Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Спорт та IT: місія сумістити несумісне

Всім хай, мене звати Назар, на світі 28 років, 5 років в IT і 3 в бодибілдингу, в даний момент свого життя працюю в компанії YozmaTech.

Всі ми знаємо, що «айтішник» це організм, який перетворює кофеїн і піцу на програмне забезпечення. І я був не виключенням.

Моя сидяча робоча привела до 120 кілограмів в мої найкращі роки.
Моїм вірним другом був фаст-фуд, а вільний час я проводив за іграми та вивченням програмування.

В один момент, коли я вже проходив боком у двері, зрозумів що далі так продовжуватись не буде. Я взяв себе в руки та дав обіцянку, що стану кращою версією себе.

Я придбав абонемент в тренажерний зал, днями та ночами розбирався в тому як потрібно харчуватись і тренуватись. Дуже відповідально підійшов до вибору тренера. Багатьом здається, що немає сенсу платити за персонального тренера, адже у всьому можна розібратися самостійно. Але без професійного контролю можна не добитися поставлених цілей і завдати серйозної шкоди своєму здоров’ю.

Відразу дам від себе декілька порад, як знайти тренера, який зможе допомогти вам досягнути бажаних результатів:

  • По-справжньому хороший тренер пояснює все простою мовою. Правильно розуміє ваші цілі і дає необхідне навантаження для плавного, розумного, а не нібито рекордного прогресу.
  • Спеціаліст розуміє, що крім фітнесу у вас є життя, робота і не ганяє вас до знемоги.
  • Одна справа бути самому в хорошій спортивній формі, інша — вміти навчити підопічного, враховуючи його вихідні дані, особливості та обмеження.
  • Справжній тренер повинен жити своєю справою, бачити і розуміти всі процеси зсередини.
  • Він вас підбадьорить, змотивує, продемонструє ваш прогрес.
  • Визначить реальні можливості, з урахуванням ваших генетичних даних, а не малюватиме захмарні райдужні горизонти.
  • Під час персонального тренування він 100% з вами, не в телефоні, не в спілкуванні з дружбанами.
  • Постійно стежить за правильністю виконання вправ.

Якщо важко або не виходить, знизить вагу або підбере альтернативну вправу.



Рекомендації

Я почав тренуватись 5 разів на тиждень і перейшов на правильне, збалансоване харчування. Спочатку було надзвичайно складно, проте, через короткий час я почав від цього кайфувати.

Основи збалансованого харчування є зрозумілими та легкими у виконанні. Вони стосуються вибору продуктів, приготування страв та особливостей споживання їжі.

Мої принципи правильного харчування:

  • споживати лише ту кількість калорій, яка є необхідною для задоволення потреб організму і відповідає віку, статі, способу життя
  • Випивати не менше 2 літрів води на день
  • вживати достатню кількість харчових продуктів різного виду: овочів, бобових, фруктів, злаків, насіння, горіхів, яєць, м’яса, риби та молочних продуктів
  • уникати страв з великим вмістом жиру, солі та цукру
  • дотримуватись правильного режиму дня та вживати їжу регулярно (кожних 3 години)

Щоб було легко контролювати свій раціон протягом робочого дня я готую для себе їжу звечора, пакую в ланч-бокси і беру з собою на роботу.

Для прикладу :

  • відварити 200 грамів рису (вуглеводи)
  • запекти 200 грамів курки (білок)
  • приготувати легкий салат з зелені та овочів на оливковій олії (клітковина)
  • І на перекус взяти горішки та фрукти

Чому важливо включити вітаміни у свій раціон?

Якби ми їли свіжу, органічну, що виросла на незайманих ґрунтах їжу, яку не перевозили багато місяців на великі відстані. Якби ми працювали на свіжому чистому повітрі, пили кристально чисту воду, спали по 9 годин, багато рухалися вдень, на нас не діяли б хронічні стреси та екологічні токсини, тоді, можливо, нам і не потрібні були б вітаміни у вигляді добавок.

Але ми живемо в мегаполісі, іноді пропускаємо регулярні прийоми їжі, заміняємо їх солодощами, купуємо перероблені продукти, що містять не властиві їм хімічні речовини. Організму потрібна допомога.

На що я звертаю увагу при виборі вітамінів:

  • Якість! Як дізнатися чи сертифікований товар? Дивлюся чи є сертифікати ISO, GMP. І найкрутіший — сертифікат FDA.
  • Спрямованість! Це повинен бути комплекс відповідний моїм навантаженням, моєму стилю харчування та віком.
  • Натуральність! Намагаюся вибирати вітаміни, вироблені з натуральної сировини, або з рослинними компонентами. Саме вони допомагають підвищити біодоступність вітамінів і мінералів, знизити дозування.
  • Інновації! Зараз я можу вибрати комплекс з хорошим складом відповідно до новітніх наукових розробок світових нутриціологів. І омега-3 в складі не матимуть цей неприємний рибний запах, як і дитинстві.
  • Ефективність! Я шукаю спеціально підібрані дозування, високоякісні компоненти стандартизовані за змістом активних речовин. Чоловічому організму потрібні адекватні дозування заліза, кальцію, вітаміну D і вітамінів групи В.



Буденність

Ще хочу описати коротко про свій робочий день, для того, щоб ви зрозуміли — що головне бажання!

  • Ставлю будильник на 6:30, просинаюсь ближче до 7:00. Готую сніданок, частіше за все це скрамбл з яєць та сиру, а також вівсянка. Не забуваю про приймання вітамінів.
  • Робочий день 9:00-18:00. На роботі харчуюсь тим, що приготував собі звечора.
  • На 18:30 в мене тренування розраховане на 2 години.
  • Вечір проводжу за книгами, фільмами та навчанням.
  • Так, складно, але я знаю яка в мене ціль, і це мене мотивує.
  • Тасків на роботі багато, а ви в себе одні!

Тому слід запам‘ятати, що за роки, проведені в компанії ви можете вийти на високий рівень, але заплатити за це своїм здоров’ям. Щоб уникнути ряду серйозних захворювань, таких як ожиріння, остеохондроз, артрит і синдром зап’ястного каналу, рекомендується виконувати зарядку. Деякі вправи можна виконувати не тільки в тренажерному залі, але і в офісі.
Ось приклад простих вправ із моєї колонки для компанії Yozma які можна виконувати в офісі:
YozmaSport 1
YozmaSport2
YozmaSport3

Більшість IT-компаній підтримують спортивні ініціативи своїх співробітників: оплачують абонементи в басейни й тренажерні зали. Деякі обладнують спортивні куточки прямо в офісі. До прикладу моя компанію проводить різні турніри із спорту, які збирають велику кількість працівників, та допомагають знайти однодумців серед колег. Такі заходи — це крутий тімбілдінг та дієвий спосіб перепочити від роботи.

Я на роботі надаю перевагу грі в пінг-понг. Це досить-таки хороша зарядка як для тіла, так і для зору!
Підсумовуючи все вищенаписане, хочу наголосити що головне бажання стати версією 2.0 себе. Що сидяча робота і сильне завантаження це не перешкода до здорового способу життя.

P.S. І пам‘ятайте, в здоровому тілі — здоровий кодер.

👍ПодобаєтьсяСподобалось10
До обраногоВ обраному4
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

З Вашої статті видно, що Ви не збалансовано харчуєтесь, а знаходитесь на хайпі «правильного питания». При збалансованому харчуванні додаткові вітаміни не потрібні, а от коли Ви худнете і створюєте дефіцит калорій — потрібні. Пити треба стільки, скільки хоче організм, а не заливати себе водою. Уникати страв з великою кількістю жирів не можна зовсім, бо нам необхідні жири, наприклад червона риба, яка містить не лише жири. А Ви знаєте скільки жирів у Ваших горішках?) Короче розбирався ночами, та не розібрався. Спробуйте ще разок, але тепер тільки вдень.

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Автор, спасибо за статью.

По поводу правильного питания могу посоветовать посмотреть в сторону питания по аюрведе или ткм (традиционной китайской медицины).
Но только учится следует у специалистов, а не по популярным статьям из инета. Эти методики проверенные поколениями, в отличии от новомодных веяний которые будут проверены здоровьем последователей.

аюрведе или ткм
учится следует у специалистов
методики проверенные поколениями

Ох, то це так впарюють летючих мишей і терті геніталії тварин

Обколються своєю аюрведою і роздають потім ковід по 5G.

Сколько уже об этом всем сказано пересказанно

Він вас підбадьорить, змотивує, продемонструє ваш прогрес

если тебя на тренировке надо мотивировать, то это не твое

Визначить реальні можливості, з урахуванням ваших генетичних даних

тренер проводит генетический анализ на уровне ДНК?

Я почав тренуватись 5 разів на тиждень

нервная система не вышла в окно?

споживати лише ту кількість калорій, яка є необхідною для задоволення потреб організму

WHAT??? в смысле? ты когда был жирным 120кг, то тогда удовлетворял все потребности :D

горішки та фрукти

орехи — жиры, фрукты — сахар... что-то сам себе противоречишь(
Статья ни о чем.

Рад видеть что все больше людей интересуются этой темой и понимают, что эффективность и качество жизни напрямую зависят от образа жизни.

Единственная проблема, которую уже подчеркнули в комментариях, что многие все еще оперируют устаревшими или неточными данными. Например, что нужно постоянно есть. Хотя существует множество исследований, подчеркивающих ряд положительных эффектов от ограничения приема пищи по времени или даже периодического голодания. Или тот же набор массы, который не про здоровье вовсе.

В общем, именно поэтому в свое время я обратился за знаниями напрямую к исследованиям. И на данный момент поражаюсь обилию заблуждений, на которые опираются люди. Что, собственно, и побудило меня создать канал, где я делюсь материалом, который базируется на исследованиях и предоставляю на них ссылки.

К слову, если интересно, присоединяйтесь в телеграмме или на ютубе

Или тот же набор массы, который не про здоровье вовсе

Висока м’язова маса — це підвищення вірогідності вийти з важкої хвороби живим
Особливо для людей старшого віку

www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7284632
In conclusion, TRE is a promising therapeutic strategy for controlling weight and improving metabolic dysfunctions in those who are overweight or obese.

Проблема, що більшість досліджень про харчування мають або короткі терміни, або малу кількість людей, або не включають здорових людей і тп

PS: без наукового ступеня в медицині || біології || M.A. in exercise and sports science у вас нема кваліфікації для оцінки результатів досліджень

PPS: бажано також не розповсюджувати фігню і міфи про мікрофлору кишків xD

До последнего абзаца думал что вы разбираетесь в теме, и хотел ответить, что очевидным образом бодибилдинг != поддержанию здоровой мышечной массы.

Заодно спросить, уж не считаете ли вы обязательным наличие профильного образования, чтобы разбираться в теме.

Но «фигня и мифы о микрофлоре кишечника»... Что конкретно вы считаете «мифами и фигней» и почему?

уж не считаете ли вы обязательным наличие профильного образования, чтобы разбираться в теме

Для популяризаторів — обов’язкове
Не всі дослідження мають достатню якість, і для того щоб розуміти, що хтось зхалтурив — треба мати базу

Я оце написав після того як прочитав заголовок вашого відео

PPS: бажано також не розповсюджувати фігню і міфи про мікрофлору кишків xD

Після перегляду списку літератури — мушу визнати, ви гарно підготувались і не розповсюджуєте фігню
Але на мою думку, якщо ви хочете стати популяризатором, то вам треба хоч якось валідувати ваш матеріал у фахівців

PS:

вы разбираетесь в теме

не розбираюсь. Але коли розказують, що треба хавати «вітаміни», чи пити Хл води в день, чи рекламують новомодні дієти — мене трохи тіпає

Спасибо за ответ.

Я согласен с существованием упомянутых вами проблем в исследованиях и беру это во внимание. Дополнительно, слежу за работами ученных и стараюсь не транслировать «отсебятины»

Самоконтроль — це добре, networking is better
Тим більше, що ви можете внести науковий підхід в маси, замість міфологічного та містичного

І така порада від неюриста
Я давав лінк на barbellmedicine — це два Medical Doctor
Так от коли вони обговорюю якийсь новий чи гарячий топік, то вони завжди чітко промовляють, що вони не дають поради, а це лише розвага
Коротше, поспілкуйтесь з юристом, щоб сформувати свій захист від liability і як його правильно оформити в ютубах

а меня поражает что есть люди, которые уверенны, что есть универсальные подходы и «исследования», которые 100% правильны для людей ВСЕХ возрастов, телосложений и прочих физиологических особенностей.

Відсутність масових і довгих досліджень — це одна з проблем сфери харчування і «здоров’я»

З Вашої статті видно, що Ви не збалансовано харчуєтесь, а знаходитесь на хайпі «правильного питания». При збалансованому харчуванні додаткові вітаміни не потрібні, а от коли Ви худнете і створюєте дефіцит калорій — потрібні. Пити треба стільки, скільки хоче організм, а не заливати себе водою. Уникати страв з великою кількістю жирів не можна зовсім, бо нам необхідні жири, наприклад червона риба, яка містить не лише жири. А Ви знаєте скільки жирів у Ваших горішках?) Короче розбирався ночами, та не розібрався. Спробуйте ще разок, але тепер тільки вдень.

Все говорят о сбалансированном питании но мало кто знает что оно такое, а именно где какие витамины находятся, в каком количестве, какая дневная норма, как правильно готовить и употреблять. Не говоря уже что некоторые источники некоторых витаминов и минералов сами по себе не очень полезны как например красное мясо. Так что нет ничего плохого в том, чтобы есть то, что тебе нравится (главное поменьше быстрых углеводов и плохих жиров (не все жиры полезны и нужны)), а недостаток витаминов компенсировать таблетками.

а недостаток витаминов компенсировать таблетками.
сбалансированном питании но мало кто знает что оно такое
Пити треба стільки, скільки хоче організм, а не заливати себе водою.

Ця порада тільки для молодих та здорових людей тому краще випити більше води ніж потрібно ніж чекати поки ваш мозок дасть вам сигнал, що ваш організм обезводнений.

організм обезводнений

Організм дасть такий сигнал, коли ви не будете пити декілька днів підряд

З’іж трохи сольоненького, риби солоної, чи огірочків. І через півгодини організм просигналізує що йому треба вода розбавити електроліти. В інших випадках, вода легко і без шкоди, береться з внутрішніх резервів, в тч м’ язів.

А в випадку огірків не може з м’язів взятись?

І через півгодини організм просигналізує що йому треба вода розбавити електроліти.

Як він сигналізує?

Організму потрібна допомога.

якісь докази, шо організму потрібно приймати вітаміни на додаток до здорового харчування, є? Багато дієтологів вважають, шо достатньою збалансовану їжу їсти.

збалансована їжа за визначенням містить достатню кількість вітамінів

На 18:30 в мене тренування розраховане на 2 години.

Жесть.
Это надо эти тренировки сильно любить. Если кому тренировки не по душе — так долго не протянет.

«Определённо, тщеславие — мой самый любимый из грехов» © — Это основной двигатель больших весов биологическими существами

а так и есть, 2 часа 4-5 раз в неделю — это минимально необходимая продолжительность, если ориентироваться на какой-то прогресс, а не чисто воздухан гонять

Ну если боди-билдингом занимаццо с притензией на сирьезность, то оно понятно. Для тех кто «просто вес збросить хочет», но при этом не хочит жить только работою и залом, все не так очевидно...

Та и мастера спорта в зал 3 раза в неделю по часу ходят.

2 часа 4-5 раз в неделю

Не все даже чемпионы заниматься, если говорить про бодибилдинг, или лифтинг, а не бокс.

Чтобы вес сбросить достаточно себя в дефицит калорий загнать, например урезав мясо, сыры и сахар и начав ходить на работу вместо просиживания штанов в машине. Там гляди может и привычка выработается, и образ жизни изменится, так и вес прекратит сезонно набираться.

Если автору нравится так жить, то флаг в руки, но это как правило не нормально ни для сброса веса, ни для любительского спорта.

