Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Чем развлекаетесь на карантине/локдауне?

Чем развлекаетесь на карантине/локдауне?
Может подкинете идей? :)
Мой любимый зал закрылся, дома мне не вариант заниматься сейчас.

Рада только что потеплело и могу выходить бегать)

Работаю удаленно больше года, живое общение свелось к минимуму с коллегами и друзьями.

👍ПодобаєтьсяСподобалось1
До обраногоВ обраному1
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Завдяки карантину згадав, що у мене вже кілька років валялась без діла midi клавіатура. Почав розбиратися з написанням електронної музики, в результаті купив ще пару контроллерів, мікшерний пульт, звукову карту, дістав з ящика гітарний процесор, який також лежав без діла, полагодив старі гітари... Закінчилось все тим, що нарешті здійснив дитячу мрію — зібрав повноцінну домашню музичну студію. Зараз граю нечасто, але коли таке бажання з’являється, то достатньо просто відкрити кришку ноутбука і все готово — все уже підключено і зкомутовано, рівні виставлені, тільки бери і грай. Я під це діло, навіть, окремий стелаж виділив.

А ще на самому початку пару місяців вивчав арабський. Не те, щоб мені це взагалі треба було, але половити флешбеки з дитинства, коли ходив в школу — безцінно. Трошки нейронних зв’язків, думаю, сформувалось.

А ще нарешті знову почав читати — років 5, мабуть, як не читав нічого повноцінно.
Остання — Микола Аркас «Історія України-Руси». Це, фактично, хрестоматія історії України від найдавніших часів до початку XX століття, яку він писав для свого сина. Дуже рекомендую всім до прочитання. Особливо, мене вразила мова, якою та написана — після неї я нарешті зрозумів наскільки ж совки скалічили її намаганням уподобити до російської.

Зараз читаю доповнене перевидання Д. Яневського про Грушевського, Скоропадського і Петлюру. Раніше це був трьохтомник, останній варіант — доповнений і об’єднаний в одну книгу.
Змушує переосмислити всю нашу історію останніх ста років — в інтернеті про таке ніхто не говорить.

В дитинстві ходив в шаховий курток, останній рік почав знову цікавитися шахами на відносно серйозному рівні — слідкую за турнірами, розбираю партії, вивчаю дебюти.

Ніколи в житті не грав в комп’ютерні ігри, окрім Counter Strike на першому курсі в університеті.
Оце вчора встановив Gothic 3 — сусід по кімнаті грав в неї, а для мене це було якесь відкриття, бо про RPG нічого не знав і весь світ комп’ютерних ігор до цього обмежувався платформерами з 8bit приставок. То я вирішив трошки половити флешбеків і пограти — дружина, яка грає багато і взагалі в темі, сказала, шо для неї це занадто хардкорна гра в порівнянні з Horizon, The Last of Us, Cyberpunk, Deus EX та подібними.

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Может кто знает проводит ли кто-то сейчас тренировки аутдор в районе центра, м.укриверситет/лукьяновка, зоопарка?

Вот, читаю толмут руководства и осиливаю уйму кнопок и настроек шатла. Пока рад, что наконец-то за 9 часов дороги у меня не будет болеть пятка на правой ступне, если разберусь с алгоритмом сосуществованием круиза в паре с механикой. Но уже опечален, что эту же правую ступню надо тренировать под педаль тормоза, так как привычное для меня усилие и резкость нажатия чуть не угробило не пристегнутого менеджера в салоне. Разбираюсь со стыковкой гаджетов и кучей каких-то умных значков по всему салону. Домашние дела и ремонты заброшены, все силы брошены на моральную мобилизацию и ежедневные тренировки. Жену не забрасывал, а то не кому будет рулить климатом и экранчиком на торпеде. Вчера коврики присматривал, купил, вкинул, прочел что купил, утром после ночной спрошу у шефа угадал ли. Сегодня определялся с цветом коробочки аптечки, купил белую, все для любимой (жены). Литраж огнетушителя тоже очень важная вещь, требующая научного подхода и расчетов. Вернулся на 21 год назад, когда брал и осваивал свою первую, не жену, ее — 20 назад. О, есть чем еще в этом году заняться. По поводу общения с людьми — 6 месячный той терьер, теперь 4-ая дама в семье, по рангу выше даже чем теща, милейшей души человечек — и утром разбудит, умоет, выслушает с пониманием, на работу проведет, встретит, трапезу разделит. Жизнь прекрасна, если не заморачиваться проблемами в ней!

не пристегнутого менеджера в салоне

Кто ему доктор.

В автоматах и старт-стоп системах бесит, что момент полной остановки получается довольно резким. На механике ДВС или электро тормоза ощущаются лучше и полная остановка получается плавнее.

А, он чего мне не верят, что лично мне субботники протиаопоказаны, максимум могу поруководить.

если разберусь с алгоритмом сосуществованием круиза в паре с механикой

попахивает извращением.

Впорядковую ділянку в селі. Засипав щебенем ґрунтову дорогу. Викопав колодязь. Встановив електричні стовпи. Встановив вагончик для зберігання речей. Розчистив шматок від верхнього шару ґрунту з травою і будяками, щоб пізніше посіяти принаймні огірки (я дитя асфальту, тому вирішив почати з малого). Насіяв насіння трави-газону там де ще нема трави. Витягнув два здоровенні мішки сміття з найближчого яру; на найближчі декілька тижнів саме цієї розваги вистачить, бо там ще сміття мабуть на мішків шість-сім. Наступний етап розваги — встановлення огорожі. Далі побачимо.

Впорядковую ділянку в селі. [...] Насіяв насіння трави-газону там де ще нема трави. [...]

... А потім інтернет поремонтували.

встановлення огорожі

Наоборот. Он провод перекопал/оборвал в 10 местах

Вивіз тачкою на найближчу ґрунтову дорогу трохи землі що залишилася після копання колодязя. Цієї розваги вистачить на декілька наступних тижнів, бо я вивожу потрохи (замість фізкультури). Зібрав повну кишеню різного дрібного сміття з тієї ж дороги — це розвага постійна, хіба що в лісі здохне щось дуже велике і сусіди перестануть смітити.

Книги (фантастика, фэнтези), спорт ( бег не зашёл из-за травмы, пока — ходьба и йога), немного флористики и шахматы (возвращаюсь).

Я могу отдельный топик создать, но интересно — где люди знакомятся в локдауне? В тиндере?
Мне не актуально, но сам факт — не заморозили же все личную жизнь на 2 года?

В тиндере) Последнего адекватного мальчика там забрала XD

Шокирующий факт — он не из айти)))

ну он хотя бы ДОУ читает?
если зарплата меньше — статью в студию

а он воды не боится?
прошлого наверное акулы сьели...

Я могу отдельный топик создать, но интересно — где люди знакомятся в локдауне? В тиндере?

Я и без локдауна познакомился с женой в тиндере, знакомиться на улице — жуткий отстой

Не ну я понимаю примерно
Что то вроде мамбы
Но не видел вживую.
Эффективнее?

И тик ток это другое ?

Це як твій grindr, тільки для гетеро людей :).

(на всяк випадок — це був жарт, якщо що)

В брачный период самцы человека бросают самкам песни на стену. Самка лайкнет песню самого привлекательного самца.

И секас на расстоянии не менее 2 метра

На улице, в магазинах, на спортивных площадках, на работе (если контора большая).

На работе.. офис же закрыт, удаленка. В магазинах — в каких — в сильпо?

Да онлайн же у всех. Митинги, коллы не отменяли. А особенно — если контора большая.
Знакомая познакомилась в будмаркете. Говорит, что если бы ей кто-то ранее сказал, что даже там люди могут познакомиться — не поверила бы.

А как они онлайн на митингах подкатывают-то? На стендапах? «Здравствуйте я планирую сегодня делать тикеты 465 и 479, блокеров нет, вопросов нет. Кстати Ирина не хотите ли выпить онлайн кофе со мной в 16-45?» раньше проще было заходишь на кухню и такой «О Марина у тебя новое платье?»

Харасмент же! Вот это раньше работало более издалека:

«О Марина у тебя новое платье?»

UPD: а, Евгения же ейчар, знаю я их, на one-on-one митингах проще налаживать отношения, чем на стендапах подкатывать

У нас в конторе есть много неформальнго рода онлайн мероприятий : йога, хобби итд. Хочешь- приходишь,общаешься, знакомишься. Там, обычно, постоянный состав людей.
Я прям тебе не скажу механику, как можно познакомиться. Но когда реалии жизни поменялись, люди уже приспосабливаются под новые.

Вашей маме копатель картошки не нужен? Сорри за плоские шутки.

— Мамо, в мене ж свiй бiзнес, грошi е, давай просто купимо тобi картошки?
— Стули пельку та кидай в ямку!

Аааа :))))
Посиди на ладошке а потом устрой рандеву с незнакомкой

В тиндере?

Лучше в Линкедине, там девушки первыми пишут.

Читаю, остання книжка в процесі надзвичайно своєчасна, Філософія Самотності Свендсона. А до того Ішіґуро Каузо нову Клара і Сонце. Трохи єлектротехніки, попідтягував порєкти, які відкладалися роками. Ровер, піші прогулянки. Локдаун — класна річ!

я вот ковидом 2 неделю болею — мыслей о развлечениях вообще нет

Врут, во время ковида вообще ничего не хочется.

