Мінцифри презентували Дія Сіті. Що нового
Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров та його заступник Олександр Борняков розповіли про ДіяСіті під час онлайн-презентації. На підтримку ДіяСіті виступили також Дмитро Швець, CEO Reface, Максим Слободянюк, засновник Nika Tech Family, Олександр Кохановський, засновник NAVI.
За словами Михайла Федорова, Мінцифри хоче створити найзручнішу державу у світі з точки зору сервісу і надання державних послуг, чого можна досягнути лише завдяки розвиненому ІТ-сектору. І Михайло Федоров, і Олександр Борняков переконують, що будуть «адвокатами», щоб нічого не змінювалось у системі, яка запрацює.
Також Олександр Борняков наголосив, що розуміє недовіру до влади. «До реформування судів дойдемо. Це великі кроки. Чекати результати від таких довгих реформ немає часу. А спілкуючись з людьми з індустрії ми розуміли, що вже зараз треба впроваджувати зміни».
Про зарплати
ІТ-спеціалісти в Україні отримують менші заробітні зарплати, ніж, наприклад у Європі. Дія Сіті, за його словами, дозволить це виправити.
Про недооцінені сфери
Михайло Федоров також наголосив, що Україна займає топ-місце в світі з точки зору аутсорсингових послуг. Але при цьому, є сфери, які треба стимулювати і створювати умови, щоб компанії зі сфер кіберспорту, дронів, штучного інтелекту, digital-маркетингу, EdTech, IoT, блокчейну, MedTech, кібербезпеки, Big Data з’явилися в Україні.
Про податки
Міністр також розповів, що у світі існує більше 4 000 моделей спеціальних оподаткувань, що допомагають залучати інвесторів та розвивати ІТ. І якщо Україна нічого не робитиме, то буде знаходитись у кінці.
В Україні є і загальна, і спрощена система оподаткування, а в ДіяСіті пропонують альтернативу — компанія може добровільно обрати цю модель.
Олександр Борняков переконує, що пропонована система оподаткування забезпечить зменшення податків для компаній в 5 разів: ЄСП рахуватиметься від мінімальної заробітньої плати і буде складати 1300 грн, і це нижче за теперішні 22% від фактичної зарплати.
«Ми також пропонуємо альтернативу податку на прибуток, що наразі становить 18%, а ми хочемо ввести податок на введений капітал у розмірі 9%, що стимулюватиме реінвестування грошей в компанії та їхній розвиток. Це ідеальна модель для венчурних фондів, що надавали б фінансування нашим стартапам. Навіть за умов зниження податкових ставок, держава нічого не втратить. ІТ-галузь буде рости, і тому прибуток компенсуватиметься і збільшить надходження до держбюджету», — зазначив Борняков.
Про безпеку
Говорячи про безпеку ведення бізнесу, Олександр Борняков зазначив, що якщо правоохоронці захочуть прийти і зробити «маски-шоу», то їм спершу доведеться надсилати письмовий запит. Якщо відповіді немає — тоді робити запит на виїмку, якщо знову немає відповіді — аж тоді — обшук. За порушення правоохоронці нестимуть кримінальну відповідальність.
«Невмотивовані перевірки, прискіплення від податківців залишуться позаду. Бо Дія Сіті унеможливлює ці дії без попереднього запиту», — переконує Борняков.
Про гіг-контракти
Також на презентації порушили тему гіг-контрактів — альтурнативу ФОПам. Замміністра пообіцяв, що процес переходу до цієї моделі буде поступовий. На першому етапі можна буде продовжити співпрацю з ФОПами, а потім компанії самі переконаються, що «гіг-контракт кращий».
Після виходу з Дія Сіті, гіг-контракт припиняється через три місяці, щоб дати час сторонам укласти ФОП чи трудовий договір.
Про інше
Також пропонуємо переглянути кілька ключових слайдів з презентаціяї:
Повну трансляцію можна переглянути тут.
Також нагадаємо, на DOU є дискусія з Олександром Борняковим щодо Дія Сіті, дискусія з Володимиром Кожаєвим та петиція проти Дія Сіті.
Найкращі коментарі пропустити