урезав мясо

Што?

Неправда или, возможно, заблуждение. Один час 3-4 раза в неделю (с разминкой) — это уже достаточно для хорошего результата в долгосрочной перспективе. А еще очень люблю статьи от тех, кто начал жарить себя в р-не 20-23 лет и советовать другим подход.

Блин, что за бред. Чувак в 25 лет был 120 кг уг и теперь раздает советы. До 30 лет минимальные нагрузки типа пройтись до работы 2-3 км и общение с прекрасным полом не даст потолстеть от слова совсем. Зачем весь этот бред про режимы питания? Это уже надо дяденькам от 35 и выше. Займись жизнью и толстым не будешь, не факт по поводу здорового кодера )))) . Про диету не пиши, не твое, думаю твоих последователей не найдется, но все-таки.

уникати страв з великим вмістом жиру

Каких именно жиров? А потом такие красавцы падают с давлением 180\140 потому что низкий уровень холестерина и как результат невыработка норадреналина + импотенция не с того не с сего.

бобових, фруктів, злаків

Ага, давай бананчиков или цитрусовых по утрам с одновременным низким потреблением жиров. Чтобы сразу диабет 1-го типа надолго и всерьез.

35 и выше

кто-то там говорил, что в 35 природа снимает организм с гарантии )))

Каких именно жиров? А потом такие красавцы падают с давлением 180\140 потому что низкий уровень холестерина и как результат невыработка норадреналина + импотенция не с того не с сего.

Ну не знаю, что нужно есть или не есть :) что бы испытать проблемы с жирами.

До 30 лет минимальные нагрузки типа пройтись до работы 2-3 км и общение с прекрасным полом не даст потолстеть от слова совсем.

На первой сидячей работе (в 22 года), за пол года набрал с 80 до 94. При том что я в среднем хожу по 180-200км в месяц, при этом я не налягал на junk food, мог разве что раз в недельку пиццу взять.

Чтобы сразу диабет 1-го типа

2-го типу.

Деякі обладнують спортивні куточки прямо в офісі.

Во всех компаниях, где работал, такие куточки были очень тесными, мультифункциональный тренажер для экономии пространства все в одном и ужасно воняло пОтом из-за отсутсвия нормальной вентиляции.
Ээ, нет, лучше оплатите абонимент в нормальный зал со всеми условиями.

сумістити несумісне

серьезно? Что вообще может быть проще, чем, ходить в качалку после целого дня сидения на стуле?

Я вам это говорю, как человек, который ходил на тренировки после рабочего дня на стройке.

Что вообще может быть проще, чем, ходить в качалку после целого дня сидения на стуле?

проще и логичнее. Сидишь на работе? — шевели *опой на досуге.

Пан чув дзвін, та не знає де він. Поради місцями незграбні та шкідливі. Їсти жири треба. Уникати сала, жирної риби, рослинних жирів, вельми шкідливо. Для схуднення треба уникати вуглеводів, бо вони створюють відчуття голоду, та підвищують цукор в крові. Я б радив уникати знежирених та ненатуральних продуктів. Як то знежирений сир, чи кефір, різних копчених м’ясо-колбасних виробів, і всього, що має глікемічний індекс вище 65. Наприклад, пиво зі своїм 110!

Рис не весь однаковий. Звичайний дешевий шліфованний не має нічого крім вуглеводів. Басматі кращий, а ще краще бурий рис.

Цінність оливкової олії і її користь в порівнянні з соняшниковую нерафінованою, надто перебільшена.

Рекомендую почитати про кето дієту. Воно справді працює

Для схуднення треба уникати вуглеводів, бо вони створюють відчуття голоду,
глікемічний індекс вище 65
Пан чув дзвін, та не знає де він

YUP

Рекомендую почитати про кето дієту. Воно справді працює

Кето працює добре для тих хто лише починає займатися. Чим більше тренована людина — тим нижчий ефект від кето. А з певного рівня так взагалі шкідливою стає через той самий неодобір вуглеводів.

Интересно, марафонцы кушают по кето. И пробегают по 50км. И у них нет проблем с энергией. Поясните в чем проявляется «недобор углеводов»?

Интересно, марафонцы кушают по кето. И пробегают по 50км. И у них нет проблем с энергией

Случай марафонцев неприменим к айтишникам. Как минимум к 99.9% из них.

Исследования, проведённые в 1980-х годах, показали повышение аэробной работоспособности при соблюдении кето-диеты (12, 13). Zajac et al (20) наблюдали существенное увеличение максимального потребления кислорода (VO2макс) и лактатного порога при велоэргометрии. Rhyu and Cho (15) обнаружили существенное снижение времени, необходимое для выполнения вело-спринта на 2000 м. Во множестве исследований показано существенное снижение дыхательного коэффициента (ДК) (12, 13, 20), использования глюкозы (12, 13), уровня лактата крови в покое (13, 20) и/или аэробного утомления (13, 15). Позже сходные результаты получены в исследовании Volek et al (17), при сравнении кето-диеты и питания с нормальным содержанием углеводов у высококвалифицированных марафонцев и триатлонистов Ironman. По сравнению со спортсменами с нормальным приёмом углеводов,

fitness-pro.ru/...​kh-diet-dlya-sportsmenov

И чуть ниже по тексту:

Это означает, что наряду с улучшением метаболизма жиров и продолжительных упражнений на выносливость в устойчивом состоянии (17), кетоз может отрицательно повлиять на такие виды активности, как силовые и мощностные виды спорта, зависящие от метаболизма углеводов, гликолиза и цикла АТФ — креатинфосфат (8, 9).

Кето дієта як мінімум не корисна для endurance атлетів — www.trainingpeaks.com/...​k-for-endurance-athletes.

Кето дієта для атлетів вимагає індивідуального підходу і час від часу поповнення запасів вуглеводів — www.bicycling.com/...​91191/does-keto-diet-work.

В першому лінку написано зовсім інше:

However, the conclusions of other studies suggest that while the ketogenic diet offers some health benefits, it does not improve performance.

Окрім того, в моєму пості не йшла мова про повну відмову від усіх вуглеводів. А лише від швидких.

Також ось це (не марафонці, але дуже близько) — день тренувань включно з тим, що їдять — www.youtube.com/watch?v=xYaStNJVaKQ.

Колишній профі споживає середній набір їжа за один день на Тур де Франс — www.youtube.com/watch?v=PfhAmkjaxfg.

що не схоже що ти марафонець

Чому важливо включити вітаміни у свій раціон?

Мені здається, що регулярно приймати вітаміни можна тільки після консультації у лікаря.

Думаю, що ні один іноземець не зрозуміє, як в країні із середньою зарплатою 250 доларів може бути проблемою схуднути

Проблема ожиріння є і в країнах з меншим ВВП

США, например. Бедные слои населения, как правило, имеют избыточный вес.

Ще раз — надмірна вага не залежить від доходів, а залежить від віку. Чим старша людина — тим більше шанс на ожиріння. Якщо у вас є достовірні дані, які цьому суперечать, викладіть їх тут.

А ви ж не скажете що дані не достовірні, якщо вони вам не сподобаються? У вашій версії реальності люди отримують надмірну вагу від віку... А про poverty obesity paradox не знаєте?
Можливо вам буде цікаво пошукати «дані, які цьому суперечать» самостійно?: scholar.google.com/...​en&as_sdt=0,5&as_ylo=2017

Думаю, що ні один іноземець не зрозуміє, як в країні із середньою зарплатою 250 доларів може бути проблемою схуднути

Велика кількість іноземців зрозуміє. 99.9% іноземців це зовсім не цікаво. З того 0.01% кому це цікаво, не зрозуміє цього лише невелика частина дуже специфічних людей. Для того, щоб зрозуміти принаймні що це цілком можливо, досить з’їздити в кілька українських сіл, де можна побачити досить багато людей з ожирінням, які заробляють 100$ на місяць, чи й менше — на картоплі, рисі, олії, і на хлібі.

Мои выводы основаны на личных наблюдениях и могут быть субъективными. Бедные коренные американцы имеют определенный mindset и культура правильного, сбалансированного питания туда, как правило, не входит. Нормальная еда в США доступна даже для бедных, но для этого нужно этим интересоваться, знать что можно покупать, где покупать и как готовить, а для этого нужно прикладывать усилия. К сравнению, бедные слои иммигрантов, питаются здоровее бедных коренных американцев потому что у них другое отношение и привычки в еде, допустим, та же мексиканская еда намного здоровее, чем то химическое дерьмо, кот. лежит на полках во всех крупных продуктовых сетях и мексы привыкли готовить сами.

Макароны и картошка от которых жиреют как раз таки стоят копейки. А мясо и морепродукты от которых не жиреют, стоят не дешево как раз. В Совке в 50-е все как раз жирные ходили из-за макарон и картошки, но при это могли мясо месяцами не видеть, и есть одно и тоже.

Ви багато бачили товстих пенсіонерів в Україні?

Ви багато бачили товстих пенсіонерів в Україні?

Більше 50% таки товсті..

Ну что же вы делаете. Нас читают из министерств. Дойдет фантазия, что при индексе тела больше 25 субсидия не положена. И не надо никаких сверок/перепроверок по банкам, реестрам. Пришел в УСЗН, взвесили и все.

Чем беднее населенный пункт, тем толще пенсы. Они так средства хранят, «ближе к телу», так сказать — в виде жировых запасов

Да почти все. Забахать какой-нибудь незамысловатый салатик из овощей, залить его обильно дешевым маслом на разлив или майонезом, вот вам и калории, и холестерин на ровном месте. Да что там бабушки, родителей тяжело заставить покупать более здоровую еду (оливковое масло вместо подсолнечного, итальянскую пасту из твердых сортов пшеницы вместо украинской на развес из дешевой муки, и т.д.). А все почему? Потому что дешевле и «такое же самое» (в смысле по качеству). Все что дороже, это «развод и маркетинг». А микроволновка? Это же трата денег, ведь на сковороде с пол литром масла можно разогреть. А еще есть такая фишка, что еду выкидывать это грех и если на тарелке что-то осталось, нужно обязательно доедать. Люди побогаче такой херней не страдают.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

В больнице видел статистику, там в категории женщины 55 лет +, 2/3 страдают от ожирения. Дешевые угли, как написали выше, делает свое дело. Вместе с возрастными изменениями.

І при чому тут рівень доходів?

І при чому тут рівень доходів?

А при чем тут этот вопрос? Мой коммент был на:

Ви багато бачили товстих пенсіонерів в Україні?

Да, много. Даже статистика говорит об этом.

Obesity reflects an income gradient, with adolescents with the lowest family income being 4.1 times more likely to be affected than those in the highest income quantile. This disparity can already be seen in year 6 pupils (aged 10–11 years), with groups experiencing the highest deprivation having more than twice the proportion of obesity compared with those from the wealthiest background: 26.9% vs 11.4%, respectively. This finding clearly indicates that obesity and poverty are deeply intertwined, raising questions about the mechanisms involved and how this situation might be remedied.

www.researchgate.net/...​whole-system-approach.pdf

Все верно, крахмал из картохи под действием бактерий кишечника, превращается в простые сахара и усвается в виде глюкозы. Дешевый способ быстро набрать калорий. И весьма неполезный в длит перспективе.

Вообще-то наоборот. Посмотреть на тот же США, большинство толстяков живут в бедных районах, это безработные, те кто сидят на пособии. Просто так уж сложилось что вредная, калорийная еда сильно дешевле здоровой, а фастуфуд рестораны в разы дешевле нормальных.

Чесно кажучи, не бачу нічого спільного між рівнем доходів і відвідуванням фаст-фудів.
Фаст-фуди — це частина американської культури, а не забігайлівка для бідняків.

Посмотрите передачи про америк толстяков. Что они жрут. Пиццы полуфабрикаты, разные котлеты полуготовые из транс жиров, сосиски такие же, куриные бедра, обязательно обильно в соусе. Причина избытка калорий в низкочаственной пище, заточенной через усилители вкуса, сахар, на максимальное потребление. И отсутствии двигательной активности. Я, для себя с удивлением открыл, что несладкий чай, например, отлично завершает трапезу. В отличии от сладкого, к которому хочется, печеньку еще и еще.

Ще раз — надмірна вага не залежить від доходів, а залежить від віку. Чим старша людина — тим більше шанс на ожиріння. Якщо у вас є достовірна інформація, яка цьому суперечить, викладіть її тут.

Кореляція таки є, але там усе складно — залежить і від освіти, і навіть від раси — www.cdc.gov/...​olumes/66/wr/mm6650a1.htm. Але в цілому так — чим вище освіта та доходи тим менше (в залежності від статі та раси) кількість людей з ожирінням.

Название статьи странное, как будто бы автор готовится к Мистер Олимпия, руководит стартапом и в нагрузку ещё отец одиночка с 2мя детьми.

Я почав тренуватись 5 разів на тиждень

большей глупости вы не могли сделать. Начинать надо с двух, при 120 кг набранных на фастфуде. И разгоняться до 5 в неделю в принципе можно, но без спортивной химии у 80% просто не будет успевать восстанавливаться организм, что по итогу приведет к серьезным проблемам со здоровьем.

Стероиды

приведуть до

что по итогу приведет к серьезным проблемам со здоровьем

в будь-яком у випадку

Как минимум высокие дозы ВСАА и L`Carnitine.

Як я не люблю загальні фрази

Що таке високі дози ВСАА?

Нащо Carnitine?
«the quality of research for these possible benefits has been low»

Якщо замість вказання двох суплементів ви використали термін «спортивной химии»?

Я в спорте довольно давно, в молодости вообще каждый день тренировки, после сорока уже приходится быть аккуратнее. Для восстановления нужен ВСАА и много. Для энергии, чтобы нормально в зале отработать нужен карнитин. Не любите общие фразы, а любите что? Требовать чтобы вам все в подробностях расписали? Зайдите в гугле наберите, миллион ответов, это две самые популярные спортивные добавки.

Писали же на Спортвики, что ВСАА не так эфективны как протеин. И что их вообще смысла нет пить

Для энергии, чтобы нормально в зале отработать нужен карнитин.

Не плутаєш з креатином?

это две самые популярные спортивные добавки.

Це не аргумент

Я вам дав цитату з вікі про

Carnitine
the quality of research for these possible benefits has been low

Я все ще думаю, що ви його переплутали з creatine — який працює і його дія підтверджена багатьма дослідженнями

А що за прикол замість креатин, писати creatine? Чи це щоб закцентувати, що вмієш англ розкладку на українську перемикати?

Щоб не було — «а я транскрибую з англійскої так»
Ну і я загуглив, щоб не помилитись в назві

Якщо молодий організм, то серйозних проблем не буде.
Спортсмени до 40 років тренуються двічі на день, і нічого.
Але згоден, що за один день після інтенсивного тренування організм повністю не відновиться.

Ви праві, 2 і навіть 3 рази на день. Але є один нюанс — у форму потрібно як входити так і виходити.

Так, але ви можете входити в форму швидше/повільніше. Якщо ви не спортсмен, це абсолютно не принципово

После жесткой тренировки мышцы могут месяц восстанавливаться. Погугли как Вейдер занимался. Если каждый день делать одну и ту же мышцу, а не 5-ти дневный сплит, как химики делают. То молодой не умрет от этого, но и мышцы просто не будут расти.

После жесткой тренировки мышцы могут месяц восстанавливаться.

Ояєбу. Де ти таке вичитав?

Після ультраважкої треніровки дійсно можи бути рабдоміоліз, але якщо ти не аж настільки жостко потренувався, то тижня повинно взагалі повинно вистачити. Ну нехай півтора тижні, якщо ти вже повний неудачник, якому дуже неповезло з генетикою і відновлюєшся жостким бухічом на дефіциті калорій.

Так сам Вейдер же одну группу мышц раз в месяц качал.
Понятно что месяц много, ты прав про неделю-полторы. Но каждый день это явно перебор.