После 214 комментариев даже не знаю, чтот ли писать?! :)
Занятий столько, что мне и 5ти жизней не хватит заняться всем чем бы хотелось. Сюда можно отнести и спорт и разные менее активные хобби. Рисование, музыка, танци, актерское масткрство, гончарное, моделирование, коллекционирование, туризм местный в палатках, в кемпере, пеший, водный, полеты на самолете, прыжки с парашютом, бег, кроссфит, гребля, хоккей, триатлон, керлинг (кажить в нас в стране ещё нет, но можно организовать), гимнастика, яхтный спорт на малых яхтах, путешествия по внутренним водам и по морям на круизных яхтах... Можно удариться в помощь интузиастам что-то организовать или сделать. Дом построить, инициативу какую развернуть, помощь нуждающимся и т.д.... Но закончится всё играми в PS или на компе в заперти. :(

Все правильно. Питання не в тому, чим зайнятися у вільний від роботи час, а як знайти побільше вільного часу, щоб зайнятися всим, чим би хотілося.

Rocksmith, А так стандартно.

Планирую в ближайшее время познать все прелести бдсм:
i.piccy.info/...​28/141668/1419343/stm.jpg

Ожидал увидеть учебник по хаскелю...

Не Scala ж.

Я вчасно зрозумів, що Scalaz здорової людини == Haskell.

Я бы сказал что учебник по хаскелю выглядит как книга со сказками по сравнению с этим:
www.st.com/...​us-stmicroelectronics.pdf

Я бы сказал что учебник по хаскелю выглядит как книга со сказками по сравнению с этим:
www.st.com/...​us-stmicroelectronics.pdf

Подожди, ща Горчак скинет парочку своих мануалов)

Як згадаю, як ми шукали баг в ядрі QNX 6.3 в 2004-му...

STM32 в нас на дроні є, хаскеля нема.

Ще гарна документація отут www.st.com/...​/en/functionalsafety.html

Вы конкретно про STM32F723IE ?
Да мне просто дискавери кит обошелся меньше 1к грн=)
А так да, TouchGFX не прикрутить в 2 клика. Нет HRTIM хотя возможно был бы полезен т.к. нужно транзисторы дергать в dc-dc через pwm. Не очень удобно втыкаться в некоторые выходы т.к половина ног распаяна хрен пойми в какие порты.
Боли добавляет то что между сериями контроллеров могут неплохо так отличаться регистры, с HAL это может не сильно проблема, но я решил идти по хардкору через CMSIS.

Говорят хорошо заходят:
— Кекс, наркотики, рок-н-ролл
— Покер и красивые женщины
:D

Говорят хорошо заходят:
— Кекс, наркотики, рок-н-ролл
— Покер и красивые женщины
:D

А потом они выключают GTA 5 и ложатся спать)

Понятно, что все продвинутые и так далее. Но вот абсолютное отсутствие упоминание женского пола (кроме парочки женатых) настораживает... Неужели «итальянцы» правы? )))

В детском садике тоже правы.

Джентльмени відразу звуть в Гермес!

первое время в окулусе путешествовал, очень прикольно на гогл мапе полетать или посмотреть 3д фотки из иордании или индии, типа реально посетил эти места. Потом поднадоело, начал больше по округе колесить а то у машин от долгого стояния без движения закисают тормоза.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Завдяки карантину згадав, що у мене вже кілька років валялась без діла midi клавіатура. Почав розбиратися з написанням електронної музики, в результаті купив ще пару контроллерів, мікшерний пульт, звукову карту, дістав з ящика гітарний процесор, який також лежав без діла, полагодив старі гітари... Закінчилось все тим, що нарешті здійснив дитячу мрію — зібрав повноцінну домашню музичну студію. Зараз граю нечасто, але коли таке бажання з’являється, то достатньо просто відкрити кришку ноутбука і все готово — все уже підключено і зкомутовано, рівні виставлені, тільки бери і грай. Я під це діло, навіть, окремий стелаж виділив.

А ще на самому початку пару місяців вивчав арабський. Не те, щоб мені це взагалі треба було, але половити флешбеки з дитинства, коли ходив в школу — безцінно. Трошки нейронних зв’язків, думаю, сформувалось.

А ще нарешті знову почав читати — років 5, мабуть, як не читав нічого повноцінно.
Остання — Микола Аркас «Історія України-Руси». Це, фактично, хрестоматія історії України від найдавніших часів до початку XX століття, яку він писав для свого сина. Дуже рекомендую всім до прочитання. Особливо, мене вразила мова, якою та написана — після неї я нарешті зрозумів наскільки ж совки скалічили її намаганням уподобити до російської.

Зараз читаю доповнене перевидання Д. Яневського про Грушевського, Скоропадського і Петлюру. Раніше це був трьохтомник, останній варіант — доповнений і об’єднаний в одну книгу.
Змушує переосмислити всю нашу історію останніх ста років — в інтернеті про таке ніхто не говорить.

В дитинстві ходив в шаховий курток, останній рік почав знову цікавитися шахами на відносно серйозному рівні — слідкую за турнірами, розбираю партії, вивчаю дебюти.

Ніколи в житті не грав в комп’ютерні ігри, окрім Counter Strike на першому курсі в університеті.
Оце вчора встановив Gothic 3 — сусід по кімнаті грав в неї, а для мене це було якесь відкриття, бо про RPG нічого не знав і весь світ комп’ютерних ігор до цього обмежувався платформерами з 8bit приставок. То я вирішив трошки половити флешбеків і пограти — дружина, яка грає багато і взагалі в темі, сказала, шо для неї це занадто хардкорна гра в порівнянні з Horizon, The Last of Us, Cyberpunk, Deus EX та подібними.

Легка заздрість до тих хто грає в шахи. Правила вивчив ще малим, але граю дуже погано (малі діти краще грають) і ніколи не відчував задоволення від гри :(

Так, є таке. В дорослому якшо і можливо «зрозуміти» шахи, то це однаково в рази важче, ніж в дитинстві.

До речі, я подібне відчуття маю до тих, хто шарить грати в Dota. Кілька разів намагався роздуплитися, але ніяк не виходило. Насправді в обох іграх дуже багато спільного, якшо розібратися. Шахи — та ж сама Dota, але не 5×5, а 1×1 і покрокова:-)

Дота — игра на порядок послежнее шахмат. Чтобы влиться туда в сознательном и нестуденческом возрасте нужно очень много мотивации и свободного времени.

Ни дота, ни шахматы стать умнее не помогут точно так же, как и большинство описанных в этой теме вещей. Мы же досуг вроде как обсуждаем :)

До 14-річного віку за Україну грав такий собі Сергій Карякін — вихованець краматорської шахової школи, яка була тоді дуже і дуже сильна. В 2009, задовго до війни на Сході, він перейшов в російську збірну — тобто, він ідейний ватнік, а не просто заробітчанин.
На 2016 прийшовся його пік — він виграв турнір претендентів, а в матчі за світову корону поступився лише на тайм-брейкі.

Потім він почав здавати і зараз докотився до того, шо активно публічно агітує за Путіна і Єдіную Расію, частий гість у всяких Ургантів та подібних телешоу. Одним словом — типовий російський дурачок.

Я таких прикладів можу ще пару десятків навести. Шахи з інтелектом як таким не пов’язані ніяк. От взагалі ніяк. Вміння добре водити авто в цьому плані нічим не відрізняється від вміння добре грати в шахи.

Залежить який рівень. На аматорському рівні шахи заставлють продумувати комбінаціі, розвивають уважність і т.д. Хороша зарядка для мозку. Але це якшо грати в задоволення та імпровізувати, а не запамятовувати комбінаціі як професійні шахматисти.

По аналогіі як зі велоспортом. для себе покататись корисно, але якшо ти профі і хочешь результату то прийдеться жертвувати здоровьям.

Сьомий чемпіон світу Васілій Смислов взагалі вірив на повному серйозі в астрологів, НЛО, спірітизм, шаманські ляльки та ще купу всього подібного, а паралельно все життя був набожним православним і ... професійним співаком. Навіть, платівки записував.

Йому, до речі, належить фраза накшталт:
«Я вижу, что вас что-то гложит. Я думаю, вам надо сходить в церковь. Ну, или, в крайнем случае, в синагогу!»

А люди звикли його сприймати благородним і розумним, бо він був неймовірно красивим в молодості і напрочуд фотогінічним.

Його попередник, М. Ботвіннік, був ідейним комуністом. Тобто, він на повному серйозі вірив словам Сталіна, а під кінець життя виправдовувався, що нічого не знав і свято вірив.

Якшо цікава тема, рекомендую поцікавитися персоною одинадцятого чемпіона світу Боббі Фішера — там досі не ясно де геніальність і розрахунок, а де шизофренія. Гарантую море задоволення!

*Моральні якості сильно залежать від оточення
Розумна людина, отримавши якісь базові якості від батьків, обирає собі коло яке має підштовхувати до розвитку (хоча б не деградації)

Ты не ватник, но зато историю современной России знаешь лучше многих ватников, кто там у них чемпион по доте и кто такой ургонт.
Я дальше Джимми Киммела и ЕлленШоу не осилил.

современной России

Це так важко знати історію за 30 років?

Це не історія Росії. Це історія шахів як виду спорта і вона не належить Росії чи будь-кому ще.

Я дальше Джимми Киммела и ЕлленШоу не осилил.

Шо з тебе, дурника, взяти?

Це не історія Росії. Це історія шахів як виду спорта і вона не належить Росії чи будь-кому ще.

Росія, ти написав Росія!!! Шей з великої букви, то ти сепар може чи як? Симпатизуєш путіну?? Крим чий?? Та і фамілія в тебе не кінчається на «ко» і "чук"!!!!11

строго кажучи агітація за Путіна і Єдину Расію ніяк не корелює з інтелектом. Інтелект це про будування причинно-наслідкових зв’язків. Це ніяк не заважає брати за аксіоми абсолютно нереальні твердження. І ніяк не заважає обманювати людей чи робити щось завідомо шкідливе заради власної вигоди. інтелект це не про чесність, не про добро, не про справедливість, не про мораль і не про знання.

