). Так як НІЯКОГО подальшого інформування про обробку вашої декларації не відбувається, вам потрібно домовитись з інспектором, щоб він повідомив вам про результати перевірки правильності заповнення декларації. Залишаємо інспектору ваш мобільний номер і просимо передзвонити після перевірки.
  • Якщо все добре — інспектор подзвонить вам і скаже кидати гроші.
  • Реквізити оплати тут (скоріше за все вам потрібна Київська митниця), код виду сплати — 350
  • Можливо потрібно буде знов подзвонити і повідомити інспектора про сплату.
  • Це все, вашу посилку відпустять на відправку!

    Замітки:

    • Qd pro не всі дані зберігає в .imfx файл, перевіряйте наявність всіх даних кожного разу перед відправкою
    • Якщо виникли проблеми з відправленням — тегайте в коментах.

    PS: 26 серпня 20-го року на доу вийшов пост від хлопців з «Нової митниці» з такою інфою: «...проєкт іще в розробці, очікуємо його завершення у вересні-жовтні. Це „вікно“ по суті є кабінетом декларанта й дає можливість самостійно подавати декларації. ».

    Зараз квітень 21-го, кабінету досі нема, крім того, нема жодного гайду (крім цього посту) як оформити М16 електронно.
    Реквестую в коменти хлопців з «Нової митниці» з апдейтом по впровадженню кабінету декларанту.

    👍ПодобаєтьсяСподобалось7
    До обраногоВ обраному4
    LinkedIn
    Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
    Ctrl + Enter
    Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
    Ctrl + Enter

    Доброго вечора. Дуже потрібна ваша допомога. Як називається міжнародне відправлення на яке не нараховано митні платежі?
    — митним
    — безмитним
    — неомитненим
    — звичайним

    Єдине, що додам до інструкції.
    1. Не встановлюйте MDOffice взагалі.
    2. У них з’явилась онлайн форма для формування декларації М-16 www.mdoffice.com.ua/ua/m16.main.html. На даний час вона в стадії 0.4 beta і не дозволяє зберігати в форматі .imfx але правильно підтягує курси, коректно розраховує і дає можливість сформувати .pdf. Дуже допомогло потренуватись і далі не наробити помилок в QDPro.
    4. Для коректної роботи QDPro потрібно 4 пакета:
    — www.qdpro.com.ua/...​ad/data/qdwin/qdsetup.exe (інсталятор QDPro)
    — www.qdpro.com.ua/...​ad/data/qdwin/qdsetup.qdu (пакет для інсталятора останньої версії)
    — www.qdpro.com.ua/...​ad/data/ivklib/IVKLib.exe (модуль цифрового підпису)
    — www.qdpro.com.ua/...​oad/data/qdwin/qdpost.exe (модуль експрес-відправлень з декларацією М-16)

    Автору подяка за ідею. Скористався. Вийшло. Єдине, шо митники не дуже раділи такому варіанту подачі і розповідали, що вкладені мною скани банківської виписки вони бачать код документа і номер але не можуть відкрити (хоча там звичайний pdf). І намагались пояснить, що поки що такий вид подачі митної декларації не врегульовано законодавством. Зробили вигляд, що вірять мені на слово і порадили зробити оплату з запасом. Замість розраховних мною 190 грн порадили оплатить 220грн. Враховуючи, що ці кошти все одно прив’язані до ІПН коду я погодився.

    Клас, радий шо у вас все вийшло!

    Здається даний спосіб не працює, вся проблема в моменті натиску на Зчитування особистого ключа в програмі QDprofessional(всі модулі (ЕПЦ та Міжнародні відправлення) з архівами з 2000 по 2022 встановлені) , в декларації М-16 програма видаляє поля, скидає дату, здвигає Інвойс, і файли вкладені переміщає. Протестовано на Windows10×64 та WinXP 32(x86) (Зберігає програма створений в ній файл також з проблемою цих полів та дат, валют та іншого)
    Дуже багато нюансів, звісно не описані, але все можливо знайти 7 годин пошуків та заповнень з створеннями.
    Можливо хтось знає якесь вирішення даного багу програми, чи якісь інші варіанти оформлення м-16.
    Поділитесь в відповідях.
    п.с. Замовляю послуги брокера, дуже розчарований в програмних рішеннях нашого краю, від встановлення до інтерфейсу, як і самої практичності програм в роботі, Md Office взагалі оминайте, розрахунки доступні по силках qdpro.com.ua/uk/calc/m16

    Підкажіть, у когось зараз працює MDexplorer? Бо встановив, далі просить реєстрацію...