Так сам Вейдер же одну группу мышц раз в месяц качал.

citation needed

Дарт Вейдер или о ком речь вообще?

Энакин Скайуокер
Вейдер мог только через трубочку дышать и то с помощью Императора.

Джо Вейдер, щось тіпа хрещеного батька бодібілдингу :)

Пора пилить двоеборье, жим лёжа и литкод

Вже є щось схоже: en.wikipedia.org/wiki/Chess_boxing

Попадалась кста реальная вакансия, сильный чувак в датацентр, быть инженером и таскать серваки.

После жесткой тренировки мышцы могут месяц восстанавливаться

это ***ня. Даже убитые в хлам ноги после приседа отпускает через 3-4 дня. Так чтобы месяц что-то восстанавливалось то это травма а не гипертрофия.

Через 3-4 дня ты перестаешь боль чествовать, а мышцы еще растут неделю, и только через неделю полностью востановятсья.

Біль може виникати у трьох випадках:

1) травма
2) пошкодження через різну довжину м’язових волокон
3) накопичення лактату у м’язах

(2) за якийсь час зникає через однакову довжину. (3) треновані м’язи перероблюють лактат швидше, але максимальний час відновлення 72 години.

Таке враження, що ти тренуєся раз на півроку.

Да фигли ему в 25 лет будет. Ну реально, смешно читать.

Кто сталкивался с таким?

В дома, перед походом в зал энергия аж прет, разрывает, будто кофеином внутривенно закинулся, потом приезжаешь в зал (обычно вечером после работы), и... клонит на сон все мышцы становятся ватными, тяжелыми, когда залазишь на турник впечатления что весишь на 50% больше обычного. Через пол часа тренировки через силу все становится на место, мышцы раскрепощаются, начинает появляется энергия и задор, но сил для полноценной тренировки уже не остается.

Чего не хватает? Пробовал углеводами закидываться за час-два до тренировки, не особо помогало, наоборот тяжесть в желудке мешала. Разве что креатин или кофеин непосредственно в зале перед тренировкой принять чтобы взбодриться.

Разминку, разогрев, растяжки перед тренировкой обычно не делаю. Может дело в этом? В последнее время делаю небольшое кардио на 10 минут перед тренировкой, вроде немного помогает, но все-равно нет той легкости как в дома.

углеводами закидываться за час-два до тренировки

півгодини максимум, якщо під вуглеводами ви маєте на увазі цукор

Разве что креатин или кофеин непосредственно в зале перед тренировкой принять чтобы взбодриться.

Або поспати 30 хвилин

Я ніколи не займався бодібілдінгом, але мені здається, що розминка потрібна.
Спробуйте зробити легку пробіжку 5-7 хвилин на початку тренування

Можливо вам не підходять вечірні тренування?
А взагалі, розминка необхідна у будь-якому випадку.

Всі розуміють под розігрівом різні речі

Від «розтяжок» і массажу, до повторів вправи без ваги

Або тренуватись у той час, коли «пре» (півгодини раніше?), або в залі CO2 більше норми.

Предположу: все с головы (тот еще психолог). Ты ментально не настроился на тренировку.
Для сравнения, представь 2 ситуации:
1) Тебе надо встать в 7 утра на первую пару
2) Тебе надо встать в 6 утра на самолет, летишь с пацанами в Амстердам на мальчишник.
Вопрос: в какой из этих ситуаций вероятность «проспать» больше? То-то же :)

Думаю правильная цель должна помочь.
Честно говоря, у меня похожая ситуйовина. Мозгами понимаю что треня по-расписанию, а нутро говорит «а смысл?»

Делать кардио на 30-40 минут перед силовой частью. Бег в раслабленном темпе с чсс не более 130 уд/мин. Не жрать углеводов совсем в день перед тренировкой. В качестве эксперимента, попробуйте тренироваться перед завтраком. Это однозначно полезнее, чем вечером, но не всем заходит.

Хм, наоборот слышал что утро, да еще до завтрака — самое плохое время для тренировки.

ну да, в зале обычно такой вонизм стоит, что капец. Но не во всех, кстати.

баланс микронутриентов плохой, скорее всего недостаток белка и перебор карбсов. Плохо считаешь потребление. Перетненированность возможно в комплекте

Ану атлеты, дайте совет компьютерщику.
Хожу в зал уже 5 лет практически без перерыва, и мышцы перестали расти, а качком как автор я так и не стал.
Понял что мало калорий жру, стал жрать через силу, разжирел до 105кг, появилось пузо, стал выглядеть еще хуже чем было. А силовые выросли не сильно.
Тренируюсь 2 раза в неделю, всего 2, так как ноги не качаю, протеины если что пью.
Тренируюсь по хардкору до отказа, каждый подход делаю максимум, как будто меня убьют если еще раз не выжму. Повышаю вес, если сделаю 6-12 раз в зависимости от упражнения(Легкие типа жима повышаю когда пожму 6, тяжелые в выполнении типа тяги блоков на 12)
ЧЯДНТ?

Если бы, обсырался 5 лет под штангой, а выгляжу как чупакабра, стыдно даже перед HR-кой рубашку снять.

Понял что мало калорий жру, стал жрать через силу, разжирел до 105кг, появилось пузо, стал выглядеть еще хуже чем было.

Значит калории неправильно считаешь. Жрать через силу это уже сильный перебор калорий, от этого и вес.

Тренируюсь 2 раза в неделю

Надо хотя бы 3, желательно 4

ЧЯДНТ

Что со сном? Если не высыпаешься, не спишь положенные 7-8 часов, не то что роста не будет, будет деградация. У меня это самая большая проблема. Пойти в зал — не проблема, хожу фанатически как в церковь бабушки ходят, ограничить себя здоровым питанием тоже не проблема, а вот научиться ложиться вовремя спать и высыпаться — это проблема.

Значит калории неправильно считаешь. Жрать через силу это уже сильный перебор калорий, от этого и вес.

Я раньше был жестким эктоморфом, для меня похудеть не проблема, проблема массу набрать.
Я это упомянул, что бы показать, что высоколорийная диета не помогла, хотя от нее должны силовые расти.

Надо хотя бы 3, желательно 4

Сейчас все тренируют одну группу мышц раз в неделю. Если ты занимаешься с большими весами, и делаешь много подходов, то еще дольше отдыхать надо.
Я так занимаюсь, что у меня потом креатура 5 дней. Так что надо минимум 7 дней отдыхать пере тренировкой той же группы мышц.

Что со сном? Если не высыпаешься, не спишь положенные 7-8 часов, не то что роста не будет, будет деградация.

Сплю 8 часов, иногда меньше конечно, но обычно 8 минимум, на выходных 12 часов вообще.

Ну эктоморфомам сложнее в плане набора мышечной массы. Я мезоморф, поэтому мне проще — пока все пункты выполняются (тренировки, питание, сон) все ок, но как только хоть по одному пункту начинаешь сачковать, начинаются проблемы.

Вообще от генетики много зависит. У нас в зале занимается какой-то латинос, фитнес модель или блоггер какой-то (частенько за ним камера ходит), вообще идеальное рельефное, пропорциональное тело без какого либо перекоса в ту или иную группу мышц. Так я бы не сказал что у него какие-то сильно интенсивные тренировки или что он работает с большими весами, по крайней мере чуваки по-меньше него работают с гораздо большими весами и занимаются интенсивнее, а результат и близко не такой и в плане объема мышц и в плане рельефности (низкого содержания жира). Понятное дело что тут еще и диета, питания, но мышцы диетой не нагонишь.

Стероіди і/або генетика, лол. У чувака роботою є «виглядати красиво», думаєш він менше 4х годин на добу займається своїм виглядом?

Самое главное — увеличить силовые, что бы суметь себя защитить в нашей чудесной стране.
Второе — выглядеть как мужчина, а не как компьюторшик.
Вообще, это глупый вопрос. У всех цели в зале одни и те же, или силовые увеличить, или массу набрать, или похудеть, или все сразу.

Я знаю что нельзя одновременно набирать массу или увеличивать силовые и худеть.
Это любой «джун» в качалке знает.
Обычно люди 2-6 месяцев набирают массу, а потом 2-6 месяцев слушаться.
Кому важны только силовые, те могут не сушиться вообще.
Ты так пишешь, как будто я ходя 5 лет в качалку не знаю самых основ.

Можешь в вкратце рассказать что такое этот

cutting

?

в результате падает body fat %, а мышцы растут.

Це називажться не cutting, а recomp. Ну і це практично неможливо у чуваків, які 1) без хімії 2) не повні нуби.

Факт в тому, що ти можеш бути або на дефіциті калорій, або на профіциті калорій — іншого тупо не дано. Якщо калорій не вистачає, то організм запускає катаболізм, щоб получити звідкись недостаючу енергію. Якщо калорій більше ніж треба, то організм запускає анаболізм (синтез м’язів, відкладання жирів).

В теорії це можна обманути, якщо штучно в оргназім закинути речовини, від які почнуть сигналізувати м’язам рости не зважаючи на ту ж недостачу калорій. Тобто заставити м’язи вихватувати з крові ті поживні речовини, які були предназначені не їм, а, наприклад, мозку, і починати рости. Такою речовиною є, наприклад, інсулін, від якого навіть бодібілдери (окрім найвищого рівня) стороняться, бо запросто можна здохнути.

Cutting по-нашому це сушка.

Самое главное — увеличить силовые, что бы суметь себя защитить в нашей чудесной стране.

Лучше боевые искусства. И уверенности добавит с hr-ками :)

Якщо по справжньому, то перетворить на соціального інваліда.

Чому це? Як тренажерка допоможе себе захистити?

Вот-вот. Обычный человек, который просто подтягивается 20 раз, но зато правильно отрабатывает в узких коридорах всего пару ударов уложит спать любого обычного качка.

просто подтягивается 20 раз

Не каждый качек столько подтягиваетсья кстати.
Вон кумир всея Руси Шредер, 27 раз подтянулся всего.

перетворить на соціального інваліда

Почему?

Нормальна людина у силову протидію вступає в рамках рангових змагань. Два самця намагаються виявити, в кого ранг вищий. Результат зумовлений генетикою (тобто, скільки б разів два самця не стикалися, ранг не зміниться). Це за умови нормальної соціальної взаємодії. Це подобається дівчатам. Це приймається іншими самцями нашого виду.

Бойові мистецтва (якщо справжні, тобто прикладні) цей механізм виключають з процесу. От уявіть собі ситуацію: виходить один — груди випнуті, погляд прямо в очі, гучний голос, сигналізує високий ранг, а другий — напівзігнутий, в очі не дивиться, боїться (сигналізує низький ранг). І тут другий нокаутує, або якось інакше травмує першого. Цього ніхто не готовий прийняти. Уся рангова соціальна взаємодія летить шкереберть.

Ты походу Протопопова и Новоселова читал?)
Ранги и тянки то дело десятое, мне главное суметь себя зашитить в случаи экшена, и не топором или ножем, а руками, что бы не попасть в тюрьму за убийство.

Ты походу Протопопова и Новоселова читал?)

Ні, я цю проблему вирішував медикаментозно.

мне главное суметь себя зашитить в случаи экшена, и не топором или ножем, а руками, что бы не попасть в тюрьму за убийство.

Або ти альфа і тебе і так ніхто не чіпає (тоді не стояло б питання), або ти спроможний нанести тяжкі тілесні ушкодження (глибокий нокаут, розрив зв’язок), що автоматично означає кримінальну відповідальність.

я цю проблему вирішував медикаментозно.

Это как.

Або ти альфа і тебе і так ніхто не чіпає (тоді не стояло б питання), або ти спроможний нанести тяжкі тілесні ушкодження (глибокий нокаут, розрив зв’язок), що автоматично означає кримінальну відповідальність.

Вот с этим согласен, на накачанного с меньшей вероятностью нападут, так что качалка без бокса это тоже хорошая самооборона.

просто качки — не факт что сильные\выносливые

выносливые

Так выносливость в уличной драке сильно не нужна, раз дал, и все, никто по 12 раундов не дереться.

сильные

Ну качки уж точно самые сильные, из всех видов спорта, тут смысл спорта просто стать сильным.

Так выносливость в уличной драке сильно не нужна, раз дал, и все, никто по 12 раундов не дереться.

Не тренована на бійку людина має заряд у 20 секунд. Кримінальники-спортсмени цим користуються. Півхвилини почекав і потерпілий здувся, як кулька.

Ну качки уж точно самые сильные, из всех видов спорта, тут смысл спорта просто стать сильным.

Найсильніші — важкоатлети. За рахунок координації. Бодибілдери таку координацію не тренують.

Это как.

Дружина й рідна мати погрожували здати до божевільні «за переконання».

на накачанного с меньшей вероятностью нападут

У далекому дитинстві накачані страждали більше за всіх. Бо з іншими починали з розмов, а качків намагалися одразу вдарити важким по голові ззаду.

У ще більш ранньому дитинстви менше за всіх страждали боксери. Боксеру достатньо було підняти руки й сказати «Я боксер, мене бити не можна» і його ніхто не чіпав.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

качком как автор я так и не стал

Автор не показав скільки жме, а показав біцуху
Не своє обличчя, коли 1RM робить (чи спину після сушки)

2 раза в неделю

Це мало для верхньої частини тіла
Якщо ви на наступний день не відчуваєте дискомфорту в м’язах, що ви навантажували, то організм не сприймає це як сигнал до збільшення м’язів
Для верхньої частини тіла потрібен volume, більше підходів, більше повторень

Тренируюсь по хардкору до отказа, каждый подход делаю максимум

Розберіться, що таке RPE (rate of perceived exertion) || reps in reserve і чому не можна робити те, що ви робите

Понял что мало калорий жру

Це треба робити якщо ви втрачаєте вагу тіла і не набираєте вагу на штанзі

ноги не качаю

брєд
Не хочете присідати, робіть станову (deadlift) і ікри (calfs)

ЧЯДНТ?

Неправильна (відсутня?) програма і відсутність цілі

Якщо ви на наступний день не відчуваєте дискомфорту в м’язах, що ви навантажували, то організм не сприймає це як сигнал до збільшення м’язів
Для верхньої частини тіла потрібен volume, більше підходів, більше повторень

Так у меня крепатура 5 дней после тренировки, я же писал.

Неправильна (відсутня?) програма і відсутність цілі

Я по твоему 5 лет хожу в зал, и сам не знаю чего хочу?
Как будто я не проводил кучу экспериментов, и не пробовал кучу программ за это время.

Так у меня крепатура 5 дней после тренировки, я же писал.

Для новачка на першому місяці — це норма
Чим далі — тим менше ви будете відчувати її

Я по твоему 5 лет хожу в зал, и сам не знаю чего хочу?

Таке може бути

Как будто я не проводил кучу экспериментов, и не пробовал кучу программ за это время.

Тоді то треба сідати і дивитись

Скільки жмеш на раз?

так как ноги не качаю

Є теорія, що без присіду і станової біцепс теж не буде рости. Не певен, що це правда, але всяке буває.

Хожу в зал уже 5 лет практически без перерыва, и мышцы перестали расти, а качком как автор я так и не стал.

Ну йопт, якщо те що ти робиш не приносить бажаного результату, то 100% треба щось міняти. Ти займався з тренером? Якщо результати не поперли, то йди до іншого тренера і так поки не знайдеш правильного.

У мене особисто результати «поперли» коли я 1) перестав бігати 2) почав записувати все що роблю на тренуванні 3) почав пробувати почав вижати «макс».

Скільки жмеш на раз?

80 кг. Раз как-то 4 раз пожал даже.

Є теорія, що без присіду і станової біцепс теж не буде рости. Не певен, що це правда, але всяке буває.

Тоже слышал, может быть кстати.

Ну йопт, якщо те що ти робиш не приносить бажаного результату, то 100% треба щось міняти. Ти займався з тренером? Якщо результати не поперли, то йди до іншого тренера і так поки не знайдеш правильного.