От і я дійшов до таких же висновків. Нарешті їх хтось «офіційно» підтвердив:-)

Играется легко, когда на поле остаётся немного фигур и сложно, когда их много.

Мне кажется пешечный эндшпиль сложная стадия игры, очень легко ошибиться и нужно много считать

Він складний не тому, що складний сам по собі, а тому, що більшість (і я в тому числі) звикли його сприймати простим, адже 90% позицій такими є насправді.
Етюд Реті — яскравий тому приклад.

Детям легче уследить за многими фигурами сразу.

оффтоп: Якщо хтось граэ PES 2021 то можна зганяти катку)

Для любителей онлайн шахматных турниров советую — www.teamleague.org

Кстати вскоре мы организовываем индивидуальный турнир по швейцарской системе — одна партия в месяц 60 мунут на партию плюс 30 секунд на каждый ход. Все на базе Free Internet Chess Server

Навіть, не знаю, що мене може змусити там грати, коли є lichess.org і chess.com. На останньому, до речі, у мене, навіть, premium аккаунт з купою всяких плюшок)

втыкаю сериальчики, подтягиваю матрицу знаний, решаю литкод

В теплу пору року вільний від роботи час, звісно, здебільшого витрачаю на виконання всіляких завдань в селі у тещі, на зразок закопування, сапування, обгортання та збирання урожаю картоплі, вирубування та забивання кілків для підв’язування помідорів, прополка цибулі від бур’янів, наколювання дров, обкошування берега й забору, замішування та привезення на тачці цементу для заливки двора, отримування мішків з зерном тощо.
Ну а якщо вдається провести теплий час на території ЖК, в який переселився наприкінці літа минулого року, то тут полюбляю зіграти у волейбол, чи потренуватися на новенькій спортивній площадці на свіжому повітрі — на цьому тижні навчився вихід силою на гімнастичних кільцях робити.
Ну і прогулянки з коляскою, звісно, а також інші справи з догляду за малюком. Завдяки роботі з дому на спілкування з малюком можна витрачати значно більше часу, ніж коли дуже маленькою була донька. З донькою в дитяче доміно граю або книжку з казками їй читаю.
Ще на цьому тижні дивився фільми з кіновсесвіту Марвел, які пропустив за браком часу раніше. Даремно обох Вартових Галактики і Доктора Стренджа перед Війною нескінченності не подивився.

Агрофитнес — как вспомню так вздрогну) Все детство просрал)

Сбылась детская мечта Василия — полученную в собственность от родителей «дачу» он, заказав две машины бетономешалки, закатал в бетон. ©

У нас соседскую дачу купил чувак и тут же закатал большую часть участка в бетон. на 20см высоты.
А потом забор трехметровый поставил, ага, на участке в 6 соток и со всех сторон кроме парадной вообще обычная сетка.
Просто понты бывают разные.

Агрофітнесом я займався у діда в селі змалечку, не припинивши це благородне заняття і під час навчання в університеті. Моя дружина народилася в столиці, але тесть із тещею родом із сіл, хоч і все подружнє життя мешкають у столиці. Тещине село до столиці вдвічі ближче, тож усе життя тесть із тещею кожні вихідні і кожну відпустку проводили в тещиному селі, ні разу за життя не відвідавши у столиці ні театра, ні музею, ні навіть парку.
Тож ставши приймаком у мешканки столиці, я з’ясував, що одруження на мешканці столиці не є перешкодою заняттям з агрофітнесу, якщо її батьки родом з села.

Яка, все-таки, в мене золота теща :-)
Самі справляються, нас не впрягають :-)
А мама з дачею далеко і я там вже давно не виступав практично.

Ну, мені здається, що у Вас золота теща через те, що Ви у неї золотий зять. Я не золотий зять, а бідний — коли я переселився зі студентського гуртожитку до тещі приймаком, то з доходів мав лише підвищену стипендію, тож логічно, що теща долучила мене до вирощування картоплі, якою я ж і харчувався. В своє власне житло я переселився лише наприкінці літа минулого року, через 12 років після переїзду зі студентського гуртожитку до тещі. Відтоді ще жодного разу не був у тещі у селі, не з’їздивши ні на вирубування кукурудзи восени, ні на витягування з погреба картоплі для пророщування та на розкидання гною по городу навесні. Не впевнений, що й на садіння картоплі приїду.

Не впевнений, що й на садіння картоплі приїду.

Нє ну це вже взагалі буде бунтарство)

Справа в тому, що народження малюка припало на період роботи з дому, і дружина звикла, що я в будь-яку хвилину, коли це необхідно, беру малюка і ношу його на руках стільки, скільки знадобиться. Під час садіння картоплі цю концепцію не вдасться втілити, оскільки я буду на городі, а дружина в хаті, і щоб взяти малюка на руки, мені потрібно буде прийти з городу до хати, роззутися, роздягтися, а дружині за обідом вислухати нарікання її родичів на зразок:"Ти що, сама його потримати не можеш?". Оскільки весь той час, який мною буде витрачено, щоб прийти з городу, роззутися, роздягтися, поносити малюка, потім одягнутися, взутися і прийти на город, вони садитимуть картоплю самостійно. Може вийти так, що я більше часу буду ходити з городу до хати і назад, ніж садитиму картоплю.

То есть, от тешеного рабства спало только рабство у жены?
Для меня это параллельная вселенная какая то, зарабатывать ~5к и все свободное время стоять раком на огороде, или помогать жене.
Раз ты в отдельной квартире живёшь, то можешь посылать всех нахер.

Я б не назвав догляд за малюком «допомогою». Це радше виконання моїх обов’язків як батька малюка.

Я б повністю погодився, якби не мав прикладів сіньйорів і лідів, яких тещі (в т.ч. майбутні) сміливо припахують :-)
Ба більше, я про таке свого часу чув навіть від московського «мастера Delphi» (кому цікаво — jack128, був такий на тому сайті), хоча щодо цихво в нас існує стереотип, начебто вони страшно ледачі (в іншого «мастера» на десяти сотках тоді був хвойний лісок, ага :-D )
В мами своя логіка — ти маєш їй допомогти, бо їй важко. І тато має, тобто взагалі зобов’’язаний, хоча по суті то більше як її релакс.

Схоже, Ви маєте рацію. Буквально п’ятнадцять хвилин тому дружина прийшла з прогулянки з коляскою і розповіла, що говорила з братом по телефону. Він дуже просив її, щоб я приїхав на садіння картоплі, бо він на цьому садінні загнеться. Виявилося, що він знайшов контакти тракториста і з’ясував, що посадити всю картоплю трактором коштуватиме 800 гривень, посапувати трактором 400 гривень та обгорнути 400 гривень. Він намагався умовити свою маму замовити трактора для садіння картоплі, але вона не погодилась. Тож скоріше за все, вирощування картоплі вона сприймає не як необхідне для виживання заняття, а як спільну сімейну активність, що дозволяє частіше бачитися з рідними.

Ну, формально, можливо, брат дружини і виріс, але фінансово ні. Він і досі живе з дружиною та молодшим сином-студентом у однокімнатній гостинці, яку теща отримала ще після закінчення технікуму як молодший спеціаліст, і пустила його туди жити, коли він одружився в зв’язку з вагітністю своєї дівчини. Його старший син з нареченою живе в однокімнатній квартирі у одному з маленьких містечок поблизу столиці, що належить батькам нареченої.
Так що було б невдячно з його боку жити у наданому мамою житлі і не допомагати мамі з вирощуванням картоплі.
Щодо мого фінансового дорослішання, то з одного боку, я, начебто, і подорослішав нарешті в свої 33, переселившись у власне житло. Але з іншого боку, я жив у тещиному житлі 12 років, і відмовити у допомозі відразу ж після переселення у своє житло було б також не зовсім вдячно.

Син тещі не працює розробником, він працює водієм. Я не знімав житло, коли отримав звання сіньйора, оскільки дружина категорично проти жити в орендованому житлі.

а що не можна заплатити 800 грн щоб швиденько трактором посадити і провести решту часу в тещі відпочиваючи чи хоча би за більш приємним заняттям?

Можна. І це, нарешті, станеться цього року вперше за всі десятиліття обробки тещиного городу. Дружина вчора розмовляла по телефону з моєю тещею, і дізналася, що брат дружини учора домовився з трактористом садити картоплю під трактор.

12 років

Блин, ты прям как в легендарном фильме «12 лет рабства».

Фільм не дивився, але прочитав у вікіпедії сюжет — там головний герой переходив від рабовласника до рабовласника, а в мене рабовласник не мінявся )))

Та за 12 лет ты все отработал уже, и ничего ей не должен. люди будут садиться на шею, настолько, насколько ты позволяешь, и выдумывать всякие долги, вон мне родственники даже позвонить бояться.

Моя праця на городі у тещі сприймається не як відпрацювання мого проживання у її житлі, а як вирощування овочів, які споживає моя родина. Відмова від вирощування цих овочів виглядає як спроба отримувати овочі для споживання моєю родиною без докладання для цього зусиль, адже тесть не перестане возити нам картоплю та солоні огірки.

Вы себя накручиваете. Ваш тесть не может остановиться возить вам картофель и соленые огурцы и вы чувствуете от этого дискомфорт, а также придумали себе уклонение от трудовой повинности.
Вот я, когда приехал к тестю в село и осмотрел все сорок соток огорода, сразу же спросил «а чего вы в бетон это не закатаете?»
С тех пор я в огороде если и копал что-то, то лишь червей для рыбалки.

