Neuralink вживили у мозок мавпи чіп. Тепер вона силою думки грає у пінг-понг на ПК

Нейротехнологічний старптап Neuralink Ілона Маска вживив у мозок 9-річної мавпи чіп для підключення мозку до комп’ютера та опублікував відео на YouTube, де вона силою думки управляє курсором на моніторі та грає в пінг-понг.

Чіп вживили тварині приблизно за 6 тижнів до того, як відео було знято. Спочатку мавпу навчили грати в ігри джойстиком і за успіхи винагороджували банановим смузі через металеву трубочку. У цей час імплантовані електроди відстежували активність різних областей її мозку та розвивали здатність передбачати рух рук. Після вивчення нейронних сигналів джойстик відключили від комп’ютера, а мавпа продовжила керувати ракеткою для пінг-понгу силою думки.

У своєму твіттері Ілон Маск повідомив, що перший комерційний продукт Neuralink дозволить людині з паралічем користуватися смартфоном за допомогою мозку і це буде значно швидше за класичну взаємодію пальцями. Кінцева мета стартапу — «лікувати» серйозні пошкодження головного та спинного мозку до повного відновлення здатності рухатися.

Про відкриття Neuralink заявляли ще у 2017 році, а Ілон Маск тоді обіцяв, що комерційні нейроінтерфейси для зв’язку мозку з комп’ютером стануть доступні за 8-10 років, а для медичного призначення — за 4 роки. Об’єднання «біологічного і цифрового інтелектів» він назвав наступним логічним етапом розвитку людства.. З того часу компанія створила 2 версії інвазивних нейроінтерфейсів, один з який влітку 2020 демонстрували на свині Гертруді.

Neuralink заявляла про плани перейти до випробувань нейроінтерфейсів на людях вже у кінці 2020, проте поки їх не проводили. Управління з контролю за якістю харчових продуктів і лікарських препаратів (FDA) США визначило це проривним пристроєм та затвердили програму, що дозволить розробниками отримувати зворотний зв’язок протягом усього процесу розробки.

Як думаєте, мавпа з чіпом в мозку зможе обіграти на комп’ютері в пінг-понг людину без чіпу?

👍ПодобаєтьсяСподобалось4
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

я був реально вражений, що ця штука повністю безпровідна. все що раніше наверталось на очі передбачало нормального такого розміру розетку на голові куди втикався немаленький такий штепсель і від цього тягнувся цілий жмут проводів. більше того, якщо з людиною можна домовитись не чіпати те що не треба, то мавпу прив’язували до станка, щоб вона не робила зайвих рухів. а тут телефон можна сконектити з мавпою по блутуз, лол. і жодних проводів — безпровідна мавпа. оце реально мене вразило. все решта: ну такоє. знімати сигнал з моторної кори вміють давно, навіть мені відомі роботи по її картуванню з початку 80-х (напр. Георгопулос, якщо я правильно пишу його прізвище). і без всіх цих новомодних ML справлялись. більше того, якщо знати, що йдеться про моторну кору, то частина магії зникає: щоб був результат мавпі треба напружувати руку — зверніть увагу як вона використовує «трубку для смузі» коли в неї відібрали джойстик. але повністю безпровідна передача без всіх цих потворних розеток в черепі — це просто топ.

Фронтенд тестеры напряглись :) Блин, посмотрев видео понимаешь что 99% из них где-то этим и занимаются хахахахахаха

Куа пора напрягтися і перейти в фронтенд

Маємо пропозицію влаштувати посиденьки на тему чіпування, його історії та перспективи в форматі аудіочату в телеграм-каналі Редакції DOU!

Чи є серед нас ті, хто глибоко цікавиться темою, слідкують за дослідженнями та експериментами або навіть беруть участь у розробці подібних технологій?

Будь ласка, напишіть мені у приватні повідомлення, якщо вам є що розповісти та ви хочете взяти участь в обговоренні та стати спікером. Під’єднатися до дискусії зможуть усі охочі: поставити питання чи розповісти щось по сабджу від себе 👌 Дискусію потім збережемо у вигляді аудіоповідомлення.

Як вам ідея?

Як думаєте, мавпа з чіпом в мозку зможе обіграти на комп’ютері в пінг-понг людину без чіпу?