Я постоянно менял программу, я же не полный даун, и уменьшал нагрузку, и увеличивал. И другие упражнения делал, и жрал больше. И меньше/больше повторов делал. И отдыхал между тренировками больше.

У мене особисто результати «поперли» коли я 1) перестав бігати 2) почав записувати все що роблю на тренуванні 3) почав пробувати почав вижати «макс».

Я все это делаю. А от того что бегать перестал, теперь вообще стал сопляком, и отдышка появляется даже при ходьбе. Но масса при этом не поперла, разве что жировая)

80 кг. Раз как-то 4 раз пожал даже.

Це ДУЖЕ мало як для 5 років тренування. Це результат, який без напрягів досягається за 3-4 місяць двома тренуванням в тиждень практично з нуля.

Я все это делаю.

Опублікуй останні кілька своїх тренувань.

Це результат, який без напрягів досягається за 3-4 місяць

bruh

занадто оптимістично? занадто песимістично?

В мене статистика по одній особі і для неї сильно оптимістично
xD

У мене статистика по собі і десятку друзів, і найгірше що я бачив це десь 5 місяців.

Тобто абсолютно всі добавляли +2.5кг 1RM в жимі за тиждень. Причому лінійно без пропусків вплоть до досить великої ваги (залежить від початкової росту/ваги). Після певної межі дійсно результат сповільнюється, але ця межа реально досить далеко. У мене лінійно росло практично без проскоків десь до 255 фунтів (~115кг) при рості 178см і вазі десь 85-90кг.

1-я тренировка:
6 подходов жим лежа, если пожму 6 повторов, то повышаю вес.
4 подхода жим гантелей. Повышаю на 12.
Пресс.
2-я тренировка:
Тяга штанги в наклоне 6 подходов, повышаю на 12.
Тяга верхнего блока 4 подхода, повышаю на 12.
Подъём штанги на бицепс на скамье скота, 5 подходов, повышаю на 6.

Ты наверно скажешь что упражнений мало?
Но я делаю все до отказа, и креатура потом дней 5.
И такое чувство что я и за неделю не восстанавливаюсь, перед тренировкой той же группы мышц.

Це ДУЖЕ мало як для 5 років тренування.

Спасибо кеп) Если бы я 150кг жал, я бы у вас совета не спрашивал бы)

Madcow 5×5
5/3/1

Мала кількість повторів

5-8 репов и высоким весом и 1-3 репа.

Це вже модифікації
«Класичні» таких модифікацій не мають

Якщо треба саме така кількість повторень для змагань, то ок
А для ОФП — після того як організм звикне, він перестане реагувати

Звідси взяв www.youtube.com/watch?v=AS3BpGXnhBk

В відео пояснені причини

Моя думка тут зовсім ні до чого

Так моя прога усиленный аналог 5×5.

Подивіться як виглядають програми
www.labrada.com/...​eanBodyChallenge-prog.pdf
www.barbellmedicine.com/the-bridge

Потрібно, як мінімум більше вправ на групу м’язів
Коли помітили, що ріст зупинився, вправи можна (і треба) замінти на аналоги

Но я делаю все до отказа

Не треба. Для того щоб м’язи розвивались вам треба робити крайні сети в межах 60-80%

Почитайте про RPE www.cdc.gov/...​cs/measuring/exertion.htm

Постійні 95% сети — руйнують вас
1-2 сети на відмову раз в місяць чи декілька тижнів — ок
Кожен раз — не ок

Я ваще не єбу як з такою програмою ти досі НЕ пробив 80кг в жимі. Я чота думав, що у тебе там 100500 всяких лівих вправ і що жим ти взагалі не робиш.

І ето ... покажи не саму програму (з нею на твоєму етапі все ок), а реальні записи з реальних тренувань: ну там щоб було видно реальну вагу скільки ти взяв, порядок. Я свої треньки записую в гугл док і у мене записи типу таких: imgur.com/a/cPvjiO9 , де Y — я (Yuriy), A — мій друг Andrew.

Я ваще не єбу як з такою програмою ти досі НЕ пробив 80кг в жимі. Я чота думав, що у тебе там 100500 всяких лівих вправ і що жим ти взагалі не робиш.

Ну я же не совсем тупой, раз почти до архитекта дошел, то все таки могу понять, что что бы жать 150кг, надо жать, а не жопу качать.

реальні записи з реальних тренувань

Ну жим будет что-то типа:
65/5, 60/6, 57.4/5, 55/5, 52.5/5, 52.5/4.

Я думаю я или мало ем, или редко ем. До карантина я ел 3 раза в день.
На выходных 2-3. Сейчас всего 2 раза в день. И 105 кг все равно набрал, так как ем 2 раза в день но много.
Может если я 6 раз в день есть начну, то силовые попрут сразу?
Или еще вариант, что я кофе дофига пью.

Спробуй так: приходь в спортзал, розминайся, жми пустий гриф (20кг) раз 15, потім 40кг рази 3, далі спробуй вижати свій 1RM скажем 80×1.
Якщо получилось, то спробуй вижати 82.5×1.
Якщо не получилось, то спробуй вижати 77.5×1.
(Попроси когось тебе підстрахувати, звісно)
Короче таким чином приблизно знатимеш свій 1RM.

Якщо треба було ітерації 3-4, то наступного тижня краще заново почни шукати свій 1RM, бо десь на 3-4 підході ти вже буде втомлений, тобто якби це був би твій перших підхід, то може ти б і вижав 90кг, а так як 3-ій то 87.5кг получилось, а 90кг вже ні.

Після того як зробиш найважчий підхід (свій 1RM) спробуй ще такі підходи: 3RM, 5RM і 7-8RM. Решту треньки роби всьо, що хочеш. Я люблю Push-Pull. Тобто після жиму біцепс, потім знову пуш, наприклад, трицепс, потім знову щось тянуще тіпа підтягувань.

Вагу, з якою треба робити 3RM, 5RM, 7-8RM можеш порахувати по любій із формул з вікі: en.wikipedia.org/...​ki/One-repetition_maximum я юзаю 1RM=w*36/(37-r), але вони всі дають ± однакові ваги.

Власне програма проста — грудь качаєш раз в тиждень в один день, жим робиш першою вправою (після розминки), починаєш з того, що пробуєш першим підходом (після розминки!) побити свій рекорд попереднього тижня, далі підхід на 3 повтори, підхід на 5, підхід на 7-8. Обов’язково записуй скільки реально вдалось пожати, тобто збирався зробити 65кг x 3, а вийшло тільки 2, то так і записуй: 65×2; я деколи записував «з зірочкою», щоб показати що буквально пару грав недотягнув в останньому підході: 65×3* означає 2 чистих повтори, і третій чуть-чуть допомогли. Якщо і будеш щось робити на трицепс, то роби в той же день, що і жим, щоб грудь і трицепс встигли відпочити. Ну щоб «між рекордами» було реально тиждень відновлення м’язу.

Может если я 6 раз в день есть начну, то силовые попрут сразу?

На твоєму теперішньому етапі розвитку практично абсолютно по***.

Не понял, это прога такая типа жать 1/3/5/8?
Или это просто поиск 1RM?
Свой 1RM я давно нашел, делал как ты говорил, жал первых подход максимальный вес, подымая на следуюшей неделе, если пожал.
Кстати, я слышал жать 1RM можно раз в 1-2 месяца только. Так как от таких весов ты как раз таки месяц востанавливаешься.

Не понял, это прога такая типа жать 1/3/5/8?

Так. Ідея в тому, щоб наступного тижня повишати той 1RM хоча б на кілограм-два. Тобто не раз в 2 місяці збільшувати ваги, а, блять, кожного, сука, тижня. Просто якщо твій 1RM росте на 2кг в тиждень, то якщо ти жмеш на 10раз, то ти не замітиш різниці, бо +2кг в 1RM це десь +1.5кг в 10RM, а у тебе немає млинців (ліл) по 750грам.

Тобто все заточено, щоб ти свіженький (а не в кінці треньки) раз в тиждень ставив нові рекорди. По-ідеї ти зможеш додавати по +2.5кг до жиму впродовж досить багатьох тижнів.

Кстати, я слышал жать 1RM можно раз в 1-2 месяца только. Так как от таких весов ты как раз таки месяц востанавливаешься.

Можливо це має сенс коли ти вже на дуже високому рівні. На твоєму теперішньому взагалі пофіг.

Это самообман же) Я как начал заниматься, у меня тоже первые пол года веса росли каждую неделю, только потому-что я начал с 20кг жать, типа первую тренировку 25кг пожал, вторую 30кг, третью 32.5кг четвертую 35кг, и тд.
Вот из-за этого казалось что веса растут каждую неделю, а на самом деле я как мог максимум ~80кг пожать перед началом тренировок, так и через пол года 80кг жал.
Как дойдешь до своего фактического максимума, никаких +2.5кг в неделю не будет, хорошо если +2.5кг раз в 2 месяца будет. Иначе бы лифтеры что 20 лет жмут, уже бы по тоне жали бы)

я начал с 20кг жать

Бля, мої 45-ти кілограмові дівчата теж з такої ваги починали жати...

на самом деле я как мог максимум ~80кг пожать перед началом тренировок, так и через пол года 80кг жал.
Как дойдешь до своего фактического максимума, никаких +2.5кг в неделю не будет, хорошо если +2.5кг раз в 2 месяца будет.

Я тобі 100 раз сказав, що у тебе супер низький рівень (beginner), і тільки тому пофіг як ти їж, спиш, трахаєшся, качаєшся. На твоєму теперішньому рівні у тебе повинен бути запас +2.5кг в тиждень ще ого-го на скільки кілограм — ну хоча б до того часу поки ти свою вагу не пожмеш. Ти ж чомусь себе прирівняв до розрядників, які реально б’ються за кожен кілограм. Не хочеш спробувати те, що тобі порадили — ну йопт, твоя справа. Я більше не буду нічо писати, бо ти впертий шоп****ц.

Але реально може бути так, що ти ракал і тобі тупо не дано стати сильним. «Не можешь срать — не мучай жопу». Це ж єбанутись — за 5 років не змогти пожати свою власну вагу... Ну але раз так, то що ж зробиш — це не твоє, співчуваю, але ти дійсно програв генетичну лоторею і замість того щоб ще пихтіти 5 років під штангою заради якигось +5кг займись чимось іншим, бо в силових заняттях ти реально бездарний.

P.S. ти досі так і не запостив скріншоти / фото реальних записів своїх останніх кількох тренувань. Не тільки жим, а і інші вправи.

Мне тренер тоже так говорил, типа давай со мной заниматься, и ты через месяц 100кг пожмешь.

Ти ж чомусь себе прирівняв до розрядників, які реально б’ються за кожен кілограм.

Так мне реально за каждый килограм надо биться, ты так пишеь, как будто я не хочу заниматься, и херней старадю, типа могу 120кг пожать, но дрочусь с 80кг.

P.S. ти досі так і не запостив скріншоти / фото реальних записів своїх останніх кількох тренувань. Не тільки жим, а і інші вправи.

Вечером скину.

Мне тренер тоже так говорил, типа давай со мной заниматься, и ты через месяц 100кг пожмешь.

Так ти з ним займався? Пожав?

Так ти з ним займався?

Да

Пожав?

Нет кончено) Я плато третий год пытаюсь пробить.
Что бы пожать 82.5кг, а не 80, а тут сразу +20 кг за неделю.
Мне бы даже Сустанон 250 не помог бы за месяц столько пожать)

Прошлая тренировка:
1) Жим лежа кг:
63.1/5, 60.8/5, 58.6/5, 56.2/8, 51.8/8, 51.8/6

2) Жим гантелей фунты:
40/11, 40/7, 40/6, 35/9

Позапрошлая тренировка:
1) Тяга штанги в наклоне, вес 45кг:
20, 12, 8, 7, 7, 6

2) Подъем штанги на бицепс на скамье скота, кг:
22.5/9, 22.5/5, 20/7, 20/5, 20/5

1) Жим лежа кг:
63.1/5, 60.8/5, 58.6/5, 56.2/8, 51.8/8, 51.8/6

Це що у тебе за гриф/бліни такі? Стандартний гриф це 20кг, а стандартні бліни це 1.25кг, 2.5кг, 5кг, 10кг, 20кг. Уж не тролиш лі ти часом, а сам в спортзал насправді навіть в зал не ходиш?!

а тут сразу +20 кг за неделю.

Хто тобі про +20кг за тиждень казав? Я тобі казав про +2.5кг за тиждень, але якщо ти замість он тої дрочби будеш почати треньку з своєї макс ваги (80кг) — не вижмеш, значить ти ніхуя не 80кг жмеш. Якщо вижмеш, то тільки тоді наступного тижня давай 82.5кг.

Нет кончено) Я плато третий год пытаюсь пробить.

Ахуєть ... 3 роки ... ти скільки тренерів за цей час перепробував? Якщо реально ніхто не може допомогти, то може тобі реально не дано? Я зараз без сарказму.

Лол, ти десь в штатах качаєшся? Єдиний випадок, коли твої ваги мають хоч якийсь ценс це якщо їх перевести в фунти:
63.1kg = 139lbs
60.8kg = 134lbs
58.6kg = 129lbs
56.2kg = 124lbs
51.8kg = 114lbs

Тобто це можливо, якщо ти реально вважаєш що твій гриф 20кг, тобто 44фунти. Але в Штатах там гриф 45 фунтів, а не 44, тобто ти жмеш:
140lbs = гриф + (блін 45 фунтів + блін 2.5 фунти)x2
135lbs = гриф + (блін 45 фунтів)x2
130lbs = гриф + (бліни 35+5+2.5)x2
125lbs = гриф + (бліни 35+5)x2
115lbs = гриф + (блін 35)x2

Оце от дуже правдоподібно ... тільки от схуя лі у тебе імперські одиниці?

Лол, ти десь в штатах качаєшся? Єдиний випадок, коли твої ваги мають хоч якийсь ценс це якщо їх перевести в фунти

Литкод уже задрочил, и качаюсь а кампусе Google🤣
В Спортлайфе все блины и гантели часто в фунтах.
А олимпийский гриф весит 20кг, вот и вес такой кривой и в фунтах и в кг.

Тобто це можливо, якщо ти реально вважаєш що твій гриф 20кг, тобто 44фунти. Але в Штатах там гриф 45 фунтів, а не 44, тобто ти жмеш:
140lbs = гриф + (блін 45 фунтів + блін 2.5 фунти)x2
135lbs = гриф + (блін 45 фунтів)x2
130lbs = гриф + (бліни 35+5+2.5)x2
125lbs = гриф + (бліни 35+5)x2
115lbs = гриф + (блін 35)x2

Ты прав.

схуя лі у тебе імперські одиниці?

Начал качаться в КГ, а потом перешел в фунты, там от 180lbs мне не жарко не холодно, но если я понимаю что я сейчас 80кг жму, то я буду рвать жопу, и стараться побить рекорд.

потом перешел в фунты

настоящий тракторист
12 ходов наперед

Мне бы даже Сустанон 250 не помог бы за месяц столько пожать)

Якщо ти сам не можеш пробити 80кг, то тобі тупо немає сенсу займатись зі стероїдами. Якщо ти реально не тролиш і реально з такими зусиллями не можеш можеш пробити нещасні 80кг, то у тебе там явно якісь медичні проблеми — може гіпогонадизм, може якась неврологія, може ще якась болячка, але те, що ти, якоби здоровий мужик, вже 3 роки товчешся на дитячих вагах, це скоріш симптом якоїсь серйозної проблеми. І якщо ти почнеш ***рити хімію, то ти просто замаскуєш симптом і ризикуєш наробити собі серйозних проблем.

Реально краще сходи в Синево і здай (Пакет № 162 + Вітамін Д) або (Пакет № 126 + Тестостерон). Самі пакети по знижці вітаграми коштують 1680грн.

P.S. твоя програма насправді досить таки фуфло для всього, окрім грудей. Там до неї 100500 претензій, але що-що, а грудь вона повинна би прокачати ок. Єдине що теоретично можна було змінити, це додати роботу на тріцепс замість жиму гантелей, але знову ж таки — на твоєму теперішньому рівні ти повинен би рости тупо від того, що заходиш в спортзал. А у тебе навіть в жимі немає прогресу O_o.