Ну так якби я з самого початку подружнього життя жив окремо і не брав участі у вирощуванні картоплі, то на мене й не розраховували б. А оскільки я жив у тестя і весь час споживав ту картоплю, то відмовитися її вирощувати було б не нахабством.

Это же не рационально, за рабочий день синьор зарабатывает 5+к грн, за работу на выходных обычно 2-й рейт берут, вон Кожаев 3-й рейт берет.
Но даже за 5к грн ты себе сможешь купить 100кг картошки, и 100 банок огурцов. Я сомневаюсь что вы столько съедите за год даже.
Лучше тебе потратить дневную ЗП, на запас таких продуктов на год, чем на огороде раком стоять.
Это же разделение труда. Если ты будешь вместо огорода тратить столько же часов на фриланс на Апворк, то в 10-20 раз больше овощей купите.

Не знаю як хто, а особисто я, коли після робочого тижня ще й вихідні попишу програмне забезпечення, то потім цілий тиждень у мене продуктивність на нулі, аж доки я два дні не відпочину від написання програмного забезпечення. Так що якщо я замість роботи на городі буду витрачати вихідні на написання програмного забезпечення для якогось іншого роботодавця, то не зможу достатньо продуктивно працювати на свого основного роботодавця.

Відмова від вирощування цих овочів виглядає як спроба отримувати овочі для споживання моєю родиною без докладання для цього зусиль, адже тесть не перестане возити нам картоплю та солоні огірки

Деньгами заплатить не пробовал?

Грошима за овочі можна заплатити, якщо за них названа ціна. Платити за овочі за ціною, за якою їх продають на базарі, було б несправедливо, адже невідомо, чи мають овочі на базарі таку ж якість, чи огірки на базарі поливають якимись шкідливими домішками, щоб вони краще зберігалися.
Та й не візме він грошей.

виглядає як спроба отримувати овочі для споживання моєю родиною без докладання для цього зусиль
Та й не візме він грошей.

Манипуляция детектед. Я не понимаю как взрослый человек может на такое вестись вообще. Твой час работы стоит дороже, чем час работы сельхоз разнорабочего, то есть тратить на ковыряние в земле рабочее время — иррационально. Тратить же на это свободное время в ущерб своим интересам/интересам семьи — вообще грусть-печаль. Если вопрос нужно помочь — найми помощников за деньги, это недорого стоит. Или дай денег пускай сами наймут. Если такая помощь их не устраивает, а нужно чтобы ты именно лично горбатился — то тебя просто имеют в мозг, вот и всё...

Помічники все покрадуть.

Помічники все покрадуть.

Кто тебе это сказал?

Теща казала. Думаю, має рацію — в новинах якось писалося, що наймані працівники обікрали хазяйство наймача.

Теща казала

Не только манипуляции на тебя летят как купюры синьерской зарплаты из банкомата, а ещё и целенаправленная промывка мозгов дома была

Але ж і в новинах писалося про це.

чери пикинг
Сколько было вспахано\посажено нанятыми контракторами и после не покраден урожай?

Йдеться не про крадіжку врожаю, а про крадіжку майна, наявного в хазяйстві. Хазяйства в селі доволі часто обкрадають ночами, особливо ті, де нікого нема або самі старі люди. Якщо хазяїв нема, обкрадають не лише хазяйство, а й хату.

Ну ты сам подумай, кому твои огурцы нужны что бы их воровали? Что бы из-за мешка огурцов вонючих, которые хороше если за 100 грн продашь, в тюрьму садиться.

Йдеться не про крадіжку врожаю, а про крадіжку майна, наявного в хазяйстві. Хазяйства в селі доволі часто обкрадають ночами, особливо ті, де нікого нема або самі старі люди. Якщо хазяїв нема, обкрадають не лише хазяйство, а й хату.

ну приходишь ті на дачу
а там 3 мордоворота клубнику твою собирают
а еже говорят: о чувак, присоединяйся, тут много
(из реальной жизни)

Заставить тебя вджобывать на огороде — это тоже воровство. Воровство твоего времени. Причем купить за деньги огурцов и картохи чуть попроще будет, чем купить немножко свободного времени.

Я сприймаю це так. Теща з тестем ділилися зі мною своїм вільним простором у своєму житлі, коли я жив у них у приймах, я ж натомість ділюся з ними своїм особистим часом, працюючи в них на городі.

Теща з тестем ділилися зі мною своїм вільним простором
я ж натомість ділюся з ними своїм особистим часом

Проблема в

ділилися

->

ділюся

Ну, насправді відтоді як переселився в своє окреме житло наприкінці літа минулого року, ще жодного разу не був у тещі у селі, не з’їздивши ні на закидання в погреб картоплі на початку вересня, ні на отримання зерна в середині вересня, ні на вирубування кукурудзи в кінці вересня, ні на витягування з погреба посадкової картоплі для пророщування наприкінці березня, ні на розкидання гною по городу на початку квітня. Не впевнений, що й на садіння картоплі у квітні приїду. Враховуючи, що брат дружини минулої суботи все-таки домовився з трактористом про посадку картоплі під трактор, то мої зусилля тепер не знадобляться ні для сапування картоплі, ні для її обгортання — і те і те тепер робитиметься трактором.
Ну і сподіватимусь, що тепер картоплею зашурують якомога більшу площу, щоб не було необхідності полоти бур’яни в цибулі та проривати моркву з буряками.
Ну а помідори це святе — на базарі я таких смачних помідорів як у тещі не зустрічав. Хоча в принципі, можливо кілки на помідори тесть і без мене заб’є.
От що точно, мабуть, доведеться робити, так це збирати картоплю, коли трактор її викопає, але це буде ще не скоро, у серпні.

на базарі я таких смачних помідорів як у тещі не зустрічав.

Если умножить твое время потраченное на огороде, на твой внутренний рейт, то ты сможешь есть каждый день самые вкусные помидоры в мире из Италии, или где они там типа самые вкусные.

У мене так не вийде. В мене бувало таке, що я на вихідних розробляв програмне забезпечення. Після таких вихідних продуктивність праці весь тиждень нульова.

Можешь просто поучить что-то пару часов на выходных на свежую голову с утра, а потом пойти своими делами заниматься. Это в конечном итоге тебе больше денег принесет, чем работа на огороде.

Ще більше користі мені принесло б, якби замість дискусій на форумах я щось повчив. І на форуми в будні дні я витрачаю значно більше часу, ніж на город на вихідних.

Ну смотри, форум — это развлечения. И человеку надо как-то отдыхать что бы не выгореть. А огород это работа.

З сидячою роботою для відпочинку краще слугують рухливі розваги, аніж форуми, та і для очей краще.
В принципі, фізична праця, якщо під час неї не потрібно напрягати мозок, слугує хорошим відпочинком від розумової праці. Звісно, я б краще в волейбола пограв, ніж рачки бур’яни на цибулі полов. Але професійний розвиток тут ні до чого, волейбол просто більш приємний особисто для мене спосіб відпочинку від розумової праці, ніж праця на городі, а в якості відпочинку від розумової праці на вихідних однаково підходить будь-яка фізична активність, що не потребує значних розумових зусиль.

сутками работа на убой типа картошку рыть это конечно пербор.
если сам планируешь, как смену деятельности, то проветрить мозги и переключиться неплохо.

Но если кто-то канючит и микроменежит то конечно неприятно

многи на форуме тут говорят про работа отдых баланс
т.е. продать себя дополнительно не могут

Хто про що, а програмісти про трактор :)

Пояснювати безперспективно — він вже колись казав, що йому подобається жалітися і щоб його жаліли. Бо способі не колупати землю різних пропонували достатньо — це все не те, тещі не підходить жоден з них і все.

це все не те, тещі не підходить жоден з них і все

ну баває й така крайність

а если надо нанять и денег в обрез (бюджет, хоть и большой но уже распланирован), то задумаешься
єто ж не подрочить пойти, даже дорогой специалист не оплатится 24 часа в сутки. т.е работа вот налайфбалансила 8 часовю Доході понятны и не всегда могут еще увеличиться.
Хотя конечно сон, отдіх и учеба типа инвестиция

овощи на продажу по другому обрабатываются (ща Сашко 5-й расскажет)
но действительто, там будет больше химии, чем для себя

Я використаю аксіома ескобара
А щоб гарантувати, що десь менше «хімії», то треба і сусідів контролювати, і експертизи робити, про те що треба достеменно розбиратись навіть і стидно згадувати

Это инвестиция в навыки агробизнеса!

значит есть у моих родителй новій сосед дальнобойщик
построил дом
сам в разьездах
на все нанимает
другой сосед (не алкоголик, тот что с хорошим рейтом и хорошо делает) повадился все ходить делать
даже жене помогает (с одиночеством ожидания)
дальнобойщик возвращается иногда
иногда жена голая бегает от него по двору
цирк, че

і похерять
как минимум за работниками нужен надсмотрщик
я жене делегировал принять первый визит кондиционерщиков
наебали на 1000

Це точно. Коли плиточник закінчував викладати ламінат, зайву плитку було вивезено в тещине село, залишено було лише стільки плитки, скільки було потрібно на поріжок. Приходжу приймати роботу — поріжок зроблений, але в ньому вищерблений шматок плитки.
Хочеш, щоб щось було зроблено добре — зроби це сам.

Та то бесполезно обьяснять, две бабы нашли себе раба)

Не схоже щоб він насправді сильно страждав. Просто додаткова увага приємна мабуть.

а если купил дом в калифорниях
колупаться будешь?