    пошукайте десь у коментарях, тут писали шо модна платежі розрахувати онлайн, тоді MDExplorer можна не встановлювати.

    Була моя помилка. Працює. Але QDpro не відкриває файл «...imfx не является электронной копией ГТД либо структура файла повреждена». Перечитав рекомендації, бібліотеки сертифікатів встановив. Результату наразі нема. Маєте ідеї?

    Дійшли до самого кінця, надіслали, отримали відповідь від митниці, але коли зателефонули нашому митнику, то виникла проблема, що файл не підгружається в їхню програму і вони неможуть його чи відкрити чи прочитати. В чому може бути приблема вони не знають.

    Дякую автору за цінну інформацію. Розмитнив дистанційно, зекономив гроші, купу часу й нервів. Якщо рекомендації статті не працюють, то обов’язково читайте поради в коментарях. Нюансів було дуже багато, — вистачить на написання окремої статті. Сподіваюсь сервіс дистанційного розмитнення найближчим часом зручно адаптують в звичному нам он-лайні.

    Як не старався, скільки не мудрував, а побороти помилку «Сертифікати не знайдено» не вдалось.
    Додам лише, що замість встановлення програми MDExplorer можна скористатись калькулятором на сайті: qdpro.com.ua/uk/calc/m16. Але доведеться вносити суми руками.

    З’їздив особисто в FedEx/TNT. Судячи з усього, можна відправити їм заповнену заяву М-16 навіть без розрахунків, а також скріншот оплати розмитнення на рахунок митниці. Розрахунки співпадають з тими, що можна отримати на сайті вище.

    Підкажіть, чи вдалось на місці заповнити і оплатити? Типу в офісі Федика...

    Не зрозумілий гайд... ну ніяк не можу зрозуміти , що куди...

    Не понял, где взять транспорт в пункте 2? Фактурна вартість, це ціна товару?

    вам повинні з транспортної компанії прислати накладну, там є транспорт і фактурна вартість.

    чи можна вайбер ваш? я не можу зрозуміти де що...

    Остаточно застряв на 7 пункті інструкції. Не можу знайти ніде програму експрес відправлень, тому заходжу «Декларации — Загрузить декларацию» Вибираю збережений .imfx файл з MDExplorer і отримую помилку: «Файл MDM16_282r2.imfx не является электронной копией ГТД либо структура файла повреждена». Підкажіть, будь ласка, що роблю не так і що робити далі?

    Завис на 5 пункті, в інтерфейсі програми Qd Professional не вистачає пунктів і піктограм, пункт «Цифровая подпись — Параметры подписи и отправки сообщений» відсутній. Не можу прикріпити ЕЦП та налаштувати пошту для відправки. Чи для повноцінної роботи треба реєструвати програму Qd Professional?
    При спробі завантажити декларацію з MD Explorer пише наступне: «Файл MDM16_282r2.imfx не является электронной копией ГТД либо структура файла повреждена»

    знайшов, треба встановити библиотеку цифрового подпису IVKLib.exe www.qdpro.com.ua/...​ad/data/ivklib/IVKLib.exe

    Встановив, але в мене досі така помилка (. Чи робили для подолання ще якісь маніпуляції!

    Доброго дня.
    хто може поділитися інсталятором \MDOffice? на їхньому сайті лінк не активний mdoffice.com.ua/...​Install_CD/Install_CD.rar
    Моя посилка попала під розмитнення до TNT, добитися від них нічого неможливо, нав’язують послуги брокера.
    Буду дуже вдячний за допомогу з самостійним розмитненням

    За логікою, з цієї сторінки повинно підійти www.mdoffice.com.ua/...​aMDOUpdateOffice.Explorer

    знайшов де можна завантажити повний пакет MDOffice. Вчуся оформляти М16, але не знаю, як добавити дані товарів, у мене в посилці 4 позиції

    Дуже дякую, мучилася три дні, але розмитнила сама)))

    вибачте ща велику кількість питаннь , дойшла до суану електронного ключп в qdprp , видає помилку , що можна зробити , просто взагалі понняття не маю що з сертифікатом

    допоможіть , не можу в qd знайти де нажимати кнопку про електронний підпис

    знайшла , дойшла до електронного письма з smtp , але на ключі намальован хрест , як це змінити?

