Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

Чек ліст для попередження дискримінації під час рекрутингу

UNFPA Україна спільно з кар’єрним медіа Happy Monday розробили чек-лист для попередження дискримінації під час рекрутингу та забезпечення рівних умов праці для чоловіків та жінок у компаніях.

15 квітня 2021 року, UNFPA Україна спільно з кар’єрним медіа Happy Monday розробили та представили українським бізнес-компаніям «Чек-лист для попередження дискримінації під час рекрутингу». Документ було розроблено в межах проєкту «Трамплін до рівності», що реалізується за фінансової підтримки Швеції в Україні.

Гендерночутливий рекрутинг — відносно нова, але надзвичайно актуальна тема для України. Згідно з даними дослідження, що було проведене Info Sapiens в січні 2021 року на замовлення Фонду народонаселення ООН, 56% українців старше 14 років вважають, що існують професії, які підходять виключно для чоловіків або жінок. 79% пояснюють існування «чоловічих» та «жіночих» професій різними гендерними чинниками: традиційна суспільна думка (38%), різне виховання дівчат і хлопців (29%), різні професійні орієнтації (25%).

Запровадження гендерночутливого рекрутингу в компаніях дозволить забезпечити: 1) рівні можливості чоловіків та жінок на етапі пошуку роботи та подачі резюме; 2) рівні права та можливості професійної реалізації, в тому числі сприятиме зменшенню розриву в оплаті праці чоловіків та жінок; 3) зменшення рівня стереотипного сприйняття професій; 4) гендерний баланс персоналу компаній тощо.

Розроблений чек-лист допоможе рекрутерам чітко та професійно сформулювати опис вакансії, заздалегідь продумати процес відбору та анонсування вакансії, коректно оцінювати подані резюме та аналізувати портфоліо кандидатів та кандидаток, а також уникати дискримінаційних питань під час інтерв’ю.

«Якщо ми чогось не бачимо або не усвідомлюємо, це не означає, що проблеми не існує. Щоб виключити цей дискримінаційний аспект, який часто має місце у процесі працевлаштування, ми маємо замислитися про ефективність кожного етапу, переглянути ці сталі норми, почати дивитися ширше. У розробленому спільно з UNFPA Україна документі ми спробували дати поради та показати можливості для більш толерантного та чутливого процесу працевлаштування. Ми впевнені, що впровадження таких процесів допоможе не тільки кандидатам та кандидаткам відчувати себе більш гідно в процесі працевлаштування, а і дозволить роботодавцям знайти нові джерела для пошуку талантів, посилити власні позиції на ринку та зробити крок назустріч рівним можливостям для кожного», — зазначила Анна Мазур, засновниця і керівниця кар’єрного медіа Happy Monday.

«Фонд ООН у галузі народонаселення активно працює з бізнесом щодо розробки та впровадження політик гендерної рівності в компаніях. Першим кроком було створення бізнес-коаліції та підписання Декларації задля гендерної рівності та запобіганню домашньому насильству у 2019 році. Ми переконані, що забезпечення гендерної рівності в компаніях є одним із чинників її успішності. Наразі ми активно працюємо із підписантами Декларації, кількість яких на сьогодні вже складає 31 компанію, в кількох напрямках. Зокрема, просування декретних відпусток серед чоловіків, боротьба з домашнім насильством та впровадження гендерночутливого рекрутменту. Наступний етап — надання експертної допомоги для проведення гендерного аудиту серед зацікавлених компаній», зазначила Лала Зінкевич, керівниця проєкту «Трамплін до рівності», UNFPA Україна.

Завантажити чек-лист

👍ПодобаєтьсяСподобалось3
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

happy monday, омг какой оксиморон

Що саме? Гендерна дискримінація — можливо, але вікова дискримінація є майже в кожній компанії.

А — обладает необходимой квалификацией.
А — обладает необходимыми навыками.
А — имеет достаточный уровень мотивации.
Остальное, надуманное.