Я тебе чудово розумію і сам прямо зараз в такій ситуації.
Пофіксалось все елементарно: Перед походом в гості, я заходжу в найближче АТБ, купую гречку, олію, макарони, цукор, молоко, масло, хліб, ковбасу, ще щось опціонально і несу це пенсіонерам, які вважають, що я вмру без їх огірків чи котлет.
Коли заніс вперше пакет, у них був когнітивний дисонанс, натурально впали у ступор. Я так і сказав, це плата за те, що даєте ви. Перестанете давати ви, перестану носити я.
Пакет харчів із АТБ — 500 грн.
Бачити когнітивний дисонанс родичів і відплату за огірочки — безцінно.

З часом посилки від родичів майже зникли бо їм, по їх словам, незручно приймати від мене пакети.

Насправді щоразу, коли приїжджаю на вихідні в село, я купую на базарі продуктів на значно більшу суму. Зазвичай це відбувається влітку, тож я купую велику кількість усіляких фруктів по сезону — лохини, нектаринів, малини, ожини, персиків, черешень, динь, кавунів. Та в основному все це споживаємо ми з дружиною і донькою, а тесть із тещею куштують, лише якщо я помию, покладу в тарілку і особисто дам в руки. Те ж саме з ковбасами та сирами «по 500» і слабосолоними філе сьомги — скуштують привезено лише якщо я особисто наріжу, покладу на тарілку і скажу «пригощайтеся».

скуштують привезено лише якщо я особисто наріжу, покладу на тарілку і скажу «пригощайтеся».

Ну так нафіга їм фрукти їсти якщо у них там ще півтора мішка картоплі гниє і треба срочно доїдати, бо згниє ж на***?

Раніше таке бувало, що перед збиранням урожаю я по семеро візків гнилої картоплі вивозив на плав. Але зараз стару картоплю чи то віддають, чи то задешево продають одному дядьку з села тещі, який займається розведенням свиней.

При чем надо сначала жрать гнилую картошку потому что пропадет же, пока жрем эту — сгниет еще часть, и так жрут гнилую по пол года))

Так проблема в тому, що ти приніс і ти з’їв.
Я ж перерахував спеціально продукти, які ти не з’їси як прийдеш, те, що лишиться їм, саме такою має бути атака харчами.

Бо кіло лохини, навіть якщо воно буде коштувати як мішок бульби, це не їжа в уявленні покоління совка. А от мішок бульби так.
Тому варто бути в контексті і нести їм саме те, що вони сприймають за їжу і не їсти це самому.

Твоя ціль не пригостити і нагодувати, твоя ціль — харчова помста!

Ситуація повинна бути доведена до абсурду в очах бажаючих безкінечно закопувати картоху в землю, аби вони зрозуміли абсурдність ситуації з усіма цими удобрюваннями, саджаннями, підгортаннями, сапаннями, обробкою від жука, викопуваннями і зберіганням.

Після того як розуміння абсурдності буде досягнуто — пропонуй альтернативу! Завжди треба пропонувати альтернативу дурним рішенням, як в житті так і в роботі, критикуєш — пропонуй!
А альтернатива городу це посадити на городі десяток молодих персиків і черешень, засіяти навколо них газон, купити в епіцентрі лежаки по 400 грн і лежати відпочивати в тіні персика чи черешні.

кіло лохини, навіть якщо воно буде коштувати як мішок бульби, це не їжа в уявленні покоління совка

Дуже точно підмічено. Фрукти теща дійсно за їжу не вважає.

варто бути в контексті і нести їм саме те, що вони сприймають за їжу і не їсти це самому

Я намагався залишати те, що за їжу сприймається — сири по 500 брі і слабосолене філе сьомги. Приїжджаю через тиждень — ніхто ці продукти й пальцем не торкнувся. Так це те, що відносно швидко може зіпсуватися, а гречка й макарони можуть і кілька місяців пролежати, очікуючи мого приїзду.

треба пропонувати альтернативу дурним рішенням
альтернатива городу це посадити на городі десяток молодих персиків і черешень, засіяти навколо них газон, купити в епіцентрі лежаки по 400 грн і лежати відпочивати в тіні персика чи черешні.

Дійсно дуже хороша і правильна альтернатива. Я дещо подібне пропонував, щоправда, без персиків і черешень, лише газон.
Теща побоюється, що ніхто не захоче косити того газона і там виростуть бур’яни людського зросту зі стеблами товщиною в палець.
До речі, щодо персиків і черешень — сусіди минулого року козу завели, то та коза цієї весни тепер обгризає молоді дерева в тещиному садочку — теща постійно жаліється дружині на ту козу, що вони з тестем тільки бігають та її проганяють, але вона все одно прудкіша за них і вже всі молоді деревця пообгризала.

Але з іншого боку, я жив у тещиному житлі 12 років, і відмовити у допомозі відразу ж після переселення у своє житло було б також не зовсім вдячно.

Тут имело смысл сьезжать на арендованое в формате ультиматума как только появились деньги. Не исключено, что сьехав в аренду, свое жилье появилось бы не через 12 лет, а например через 6 :) Сепарация это одновременно простой и сложный вопрос и у нас в неё очень плохо умеют.

Відносини мають будуватися на якихось принципах, і ці принципи не повинні мінятися в залежності від фінансового стану родини. Дружина з самого початку відносин дала зрозуміти, що принципово не хоче жити в орендованому житлі. Не зрозуміло, чому вона мала поступитися цим принципом тоді, коли на це з’явилися кошти.

А як щодо якихось компромісів і Ваших принципів чи бажань, може ви не хотіли і дня жити з тещею бажали б забратися в окреме житло як тільки на це з’явився бюджет?Зрештою, наскільки пам’ятаю з попередньої теми, більшість вашого сімейного життя Ваша дружина не працювала, то і кошти на окреме зйомне житло все одно тратились б Ваші

може ви не хотіли і дня жити з тещею

В такому випадку мої попередні дії не співпадали б з моїм не хотінням. Мені ж ніщо не завадило поселитися до тещі, коли грошей на оренду в мене не було, значить, категоричність такого «не хотіння» дуже сумнівна.

кошти на окреме зйомне житло все одно тратились б Ваші

Не має значення, хто їх заробив, все одно це кошти зі спільноно сімейного бюджету

Вам завадила відсутність грошей на оренду і власного житла, це вже діло не в ’хотінні’, як в відсутності інших варіантів, крім як йти в прийми. Питання, однак, було в тому, чому так продовжувалось всі 12 років, навіть коли вже варіанти з’явились, і все базувалось лише на єдиному бажанні 1 людини «не жити в орендованому житлі», при цьому питання бюджету чи зручності локації її турбувало мабуть найменше

Ну чому ж, питання бюджету якраз турбувало досить суттєво. Жити на орендованому житлі значить витрачати гроші на його оренду, замість того щоб вкладати їх у своє житло.

Зате можна було б жити спокійно без втручання родичів, можливо тоді б і професійний розвиток йшов швидше))

Я не був упевнений у тому, що в орендованому житлі мій професійний розвиток відбувався б швидше. Та і зараз я в цьому не впевнений. В основному як тоді, так і зараз мій професійний розвиток гальмується витрачанням великої кількості часу на дискусії на форумах.

Может по молодости у тебя бы больше энтузиазма было что-то учить, а ты это время просрал на огород.
Я сам по себе зачечаю, раньше мог круглыми ночами что-то новое учить, а сейчас уже нет.

В молодості я теж був ледачий. Після закінчення магістратури я навчався в аспірантурі, і частенько на вихідних замість того, щоб поїхати в село, залишався в місті «поробити дисертацію». Замість роботи над дисертацією я цілі вихідні дискутував на форумах, якщо залишався вдома не сам, або дивився телевізор, якщо залишався сам. Зрештою жодного рядка дисертації я так і не написав.

аспирантура это вообще губитель научной мысли. Я вот вместо научных работ носил шкафы на кафедре, читал курс html студентам, которым оно нахер не надо было, сдавал философию несколько раз, но зато был посвящен в сакральные тайны «скока мы пилим на грантах от ЕС». Мне даже на бензин не хватало той стипендии

Ну, я якраз в аспірантуру пішов заради стипендії. На момент вступу в аспірантуру моя стипендія була рівна, а подекуди і більша, за заробітну плату на моїй першій довгостроковій роботі, тож більше року стипендія аспіранта складала половину доходу моєї з дружиною сім’ї. Та і через рік аспірантури стипендія аспіранта складала значну частину доходу моєї з дружиною сім’ї, десь третину, бо в аутсорс я пішов в якості трейні на доволі невелику заробітну плату, а через моє сидіння на форумах заробітна плата зростала не настільки швидко, як мені хотілося б.

О, у мене колись давно теж був досвід навчання в аспірантурі — blog.golovatyi.info/...​к-я-вчився-в-аспірантур. Зараз навіть згадувати смішно.

ОГО! жжесть як сильно відрізняється від мого досвіду. я знав, що у нас по ВУЗах не фонтан, але щоб все аж на стільки було погано якось навіть в голову не приходило.

Все описане відбувалося десь в 2004-2005-х роках, може з того часу краще стало.

не факт. просто я аспірувався в НДІ, а там трохи інша атмосфера: немає студентів і т.д. ну і плюс ІТФ вважався за радянських часів таким собі елітним закладом, що теж залишило певний відбиток: за копіпаст чужих робіт чи ще якусь таку фігню випруть ногою під зад і навіть більше не розмовлятимуть.