    допоможіть будь ласка , не можливо скачати сам md explorer , що робити

    Підскажіть , будь-ласка, а чому не можна одразу відправити на митницю декларацію м16 з MDExplorer? Там немає такої функції?

    Дякую, розмитнили . Інспектор без проблем прийняв декларацію. Для того ,щоб не зникали заповнені поля з деклараціі , її треба зберігти — відмітити ,як оформлену в QD pro

    Друзі, нід хелп! Не виходить розібратися з сертифікатами. На останньому етапі виникає помилка.

    Виникла помилка при зчитуванні особистого ключа.
    Опис помилки: сертифікат не знайдено.

    Все робив по інфтрукції.
    Ключ «приват» у форматі .jks
    Сертифікат «приват» PB-2018.p7b

    В вашей системе нет самого сертификата открытого ключа (файла .cer), файл .jks — это только сам ключ и отпечаток сертификата:

    Заходите на acsk.privatbank.ua/certs, вводите в поиск свой ИНН, получаете ссылку на загрузку архива из двух сертификатов. Обязательно распаковать архив и поменять расширения файлов с .crt на .cer (пришлось смотреть Process Monitor’ом).

    Дальше папку с этими файлами выбираете в упомянутом в статье диалоге с кнопкой Копировать (в настройках QDPro — Цифровая подпись — Параметры подписи и отправки сообщений — Сертификат открытого ключа).

    Там же надо не забыть понажимать иконки «Загрузить технологические сертификаты», и библиотеки.

    сделала всё как написано , всё равно выдаёт такую же ошибку (

    Спочатку необхідно сертифікати із сайту (acsk.privatbank.ua/certs) приватбанку завантажити. Згідно інструкції і потім нажати кнопку Копіювати. Це крім ключа.
    Правда своїм сертифікатам, які теж у приваті взяті, я змінив розширення файлів на «.cer». Тільки після цього програма побачила ці сертифікати.
    У мене ж інші дві проблеми:
    1. По завершенні заповнення декларації,після введення пароля для ключа електронного підпису зникає із декларації 95% введеної інформації і в такому вигляді файл відсилається електронною поштою.
    2. Після введення пароля ключа програма не запитує введення endpoint. Може і без нього можна, але я цього не знаю.

    qdpro.com.ua/edecl — інструкція із налаштувань.
    У ній же електронна адреса, на яку слід відправляти листи із деклараціями. Але чи вона вірна? Не знаю. На мій лист немає ніякої реакції. А може я даремно чекаю. Запитань багато, а відповідей немає. У мене.
    Тож поки я декларацію так і не відправив.

    Сорі, не маю зараз девайсу на Windows щоб подивитись.
    1. QDPRO не зберігає купу полів у .imfx файл, тому після того як ви імпортували .imfx файл треба дозаповняти кожного разу вручну і потім відправляти
    2. Якщо можете — надішліть скрін вікна, що відкривається після натискання на «Электронная копия с ЕЦП \ КЕП».

    Спробую.
    Зразу вибачення, оскільки заповнені поля зникають до появи вікна із ключем. Був трішки неточним.
    Після натискання піктограми «Электронная копия с ЕЦП \ КЕП» появляється меню вводу курсу долара. Після його успішного введення появляється меню для вводу курсу євро. До цього моменту все гаразд. Дані присутні. Тільки натискаю Enter після останньої цифри курсу євро, як дані зникають і появляється вікно із ключем і полем для вводу пароля для ключа.