Не попадались сотрудники, у которых любимая тема, обмусоливаемая ежедневно — это то, как их сильно беспокоят геи и феминистки?

Вряд ли ты захотел бы жить в дне сурка с такими беседами.

Бачив і таких.
Якщо вас це дійсно ображає, то зробіть камінг-аут, що ви — феміністка.
Тоді такі товариші одразу зменшать агресію на цю тему і почнуть обговорювати «погромщиків із BLM».

Да без разницы, погромщиков или еще кого.
Эти ежедневные разговоры ни к чему не ведут. Например, спрашивал недавно: «Вы петицию против дилдосити обговаривали? Может нужно обговорить необходимость её подписать?». Aвoтxyй там. За то в очередной раз перемолоть кости фемок с геями — как по расписанию, каждый блядский день.

И по сути, это те же совковый яйца про «загнивающий Запад», только в профиль. Эти же люди полвека назад охотно бы точили лясы про «Америке кирдык», пока сами не нaeбнyлиcь к xyям. История ничему не учит.

женщина > мужика
гомосексуалист =~= женщина (в зависимости от рассы)
лесбиянка > гомосексуалист
трансгендер > лесбиянка

небинарный гендер — джокер

добавить 3 масти: европиоид || негроид || монголоид
— и можно выпускать настолку: «Набери политкорректный штат сотрудников» с 3-мя уровнями сложности: пост-совок > гейропка > сша

Меня белого мускулистого мужика не захотели взять на работу :(
Куда жаловаться?
А денег дадут?

В смысле жаловаться. Ты же
всячески привилегированный, угнетатель женщин, ЛГБТ, и небелых. Тебе мало всех тех благ, которые ты получал на шару всю жизнь? Столкнулся с тем, что пришлось поучаствовать и проиграть в честном конкурсе/интервью?

Вы считаете, что такими методами можно защитить девушек-программистов?

Спасибо за проявленный интерес к теме! На этот вопрос мы обязательно ответим в следующей статье, как только получим новый грант, в смысле новое редакционное задание. Приятно осознавать, что есть небезразличные люди в нашем обществе!

Всё начинается с таких вот «чек-листов», а заканчивается дичью и абсурдом, вроде гендерных квот для «защиты уязвимых категорий работников», когда на проекте должны быть 50% разработчиков женщин.

Квотировали меня, внучек.
Сначала ввели дилдусити, а потом..

але надзвичайно актуальна тема для України

Такими манипуляциями цифр можно доказать все, что угодно.
Примерно как встретить динозавра на улице — 50%
Если же говорить серьезно, то для нашей страны самым болезненным и актуальным вопросом дискриминации при найме является возраст
Да, именно возраст и жесткое отсекание кандидатов именно по этому критерию.
Я понимаю, что тут гранд, который ориентирован на вопрос пола, но совесть надо же иметь и пытаться поднимать и решать болевые точки НАШЕЙ страны.
И начать проверки просто с себя: не выкинул ли я вчера резюме 39-го летнего джуна только потому, что ему 39 лет ?

Ладно ещё в айти с этим более-менее адекватно. Мой друг, например, будучи 35-летним джуном без проблем устроился на галеру. Но давайте не будем забывать, что вне айти у нас вообще реальность уровня уганды. В украишке человек в возрасте 50-60 лет становится прокажённым, и работу найти практически нереально — только через какие-то знакомства.

Куча историй от моих родных, или знакомых. «Сколько вам лет» — практически первый вопрос, который люди слышат по телефону. И если отвечают ужасной цифрой «50» или «60» — на том конце чуть ли не в панике ложат трубку. При объявлениях на работу никто даже не стесняется указывать максимальный возраст кандидата (иногда доходящий до абсурда, вроде 35 или 40 лет). И всё это при том, что по закону возрастная дискриминация запрещена, но все забили на это хер и государство это никак не контролирует.