Dendi уже предложил сыграть 1v1

Будет новый мем с «так как я не проигрываю, а зачастую выигрываю»? :D

Это все конечно замечтательно с точки зрения того что стартап действительно чтото изобрел.
Но если проанализировать, то я не думаю, что человек с параличем будет мечтать иметь в голове ненужную хрень, с помощью которой он будет

користуватися смартфоном

У всех людей, которые получают себе приключение со здоровьем есть одна и только одна мечта это избавиться от того, что они себе приобрели.
Могу сказать это, как сам знакомый с людьми, которые занимаются восстановлением послеоперационных больных.
И если Илон Маск такой любитель изобретать супернужные вещи он тоже в итоге к этому придет. А издеваться над животными... да уж вот кому не повезло так не повезло :(
Если бы инопланетяне поймали Илона Маска и начали ему вставлять импланты в разные интересные места.... с целью посмотреть а не случится ли чего интересного.....вот было бы цикаво посмотреть на результаты :)))

Та якби тема пхання електродів у мозок не дуже нова, де я працюю є наработки по deep brain stimulation, наприклад. І усе спочатку відпрацьовують на тваринах. Хай би відразу на людях, ви вважаєте?
Ну і, звичайно, це серйозне втручання і без згоди паціента такого робити не будуть. Одужання — це краще, звичайно, але не завжди реально.

Хай би відразу на людях, ви вважаєте?

Эксперименты на людях вроде бы были запрещены после Нюрнбергского процесса.

серйозне втручання і без згоди паціента

не только серьезное но еще и денежное

Одужання
не завжди реально.

В большинстве случаев это так и есть, люди с повреждениями спинного мозга восстанавливаются годами и зачастую так и остаются инвалидами.

Еще чуть-чуть и будет программировать. Что же будет с зарплатами?

Под угрозой только бекендеры.

Фронтенды останутся при работе.

Фронтенды останутся при работе.

О хорошо, значит я буду работать. Стоп... а почему?

Тот безумный зоопарк, который сейчас развели во фронтенде никакая обезьяна и никакой ИИ не осилит. У меня давно уже складывается подозрение что 90% фронтендеров вообще не понимают что они пишут а просто копируют найденные где-то куски кода не задумываясь! По крайней мере когда начинаешь дебажить то видишь что в процессе загрузки страницы одни и те же функции вызываются по 5-10 раз! Т.е оно несколько раз лоадит одни и те же данные с сервера, много раз перерисовывает, потом обновлят другие компонетнты что бы они перерисовались и в свою очередь обновили первые...
Думаю тут уже ничего не поможет — надеюсь что скоро мода на SPA закончится и все это постигнет участь Flash (помню как Flash пихали в каждый 2 сайт). Век фронтенд — велосипедов не долог. Я еще помню когда все GUI делали на Delphi, потом мечтали как Swing сделает GUI кросс-платформенным... В то же время WinForms и ASP.Net приложения до сих пор живут. Когда нужна бизнесу стабильность, а не рюшечки — то нет смысла гоняться за модой.

В них — буде все ок
Зберуться, зроблять профспілку, партію, а може ще й президента кращого ніж ми ото тут навибирали останні 5 разів

Бедное животное ((( это же не машина, которую, можно собирать и разбирать(((( Надеюсь, когда-то придет осознание, что это живые существа с чувствами! Интересно, на незащищенных слоях населения такие эксперименты проводят ? но кто об этом скажет

вопрос прогресс ли это, а может это деградация..

Пока что выглядит как игрушки)
Если вы не согласны променять эксперименты(с макс гуманными условиями) на Потенциальный прогресс то когда выйдет что-то путное тоже сторонитесь... Ведь оно достигнуто "страданием"(по вашему мнению) животного.

Интересно, на незащищенных слоях населения такие эксперименты проводят

Дия Сити же...

Привид (iронiчно):. — То може ти i м’яса не їси?

все верно, не ем, не ношу шуб и т.д.

Тобто коли в природі вовки вбивають тих же оленів — це не норм і це порушення їх прав? Окей, не буду вв’язуватись в дискусію, але і Вам не треба нав’язувати свою точку як єдиноправильну і кидати почуття вини.
inde.io/...​elos-by-pobolshe-hobbitov
www.youtube.com/watch?v=2UcHEUHXx9A

Оправдываться можно сколько угодно, но разница между человеком и волком — мы не животные (животные подвластны инстинктам, человек же обладает самоконтролем), с нас больше спрос

www.youtube.com/...​tch?v=EQ2rhZ-3ZTo&t=1562s

мы не животные

Ми — тварини. Конкретніше — підвид високоінтелектуальних приматів.