    Як добавити сюди скріншот я не знайшов, а тому посилання на файли:
    До зникнення даних
    drive.google.com/...​O3L0NO79/view?usp=sharing
    після зникнення
    drive.google.com/...​UeEliN5f/view?usp=sharing

    Тут вирішення — це вводити курс доллара/євро перед тим як вводити всі поля, не пам’ятаю точно, але десь в налаштуваннях це можна зробити, а після цього заповнити поля і відправити

    Так я це роблю до початку заповнення декларації.
    Ці два вікна із введенням курса долара та курса євро появляються після натискання піктограми створення нової декларації. Спочатку я ввводжу курси, а потім появляється бланк декларації, яку слід заповнювати. Після заповнення при спробі підписати електронним цифровим підписом ці вікна знову появляються і знову доводиться вводити курси. А поле чи вікно для введення «Endpoint» так і не появляється.
    Спробував перевстановлювати софт, але результат негативний.
    Сьогодні спробую видалити все, почистити систему, реєстр вінди і знову все встановити.

    Не допомогло. Курси треба вводити два рази. До та після заповнення декларації.

    Можливо хтось ще користувався цим способом? Поділіться досвідом :)

    Не вийшло. Інтерфейс програми

    Qd Professional

    змінено,
    пункт «Загрузить электронную копию» відсутній.
    Є пункт «Загрузка деклараций», але він не дає можливість завантажити експортовану декларацію.
    При спробі пише наступне: «Файл mdm16-2021-08-06-11-57.imfx не является электронной копией ГТД либо структура файла повреждена»

    Дякую! Вийшло розмитнити відправлення від FedEx/TNT.
    Інспектор нічого не казав, що електронні заяви не приймають, або щось такого. Культурно спілкувався, скинув йому на ТГ копії паспорта/інп, була опечатка по вартості з мого боку(в значно вищу сторону) він перепитав чи розмитнюємо по вартості товару та яка вказана в замовлені, не просив нічого передруковувати.
    Найгірше це мабуть підготувати ті всі програми і документи. Але часу дуже багато зайняло навіть з тим що вся інструкція є.

    а скільки часу взагалі це зайняло? в сенсі не саме заповнення декларації, а відгук інспекторів і все таке

    Дякую тобі друже за гайд!!!! В моєму випадку теж вдалося все самому зробити, але другий раз на такі пригоди я не підпишуся 😂 (привіт київська митниця і ТНТ 😛) Краще тепер проконтролювати перевізника і обрати того, який адекватний в цьому питанні, як от Міст Америка і тп.

    Клас, радий, що все вийшло!
    Да, краще з tnt не зв’язуватись

    Треба буде створити петицію стосовно спрощення процедури розмитнення посилок, бо якщо нічого не робити, а сидіти на м’якенькому диванчику чи жити за принципом «моя хата з краю, я нічого не знаю», то в нас в країні нічого не зміниться на краще.

    Там тіпи з Нової Митниці шось тіпа роблять вже більше року, але ефекту небагато. Петиція не допоможе імхо, норм доставки типу Міст Експрес нормально призвичаялись, це один Федекс\TNT такий кончєний.
    Тут 2 варіка: написати листа до американського Fedex чи написати веб-сервіс шоб простіше оформлювати цю діч. Імхо, перший варіант кращий, якщо будете займатись — я підключусь, бо зара вже оформив і лєнь :)

    один Федекс\TNT такий кончєний

    А ви точно впевнені, що вони просто не захотіли «порішати»
    Бо якщо вони не захотіли дати на лапу нашим митникам, то листи в головний офіс явно не допоможуть

    я за обидва варіанти, але перший виглядає швидшим. На разі оформити і подати цю всю діч то було пів біди. Тепер митниця тримає мою посилку, каже що невірно розраховані платежі, скинув їм скріни, а вони мені свої і в них якимось чином мито більше 😀 це при тому, що я ще через онлайн калькулятор перевірив. В мене музичний інструмент по коду підпадає під пільгову ставку 5%, вони рахують 10% 🙄. Коротше те TNT FedEx це повне дно!!!! посилку було відправлено з Польщі до Львова 18 червня, зараз 2 липня і я досі її не отримав. за такий же час мені Міст Америка зі штатів літаком би доставила, без жодних проблем. а тут сусідня Польща 😂

    Красавчик упоротый, я в 2015 году с первого раза верно м16 не заполнил, при том, что только в 2013 завязал с таможенным брокерством. А с нуля заполнить, так вообще круто. Хотя те, кто таможенные декларации сам заполнял, понятно что форма м16 самый легкий вариант. Но это для тех кто в теме, а для людей с улицы тот еще квест

    Какой п***ец, это ж чисто квест из Ведьмака про получение вклада в банке...