Єдине що теоретично можна було змінити, це додати роботу на тріцепс замість жиму гантелей

У меня трицепс сильнее груди, поэтому перестал его изолированно качать вообще.

Там до неї 100500 претензій, але що-що, а грудь вона повинна би прокачати ок.

Можешь расписать если не лень?

Реально краще сходи в Синево і здай (Пакет № 162 + Вітамін Д) або (Пакет № 126 + Тестостерон). Самі пакети по знижці вітаграми коштують 1680грн.

Что-то такое сдавал недавно, направили аж к 2-м врачам, типа у меня какая-то кислота, как у Навального, которая мышцы разедает типа, Креатининовая, или как там.
И с желудком проблемы.
Это странно, всю жизнь я вообще не болел.
В военкомате говорили что я здоров как Нил Армстронг, и могу любой род войск выбирать, и что я типа единственный полностью здоровый на призыве.

У меня трицепс сильнее груди, поэтому перестал его изолированно качать вообще.

[incline] dumbbell fly
chest fly machine
[incline] dumbbell benchpress

, которая мышцы разедает типа, Креатининовая

www.mayoclinic.org/...​e-test/about/pac-20384646
en.wikipedia.org/wiki/Acidosis
Якщо ви споживаєте creatine для тренувань — у вас будуть вищі рівні cretinine
pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/15273072

Але добре хоч, що вас не поставиил на чергу по трансплатнації нирок

что я типа единственный полностью здоровый на призыве

це вони всім так кажуть, бо «життя» військового в «загальновійськовому бою» це від 5 до 60 хвилин

dumbbell fly
chest fly machine

Делал.
Не сильно помогло.

dumbbell benchpress

Делаю.
И пока не сильно помогло.

це вони всім так кажуть

Ну я до недавного времени в больнице вообще лет 20 не был наврено. И не болел даже. То есть когда у всех весной или летом простуда, мне пофиг, сижу под кондером, потом выхожу на жару, потом опять под кондер.

Поки будете працювати в RPE 10 — нічого не буде працювати

Скиньте на всіх вправах по 10-20% ваги

Почитайте cdn.shopify.com/...​files/RPE-scale_large.png

Вище я давав лінк на програми the bridge і Lee Labrada

Можешь расписать если не лень?

Лінь — ти ж всерівно не послухаєш. Он тобі вже про жим розписали, а ти всерівно навіть спробувати не хочеш.

Я не совсем понимаю, чем оно лучше того, что ты просто жмешь 6 подходов по 3 повтора.
И боюсь перетрен поймать, от того что 1пм буду жать каждую неделю. Мне кажеться я и так его поймал, а то 1пм вообще п****ц будет.

Я ж тобі вже писав:

Ідея в тому, щоб наступного тижня повишати той 1RM хоча б на кілограм-два. Тобто не раз в 2 місяці збільшувати ваги, а, блять, кожного, сука, тижня. Просто якщо твій 1RM росте на 2кг в тиждень, то якщо ти жмеш на 10раз, то ти не замітиш різниці, бо +2кг в 1RM це десь +1.5кг в 10RM, а у тебе немає млинців (ліл) по 750грам.

Тобто все заточено, щоб ти свіженький (а не в кінці треньки) раз в тиждень ставив нові рекорди.

Мне кажеться я и так его поймал

Єбать ти себе любиш. Ти два рази в тиждень ходиш в спортзал, робиш по 2 вправи, жреш як кабан, спиш по 8 годин, жмеш на рівні школяра — який на*** перетрен?!

В ідеалі знайди собі норм тренера (не обов’язково в твоєму теперішньому спортзалі) і пробий же нарешті той 3х річний застій. Якщо ти реально з різними тренерами за 3 роки ніфіга не просунувся, то реально кидай це діло.

Так я объективно устаю за эти 2 упражнения так, что аж руки трясутся. Я не против и 10 упражнений делать, но чуствую тогда результат нулевой будет.

Просто якщо твій 1RM росте на 2кг в тиждень, то якщо ти жмеш на 10раз, то ти не замітиш різниці, бо +2кг в 1RM це десь +1.5кг в 10RM, а у тебе немає млинців (ліл) по 750грам.

Так наоборот, если ты жмешь вес на 10 раз, то тебе легче будет его на 11 раз пожать, чем 1ПМ на 2.5кг увеличить.

Вот допустим я попробовал завтра пожать 82.5кг и меня придавило, не разу не выжал.
Через неделю попробовал опять — и меня придавило.
Через 2 недели попробовал опять — и меня придавило.
Через 3 недели попробовал опять — и меня придавило.
Через 4 недели попробовал опять — и меня придавило.
.....
Через 2 месяца попробовал опять — и меня придавило.
На какой пытки мне бросать жать новый вес?
И что тогда делать?
А я вангую так и будет, как я написал.

А так просто я жму 65кг, и жду пока на пожму 6 раз, и тогда начну 67.5 кг жать.

P.S.
Вон другой гребец в этом треде писал, что я наоборот сильно большие веса жму, и надо легче заниматься.

Вот допустим я попробовал завтра пожать 82.5кг и меня придавило, не разу не выжал.

Тобі сказали — записуй всю інфу. Обов’язково записуй дати треніровок, обов’язково записуй всі підходи і всі результати. Обов’язково проси, щоб тебе хтось підстрахував, але реально підстрахував, а не за тебе підняв 30% ваги.

Тут не факт, що ти дійсно 80кг можеш вижати. Якщо тебе придавило на 82.5кг, то на тій же треньці скидуєш по 2.5кг поки не вижмеш щось на 1 раз. Скажем завтра у тебе 80кг — фейл, 77.5кг — фейл, 75кг — фейл, 72.5кг — фейл, 70кг — ок. Далі вважаєш, що твій 1RM=70кг і робиш ще підходи по 3, 5, 7 повторів з меншою вагою (вагу рахуєш за тою формулою, яку я тобі сказав).

Через тиждень пробуєш 72.5кг пожати. Вижав? Норм, це твій новий 1RM, робиш ще 3 підходи по 3, 5, 7 повторів з вагою, розрахованою з точки зору нового 1RM. Не вижав 72.5кг => пробуєш пожати 70кг на раз. Не вижав 70кг (при умові, що минулого тижня таки вижав) — оце вже признак перетренованості. Дивишся скільки днів пройшло з попередньої треньки і на наступну треньку приходиш через довший інтервал. Тобто якщо вижимаєш X, а через n днів X вже не вижимається -> значить занадто мало відпочив, збільшуй час між треньками. Якщо таки вижав 70кг, то це твій 1RM і робиш ще 3 підходи по 3, 5, 7-8 повторів з вагою, розахованою через цей 1RM.

Якщо кілька разів пробуєш побити свій рекорд (72.5кг) і ніяк не виходить, то щось міняєш — саме просте збільшуєш/зменшуєш час між треньками. Може тобі 7 днів між треніровками це занадто мало, може занадто багато — *** тебе знає, більшості людей 7 днів дуже ок. В моєму випадку получилось було так, що оптимально займатись кожні 6 днів, а не 7. 7 днів було ОК, але на 6 днів рекорд частіше «пробивався».

Якщо взагалі ніяк не виходить пробити 72.5кг, то міняєш програму на щось інше, йопт.

На какой пытки мне бросать жать новый вес?

В принципі після того, як 3-4 різні тренери не змогли тебе натренувати, то вже пора підозрювати що проблема таки в тобі.

А так просто я жму 65кг, и жду пока на пожму 6 раз, и тогда начну 67.5 кг жать.

І де, блять, результат? Ти сюди прийшов, бо твій теперішній підхід тебе чомусь не влаштовує. Якщо влаштовує, то сенс було задавати це питання?

Вот допустим я попробовал завтра пожать 82.5кг и меня придавило, не разу не выжал.

завтра наступило — скільки реально пожав?

Так залы в Киеве закрыты же.
Ходил на турники впервые за год, до этого год штангу и блоки делал на сгибатели, а месяц вообще сгибатели не качал, только отжимался. Так сейчас крепатура жесткая, не могу руки согнуть.

за 3-4 місяць двома тренуванням в тиждень практично з нуля

Это вообще очень зависит от начальных данных. Я первый раз пришел в спортзал и подымал 80кг достаточно легко. Почему так? Потому что рост 190 (даже не смотря на то, что я был худым), плюс я на турник ходил. Чуть походил в спортзал (месяца 3-4 наверное) уже брал 120кг (спекулировать про максимум не буду, потому что не знаю) на 10 раз легко (правда это не классическая штанга, а специальный тренажер где ты можешь выставить вес для жима лежа и который не требует страховки — не знаю название). Но для меня было другое удивительно, то как ты выглядишь вообще не говорит о том сколько ты можешь сделать в жиме. В спортзал ходили «кабаны», которые выглядили сильно больше чем я, но в итоге они не могли даже 120кг пожать на раз.
Вот даже пранк на эту тему — www.youtube.com/watch?v=9XQBJw_A4io

Я постоянно менял программу, я же не полный даун,

Ці речення заперечують одне одного.

Я не каждую неделю ее меняю. А каждые пол года.

Тренируюсь 2 раза в неделю, всего 2, так как ноги не качаю,

Це не тренування. Якщо не сідаєш зі штангою власної ваги жопою в підлогу, результату не буде.

Так мне не ноги надо накачать, а верх, ноги и так самая накачанная часть тела сейчас.

Питання не в накачати, а в біохімічних властивостях м’язів та гормонах.

Це тільки звучить дивно

Але після важкого leg press — чисто біцепс робиться непомітно

Не понял, типа бицепс легко делать потом?

Поки ти відходиш від того, що 30 хвилин тому жав 200кг на leg press machine, все здається легшим

Бл.. чувак, это же база! Ты можешь что-то другое пропустить, но базу делать надо обязательно. Это же самые большие мышцы тела, от них 80% тестостерона и выделяется.
Приседы, становая , может жим от груди — обязательно.
Остальное — с гантельками или в тренажере чисто добить

Сразу видно лифтера) У меня просто ноги и так визуально более накачанные чем верх, я не хочу что бы они еще больше стали, пока верх не сильно накачанный.

Якщо не сідаєш зі штангою власної ваги жопою в підлогу, результату не буде.

Ass to grass — не всім підходить
Я наприклад виходило так, що в нижній точці руху в мене був відскок

Краще робити по нормах, що прийняті на змаганнях
en.wikipedia.org/wiki/Squat_(exercise
The competition standard is for the crease of the hip (top surface of the leg at the hip joint) to fall below the top of the knee; this is colloquially known as «parallel» depth

Глибина не важлива сама по собі, важлива послідовність активації м’язів. Правильна послідовність не обмежує глибину. Неправильна не дає навіть перетнути паралель. Posterior chain activation та інше.

В мене пішло чотири чи п’ять років напрацювати правильну активацію (як мені здається). Але я жидівський хлопчик, та ще й після перелому гомілки був, тому інші можуть й швидше впоратись.

Якщо не сідаєш зі штангою власної ваги жопою в підлогу, результату не буде.

Лол, буде.

100% норм буде. Не хоч помірятись результатами?

5-те місце (з двох десятків) на чемпіонаті країни з вільної боротьби по дорослим у віці 38 років (86 кг).

Ого-го. Дуже круто. Я більше по жиму і бодібілдінгу, макс жав десь ~145кг (315 фунтів) при вазі ~95кг. Ну насправді нічого супер-крутого, але результати були тіпа такого: imgur.com/a/6EwaXL7
І от це взагалі без станової і присіду — просто груди, дельти, біцепс, трицепс, прес. В спортзал ходив рази 2-3 в тиждень.

Ну ты кабан конечно, я думал раз Leetcode шаришь, то выглядишь как каноничный компьютерщик.

І от це взагалі без станової і присіду

А люди вон пишут без приседа мышцы расти не будут.

А люди вон пишут без приседа мышцы расти не будут.

Якщо тобі 15-25 років і тестостерон ллється замість поту, то будуть рости навіть від погляду на штангу.

Якщо ти у віці ЗАЗО, то треба присідати, щоб підняти тестостерон.

Yuriy Znovyak-у вроде уже за 30, и говорит без приседа накачался.

На тій фотці мені 29 :). Я з того часу сильно менше качаюсь і навпаки більше бігаю-пригаю-б’юсь.

Так що реально краще присідай.

Плюс в тих аналізах, про які я тобі казав, там є аналіз на Тестостерон. Дуже рекомендую все-таки здати його.

А люди вон пишут без приседа мышцы расти не будут.

Це реально досить популярна теорія. Я в неї не дуже вірю, але я, в принципі, ідіот і сильно довго сильно неправильно качався. Тобто однозначно можна було більш ефективно. Підозрюю, що я накачався саме вопреки тому, що не робив станову/присід. Якби у мене зараз стояла ціль накачатись, то я б і станову і присід робив би.

Ну і ще у мене трохи специфічна ситуація з тим, що перед качалкою я все-таки був бігуном (400м) і тому у мене дуже масивні окорока, через які мені навіть до того, як я почав тягати залізо приходилось купувати штани для жиробасів, бо 70% стандартних штанів я не міг натягнути вище колін.

А люди вон пишут без приседа мышцы расти не будут.

Це реально досить популярна теорія

www.gq.com/...​ms-then-keep-doing-squats

Я казав, що вони ростут краще, а не «расти не будут»

Ну ти не казав, а Олег казав:

Якщо не сідаєш зі штангою власної ваги жопою в підлогу, результату не буде.

Власне я, як підор, якраз придерся до абсолютності в тому висловлюванні, бо, в принципі, можна накачатись і без присіду/станової. Не варто, але, в принципі, можна. Але зараз бачу, що краще було мовчати, бо це тільки шкодить і народ (John Kelly) взагалі нікого не слухає а тільки шукає підтвердження своїх упереджень :/

Але зараз бачу, що краще було мовчати, бо це тільки шкодить і народ (John Kelly) взагалі нікого не слухає а тільки шукає підтвердження своїх упереджень

🤣

якраз придерся до абсолютності в тому висловлюванні

Це я з дружиною можу вдаватися в деталі та нюанси побудови програми тренувань (вона в мене професійний тренер). Тут людина не альо взагалі, йому варіанти тільки шкодять.

перед качалкою я все-таки був бігуном (400м)

Тобто, твоя біохімія й його біохімія — щось зовсім різне.

Вам треба було не просто калорій додати, а білків, для росту м’язів. Переставайте жерти, створюйте невеликий (15-20%) дефіцит калорій, зганяйте пузо. А потім візьміть тренера :)

Чтоб белки начали усваиваться в необходимом количестве, нужно исправно работающий обмен веществ и пищеварение. Учитывая сидячий образ жизни и любовь к сладкому, не удивительно что вес растет, а мышци нет. Ваш организм просто не умеет иначе.

нужно исправно работающий обмен веществ и пищеварение.

А как его исправить то?

чаще всего никак, можно только смириться)

работающий обмен веществ и пищеварение

Розкажіть, які є дослідження про це?
Бажано з великою вибіркою на великому проміжку часу

Переставайте жерти, створюйте невеликий (15-20%) дефіцит калорій

Для меня похудеть то не проблема, я год назад за 4 месяца на 20кг похудел, и то я мог и больше скинуть, так как старался неспешно худеть.

а білків, для росту м’язів

Так у меня проблема была, что я только белки и ел первые 3 года тренировок, а тренер как раз советует на 1 грамм белков 3 грамма углеводов есть, для повышения силовых.

Начать с чтения научных работ и их выжимок, об обмене веществ, роли углеводов, пищеварении, иммунитете.