за копіпаст чужих робіт чи ще якусь таку фігню випруть ногою під зад і навіть більше не розмовлятимуть

Для тих хто вчиться сам. А різним директорам яким по статуту треба мати ступінь ті самі наукові керівники пишуть роботу, публікють їх статті, знаходять опонента. В ті часи, що я вчився повністю зроблена кандидатська коштувала $5K — нереально великі гроші на той час (моя зп викладача була трохи більше $100). Думаю ця схема зберіглася і зараз — попит же є. Тільки ціни мабуть суттєво вищі.

різним директорам

простіше по якійсь економіці намутити дисер чи щось таке. а теорфізика досить специфічна область, не впевнений, що хтось ризикне ))

Так, з цим погоджусь. Економічні науки, педагогічні, іноді навіть технічні (чи як вони там) — ось це в основному потрібно було.

заодно там простіше гнати шлак. я от періодично бачу як у нас скандалять з дисерами різних чиновників, ну от там

Економічні науки, педагогічні, іноді навіть технічні

при чім майже завжди рука об руку йдуть копіпаст і повна ахінея. видно, що люди не те що не здатні самі щось написати, а навіть не розуміють що копіпастять. канонічний приклад такої педагогічної дисертації: uk.wikipedia.org/...​ленко_Катерина_Михайлівна

«Это потому, что кто-то слишком много ест» (Кролик изи Винни Пуха)

Залежить як в Вас організований бюджет, але ж знову ж таки — гроші заробляєте лише Ви, якщо така інвестиція себе виправдовує, то хоча б спробувати розглянути це питання можна було б
Але почитав дискусію вище, і мені тепер здається, що діло не так в принципах по зйомному житлу, як в бажанні завжди мати поруч союзників в вигляді батьків, відповідно чинити тиск і їздити на Вас х2

якщо така інвестиція себе виправдовує, то хоча б спробувати розглянути це питання можна було б

Пояснення того, чим може бути виправдана інвестиція в 500 доларів щомісяця орендодавцю, в мене не знайшлося.

Навіть якщо у тебе є можливість взяти квартиру прямо зараз за готівку, то це не завжди варто робити: ти внезапно передиш ДУЖЕ ліквідний asset в інший набагато менш ліквідний asset — в будинок/квартиру. І це має свій opportunity cost — ти міг би цю ж готівку пустити на щось більш вигідне.

Ну ... уяви собі ситуацію, коли можна зняти квартиру не за $500 доларів, а за $100, і де альтернативою буде купити житло за $50000 і жити без оренди. Власне при таких розкладах квартиру купувати не вигідно — ці $50к вигідніше покласти в банк і з процентів платити оренду.

Так у наших банках проценти по валютних вкладах дуже маленькі. До того ж якщо банк лопне, то фонд гарантування вкладів поверне менше десяти тисяч доларів, та ще й за курсом того дня, коли лопнув банк. А відбувається в нас таке дуже часто навіть з великими банками — згадаймо банк Надра, банк Україна, банк Аркада.

Одна моя бывшая тоже так говорила, спустя 11 лет живёт в арендованном.

Значить, не дуже принципова.

люди вообще склонны много говорить

Слова мають значення тоді, коли є можливість підтвердити їх діями.

Можеш підтвердити ці свої слова діями?

Послав далеко мамуню з цим ділом ще студком не дивлячись на відсутність фінансової незалежності :)

Справа в тому, що зазвичай житло, яке дісталося людям від держави за Радянського Союзу, в незалежній Україні приватизувалося або на всіх проживаючих в цьому житлі членів родини в рівних частках, або якщо приватизувалося лише на батьків, то діти отримували право довічного проживання у житлі. В приватизації житла тещі я участі не приймав, тож вона спокійно могла б мене вигнати з прийм за відмову допомогати у вирощуванні картоплі.

Тем же, чем и без локдауна. Закрытый на пару недель зал использую как recovery break

Читаю фэнтези, играю на приставках, смотрю сериальчики. Если надо физическая зарядка, бегаю вокруг озера под домом. В принципе, занимаюсь ровно тем же, чем и до локдауна.

Тем, же, чем и до локдауна. Катаюсь на мотоцикле, играю в комп. Люблю авиасимуляторы, особенно DCS. Купил комп, который хорошо тянет DCS на максималках, купил хорошие студийные наушники чтобы слушать рёв реактивных двигателей, купил TrackIR для отслеживания положения головы, откопал старенький джойстик с 4 осями. Когда надоедает — иду в мастерскую покрутить гайки на мотоцикле. Недавно поменял подножки, до этого в прошлом году менял колодки, масло, фильтра. Надо будет скоро поменять резину и цепь со звёздами. Не понимаю тех, кто скучает на локдауне.

цепь со звёздами

будешь на 520 переходить?

Да, думаю.
Единственное, хочу сток, а тут у нас в продаже в основном конвершн киты. СайклГир, зараза, в Украину не везёт.

520 сток не будет, покупай кит если хочешь свичнуться, Vortex например. У тебя сток 525 должен быть.

Вортекс в Украине не продаётся и не везётся.
Звёзды и цепи есть любого формата на любой размер по отдельности. Терять максималки ни одного км/ч не хочу. Ускорение с низов улучшать тоже не вижу смысла — его достаточно.

Тем же, что и не на локдауне. Вертел я его на одном месте

Вдома читаю книжку по хаскелю а на вулиці ходжу колами по києву. Насправді не знаю чим зайнятись, мабуть спробую аудіокниги на ходу слухати або опановувати нову музику.

Нажаль потрапив у пастку втомленості, коли втомився і не хочеш робити ніяких фізичних вправ, від чого відчуваєш себе ще гірше.

Хотів би спробувати ходити з палками (скандинавська ходьба) але не можу себе ніяк примусити їх купити чи знайти когось хто навчає.

Ну мені так сказали що там разочок треба показати щоб правильно задіяти всі групи м’язів. В принципі я думаю на ютубі це теж можна знайти. Я навіть чув про інструктора палочного такого який групи водить по району.

А возможные последствия неправильной ходьбы есть какие-то? А то я отцу собираюсь такие палки подогнать, теперь оказывается, еще учить надо 0_0

Та думаю що ні. Просто мені його позиціонували як заміну звичайній ходьбі, типу що воно більше м’язів залучає. Думаю якщо неправильно, то ворст кейс це буде звичайна ходьба з акцентом на ноги. Але якщо є сумніви то погугліть, хз)

Приходи ко мне на тренировку, я научу с палкой бегать

А у тебя в секции есть методики боя как у Дарта Мола из Звездных Войн? Либо 1 большая палка, либо её же разьединить пополам и уже будет две палки.

а еще шоп железо резала и по воздуху летала. есть такие тренировки?

Нет, мы тренируется с резиновыми макетами ножей

Бігати мені коліна жалко :DD
А це типу хоббі таке, тренування організовувати? Є десь якась інфа по цьому?

Бігаю, плаваю (поки були закриті басейни на машинці для плавання в гаражі тренувався), на велостанку. Читаю в середньому по книзі на тиждень (в основному фантастика 40-60хх). Дивлюся дофіга відео (youtube, netflix, amazon, peacock). Слухаю дофіга музики.

Коротше нічого з карантином не змінилося, нових хоббі не додалося, старі не зникли.

в основному фантастика 40-60хх

Скинь списочек, плиз. Потому что то, что после 2000-2010 я просто не могу читать. Не заходит вообще. Насилием заставляю себя прочесть треть книжки, вдруг начало затянуто, такое бывает, но ... нет.

Так, класика відома і в СРСР, але і багато класних яких раніше не перекладали. Ширший список авторів які мені подобаються:
— Alastair Reynolds
— Aldous Huxley
— Alfred Bester
— Arthur Clarke
— Charles Stross
— Dan Simmons
— Douglas Adams
— Frank Herbert
— Frederik Pohl
— H. G. Wells
— Iain M. Banks
— Isaac Asimov
— James Corey
— Joe Haldeman
— Joe Haldeman
— John Scalzi
— Jules Verne
— Kim Stanley Robinson
— Kurt Vonnegut
— Larry Niven
— Michael Crichton
— Neal Stephenson
— Orson Scott Card
— Paolo Bacigalupi
— Phillip Dick
— Poul Anderson
— Richard K. Morgan
— Robert Heinlein
— Stanisław Lem
— Ursula Le Guin
— Vernor Vinge
— William Gibson

Забув когось напевно.

А ті твори, які перекладали, нещадно різали і викидали весь секс і політику.

Тому зараз купу всього перечитую в оригіналі. Крім того, що перекладають українською.

А з’являються і нові автори. От зараз читаю Travis Corcoran (автор — програміст).

Мені його важко читати — це прямо робота, а не задоволення.

Англійська в нього непроста, це точно.

Але «Вавилон-17» один з моїх улюблених творів.

Ох, вже по надцятому разу деякі перечитую. Колись почав усе трекати на Good Reads, але там відзначаю переважно те, що читаю вперше — www.goodreads.com/...​77622-oleksandr-golovatyi.

О, спасибо!

З нового мені дуже зайшли «Трисоляріс» (перші дві перекладені українською, третю обіцяють цього року) і дилогія «The Powers of the Earth / Causes of Separation»

Мені проблема трьох тіл жутко тяжко пішла — всі китайські імена зливаються в одне і таке відчуття, що читаєш про 194692, який сказав 9987512, що 533295 пішов на 81202224

Головних героїв небагато. На початку книжки є індекс :)

Мені задумка і розв’язки подобаються.

Попробую, спасибо.

А що ти читав зі свіжого що не зайшло? Просто у мене протилежне відчуття: стара фантастика якась ... «мила», тобто слабкувата в порівнянні з сучасною.