    -

    Маю аналогічну зараз ситуацію з Fedex/TNT. Замовив музичний інструмент з Польщі до Львова(педаль до барабанів). Кажуть треба послуги брокера 1000+ грн або їхати самому в Київ.( не розумію чому Київ, адже і митниця і офіс TNTє у Львові, тим паче доставка до Львова)До цього користувався Міст Америка, жодних проблем, прийшла квитанція все сплатив. Чи допоможе цей гайд вирішити ситуацію? Хто що може порадити?

    Спробуйте, це саме про TNT/Fedex гайд, телефони митниці не доведеться шукати.
    P.S. TNT — це якийсь жах, відпишіть, будь ласка, як у вас вийде у підсумку, я мб напишу англійською листа до американського Fedexу про customer experience тут, в Україні, то може вони на TNT повпливають якось.

    це при тому, що за доставку заплачено 80 євро! буду завтра розбиратися

    Підкажіть, чи повністю треба скачувати та установлювати Инсталяционный компакт диск ПК MDOffice ~ 850 МБ? за цим посиланням www.mdoffice.com.ua/ru/aMDOInfoList.html ?

    качайте повністю)

    Вже дійшов до фінального степу, але не працюють сертифікати підпису, пробував ЕЦП Привату, як фіз особа, та з іншої АЦСК, отримую повідомлення: «Виникла помилка при зчитуванні особистого ключа. Опис помилки: Сертифікат не знайдено ».

    В чому річ поки не зрозумів, сертифікати та паролі вірні.

    Спробуйте закинути їх в папку C:\Intes\QDPro\EDS\IVK\CERT

    закинула , показывает что папка занята другими процессами хотя все программы закрыты

    а если копировать другую папку , она копируется , но всё равно не видет сертификат

    і спробуйте туди закинути ще кореневий сертифікат Привату з цього посилання: acsk.privatbank.ua/certs

    зробив, але тепер нове повідослення: «Без діючого особистого ключа та чинниго сертифіката робота бібліотеки неможлива»... требу буде пошукати що то, відразу неясно що саме, бо все валідне в Приваті сьогодні створив всі ключі

    подзвонив службу підтримки, треба було завантажити технологічні сертифікати. але зараз коли вибираю свій ЕЦП зникають суми мита, вводжу вручну, вибираю ЕЦП аналогічна ситуація...

    Підкажіть, будь ласка, як Ви завантажили ці технологічні сертифікати

    гляньте 6 пункт в пості і ще цей комент: dou.ua/...​_campaign=comment#2218490

    Завантажив кореневий сертифікат та експортував з нього діючі сертифікати в форматі .cer Все одно,

    Виникла помилка при зчитуванні особистого ключа. Опис помилки: Сертифікат не знайдено
    Правда своїм сертифікатам, які теж у приваті взяті, я змінив розширення файлів на «.cer». Тільки після цього програма побачила ці сертифікати.

    Дякую за допомогу, лист на митницю відправлено. Запрацювало після того, як я прибрав один файл з двох, що видає Приват — *_cert залишив, а *_enc видалив.

    Відправив!!!! тепер подивлюся, що з того буде))))

    Результат моєї спроби: митники кажуть що для фізособ даний спосіб не працює і у випадку якщо немає можливості особисто приїхати — краще телефонувати їм напряму.

    Усі подані таким чином декларації приймаються з великим скрипом та проблемами з їх сторони.

    Дякую за фідбек, по суті митники не хочуть закон України виконувати.

    Не готовий наразі про це заявити.

    Митники посилались у тому числі на ось цей абзац:
    «передбачити використання електронних митних декларацій (електронних копій митних декларацій на паперовому носії, засвідчених електронним цифровим підписом посадової особи митного органу) **одночасно з митними деклараціями на паперовому носії**»
    zakon.rada.gov.ua/...​laws/show/450-2012-п#n273

    А також на чинний наказ:
    «Разом з митною декларацією М 16 ( 1948а-2002-п ) митному органу подається її електронна копія.»
    zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1081-07#Text

    Спробую якось знайти час детальніше продивитись актуальне законодавство та отримати від митниці та КМУ офіційні роз’яснення.