Если коротко ответить, как исправить: то ноль быстрых углеводов и сахара, в меру медленных, максимум клетчатки, обязательно натур жиры, растит и животные. Белки — мясо, рыба, сквашенная молочка, в идеале,
Твердый сыр длительной выдержки, в нем казеин бактерии уже разобрали, и он будет переработан на аминокислоты и усвоен. Несладкий кефир или жирную ряженку. Не употреблять обезжиренные продукты, они все содержат сахар для вкуса. Отличный продукт — квашенная капуста, проблема в том, что все то что продаётся сегодня, это фуфло, уксус +сахар + ароматизаторы + консерванты. Нужно искать продукт брожения. Но это заморочиться надо. И научиться читать состав продуктов. Избегать крохмала в составе — он после гидролиза превратится в глюкозу.

А от медленных углеводов разве люди не жиреют?
Если жрать как советуют тренер:

1 грамм белков 3 грамма углеводов

То по любому разжиреешь.

Углеводы — это быстрое и дешевое топливо. На нем может работать мышца, мозг, митохондрии могут жить только на глюкозе. Проблемы ожирения начинаются, когда этого топлива в какой-то момент, становится больше чем нужно. Организм не умеет его запасать. Уталили жажду кокаколой, получили кучу глюкозы в кровь. Тут же поджелудочная пытается компенсировать ее избыток инсулином, крича во всю глотку клеткам, жрите по полной, сахар подвезли! Но они не хотят. Двигательной активности нет, потребность минимальна. Уровень инсулина растет, а сахар не спешит падать. Кровь загущается, капиляры теряют эластичность. Нужно быстро его утилизировать? И тогда организм превращает глюкозу в жир и запасает под кожей... И так каждый раз, когда в моменте, ваш сахар подпрыгивает при отсутствии потребности в нем. Работает и обратный процесс, глюкоза синтезируется из жировых запасов, при ее недостатке. Но если вы сладкоежка, с вами такого не происходит никогда. Так вот, чем хороши медлегные углеводы. Они не создют большого избытка в момент потребления, нет инсулинового шторма, и нет попыток все это утилизировать в жирок. Вы медленно расходуете глюкозу по потребности.

И второй негативный эффект, в результате инсулинового шторма, в конце процесса, когда инсулина еще много, а сахар уже весь утилизировали в спешке, создаётся его недостаток. Так называемый «откат». Как только уровень сахара падает, вам резко хочется жрать. Помните это чувство, через полчаса после печенюхи? Хочется еще. В результате, вы потребляете в разы больше реальной потребности. И привет ожирение

Двигательной активности нет, потребность минимальна.

А умственная активность сжигает сахар?

Как только уровень сахара падает, вам резко хочется жрать. Помните это чувство, через полчаса после печенюхи?

У меня такого нет, я вообще жрать не хочу.

А умственная активность сжигает сахар?

Ніт ©

Бльо, та дохуя ж спалює.
www.chess.com/...​lories-on-tournament-days

Може якщо на PHP говнокодити, то реально багато енергії не треба, але коли я в дитинстві писав олімпіадки, то стандартом на тур було з собою брати шоколадку + 2л коли. І всерівно всі були дрищами.

я в дитинстві писав олімпіадки
Chess Grandmasters

Розумова активність, що мав на увазі анонім, не те саме, що розумова активність топових шахістів та олімпіадників.

У мене математика не сходиться. 18:30 + 2 години, це 20:30, + на дорогу дому, ну нехай година 21:30, потім приготувати обід, ну нехай півтори години 23, хоча нормальна курка вариться 3 години, але нехай, повечеряти, прийняти душ перед сном, нехай ще година. 24. Потім 9 годин поспати. Не виходить ні встати в сім, ні витратити вечер на навчання. Трішки прибрехав.

нормальна курка вариться 3 години

Смажиться менше, якщо порізати тонко
Також можна засунути в духовку цілу курку, а потім м’ясо здерти

Все, що довго готується, готуєть на тиждень вперед batch cooking

нормальна курка вариться 3 години

Грудка варится быстрее. Да и зачем варить целую курицу?

додайте розумну техніку, за якою не треба слідкувати, і все зійдеться
мультиварка, аерогриль, духовка з таймером, посудомийна машина — і все досить швидко
я не готую обід півтори години ніколи :))

Слишком много и сложно. Все можно свести к следующим пунктам в плане приоритетов:
1. Свести до минимума сахар содержащие продукты и вообще продукты с быстрыми калориями
2. Исключить мучное, хлеб, бухло
3. Не нажираться на ночь
4. Заниматься регулярно в зале, заниматься в плане потеть а не занимать тренажеры сидя в телефоне или работая с минимумом нагрузки (реально бесят такие персонажи, а потом ноют что пробовали фитнесс, но НЕ РАБОТАЕТ, что у них просто кость широкая, или гормоны)

Исключить мучное, хлеб

Крупный помол все же не лишне в рацион докидывать периодически.

заниматься в плане потеть а не занимать тренажеры сидя в телефоне

Это вообще *здец, хочется взять и блином наебнуть.

Какое ваше дело, может он тренировки смотрит.

хочется взять и блином 

В нормальному залі отримаєте пермабан і може трохи по щам

За что? За желание дать пинка ушлепку? Прям полиция мысли в действии.

За косі погляди — проведуть бесіду
За дії — виженуть

За косі погляди — проведуть бесіду

Лолшто?
Ты вообще в тренажерке был хоть раз или только с улицы заглядывал?

Ваше здивування багато каже про якість контингенту у вашому залі
xD

[quote] Крупный помол все же не лишне в рацион докидывать периодически.
[/quote]
Классический белый хлеб — это море крахмала и глютена. Все это оч быстро превращается в сахар и создает инсулиновые качели. Лучше заменить его черным цельнозерновым, он кроме дрожжей содержит закваску молочнокислых бактерий, намного больше клетчатки, и усваиется медленнее, потому не приводит к скачкам сахара

Свести до минимума сахар содержащие продукты и вообще продукты с быстрыми калориями

И превратится в злого, тупого овоща )).

Те кто активно тренируется, как и те кто активно работает головой, подтвердят что без сахара никуда, прям вообще. Важно разделять прием сахара с основным прием пищи, и не злоупотреблять чрезмерным количеством.

разделять прием сахара с основным прием пищи

Які тіки міфи люди не створюють

Поэтому и написал не исключить а свести до минимума. Не вижу ничего плохого в мороженке или тортике раз в несколько дней. Удовольствие от жизни тоже надо получать. Главное не жрать чистый сахар в виде 5 кружек чая/кофе в день с 2-3 ложками сахара на кружку, или продукты где количество сахара 20-50%.

Полный бред. Человеческий организм прекрасно синтезирует глюкозу, и гликоген для пополнения запасов печени, как из белков, так и из жиров, в тч, из запасов на пузе. Почитайте литературу, прежде чем давать вредные советы

Хм... Тут же кожен сам собі проводить межу, де проходить оте «нахрін так жити». В мене це десь приблизно на рівні веганства, хоча є багато людей, для яких це нормально (і навіть комфортно). Відмовитися від алкоголю, булочок, тістечок, цукерок — це хіба вже «нахрін так жити»? Тим паче, що під «відмовитися», як правило, мається на увазі не «жодного разу більше ніколи в житті!», а просто не їсти/пити це щодня. Раз на місяць, на якомусь дні народження випити келих вина і з’їсти шматочок тортика — це не проблема, набирають вагу не через це.

Зі всіх пунктів можна щось зліпити, але явно не тому хто перший раз почав займатись

4 пункт для новачка призведе до травми

1. Свести до минимума сахар содержащие продукты и вообще продукты с быстрыми калориями
2. Исключить мучное, хлеб, бухло
3. Не нажираться на ночь
4. Заниматься регулярно в зале, заниматься в плане потеть а не занимать тренажеры сидя в телефоне или работая с минимумом нагрузки (реально бесят такие персонажи, а потом ноют что пробовали фитнесс, но НЕ РАБОТАЕТ, что у них просто кость широкая, или гормоны)

5. Баб тоже исключить

Или их можно все же оставить?

Фитнес по-австралийски, да, Дональд?
Упахиваться в зале как не в себя, в обеденный перерыв бегать, шейкер этот ебучий демонстративно трясти, и все ради того, чтобы в птнц вечером нахерачиться бургерами с пивасиком.
В зале скучно

бургерами с пивасиком

Cheat day
shrug.webp

На работе тоже скучно, но ты же ходишь в офис, работаешь чтобы удовлетворять материальные и физиологические (чтобы были деньги на бухло, баб, хобби) потребности )

Занимаюсь каратэ. Хорошая кардио нагрузка каждую тренировку, растяжка, более сбалансированное и гармоничное развитие всех групп мышц, даже тех, о существовании которых и не догадывался. Хорошо переключает мозги, переключаешься полностью, тренеру уже 70, но он в отличной форме, планирую быть не хуже к его годам. К тому же вожу на тренировки и своих детей, заодно получается качественное времяпрепровождение с детьми и совместное хобби.

Контактне карате, чи танці?

Киокушин. Контактное. Но занимаюсь без фанатизма

О, круто! Сам колись таким займався, навіть доводилося кілька разів на татамі виходити на змаганнях.

Звучить наче правильно, але багато зі сказаного специфічне саме для фізичної активності яка вимагає багато калорій, багато м’язів, багато коротких зусиль високої інтенсивності. Якщо ж говорити про довгі біг/вело/плавання то:
— бажано не їсти перед тренуваннями хоча б за 3, а краще за 4 години — шлунок перегрівається, тренуватися важко і таке інше. Мова йде про тренування тривалістю від 1.5 годин приблизно рівномірного навантаження.
— овочі дуже довго і складно перетравлюються, а тому їх треба їсти в обід, а краще на сніданок (проте не всі можуть). Овочі на ніч — висока імовірність поганого сну.
— вітаміни та мінерали в пігулках як я нещодавно з’ясував у більшості випадків не працюють — шлунок не може їх засвоювати повністю, причому у кожної людини обсяги засвоєння через шлунок індивідуальні. Тобто як тут правильно написали всі ці суплементи скоріше за все йдуть прямо в сечу. Я собі у вену заливаю те, що рекомендує лікар.
— Цукор (а вірніше комбінація фруктози, сахарози та інших) абсолютно необхідні до та під час довгих тренувань.
— Жир абсолютно необхідний для видів спорту на витривалість — там те що потрібно організму для роботи імунної та інших систем. Ті марафонці у яких 5% і менше жиру — це унікальні індивіди, для звичайною людини потрібна госпіталізація з такими показниками.
— Сон — важлива частина тренувань. Профі сплять по 9, а деякі більше ніж 10 годин на добу.

Додатково — займатися усім цим (качалкою чи бігом) варто лише якщо подобається і є позитивний зворотній зв’язок. Ті хто бігає чи ходить в качалку через силу — не мучайте себе, знайдіть щось, що подобається і живість щасливо!

бажано не їсти перед тренуваннями хоча б за 3, а краще за 4 години

Фигня какая-то. А на тренировке в обморок падать?

Втрачати свідомість через те, що в компоненти з їжі будуть циркулювати в крові?

Яка цікава у вас хвороба

Чувак, ты вообще не понимаешь, о чем говоришь. Ты абсолютно не в теме, а гонору — вагон.

Чувак, ты вообще не понимаешь, о чем говоришь. Ты абсолютно не в теме, а гонору — вагон.

Але ви можете завжди дати лінк на дослідження, звідки ви взяли свої ідеї

Ранкове тренування роблять перед сніданком — це вже годин 10 без їжі.

До того ж якщо поїсти перед тренуванням то це буде не тренування, а нескінченні спринти в туалет.

Ранкове тренування роблять перед сніданком — це вже годин 10 без їжі.

Это все-таки больше о пробежках, а не тренажерном зале с традиционным тяганием штанг/гантелей. Не хавать 4 часа перед тяжелой тренировкой, да еще и 1.5 часа самой тренировки — так себе удовольствие.
Для наглядности: в 8 утра поесть, а в 12, не пообедав, пойти нагрузиться железом... Так не делается. Прием пищи за час-полтора — самое оно. Понятно, что речь идет не о первом, втором и компоте, а об адекватном количестве сбалансированной пищи.

Это все-таки больше о пробежках, а не тренажерном зале с традиционным тяганием штанг/гантелей.

Так, я про це і написав — те що для качалки сильно різниться від інших видів фізичної активності.

Голодаю сутки, на утро после голодания пью стакан воды, и иду бегать 5-8 км. Ни разу не упал в обморок. Что не так со мной или с вами?

на утро после голодания пью стакан воды, и иду бегать 5-8 км

І з якою метою?

шлунок не може їх засвоювати повністю

наталі/космо?

Лікарі/аналізи.

Всі ці саплементи чисто для самозаспокоєння. Як дійсно буде нестача чогось критична то пропишуть ін’єкцію.

Ну лікарі ж це не самі вигадали — вони протоколи використовують, які їм дослідники надали

Аналізи — це ж треба як мінімум просидіти день і здавати кров, кожну годину (чи частіше), щоб зрозуміти — чи всмоктались речовини і в якій кількості
Це має бути якесь феноменальне дослідження

Аналізи — це ж треба як мінімум просидіти день і здавати кров, кожну годину (чи частіше), щоб зрозуміти — чи всмоктались речовини і в якій кількості

Достатньо аналізи раз на пару місяців проводити. І так, те що суплементи практично не засвоюються, а ін’єкції діють відомо дуже давно і так само давно використовується на практиці.

Достатньо аналізи раз на пару місяців проводити

Як за допомогою декількох тестів в місяць дізнатись, що після споживання чогось, що виводиться за добу, це щось не повністю всмокталось?

Ін’єкції відкладемо — мова не про них

Як за допомогою декількох тестів в місяць дізнатись, що після споживання чогось, що виводиться за добу, це щось не повністю всмокталось?

Тест крові на вітаміни, мінерали, антиоксиданти беруть після 12 або більше годин голодання і визначає він не те, що «всмокталося», а те яких речовин не вистачає.

Про всмоктування шлунком можна дізнатися з аналізу сечі наприклад. Або з того простого факту, що пігулки саплементів (як той же вітамін Д) ніяк не змінюють результати аналізу крові приймай ти їх хоч 10000 одиниць на день.

Про всмоктування шлунком можна дізнатися з аналізу сечі наприклад

Це супер опосередковано
Може всі речовини всмоктались і були використані в клітинах
Чи нирки не працюють

пігулки саплементів (як той же вітамін Д) ніяк не змінюють результати аналізу крові приймай ти їх хоч 10000 одиниць на день.

О
Це те що я прошу
Де ви оце прочитали?

Може всі речовини всмоктались і були використані в клітинах

А коли беруть аналіз крові то клітини про це знають і хитро показують хибну інформацію?

Де ви оце прочитали?

Це мені розказали лікарі з якими я працюю.

Тут без спеціальних знань робити твердження в цілому і про всіх не варто — скільки і чого можна отримати через шлунок дуже індивідуально, залежить суттєво від генетики, стану здоров’я, дієти, навантажень, розкладу та іншого. Скільки може організм і так вже бере через шлунок, а суплементи тому і продаються без рецепта та з написом «ефективність не доведена» через те, що вони так само і виводяться без засвоєння.

Тобто приймати їх можна, але очікувати суттєвих покращень було б не розумно. І якщо дефіцит критичний то лікарі пропишуть ін’єкції та крапельниці, а не пігулки, креми чи ароматерапію.

А коли беруть аналіз крові то клітини про це знають і хитро показують хибну інформацію?

Не встигають освоїти

Це мені розказали лікарі з якими я працюю.

Ну то спитайте їх

Не встигають освоїти

За два місяці? Ну добре, нехай не встигають — куди ж воно оте все поділося. В крові нема, клітини не ховають в собі... де воно ще може бути?

Ну то спитайте їх

А сенс? Це як вони мене спитають щось про поліморфізм і як саме він різний в С++ та JavaScript — як це кількома реченнями пояснити? Мені достатньо знати, що на сьогодні лікарі дотримуються однакової думки і що суплементи продаються без рецепту та підтвердженого ефекту через те, що не засвоюються в скільки-небудь значних обсягах шлунком.