Із нового крутого навскидку:
— Blindsight, Peter Watts, 2006
— The Martian, Andy Weird, 2011
— The Expanse (серія книжок, по них серіал зняли), James Corey, 2011

Із старого крутого:
— Hyperion, Dan Simmons

Ну ты слегка лукавишь. «Ложная слепота» — это самая жёсткая фантастика (от hard fiction), что я за всю жизнь прочитал. А прочитал и прослушал я огого

Так я ж про те ж. Сучасна фантастика набагато цікавіше і жорсткіше (саме як hard sci fi). Ну той же Hyperion це взагалі фентезі в контексті сучасних СФ.

Blindsight дійсно hard scifi, але ***єнний.

The Expanse досить таки hard, але політика трохи зайобує — я за фантастикою прийшов, а не за політичними чварами якигось підарасів.

World War Z цікавий в контексті ковіду, але смішно наскільки чувак помилявся.

Greg Egan (до речі програміст як і Andy Weir, який написав Марсіанина) взагалі зубодробильний фантаст. Із хардкору у нього Schild’s Ladder (мені дуже сподобалось, але боюсь радити) і Permutation City (круті ідеї, боюсь радити).

Ще є Ted Chiang який дуже дуже круті short stories пише і виграє кучі премій. У нього дуже крута Understand (але змазана кінцівка, на жаль), Story of Your Life (по ній же Arrival знято), The Lifecycle of Software Objects.

Альфред Бестер і Френк Герберт, як на мене, досить жорсткі. Станіслав Лем, якби ще не був таким депресивним.

У Бестера просто афігенна The Stars My Destination. Я її якось почав читати в неділю вечером і не зміг відкласти до ранку понеділка, доки не дочитав — прийшлось відгул брати. Його ж The Demolished Man взагалі не зайшов.

Френк Херберт ... специфічний. Мені от реально чомусь тяжко сказати, що Дюна є хорошою фантастикою; фентезі — 100%, фантастикою ... ну от не знаю. З одної сторони дійсно є міжзоряні подорожі, з іншої сторони є Квисатц Хадерах який заглядує в минуле і всяка генетична пам’ять ваще містикою попахує, а в 20 тисячолітті народ не може зробити синтетичний спайс і приходиться збирати його з аж з одної планиети. Ну такоє.

У нас дуже недооціненна, а тут надзвичайно впливова The Pandora Sequence — природа людської свідомості, перетворення у Бога, мутації, розумний океан, ось це все.

Коли порівняв переклад лише першої книги (Destination: Void) то жахнувся — перекладачі тупо викинули третину тексту, а також прибрали для чогось епіграфи перед кожною главою, а з них складається окрема сюжетна лінія.

Саме тому зараз перечитую все англійською.

Цензурували переважно політоту і секс.

«Дюна» для мене підручник зі стратегічного менеджменту. Читав разів 7 напевне, хоча шосту частину тільки один.

А зараз вміють робити психоделіки, які помагають передбачати майбутнє? :)

А зараз вміють робити психоделіки, які помагають передбачати майбутнє? :)

Вже давно — бухаєш хуйову горілку поки не виникне думка «мені п****ц». Вітаю, ти реально тільки що заглянув на 12 годин вперед.

Вот и я того же мнения.

Серія Rifters від Уоттса теж повна матаном — але цього разу про життя в глибинах океану: течії, геологія, біологія, генетика, зміни у психічному стані героїв...

Мне совсем старая фантастика не заходит из-за уже устаревшего антуража. Хотя бы с 90-х годов уже более менее можно читать, типа «Диаспоры» Г. Игана, трилогии «Спин» Уилсона, «Ксили» Бакстера. А так открываю GoodRead Choice Award в категории Science Fiction и погнал по убыванию рейтинга )

«Coils» Роджера Желязного. «Blood Music» Greg Bear.

Дуже сучасний антураж.

А Уилсона действительно стоит читать всю трилогию? Первую книгу прочитал, когда она была единственной, очень понравилось. Потом как-то забылось, накопилась длинная очередь других книг, а отзывы у второй и третьей книги как-то очень не очень. В итоге так до них пока и не добрался.

Вторая как-то тяжеловата шла, а третья как первая, норм залетела

Із нового крутого навскидку:
— Blindsight, Peter Watts, 2006
— The Expanse (серія книжок, по них серіал зняли), James Corey, 2011

Вот это и не зашло, из-за того что все цитировали, осилил обе до конца и получил одно разочарование. А вот что зашло, так это «Облачный Атлас», по стилю нудотина, но перемежается интересными эпизодами. Когда уставал читать, ловил себя на том, что становилось интересно, а что же там дальше. Интересно, что фильм смотреть без прочитанной до этого книги — пустая трата времени, 2.5 часа по-моему фильм и Вачовски не смогла раскрыть книгу, но как иллюстрация к книге вполне годно.

The Expanse, посмотрел первый эпизод, вспомнил книгу и дальше смотреть не стал, может вернусь, когда нечего будет смотреть.

— Hyperion, Dan Simmons

Это моё любимое, читал в разное время, первый раз в детстве, пото м лет в 18 и создалось такое впечатление, что вообще не читал, т.к. в первый раз не понял, потом где-то в 25 прочитал ещё раз и опять тоже впечатление, что предыдущие два раза я не понял о чём книга :) Некоторые вещи начинаешь понимать только после того, как они случились у тебя в жизни :)

The Expanse для мене — найкращий серіал усіх часів. В трійці фантастичних ще Altered Carbon та Dark.

Altered Carbon книжка краще :)

Так, книги з серії краще, але вони також інший жанр — детектив з елементами бойовика, а не бойовик з детективом як в серіалі. Також мені в серіалі не подобається те, що сценаристи від себе дописали — навіть тим хто не читав книгу помітно які сцени та сюжетні лінії набагато слабкіші.

Але як візуалізація саме НФ серіал як на мене один з найкращих за останні 20 років. На жаль продовжень не буде (2 сезони і 1 фільм, на цьому все) — глядачі відгукували, що занадто складно. А я колись дивувався, що люди не можуть дивитися Man in the High Castle, а там незрівнянно складніша історія.

сценаристи від себе дописали

Оце насправді п****ц. Чуваки зіпсували книжку і потім дивуються чому не зайшло. Другий сезон взагалі якась єресь вийшла, та ще і суміш інших книжок.

глядачі відгукували, що занадто складно.

Та ну. Там взагалі кучу відстою додали, що навіть не цікаво більше. Наприклад на початку 2ого сезону якась рандомна баба взяла і застала вросплох і застрелила супер крутого чувака, про якого не раз казали «you can’t jump an envoy». Це ваще п****ц був, врахочуючи те, що в першому сезоні морпех впритик не зміг застрелити envoy’я.

Некоторые вещи начинаешь понимать только после того, как они случились у тебя в жизни :)

Ти про що саме? Католицьку місію на чужу планету? Секс з незнайомкою в бойових симуляціях? Життя останнім з багачів на вмираючій із-за чорної дири (яку зробили в Києві) Землі? Донька, яка молодшає? Роман з кібридом? Чи може ти відкрив Time Tombs і випустив шрайка?

Я думал что роман про то, что ты написал как раз после первого прочтения.

А про що він насправді?

Перечитай ещё раз :)

ІМО «Хмарний атлас» про те як людська природа залишається незмінною не залежно від стану науки та техніки та умов проживання. Коли хтось виграє — то завжди за рахунок інших, родина проти родини, клан проти клану, народ проти народу, раса проти раси. І це не добре і не погано — це так воно є. Сама назва багато говорить — спроба каталогізувати та зафіксувати хмари на небі. Їх форма та кількість постійно міняється, але кожна з них абсолютно однаково побудована.

Ми ж про Гіперіон. Я cloud atlas тільки дивився (сподобалось), книжку не читав. Категорізація хмар існує: en.wikipedia.org/wiki/List_of_cloud_types

Ми ж про Гіперіон

Упс, вибачайте.

Начни с Роберта Шекли. Непревзойдённый мастер КОРОТКОГО ЖАНРА. И всё есть у него, и идея, и юмор, и фантазия...

Не, то, что у всех на слуху — давно прочитано и перечитано, но тот же Шекли где-то 50/50, что вполне недурно, т.к. сейчас приходиться читать 100 книг, чтобы найти 2-3 достойные. Но когда я спрашивал список я надеялся найти что-то вроде такого (я когда-то писал на ДОУ об этом):

ru.wikipedia.org/wiki/Мутант-59

Авторы малоизвестные на сегодняшний день, экранизаций нет и т.д. Забавно что книга в СССР стала популярной, а вот на западе про неё полностью забыли и не вспоминали, даже статьи в вики нет на английском!

www.amazon.ca/...​edler-ebook/dp/B0081RLFEY
На амазоне на книге написано от создателя сериала DOOMWATCH. Хотя всё как раз было наоборот, скорее DOOMWATCH смотрели потому что читали книгу автора.

И таких книг тысячи, сложность их найти.

З рідкісного оце мені дуже зайшло

booksonline.com.ua/view.php?book=142681

Проблема в тому, що ніяк не можу знайти англійського перекладу. Може буде стимулом вивчити французьку...

Ага, вот такие книги я имел в виду тоже, целый пласт авторов переводился только на языки, которые, я допустим, не знаю:

Вот тут пишут, что английского нет:
www.isfdb.org/cgi-bin/ea.cgi?572

Mémo (1984) also appeared as:
Translation: Memo [German] (1987)
Translation: Мемо [Russian] (1993) [as by Андре Рюэллен]
Translation: Memo [Italian] (2002)
Translation: Мемо (Complete Novel) [Russian] (1988) [as by Андре Рюэллен]

А некоторые вообще с французского не переводились, может там тоже что-то достойное есть, но пока не выучишь язык — этого не узнаешь.