А може бути і навпаки.
А чи не викинув я резюме кандидата на пост директора компанії, тому що йому всього лише 17?

Если же говорить серьезно, то для нашей страны самым болезненным и актуальным вопросом дискриминации при найме людей моего пола и ориентации является возраст

Исправил цитату, не благодарите.

Как то написали мне три хрю-хрю из конкурирующих фирм с одной и той-же вакансией. Всем трём ответил, что не подходит мне(до этого общались с заказчиком и всё выяснили), стали уговаривать, надоели. Говорю(чтобы отстали), мол так и так, я — птица редкая, за моим резюме охотятся. Так что пришлёшь фото топлес — дам резюме, а если нет извини. И что вы думаете: прислали все три. Я правда не знаю их-ли это были фото, или из интернета но все прислали.

Я к чему: хочешь быть профессионалом — будь им и редко видел, чтобы к женщинам в АйТи проявляли предвзятость, если они в первую очередь коллеги.

Но когда в качестве главного аргумента в рабочих вопросах выступают сиськи, ни о каком гендерном равноправии не может быть и речи. Включаешь режим «яжедевочка», пытаешься кокетничать, одеваешь короткие юбки и декольте до пояса — не обижайся, если мужчина захочет пойти дальше лёгкого флирта.

Так что пришлёшь фото топлес — дам резюме, а если нет извини. И что вы думаете: прислали все три. Я правда не знаю их-ли это были фото, или из интернета но все прислали.

Так а резюме дал-то? :)

Дав, але не відомо чи його чи якісь рандомні із інтернету :)

Дал, конечно. Жалко мне что-ли. Но я ж пишу: со мной эти израильтяне связались ещё раньше

пришлёшь фото топлес

ох и угнетатель

не обижайся, если мужчина захочет пойти дальше лёгкого флирта

виктимблейминг же

нет уж, сказал виктимблейминг — говори и абьюзер, как положено в прогрессивном обществе

А я ещё по жопе шлёпнуть могу. Так что ещё и анал пенетратор

Пишу из Швеции. Не тащите эту нашу чушь в Украину. Спасибо.

Так возвращайся в Неньку, которая без всех этих дурацких равноправий, хватит загнивать там.

Нащо ото оце тут писати

Наберіться сміливості і підіть до HR
І прямо вимагайте, щоб вони ото перестали отуто оутета уот усьо толєрастію розводити

Ну а что Вас задерживает в Швеции? Не нравится — уезжайте, делов-то.

Квантор загальності тут ні до чого: особисто знаю тих, хто виїхали з України через це. Й, так, вони ліберали й виїхали туди, де вони почувають себе комфортніше.

UNFPA Україна спільно з кар’єрним медіа Happy Monday розробили та представили українським бізнес-компаніям «Чек-лист для попередження дискримінації під час рекрутингу». Документ було розроблено в межах проєкту «Трамплін до рівності», що реалізується за фінансової підтримки Швеції в Україні.

давайте напишу как есть на самом деле

мы тут на своей ГОшке грант распилили и на для отчета нужно свой креатив разнести по интернету
Info Sapiens

это именно те черти которые взяли привычку звонить мне в 11 часов когда у меня кол.

чек-лист для попередження дискримінації під час рекрутингу

happymonday.ua/about-happy-monday 12 белых цисгендерных женщин, сразу видно специалистов по диверсити
happymonday.ua/...​apps-gamedev-do-genesis-2
а тут у нас внезапно ейблизм

Безкоштовні тренування з бігу, футболу, баскетболу, волейболу та йоги;
happymonday.ua/about-happy-monday 12 белых цисгендерных женщин, сразу видно специалистов по диверсити

Круче и быть не может %)))

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Алла, вы тоже из правительства и хотите здесь помочь?

