Спорт та IT: місія сумістити несумісне
Всім хай, мене звати Назар, на світі 28 років, 5 років в IT і 3 в бодибілдингу, в даний момент свого життя працюю в компанії YozmaTech.
Всі ми знаємо, що «айтішник» це організм, який перетворює кофеїн і піцу на програмне забезпечення. І я був не виключенням.
Моя сидяча робоча привела до 120 кілограмів в мої найкращі роки.
Моїм вірним другом був фаст-фуд, а вільний час я проводив за іграми та вивченням програмування.
В один момент, коли я вже проходив боком у двері, зрозумів що далі так продовжуватись не буде. Я взяв себе в руки та дав обіцянку, що стану кращою версією себе.
Я придбав абонемент в тренажерний зал, днями та ночами розбирався в тому як потрібно харчуватись і тренуватись. Дуже відповідально підійшов до вибору тренера. Багатьом здається, що немає сенсу платити за персонального тренера, адже у всьому можна розібратися самостійно. Але без професійного контролю можна не добитися поставлених цілей і завдати серйозної шкоди своєму здоров’ю.
Відразу дам від себе декілька порад, як знайти тренера, який зможе допомогти вам досягнути бажаних результатів:
- По-справжньому хороший тренер пояснює все простою мовою. Правильно розуміє ваші цілі і дає необхідне навантаження для плавного, розумного, а не нібито рекордного прогресу.
- Спеціаліст розуміє, що крім фітнесу у вас є життя, робота і не ганяє вас до знемоги.
- Одна справа бути самому в хорошій спортивній формі, інша — вміти навчити підопічного, враховуючи його вихідні дані, особливості та обмеження.
- Справжній тренер повинен жити своєю справою, бачити і розуміти всі процеси зсередини.
- Він вас підбадьорить, змотивує, продемонструє ваш прогрес.
- Визначить реальні можливості, з урахуванням ваших генетичних даних, а не малюватиме захмарні райдужні горизонти.
- Під час персонального тренування він 100% з вами, не в телефоні, не в спілкуванні з дружбанами.
- Постійно стежить за правильністю виконання вправ.
Якщо важко або не виходить, знизить вагу або підбере альтернативну вправу.
Рекомендації
Я почав тренуватись 5 разів на тиждень і перейшов на правильне, збалансоване харчування. Спочатку було надзвичайно складно, проте, через короткий час я почав від цього кайфувати.
Основи збалансованого харчування є зрозумілими та легкими у виконанні. Вони стосуються вибору продуктів, приготування страв та особливостей споживання їжі.
Мої принципи правильного харчування:
- споживати лише ту кількість калорій, яка є необхідною для задоволення потреб організму і відповідає віку, статі, способу життя
- Випивати не менше 2 літрів води на день
- вживати достатню кількість харчових продуктів різного виду: овочів, бобових, фруктів, злаків, насіння, горіхів, яєць, м’яса, риби та молочних продуктів
- уникати страв з великим вмістом жиру, солі та цукру
- дотримуватись правильного режиму дня та вживати їжу регулярно (кожних 3 години)
Щоб було легко контролювати свій раціон протягом робочого дня я готую для себе їжу звечора, пакую в ланч-бокси і беру з собою на роботу.
Для прикладу :
- відварити 200 грамів рису (вуглеводи)
- запекти 200 грамів курки (білок)
- приготувати легкий салат з зелені та овочів на оливковій олії (клітковина)
- І на перекус взяти горішки та фрукти
Чому важливо включити вітаміни у свій раціон?
Якби ми їли свіжу, органічну, що виросла на незайманих ґрунтах їжу, яку не перевозили багато місяців на великі відстані. Якби ми працювали на свіжому чистому повітрі, пили кристально чисту воду, спали по 9 годин, багато рухалися вдень, на нас не діяли б хронічні стреси та екологічні токсини, тоді, можливо, нам і не потрібні були б вітаміни у вигляді добавок.
Але ми живемо в мегаполісі, іноді пропускаємо регулярні прийоми їжі, заміняємо їх солодощами, купуємо перероблені продукти, що містять не властиві їм хімічні речовини. Організму потрібна допомога.
На що я звертаю увагу при виборі вітамінів:
- Якість! Як дізнатися чи сертифікований товар? Дивлюся чи є сертифікати ISO, GMP. І найкрутіший — сертифікат FDA.
- Спрямованість! Це повинен бути комплекс відповідний моїм навантаженням, моєму стилю харчування та віком.
- Натуральність! Намагаюся вибирати вітаміни, вироблені з натуральної сировини, або з рослинними компонентами. Саме вони допомагають підвищити біодоступність вітамінів і мінералів, знизити дозування.
- Інновації! Зараз я можу вибрати комплекс з хорошим складом відповідно до новітніх наукових розробок світових нутриціологів. І омега-3 в складі не матимуть цей неприємний рибний запах, як і дитинстві.
- Ефективність! Я шукаю спеціально підібрані дозування, високоякісні компоненти стандартизовані за змістом активних речовин. Чоловічому організму потрібні адекватні дозування заліза, кальцію, вітаміну D і вітамінів групи В.
Буденність
Ще хочу описати коротко про свій робочий день, для того, щоб ви зрозуміли — що головне бажання!
- Ставлю будильник на 6:30, просинаюсь ближче до 7:00. Готую сніданок, частіше за все це скрамбл з яєць та сиру, а також вівсянка. Не забуваю про приймання вітамінів.
- Робочий день
9:00-18:00. На роботі харчуюсь тим, що приготував собі звечора. - На 18:30 в мене тренування розраховане на 2 години.
- Вечір проводжу за книгами, фільмами та навчанням.
- Так, складно, але я знаю яка в мене ціль, і це мене мотивує.
- Тасків на роботі багато, а ви в себе одні!
Тому слід запам‘ятати, що за роки, проведені в компанії ви можете вийти на високий рівень, але заплатити за це своїм здоров’ям. Щоб уникнути ряду серйозних захворювань, таких як ожиріння, остеохондроз, артрит і синдром зап’ястного каналу, рекомендується виконувати зарядку. Деякі вправи можна виконувати не тільки в тренажерному залі, але і в офісі.
Ось приклад простих вправ із моєї колонки для компанії Yozma які можна виконувати в офісі:
YozmaSport 1
YozmaSport2
YozmaSport3
Більшість IT-компаній підтримують спортивні ініціативи своїх співробітників: оплачують абонементи в басейни й тренажерні зали. Деякі обладнують спортивні куточки прямо в офісі. До прикладу моя компанію проводить різні турніри із спорту, які збирають велику кількість працівників, та допомагають знайти однодумців серед колег. Такі заходи — це крутий тімбілдінг та дієвий спосіб перепочити від роботи.
Я на роботі надаю перевагу грі в пінг-понг. Це досить-таки хороша зарядка як для тіла, так і для зору!
Підсумовуючи все вищенаписане, хочу наголосити що головне бажання стати версією 2.0 себе. Що сидяча робота і сильне завантаження це не перешкода до здорового способу життя.
P.S. І пам‘ятайте, в здоровому тілі — здоровий кодер.
Найкращі коментарі пропустити