    Эм, вроде как это все автоматом делают и ничего самому делать не нужно, разве что скинуть доки, чтобы стоимость подтвердить. Никакого гемора особого

    Так само мав досвід з Укрпоштою. Посилку на митниці розпакували, оглянули, запакували, прикріпили документ з описом і сумою митних платежів.
    Прийшло у відділення, де оплатив карткою.

    Згідно трекінку, на митниці посилка пробула всього добу.

    Здається була якась незначна комісія за процесинг чи що, але в порівнянні з Fedex — укрпоштівський варіант можна вважати ідеальним.

    Користуюсь MeestExpress. Посилка приходить на МППО у Львів. Через 1-2 дні приходить СМС з сумою і реквізитами. Після сплати посилка іде далі.

    Я два тижні в березні чекав від них реквізити та суму.

    Так, в березні був якийсь затик на митниці. Посилка з США застрягла там на два тижні

    Заказываю НП и Песото, все плачу на их сайтах в пару кликов. Как-то давно заказал через федекс, они меня погнали на полдня на Петровку оформлять это все ради пары долларов, после этого зарёкся )

    Шта?
    В прошлом году получал по почте свои вещи из США, которые сам себе отправил при возвращении в Украину. Додумался пару посылок оценить в более 100$. Пошлину заплатил пейпассом с телефона прямо в отделении Укрпочты. Ничего не заполнял. Мне сказали сумму, провели через терминал, дали квитанцию. Всё.

    Респект Укрпошті. Я замовляв паверметр для велосипеду, з можливих перевізників — тільки Fedex, оформленням вони не займаються, тому такий жах.
    Друг замовляв через UPS — теж саме.

    На UPS послуги брокера коштували 600 грн (12.2019), все заплатив курьєру готівкою. Судячи з цього гайду, воно того вартує.

    Мне так раму для велика с UK везли через dhl express. Прилетела в Киев за 3 дня, предалагали своего брокера удаленно за 600. В итоге согласились на таможенный транзит до таможни в Днепре и там я уже гривен за 150 растаможил.

    Аналогичная ситуация: заказал шмот с Англии на 96 фунтов. Из DHL пишут, что для оплаты ПДВ в 80грн нужно платить их брокеру 570грн.. Как-то влом. Тем более, что ещё и доставка стоила 700грн. Сам в Киеве. Каким образом получилось сбить цену до 150грн?

    Каким образом получилось сбить цену до 150грн?

    Подкатить на таможню где мне местный брокер(в Днепре они сидят прям там) за 10 минут все составил. Правда пришлось в банк идти оплачивать чтобы квитанцию получить.

    Я в результате сам на таможне заполнил М-16 в двух экземплярах (это совсем не сложно), а дома уже в онлайне оплатил ПДВ. Заняло 2 часа, но это потому, что брендовые вещи были в посылке (их, как оказалось, нужно на складе доставать из посылки, фоткать, отправлять фотки на проверку оригинальности...), а так было б около часа

    Підкажіть, яким чином погодилися на митний транзит?

    Виявляю тут у результаті спілкування з підтримкою Смартпосту (які на нашому боці теж через Укрпошту працюють), що весь цей геморой із деклараціями М16 розповсюджується лише на відправлення через міжнародних експрес-перевізників. А через операторів поштового звʼязку (є різниця, виявляється!) — ні.

    Тож виходить, що респект персонально їм ні за що, просто чергова законодавча шиза.

    У реєстрі поштових операторів 170 субʼєктів. УкрПошта, Нова Пошта, Нова Пошта Глобал, Ін Тайм, Міст Експрес, Делівері, Джаст Ін серед них є. А цих ваших Федексів немає — от і вся розгадка. Причому, гадаю, якщо й через поштових операторів надсилати як експрес-відправлення (себто МЕВ, а не МПВ). то геморой буде той же, причому на EMS це наче не розповсюджується, бо то теж пошта. Тут без юриста не розібратися, обшім ☺

    Частково розібрано тут.

    Мне кажется, или Вы перепутали форум?)

    Підписатись на коментарі