де воно ще може бути?

poop

як це кількома реченнями пояснити?

Лінк на дослідження чи мета-досліження
Лікарі-дослідники роблять протоколи на базі рецензованих мета-досліджень
Абстракти до них часто пишуть людською мовою, а не тільки латиною

poop

Я про це і кажу. Але скоріше в сечі.

Лінк на дослідження чи мета-досліження

Я професіоналам довіряю просто через те, що у них є результати які вони можуть продемонструвати та репутація зароблена роками. Вивчати медицину кілька років щоб дійти тих самих висновків колись у старості — для чого мені це?

І я не проти якщо ти хочеш вірити у суплементи в пігулках — шкоди від них теж особливої нема, так що можеш ігнорувати написане мною.

І я не проти якщо ти хочеш вірити у суплементи в пігулках

Мені — це потрібно, щоб мати аргументи проти маркетингу

Суплементи — це також креатин, білок і амінокіслоти
Вони працюють

А ось вітаміни (для тих хто може дозволити собі не_хачуватись кожен день тільки рисом чи борошном) не працюють

dou.ua/...​rums/topic/33368/#2116605

Не забуваю про приймання вітамінів.

Це добре, що ви підтримуєте галузь і маркетинг, але нащо ви це робите?
У вас авітаміноз і немає грошей на фрукти чи овочі?

Суплементи — це також креатин, білок і амінокіслоти

Ну я ж не пропонував білком колотися :)

Вони працюють

Я слово «суплементи» значить невірно використовував. Мав на увазі пігулки з вітамінами та комплексами.

ефективність не доведена це не означає що вони не засвоюються. можливо просто не проводилося необхідних досліджень.

Вся ця маркетингова ахінея почалась з одного тіпа, який отримав нобєлєвку не по дані темі, і з одного ізольованого випадку, не розібравшись, зробив висновки

Досліджень нема, бо вони виявлять, що це ахінея і треба буде терпіти збитки всім хто наживається на цьому

Треню 6-7 дней в неделю
3-4 бег\вел
3-4 силовые\кроссфит

3-4 силовые\кроссфит

как выгореть по-спортивному )))

Ахах, да, если питаться только печеньками из офиса 😂

Готуєтеся до Олімпіади (з програмування)?

Непонятно что в айти и спорте, тем более любительском несовместимого? Занимаюсь армлифтингом и пауэрлифтингом, даже когда вкатывался, не бросал заниматься. Ну и карантин не был помехой.
ТС молодец, что взялся за свое здоровье, сидячий образ жизни подрывает здоровье

Мені здається, що це люди різних менталітетів:
— намагається досягти успіху в ІТ
— намагається досягти успіху в спорті

Непонятно что в айти и спорте, тем более любительском несовместимого?

Сделаем дефайн «Любительский спорт» = 5 часов тренировок в неделю. Что вообщем-то адекватная оценка.
И вот тут начинается тьма проблем. И одна из них стресс. После 8 часового веслания (что является стрессом) нужно еще нагрузить сверху часовой тренировкой (что является охереть каким стрессом). А потом нужно восстановиться за 24 часа. Еще проблема громадная это просидеть весь день за компом, а потом выполнить тренировку (или до работы) — это ненормальный режим жизни. Нужно быть хотя-бы полуактивным в течении дня, а желательно быть загруженым сидячей работой не более 4-х часов. Еще проблема сон. Малейшая перегрузка больше положенного на тренировке (что частенько бывает) вызывает необходимость больше спать, а больше спать ты не можешь, потому что будь добр в назначенное время быть на борту шлюпки и веслать. Я могу так бесконечно продолжать.

Да прямо там, веслать в назначенное время. Люди в шахтах или другим тяжелым физическим трудом занимались и находили время тренироваться, а уж айтишники с их гибким графиком, макбуками и прочими удобствами и подавну могут найти время на себя. Тем более отрывать жопу от кресла полезно

Тем более отрывать жопу от кресла полезно

Ты говоришь о физкультуре 4 раза в неделю, а я о любительском спорте с постоянным прогрессом, соревнованиями и любительскими результатами и достижениями. Это очень разные вещи. Попробуй получи наименьший разряд по боксу с нулевым спортивным прошлым после 30.

где я говорил о физкультеру? У меня изначально шла речь о пауэрлифтинге и армлифтинге, где у меня есть разряды. Да и на самом деле полно айтишников выполнивших серьезные нормативы или неплохо выступающие в различных единоборствах

Да и на самом деле полно айтишников выполнивших серьезные нормативы или неплохо выступающие в различных единоборствах

Я уверен у всех у них есть спортивное прошлое в детстве/юношестве и вообще до 25.

у меня не было спортивного прошлого, заниматься начал в 21, побольшей части бестолково, более-менее нормально, после 30, выступил первый раз на соревнованиях в 40

пауэрлифтинге и армлифтинге

кстати это не совсем спорт. дискобол, метание копья, керлинг — это спорт.

да, да, не спорт, конечно же. Вот керлинг это да )

Люди в шахтах или другим тяжелым физическим трудом занимались и находили время тренироваться

Вот именно, люди в шахтах и на тяжелых работах базу нарабатывали и двигались.

Відмінний результат. Років 10 назад скинула 18 кг і прийшла у свою комфортну вагу. Просто забрала деякі продукти з раціону і більше рухалась. Тепер спорт люблю

Просто забрала деякі продукти з раціону

чоловіка

і більше рухалась

коли наздоганяв, і коли наздогнав.

Тепер спорт люблю

Здобуваю другу освіту.
А хід подій був такий: різко кинула професійний спорт, набрала лишні кг.

А за який час ви скинули 18 кг?

У нас уже была неделя политологов, вирусологов, теперь посмотрим что скажут мастера спорта по всем видам спорта

В мене чорний пояс з попкорну. Однозначно моя тема :)
Але я чукчачітатєль, зайду коли навалять

)))мастер спорта, возьму попкорн и просто почитаю комменты)

Кто хочет реально тренить, тот тренит утром/ днем/ ночью/ не важно. Вообще не помеха карантин или отсутствие спортзала. Единственная помеха это ваша лень. Хочешь быть красивым и здоровым и подвижным до 100 лет — займись спортом (по дефолту остальные опции здорового образа жизни включены:). Кто хочет в 50 лет ходить с палочкой и кучей болячек от сидячего образа жизни — отдохни.

Займись спортом и разбей себе колени, позвоночник, ушатай сердечно сосудистую систему и заработай еще с десяток более специфический для своего вида спорта травм.

Спортом можна займатися професійно, а можна аматорськи.
Якщо ви не ставите метою побити всі світові рекорди на Олімпіаді, то спорт (а скоріш фізична активність) тільки на користь здоров’ю.

да ну нафиг этот спорт! только здоровье гробить! поехали бухать!

Повністю згоден, що з 100 людей 95 не займається спортом тільки через лінь.
Не має ролі ні стать, ні вік, ні матеріальне становище, ні навіть стан здоров’я.
Я іноді ввечері бачу 70-річних бабусь, які дрібочуть вулицями з трекінговими паличками і трохи заздрю їх настрою.

Я уже более 6-ти лет на удаленке и не так давно (в декабре 2020), отпраздновал 500-ю тренировку.
Три тренировки в неделю как минимум должно быть у IT-шника.
Слишком уж работа сидячая и на мозги давячая.

Тренируюсь обычно по утрам между 11 и 14. Если бы еще не эти карантины, которые сбивают темп. Так как нормальных тренировок без железа не провести IMHO.

Мне интересен другой вопрос. Будь я сейчас офисный работник, смог ли бы придерживаться этого графика тренировок?
Потому как тренить вечером после работы такое себе.

Тренируюсь обычно по утрам между 11 и 14.

Кто-то и полдень утром называет %)

Потому как тренить вечером после работы такое себе.

Почему? Отдых — это смена деятельности.

Кто-то и полдень утром называет %)

:-) Ну я имел в виду что в этом часовом диапазоне, но обычно по утрам. Тренируюсь без тренеров (так как есть предидущий опыт с 20 до 22 лет). Да и подстраиваться под тренера и его график мне сложно и не хочется совсем.

Почему? Отдых — это смена деятельности.

Ну так то отдых.

подстраиваться под тренера

наші тренера роблять тримати «учнів» на короткому повідці
Не навчають, як робити програми самостійно, не вчать як харчуватись, не вчать як відновлюватись і тд і тп

ак как нормальных тренировок без железа не провести IMHO.

Набірні гантелі
Резинки
Турнік

Для тих хто не дійшов до дедліфту власної ваги — норм
Головне ж то розуміння, що м’язові структури робляться один раз і назавжди
І повернути об’єм вдруге чи втретє сильно легше ніж в перший раз

Вообще, любые витамины можно жрать только по назначению, иначе могут быть проблемы. Ну может кроме витамина Б, где излишек просто с мочой выводится.
На счет мультивитаминов существует мнение, что это вообще употреблять нельзя.

Водорозчинні вітаміни — виводяться з сечею
Якщо не приймати через ін’єкції, то великих проблем не має бути

А ось жиророзчинні...

Ну если вы превышаете дозу в десять+ раз на протяжении длительного периода то да, могут быть проблемы.

Два доктора медицини; ліфтери www.barbellmedicine.com
Два спеца з освітою по профілю; бодібілдер і ліфтер www.strongerbyscience.com

Відразу дам від себе декілька порад, як знайти тренера, який зможе допомогти вам досягнути бажаних результатів:

Ой, як же людям забили голову маркетингом
З тренера зробили няньку, без якої нікуди
І що саме погане — ви полягаєтесь на людину, що не має актуальної мед освіти по профілю
В америках є хоч профіль такий, а у нас тренера — це в найліпшому випадку ентузіасти з гарною генетикою (це ті, хто може жрати фастфуд і пасивно нарощувати м’язову масу)

та сиру

Замініть на сир (творог) там хоч більше білка і менше жирів

Не забуваю про приймання вітамінів.

Це добре, що ви підтримуєте галузь і маркетинг, але нащо ви це робите?
У вас авітаміноз і немає грошей на фрукти чи овочі?

На 18:30 в мене тренування розраховане на 2 години.

Для короткочасної програми може і норм, як постійна практика — ви не витримаєте в такому ритмі 30 років

Так, складно, але я знаю яка в мене ціль, і це мене мотивує.

Мотивація це дуже дорогий і дуже обмежений ресурс. В декого він закінчується за місяць
Мотивацію треба використовувати для створення звички

Якщо вже так треба сильно скинути вагу, то від жирів треба відмовитись майже повністю і сильно скоротити вугдеводи
Тільки «клітковина» і білки
Пару тижнів ви будете відчувати себе нікчемно, але і скинете скільки потрібно

Хоча до цього всього треба вичистити все маркетингове сміття, що ви набрали

витаминизирует мочу, не знаю зачем это людям

Для отличных анализов же! %)

Повністю від жирів не відмовитись, якщо не казати про харчування протеіновим порошком (то для мазохістів)

Я мав на увазі, не додавати жири самостійно
Салат з краплею масла, не смажити на маслі і тп

легкий голод

Для «бодібілдерів» — це нормальний стан

Як я пам’ятаю — це в них генетичне

Я ж про наші смузі

Як я пам’ятаю — це в них генетичне

Нет, жир потребляют все народы у которых суровые зимы или вечные зимы. Это единственная пища, которая даёт достаточно энергии для обогрева тушки.

www.npr.org/...​at-diet-may-be-good-genes
But a new study on Inuit in Greenland suggests that Arctic peoples evolved certain genetic adaptations that allow them to consume much higher amounts of fat than most other people around the world

Древние укры имеют этот ген ещё с ледникового периода %)

Я про зменшення жирів в дієті на короткий час з метою зменшення споживання калорій на день, для зменшення % жиру в тілах працівників ІТ індустрії

Ой, як же людям забили голову маркетингом
З тренера зробили няньку, без якої нікуди

Первые пару-тройку месяцев вполне ок, чтобы ввести в курс дела и технику более-менее поставить.

Якщо вже так треба сильно скинути вагу, то від жирів треба відмовитись майже повністю і сильно скоротити вугдеводні
Тільки «клітковина» і білки

Упаси Боже следовать подобным советам. Именно по этому нужны тренера, которые еще и в правильные диеты умеют.

Нікому не потрібна ідеальна техніка
Ви можете змінювати техніку під себе як хочете
Для мінімального розуміння «механіки» виконання вправи, щоб зменшити вірогідність травм, достатньо відосиків від людей з тих двох сайтів, що я вказав

Именно по этому нужны тренера, которые еще и в правильные диеты умеют.

Тренер не є дієтологом
Спитайте в сусідів по залу, як готуються бодібілдери до змагань
Те що я привів навіть не жорстка дієта

запекти 200 грамів курки (білок)

Курицу, а ещё лучше индюка надо варить ибо обработка белка при 160С разрушает больше чем при 100С. Вдобавок смена бульона во время варки на воду помогает избавится от жиров и от большинства того, чем пичкают птиц на птицефабриках, оставляя практически чистый протеин.

приготувати легкий салат з зелені та овочів на оливковій олії (клітковина)

С вечера заправленный салат в ланч-боксе?

Якість! Як дізнатися чи сертифікований товар? Дивлюся чи є сертифікати ISO, GMP. І найкрутіший — сертифікат FDA.

Сертификат FDA говорит о том, что ты не склеишь ласты после приёма, но не о пользе продукта. Тот же FDA по поводу органики, например, категорически запрещает пить сырое коровье молоко и есть сыр из непастеризованного молока, поэтому большое количество сыров из Европы запрещено для продажи в США.

помогает избавится от жиров и от большинства того, чем пичкают птиц на птицефабриках, оставляя практически чистый протеин

Це де ви таке вичитали?

категорически запрещает пить сырое коровье молоко и есть сыр из непастеризованного молока

І яйця не можна не приготовані і не оброблені
Але то через те що на американщині, ще не шмоглі зробити яйця без сальмонели

«Пастеризація молока» — це 60С?

Це де ви таке вичитали?

Google for «discard first broth». Опять же, если заморачиваться «здоровой» едой, то нужно готовить в slow cooker где температура не превышает 60-70 градусов на протяжении многих часов. Например та же азиатская кухня для супов никогда не использует первый бульон. Его сливают.

І яйця не можна не приготовані і не оброблені
Але то через те що на американщині, ще не шмоглі зробити яйця без сальмонели

Звучит как бред. Почитай что такое eggnog, салат цезарь и как их делают.
www.fda.gov/...​eed-know-about-egg-safety

«Пастеризація молока» — це 60С?

www.fda.gov/media/114169/download — 449 pages.

азиатская кухня для супов никогда не использует первый бульон

Fun fact
deadspin.com/...​ked-in-poop-oi-1454080626
Я пам’ятаю, коли після 86 року почали так робити, але потім потихеньку забили

Google for "discard first broth"

Знайшов таке, але то не про те
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5533136

Тому треба допомога в знаходженні статті по темі

Звучит как

www.poultryworld.net/...​can-we-learn-from-Europe

449 pages.

too long; didn’t read

Fun fact
deadspin.com/...​ked-in-poop-oi-1454080626

В Китае, Индии и Пакистане подделывают даже куринные яйца, ибо выгодно, а в Украине уличной шаурмой травятся десятками тысяч в год. У меня ещё много забавных фактов есть %)

Знайшов таке, але то не про те
www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5533136
Тому треба допомога в знаходженні статті по темі

Это не государственная рекоммендация, а из той же серии — стоит ли шумовкой убирать пенку с бульона или позволить ей ввариться назад в суп. Пенку убирают многие.

too long; didn’t read

%)

Это не государственная рекоммендация, а из той же серии — стоит ли шумовкой убирать пенку с бульона

Та мені хоч та стаття звідки ви вичитали, що можна варкою винести жири з м’яса

Та мені хоч та стаття звідки ви вичитали, що можна варкою винести жири з м’яса

Ты меня ставишь в тупик. Все не вынесешь, конечно, но от большого количества жиров конечно же избавишься. А что такое тогда нажористый наваристый бульон? Что такое холодец, когда с мяса вываривают всё, включая желатин? Почему у холодца образуется корка из жиров сверху при охлаждении в холодильнике?