Ну не то чтоб помочь, а поразделять, повластвовать. И чтоб не ссаными тряпками как прошлый раз. И позапрошлый. И не надо в_опу ничего больше запихивать, там уже комиксы торчат про математикиню

Найкраща математикиня року Балинського колегіуму № 6 — Галина Яківна Похренюк

топик фигня
мало того, компании, которые в ваканчсии пишут про гендерное равенство как раз будут вас больше всех гнобить

Чего же? Соросятник как раз таки любит всяки пригнобленных на всю голову, готовых агитировать за любую антиобщественную бредятину.

Ну серьезно.
Если иское в вакансии, там будут защижать всех кроме гетерогенных белых мужиков. Мало токо компания пишущая такое уже довольно большая. Значит привет кумовские кланы индусов и т.д.

Главное декларировать стремление к защите всех

у середу він ідентифікує себе як жінку

А нечіткий гендер буває? Тобто «сьогодні я на 36% чоловік, на 29 — жінка, на решту — кфрпвірзавр з планети Мвапрц»

А можна щоразу як планується тупорилий безглуздий мітинг — вважаю що в мене голова в іншому місці? Ну не можу ж я сидіти на мітингу з головою у штанях, це некультурно, я краще на стіл викладу. А якщо виступити треба... може не треба?

Не повіриш — зараз тягнуть тему що от типу я скажу що я вважаю себе бабою і все. я баба. маю право і в баню і в сортір женскій.

На самом деле не всё так просто. У некоторых туалеты для свитчеров имели логотип андроида, все остальные классические МЭ и ЖО:
wl-brightside.cf.tsp.li/...​65f16866d2c2be64a62e4.jpg
www.logobee.com/uploads/android-logo.png

-

Не знаю, я б дозволив. Жіночий туалет по-перше без пісуарів, а по-друге, має надзвичайно стійкий запах здогадайтесь чого. Який більшості чоловіків вважається сигналом вивернути шлунок наззовні.

нагадав цитату від Тоні з фільму снетч. щодо .... і запаху .....

я подіне хтів написати. добре що коменти почитав

В цивілізації ця проблема давно вирішена — там немає «жіночих» чи «чоловічих» туалетів. Там всі туалети — індивідуальні. На одного.

Это кабинки, а не открытые толчки со свободным обзором.
В NY упразднены отдельные для мэ и жо.

Вот так копнешь любого загниватора, а внутре неонка и скрепы.

Я може якось непрозоро висловився

Ви в 2021 користуєтесь сайтами дот ру

Не забувайте провітрювати, а то можете звикнути до сморіду від рфіянського духу

Швеція, наприклад.

И танц-пол под дверью индивидуальных туалетов для ожидающих, со странными пятнами на полу, что smells funny %)

P.S. Женщины категорически против индивидуальных туалетов в которые до них ходили носители МПХ.

Може, щось в консерваторії підправити?

www.reddit.com/...​_youre_alone_and_fart_in

Сюда же подходит и похожий сценарий.
Сначала ты пускаешь голубка в туалете, а потом выходишь из кабинки — а там под дверью ждёт какая-то интересная тебе тян.

класно заголовок обрізало — «fart in», а потім «fart out» :)

Какие гендеры, лол. Я уверен, что сейчас готовы нанимать котов, если они по скиллам подходят.

Лягушкам только образования не хватает, а так они на всё способны
© Марк Твен

Замяукал жалобно
Серый кот:
— Мне, коту усатому,
Скоро год.

И красив я, лодыри,
И умён,
А письму и грамоте
Не учён.

Школа не построена
Для котят.
Научить нас грамоте
Не хотят.

Мурзік: Можете там не шепотіть, я улавлюваю ультразвуки, бачу в цілковитій темряві, читаю мислі на відстані, стрибаю вверх на 20 метрів, а в довжину — на 50. можу перегризти любе залізо і поцарапати любу каменюку.
© Лесь

На посаду Ruby Developer — можливо.

Підписатись на коментарі