жаль, что часть людей относят себя к животным... поэтому так и живем, что уж говорить здесь

Kingdom: Animalia

Хоч хордовим можна себе вважати?

Хоч хордовим можна себе вважати?

не всех

жаль, что часть людей относят себя к животным

Так, шкода, що лише частина. Інші з людей хто рослини, гриби, віруси та мінерали мали б краще в школі вчитися.

Як думаєте, мавпа з чіпом в мозку зможе обіграти на комп’ютері в пінг-понг людину без обещания получить бананчик?

Як думаєте, мавпа з чіпом в мозку зможе обіграти на комп’ютері в пінг-понг людину без чіпу?

В 2004 уже пытались использовать мозг крысы для управления истребителем F-22.
www.ixbt.com/...​hard/index.shtml?03/68/73
www.newscientist.com/...​a-dish-fly-fighter-plane

Очень многообещающая технология была (вот только с тех пор о ней ничего не слышно).

Крыса выдвинула двуногим ультиматум и еë вальнули лопатой по столу.

Для полного сходства с человеком осталось научить играть в бильярд. Карманный.

Як думаєте, мавпа з чіпом в мозку зможе обіграти на комп’ютері в пінг-понг людину без чіпу?

Я думаю обезьяну без всякого чипа можно обучить обыгрывать в пинг-понг человека. Как в любом деле тут вопрос сколько времени потратить на тренировки.
А вот компьютер или робота научить обыгрывать человека в 100% случаев — задача на порядок проще!
Мозг человека никогда не сравнится по скорости передачи и обработки сигнала с электроникой. Даже если вживить человеку в голову супер-компьютер он не станет сверх-человеком. Например ему в голову нельзя будет загрузить знание кунг-фу: чип может просчитывать сотни ударов — но скорость передачи сигналов по нейронам все равно ограничена, как и скорость сокращения мышц.

Например ему в голову нельзя будет загрузить знание кунг-фу: чип может просчитывать сотни ударов — но скорость передачи сигналов по нейронам все равно ограничена, как и скорость сокращения мышц.

Кунг-фу — это же не супер сила флеша...
Становишся на коврик и занимаешся...
А ИИ корректирует правильно — не правильно.
Я думаю раз в 100 быстрее будет обучение.

Я думаю обезьяну без всякого чипа можно обучить обыгрывать в пинг-понг человека.

Думаю, они так и сделали. Маск — просто надувная кукла финансового рынка, и если тебе не 20 лет, ты видел подобных чучел достаточно. Так что скорее всего фейк это обыкновенный, и вместо обезьяны в пинг-понг тупо сыграло записанное заранее видео. А обезьяну научили ему подыгрывать и делать умное лицо.

Есть в продаже такое.
Надеваешь на голову и играешь в примитивные игры

Спочатку мавпу навчили грати в ігри джойстиком і за успіхи винагороджували банановим смузі

Я, тут пошучу, про гироскутеры и сыры по 500, для полной картины 8)))

Кстати, работа фронтэндера похожа на игры с джойстиком. :)

Чи можна з мавпи зробит фронендера, отак винагороджуючи апельсиновим соком через трубочку?

Типичного анукея можно, наверное. Только, пиво в соску. 8)
Сисадмина\девопса — поставить капельницу из кофе. 8)
Еще можно пошутить, но тогда точно — блеклист. 8)))

Сисадмина\девопса — поставить капельницу из кофе. 8)
Еще можно пошутить, но тогда точно — блеклист. 8)))

и так уже — горшочек, не вари :-)
я вот кофе не пью

Билл Гейтс, ты опоздал с чипированием прививкой.

Гейтс: Хочу всех вакцинировать
Все: Ах ты ж гад, чипировать нас всех хочешь? Никаких вакцин!

Маск: Вот вам чип который мы будем вживлять всем в голову
Все: Гений, человек века, двигает цивилизацию вперед!

Это точно обезьяна? Не кибер-спортсмен?

Точно. Она же не просит на Твитче подкинуть ей донаты на бананы.

Підписатись на коментарі