Ты меня ставишь в тупик

Мене теж дивує, що ніхто не зробив порівняльних досліджень

Є навіть дослідження скільки в різних частинах курятини м’яса-кісток-жиру-шкіри

— Вам нельзя есть больше одной курицы!
— Доктор, простите, больше одной курицы до еды или после?

— Сиджу на двох дієтах
— А чого на двох?
— Однією не наїдаюсь...

Лед в больших дозах.

У нас его тут за деньги продают, только лёд подкрашивают в разные цвета, чтобы жрать интересней было — называется слаши (slushy)

О, пасиб, а то видел такое в разных кинчиках и сирчиках, но локализаторы это вечно мороженным называют.

Это даже ближе к тому, что видел. Спасибо.

Юзайте субтитри на англійській
Подвійний переклад — це треш

Бесплатно в подарок к каждому второму ящику виски

Виски пьют с камнями, а не со льдом ;)

Stainless steel?

Метали наче краще проводять температуру

Когда изобрели виски были только камни, даже колеса не было. Нужно уважать традиции.

www.homewetbar.com/...​g/what-are-whiskey-stones

Когда изобрели бабу, не было даже виски. Но это ж не повод делать сну-сну с камнями и сосать сиську вместо вискаря?

Нельзя смешивать бабу и виски.

У меня от камней тяжесть в желудке

По поводу камней в желудке — у меня всегда были подозрения, что ты — утка %) If it looks like a duck, has pebbles in the stomach, swims like a duck, and quacks like a duck, then it probably is a duck.

Тема больше про хавчик, чем спорт.

Знайомий з одним спортсменом, який не вважає бодібілдінг спортом і мотивує це тим, що тренування з бодібілдінгу спрямовані лише на збільшення сили спортсмена. Але силу тренують у всіх видах спорту, зачасту, звісно, не так інтенсивно як в бодібілдінгу. І на додачу до неї в інших видах спорту тренують гнучкість, вправність, витривалість, швидкість, спритність та інші важливі для спортсмена показники. Тобто по суті, тренування з бодібілдінгу це не заняття окремим видом спорту, а додаток до якогось іншого виду спорту для збільшення силових показників.
Не скажу щоб я був повністю згоден з цією думкою, адже чим більша сила у м’язів, тим більша їх швидкість, та й саме по собі тренування з бодібілдінгу витривалість теж тренує. Як на мене, то бодібілдінг дає хорошу базу для багатьох інших видів спорту, в яких важливі силові показники спортсмена.

Боді білдінг займається створенням м’язів з естетичною метою

Сила — це byproduct

Представники інших видів спорту також частіше за все будують м’язи цілком естетичного вигляду, зачасту, звісно, зі значно меншим об’ємом, ніж у послідовників бодібілдінгу. Але в інших видах спорту естетична краса м’язів, звісно, не є основною метою, а, як Ви висловились, byproduct. Мабуть, спортсмен, про якого я згадува, як і я, неправильно зрозумів суть бодібілдінгу — ми обоє помилково вважали, що основна мета бодібілдінгу як виду спорту — збільшення сили спортсмена.

збільшення сили спортсмена.

Я думаю пауэрлифтинг больше про это)

Ну, цей вид спорту, судячи з усього, намагається збільшити силу м’язів, що задіяні у трьох вправах. Хоча з іншого боку, в цих трьох вправах задіяно дуже багато м’язів, тож виходить, що збільшується сила всіх м’язів. Мені, як бачу з дискусії тут, помилково, здавалося, що в бодібілдінгу намагаються збільшити силу в якомога більшій кількості м’язів, через те взагалі в бодібілдінгу силові показники виходять більші, ніж у пауерліфтингу, і лише в трьох базових вправах силові показники пауерліфтерів кращі.

через те взагалі в бодібілдінгу силові показники виходять більші, ніж у пауерліфтингу

False

Навіть якщо ви будете робити уявне порівняння сумарного тоннажу за тиждень

Для естетики вам не потрібно постійно піднімати власний PR/Max rep: 1-6
Достатньо, піднімати мінімальну вагу, на яку реагують м’язи, щоб збільшити їх об’єм

Я мав на увазі не сумарний тонаж за тиждень, а масу снаряду в кожній окремій вправі на зразок підняття штанги/гантелей на біцепс чи підтягування на перекладині (маса спортсмена плюс якийсь вантаж), чи підняття штанги над головою, чи відтискання на брусах/кільцях (маса спортсмена плюс якийсь вантаж). По сумарному тоннажу базові вправи переважають, оскільки людина фізіологічно має змогу підняти більшу масу саме в цих вправах. Мені здавалося, що оскільки в бодібілдингу розвивають м’язи пропорційно, то в багатьох із вищезгаданих вправ представники бодібілдінгу матимуть змогу використати важчий снаряд, ніж представники пауерліфтингу.

Частина вправ, що ви назвали — це легка атлетика, частина — це вправи, що є додаткові
Легка атлетика — вона більше про вправність, не про силу
Додаткові вправи — це вправи після основної програми, щоб «добити» м’язи окремої групи

Для того щоб показати максимальну силу у вправі — її потрібно регулярно тренувати.
В деякий момент — збільшення ваги снаряду, це справа не збільшення об’єму м’язу, а концентрації зусиль нервової системи і координації груп м’язів для створення моменту
Тому не достатньо мати гарно розвинені м’язи — треба ще їх навчити ативізуватись в певній послідовності

В «класичні» бодібілдери люблять тренажери. Тренажери — це про активізацію окремих м’язів, в контрольованому середовищі (рейки, направляючі і тп)

В ліфтингу — це ваги, рух яких повинна контролювати сам спортсмен

Але це розмова в вакуумі і окремі ліфтери будуть гірші за окремих білдерів, бо не всі створені однаковими

Схоже, ви майте рацію. Єдине що, для мене з вправністю завжди асоціювалася гімнастика, а легка атлетика більше асоціювалася з швидкістю та витривалістю.

Вся суть бодібілдингу — навантажувати м’язи ізольовано, тобто піднімати важке неефективним способом. Тоді як у важкій атлетиці координована робота м’язів дозволяє піднімати більшу вагу.

ifbb.com/...​c-Physique-Rules-2018.pdf

неправильно зрозумів суть бодібілдінгу

Так

Чи ви сплутали бб з пауерліфтінгом

Мабуть, дійсно сплутав.

Я согласен с вашим знакомым. Для меня спорт — это такая спортивная дисциплина, занимаясь которой не нужно дополнительно подтягивать ОФП, кроме как для олимпийских рекордов и кардио составляет большую частл усилий. Велоспорт, плавание, гребля, гимнастика, баскетбол, футбол, водное поло...
Боевые искусства стоят особняком, так как там ОФП — это часть программы.

Ви без cardio не зможете додавати вагу на штангу регулярно, бо ресурсів на відновлення в організму не буде

Дякую, цікава інформація, не знав, що без cardio організм не матиме ресурсів на відновлення. Ви часом не знаєте, чим відрізняються кардіотренування від тренуваннями з якомога важчими снарядами? Адже серцебиття збільшується і при тренуванні з важкими снарядами.

им відрізняються кардіотренування від тренуваннями з якомога важчими снарядами?

Не відрізняються
З одним зауваженням. Після «класичного кардіо» ви витратите менше ресурсів на відновлення

Після «важкої» сесії squat || deadlift || legpress, ви її не повторите на наступний день

aerobic (cardio, work) capacity — нарощується поступово, при обо видах занять
Умовно це скільки ви можете підходів зробити і триматись на ногах, і як швидко ви відновитесь так, щоб повноцінно повторити сессію

серцебиття

Це не тільки про серце і судинну систему
Це і про легені, і ЦНС, і імунну систему
Серцебиття — це гарний проксі параметр який показує, що організм помітив, що ви щось робите

І ще є fatigue

Дякую за детальне пояснення.

Насправді це дуже поверхнево

Зайдіть на ресурси, що я вище вказував — це все звідти

Єрунда. В bleeding edge broscience цей постулат називається cardio kills gains. І мій особистий досвід повністю з цим співпадає — як тільки перестав бігати, то м’язи прям таки поперли.

Авжеж

І звісно ви нічого по ходу цього експерименту не міняли

Broscience is a derogatory term for misconceptions and ideas of questionable scientific credibility, passed around among laymen by word-of-mouth as if factually true
xD

Чи це був /s?

Ти реально вперше почув термін broscience? Броо... заціни відео цього чувака, думаю тобі зайде: www.youtube.com/watch?v=OXO2azb3_PE

Broscience is a lifting advice from an unqualified bro who looks like he works out.

...

Every jacked dude in the gym is a goldmine of unfounded tips on how to get huge. [The knowledge] is passed down from generation to generation of gym buddies. My bro told me, and I told my bro, and he’s going to tell his bro or his brotégé, which is French for protégé, which is a type of a muscle car. And each dude adds his 2 cents, by the end it is worth it’s weight in gold... which is how original Gold’s gym was formed.

Ти реально вперше почув термін broscience?

та якось оминув цю фігню

Одразу знайшов цього marine www.youtube.com/watch?v=lsmGGj8H-BI

Чувак, то я тобі прислав 100% стьоб і self-deprecating humor. Ти ж прислав якогось серйозного чувака, яких в інеті і так 100500.

P.S. скільки жмеш? :)

Нікчемно мало
Тіки но почав заставляти себе бігати

Стьоб краще маркувати /s

До того високого плато дійдуть одиниці

редіт, то дурне місце. Там можна отримати бан навіть якщо нічого не писати

Так что, сами подумайте где "дурне місце"

t_d для не вати
картографічні розділи повні рфіянських ботів

Поддерживаю. Бодибилдинг — не спорт, а скорее какое-то уродство. Это ж уйму кислорода нужно, чтобы кормить эти мышцы. Я когда вижу например бегущего качка, падаю и начинаю кататься со смеху от того как он это уродливо делает.

А це, до речі, доволі дивно. Адже в бодібілдерів сильні ноги, тож теоретично, бігти мали б швидко. Мені довелося бачити двох накачаних спортсменів, які бігли під час розминки — начебто не помітив у них особливої складності з бігом, хоча спеціально на це увагу не звертав. Щоправда, один з них до занять у тренажерному залі встиг стати КМС з легкої атлетики — якраз по бігу на 400 метрів, а інший має невеликий зріст і невелику масу, та вигляд має накачаний і силові показники для своєї маси хороші — за його словами, на змаганнях з жиму лежачи вижав 180 кілограмів.
Можливо, накачані бігуни, яких Ви бачили, мають дуже велику масу. М’язи дійсно потребують багато кисню — в цьому плані жир більш економний, тож може виявитися, що з двох людей однаково великої маси, в одного з яких велика маса обумовлена великими запасами жиру, а в іншого великими м’язами, більш витривалим виявиться спортсмен з великими запасами жиру.

теоретично, бігти мали б швидко

Об’єм м’язів — це тільки один з багатьох факторів
Є декілька типів м’язів
В м’язах може бути жир
М’язи не звикли до бігу
...

Можливо, накачані бігуни, яких Ви бачили, мають дуже велику масу

Скорше за все він тролить. Невдало

www.youtube.com/watch?v=9FtisIchNL8
Сравни как выглядит например Владимир Кличко и этот накаченый урод с видео.

Особа на відео не вкрала в мене і м Київ купу грошей

Тому він не урод — це точно

Якщо брати силові показники (вони ж спринтерські) то бодібілдери на коротких дистанціях (біг, вело) можуть і перемагають тих хто тренуються на довгі дистанції. Просто через те, що сильні м’язи == швидкість.

Давай я поясню, що написано за твоїми лінками.

Волокна м’язів бувають двох типів: швидкі та повільні. Швидкі дають високе різке зусилля, але вимагають тривалого відпочинку. Повільні ж дають набагато слабше зусилля, але можуть його видавати значно довше. Пропорція цих волокон визначає наскільки сильною та витривалою буде людина. Також швидкі волокна швидше ростуть в обсязі від постійного використання, а повільні переважно оптимізують використання енергії.

Якщо глянути на бігунів то спринтери мають найбільше м’язів і вони найшвидші. Марафонці ж практично не мають м’язів (тобто швидких волокон у м’язах) і виглядають відповідно.

Так от коли м’язи ростуть від тягання важкого — це ті самі швидкі волокна збільшуються. І відповідно зростає швидкість. І саме тому спринтери працюють зі штангою в тому числі, і чим коротша дистанція тим більше працюють.

Так от коли м’язи ростуть від тягання важкого — це ті самі швидкі волокна збільшуються.

Неправильне припущення
М’язи реагують на навантаження і тип навантаження
Відповіддю на навантаження — буде зростання кількості типу волокон, що найкраще справляються з профілем навантаження

І саме тому спринтери працюють зі штангою в тому числі

Неправильне припущення
Вони працюють для ОФП, яке в свою чергу, зменшує вірогідність травм та/чи полегшує їх перебіг

Неправильне припущення

Це факт про який написано навіть у приведених тобою посиланнях.

Відповіддю на навантаження — буде зростання кількості типу волокон, що найкраще справляються з профілем навантаження

А оскільки типів волокон у нас два то рости буть саме швидкі волокна які і за силу теж відповідають.

Неправильне припущення

Це факт — подивись програми тренувань чи просто відео тренувань спринтерів.

Вони працюють для ОФП, яке в свою чергу, зменшує вірогідність травм та/чи полегшує їх перебіг

Ти не розумієш про що говориш. ОФП роблять усі і потрібне воно для тренування підтримуючих м’язів та покращення координації руху м’язів. А конкретно з вагою (присідання зі штангою наприклад) працюють саме спринтери.

А оскільки типів волокон у нас два то рости буть саме швидкі волокна які і за силу теж відповідають.

Не два
Більше
В першому посиланні розказують про Type 1, Type 2
В другому вказують на існування Type 1A, Type 1B
Type 2 також поділяють на два

подивись програми тренувань чи просто відео тренувань спринтерів

Самі по собі графік і тип тренування кажуть тільки про те, що тренери кажуть їм це робити

Коротше, я зовсім забув думку, що я хотів довести

сильні м’язи == швидкість.

False

А ось це треба було доводити через нейрони

рости буть саме швидкі волокна які і за силу теж відповідають

www.luzimarteixeira.com.br/...​11/04/tipo-de-fibra03.pdf
true

Не два
Більше

Так, швидкі поділяються на просто швидкі і супер-швидкі. Але типи все одна два — fast twitch та slow twitch. Одні для сили та швидкості — інші для великої кількості повторів зі слабим зусиллям.

Коротше не вигадуй якихось нісенітниць. Якщо ти знайшов третій тип волокон — подавай на нобелівку, не витрачай час на ДОУ з цією інформацією.

Якщо ви піднімаєте важкі речі в середньому темпі

Задачі у бодібілдерів, важкоатлетів та спрінтерів інші. Для когось це максимально ізолювати м’язи, для когось тренувати комплекс, для когось відпрацьовувати швидкість силового зусилля.

І потім використовують ці м’язи по різному. Хтось сушить жир та демонструє рел’єфи відокремлених м’язів, комусь на жир пофіг, але треба задіяти в короткому зусиллі великі групи, а комусь і за вагою треба слідкувати і не перебирати з масою м’язів.

Самі по собі графік і тип тренування кажуть тільки про те, що тренери кажуть їм це робити

А тренери кажуть їм це робити через те, що є результати від певного типу тренувань.

Я переписав коментар і додав лінк на дослідження

Я не правий виявився в

Так от коли м’язи ростуть від тягання важкого — це ті самі швидкі волокна збільшуються.

Неправильне припущення

тренування з бодібілдінгу спрямовані лише на збільшення сили спортсмена.

Це лише побічний ефект.

Підписатись на коментарі