«Львы Эльдорадо» (La vermine du lion) Фенсіса Карсака.

Також на амазоні не бачу англійської.

«Львы Эльдорадо» (La vermine du lion) Фенсіса Карсака.

Надо отметить, что этот дядька писал про попаданцев еще тогда, когда это не было трендом))

Ще з рідкісного улюбленого і про програмістів «Press Enter» John Varley

«Мутант-59» месяц назад читал — офигительная книга. Аж пахнуло пугающим реализмом мотивов участников и гипотетической возможностью такого сценария. Для меня чем-то перекликается с «Гиперболо́ид инженера Га́рина».
Из таких малоизвестных, немейнстримовых фантастик, хоть и не связанных с прикладными науками, мне еще нравится Булгакова «Роковые яйца» и «Война с Саламандрами» Карела Чапека

Заціни Andromeda Strain. Є дуже годний міні-серіал 2008-ого року (десь 3 години сумарно).

«Модель для сборки». Именно! Это не просто аудиокнига. Стоит попробовать каждому.
Настоятельно рекомендую любителям фантастики, и не только

Виглядає, як лайтова версія кілець
Цікаво

Читаю в середньому по книзі на тиждень

*звуки зависти*

на машинці для плавання в гаражі тренувався

а можно подробнее об этой машинке и как ее скрестить с гаражем

Там вище лінк постив — blog.golovatyi.info/...​/12/09/vasa-traуiner-pro. Вона займає не більше місця ніж вело-тренажер і її легко переносити при необхідності.

Понял, что мозг это лучший в мире кинозал.

Медитацию попробуй ещё. Штырит как от наркотика.

Главное чтобы сила земли не ушла

дома мне не вариант заниматься сейчас.

Wut?

стены тонкие, соседей буду будить) так как я люблю TRX и тому подобное, высокоинтенсивные тренировки, которые дома просто не в сделаешь) просто покачать пресс/поприседать можно, но не в кайф.

высокоинтенсивные тренировки

tabata.
На відео воно виглядає дуже просто

стены тонкие, соседей буду будить

Таке. В декого люди роблять інших людей в 2:00 AM і не червоніють

так вот в табате там тоже надо и прыгать и берпи делать)) это не тихо))

Нууу.. я не хочу целый час доставлять неудобство своим соседям. отношусь с уважением и пониманием. так как они мне тоже не мешают)

Сумно, що ніхто не назвав варіант «книги». Куди котиться цей світ ....

А що з вашої точки зору «корисна трата часу»?

в прошлом году летом в Ниццу ездили. в этом феврале на лыжах катались
летом тоже куда нибудь сьездим

Ви на моїй пам’яті перша людина, яка поїхала до Ніцци кататися на лижах

А может на водяных лыжах.

Або поїхав на лижах у Ніццу.

прикинь. главное — подняться повыше

Слетать в Египет, потом в Турцию!

Снимал смешные видосы, потом надоело, завёл собачку, и теперь гораздо веселее

я люблю собак, но себе не заведу. разве что когда семья будет.
а сейчас могу куда-то уехать, а мне оставить будет не с кем. Но всегда умиляют собачки которые бегают по парку)) я бы даже хотела предлагать услуги по выгуливанию собак (бесплатно))))

Собаку годують сусіди, кіт сам

Нет, собаку доедает.

Кіт лазить до хати через привідкрите на провітрювання вікно. В хаті залишена достатня кількість хавки. 1-ий поверх.

Для собак и котов есть отели же. Я помню даже попугаев сдавал в отель, когда улетал в отпуск. Потом продал этих тварей

Є миші на подвір’ї для різноманітності і вода в потічку. І киці в селі — думаю, його підгодовують ті, що його люблять.

Схожу з друзями прибухнути в «Велюр». Після того як в нас почнуться проблеми з печінкою, трохан оздоровимося в Буковелі.

Надеюсь автобусом поедете? Не забудьте про электрофарез на оздоровлении))

Недавно купил квадрокоптер, пока не успел начать летать на улице, учусь управлять им дома)
Как раз на днях началось стабильное тепло — планирую подготовить вел к сезону и начать кататься по городу и за город.
Зимой купил лонгборд с хорошей скидкой, так как был несезон, тоже в ближайшие дни начну его выгуливать.

И, конечно, живя в Одессе нельзя игнорировать все активности, связанные с морем — купание, шашлыки у моря, ночные посиделки у костра)
Плюс то, что требует участия других людей — бадминтон, настольный теннис, пляжный воллейбол, фрисби.

Недавно купил квадрокоптер

this^
Правда собрал в октябре, уже в Буковель успел съездить поснимать, порезать палец на вершине спуска:)
Сейчас 3-й собираю.

А у нас в локдаун нельзя было летать дронами. Ну то есть, летать-то можно, а вот стоять и управлять ими — нет. А вот если бежать или отжиматься и при этом управлять дроном — вполне законно.

Я так понимаю «у нас» это где-то в ЕС?

Штат Новый Южный Уэльс, Австралия

Чем развлекаетесь на карантине/локдауне?

заканчиваю изучать карту недорогих вин в ближайшем Метро

Сомелье на фрилансе?

Если серьёзно, это можно пить?? Ты б ещё коньяк тры зирочкы Таврия предложил — против того даже Тройной одеколон покажется аристократическим пойлом.

Если серьёзно, это можно пить??

смотря, что
и калифорнийский полусухой зинфандель от BigTop за 200+ грн к мясу
и белое полусладкое Ле О Де Шамбустен вообще за 85+ грн (из испанского виноматериала) к рыбе
обычно нравятся всем, включая тех, кто на любое сухое кривятся — «оно кислое»
а вот какое-то авторское черное одесское за 200+ грн — можно только вылить на голову его технолога (за последние лет 10 — это был мой первый и очевидно последний эсперимент с отечественным производителем вин)
потому что в районе 100-170грн есть из чего выбрать среди нормальных французских/испанских/итальянских сухих красных вин (среди последних — из аутентичных, чисто местных сортов винограда)
но сухие вина уже не всем могут подойди (та самая категория людей с «оно кислое»)

коньяк тры зирочкы Таврия

Iverioni 5*/7* Грузия — очень мягкий бренди
при чем на вкус 5-летний — абсолютно не хуже 7-летнего

Повірте мені, як людині, яка закінчила курси сомельє. Не варто купувати закордонні вина нижче 200 гривень, через їх якость.
Що стосується українських вин — зараз можна знайти непогані вина в діапазоні 100-200 гривень. Звiсно не в Метро.
Ну і гідні вина за 250-350 гривень.

сомельє

а ну, удивите нас — 10 месяцев обучения в Le Cordon Bleu или просто ~10K UAH, выброшенные в каком-нибудь гудвайне?

Звiсно не в Метро.
Ну і гідні вина за

ага-ага, главное — это объясняет, почему тот же самый The Big Top Zinfandel Red 2018, который я беру в Метро за ~200грн
в winestyle — стоит уже 515грн
www.youtube.com/...​tch?v=WOpljs1pnWo&t=2767s
чем дороже — тем лучше для финпромплана © :-)

Це у вас 10 років роботи в Сбербанку привели до думки, що все що українське — відстій?

а что не так с Одесским Черным?

не помню уже какой именно производитель был, но на вкус оно оказалось — как помои, как будто не в дубовой бочке вино выдерживали, а шмурдяком цистерну из под нефти ополоснули (в совке было дешевое импортное пойло, которое в нефтеналивных танкерах завозили, чтобы назад их порожняком не гонять — вот вообще похоже), налепили этикетку с выдуманной историей про эко-,био-,авторское-производство, на лапу дали — чтобы в сеть на полку попасть и пошли купоны стричь

Единственное Одесское Черное которое я знаю это у Колониста. И мне оно очень понравилось, да и на вивино приличная оценка. Я потому и удивлен.

xVideos

Напиши имена твоих любимых актрис))

Долго думал какая, решил что остановлюсь на Gianna Michaels =)

на лыжах хорошо катаюсь, а на роликах совершенно никак) поэтому даже не знаю получится уже меня такое или нет)))

Я то сам не пробовал, но видел как типочки рассекают. Лица у них были довольные, с виду выглядело органично.

бег, на улице погодка хорошая :)

да, у меня еще и парк замечательный возле дома)

Бег для слоупоков :))))
Ролики взул/а и вперед катать.
В Киеве полно мест, где можно покататься.
При правильном катании работают все группы мышц.
Я в этом году уже проехал марафон за раз, а в прошлом году накатал 5400км. и пробежал удаленно Берлинский роллер марафон.

При правильном катании работают все группы мышц.

А при неправильном — все группы костей, и почему-то один раз

А при неправильном — все группы костей, и почему-то один раз

У меня за 10 лет такова не было ни разу.
Чтобы кости поломать это надо катать на очень большой скорости и без защиты.
Ну и как и в любом деле надо работать над собой, развивать координацию и скорость реакции и будет тебе счастье :)

развивать координацию

 А как ее без травматизма развивать?

Чтобы не было травматизма есть защита, на которой большинство экономит или просто не одевает, что не очень разумно, но понты они такие, понты :)))
Еще можно нанять тренера, который все покажет и объяснит.
Если ставить себе цель убиться, то можно ролики не обувать, есть много других способов :)))
Мне никто ничего не показывал.... сам научился и катаю очень приличные дистанции.

Велосезон давно открыт, какие залы? Бери велик — и за сыром.

А шо подєлать, врєдноє проізводство у нас. Нам треба молоко за шкідливість давати. А ще краще сир

Девки все еще могут приезжать

спасибо, интересно. зарегаюсь, посмотрю)

Підписатись на коментарі