Дія City дайджест 19-26 квітня: поява Гільдії IT-фахівців, вимоги Львівського ІТ Кластеру та зміна позиції ДемСокири
Привіт! Це третій випуск Дія City дайджесту, в якому ми збираємо різнобічні публікації стосовно проєкту спеціального режиму для IT-індустрії «Дія City».
Поговоримо про деякі публікації за
На момент публікації петиція проти «Дія City» 24 260 підписів з потрібних 25 тисяч. До завершення збору підписів залишається 52 дні.
🔘 IT-спільнота створила «Гільдію ІТ-Фахівців», щоб спільно відстоювати свої права на державному рівні. У планах Гільдії першочергово — реєстрація ГО або Профспілки. Більше ви можете дізнатися у «Маніфесті Гільдії IT Фахівців».
🔘 Львівський IT Кластер опублікували реакцію на прийняття законопроєкту. Вони визначили вимоги, без яких «проєкт закону про Дія Сіті не може вважатись прийнятним для ІТ-галузі і бути винесеним на голосування у другому читанні».
- Збереження наявної моделі ФОП для роботи ІТ-компаній за межами Дія Сіті
- Забезпечення мінімального перехідного періоду протягом трьох років (з моменту укладання першого гіг-контракту компанією-учасником)
- Забезпечення стабільного рівня оподаткування на 15 років: 5% податок на дохід працівників/гіг-контракторів, ЄСВ 22% з однієї мінімальної заробітної плати, військовий збір 1,5%
- Заміна обов’язкового щорічного аудиту для малого та мікробізнесу (для компаній, в котрих менше 300 гіг-контракторів/ФОП контракторів/працівників) поданням стандартної фінансової звітності
- Застосування рішення уповноваженого органу (Мінцифри) про позбавлення ІТ компанії статусу резидента Дія Сіті виключно після набрання законної сили відповідним судовим рішенням, після вичерпання всіх національних засобів захисту права в суді
- Повне усунення самоврядної організації з законопроєкту і з концепту Дія Сіті
- Збереження цілісного підходу при прийнятті всіх законопроєктів що в сукупності складають правову основу Дія Сіті
Більше деталей на сайті Кластеру.
🔘 Політична партія Демократична Сокира скасувала свою попередню позицію стосовно «Дія City», про яку ми писали у першому дайджесті.
Рішення про скасування позиції прийняли шляхом голосування — 53,62% члени партії проголосували проти озвученої раніше позиції. Партія збирається створити нову робочу груп з представників IT-спільноти та експертів, яка сформулює нові вимоги щодо Дія City.
Нагадаємо, що раніше офіційна позиція партії стверджувала, що ІТ-галузь почули, а «бізнес домігся повної переробки проєкту „Дія City“».
🔘 Новое Время Бізнес опублікували статтю «Дія.City, гіг-контракти та застарілий трудовий кодекс. Як будуть працювати в ІТ-галузі?» Дмитра Козлова, Виконавчого директора Асоціації HR Forum.
У статті автор виражає думку, що КЗпП — морально застарілий для українського суспільства й легше зробити його новим, ніж реформувати.
Також він зазначає, що «переваги роботи ФОП закінчуються на питаннях соціального захисту» і як приклад навів незахищеність ФОП-працівників у разі потреби у декретній відпустці.
Гіг-контракти ж, на його думку, мають стати золотою серединою між «ФОПівськими» та штатними стосунками.
«Гіг-контракти — можуть стати однією з найактуальніших форм відносин між працівниками і роботодавцями в ІТ-індустрії. У них для цього — усі шанси», — підсумовує Дмитро Козлов.
🔘 International Advisers Association провели дискусію з представниками IT-індустрії та податковими консультантами про Дія City.
Учасники дискусії:
🎙 Оксана Кобзар — Head of Legal Kharkiv IT Cluster
🎙 Іванна Погребняк — СЕО AB Games, UA GameDev Union
🎙 Віталій Смердов — Директор Палати податкових консультантів, партнер Crowe Mikhailenko
🎙 Олександр Марков — Радник Redcliffe Partners
Спікери зійшлися на думці, що прийняти таке глобальне рішення для всієї індустрії, яка добре працює зараз — дуже ризикове рішення.
Іванна Погребняк сказала, що вважає, що для заходу іноземних компаній в Україну потрібно міняти суди, адже решта всього чудово працює і так. Дія City вона назвала «новим велосипедом, який не фіксить ті проблеми, що є».
Оксана Кобзар виразила думку, що поява закону № 4303 та його проходження відбиває загальну кризу експертизи. Вона вважає, що автори проєкту несерйозно підійшли до підбору експертів для роботи над ним і «пішли від своєї ідеї, а не від побажань галузі».
🔘 Уніан опублікували новину про те, що у Європейській Бізнес Асоціації назвали концепцію Дія City перспективною та привабливою.
Вони також зазначають, що включення Михайла Федорова «дозволило вивести діалог між IT-спільнотою та Міністерством на новий рівень». Але як само — невідомо :)
🔘 На Delo.ua вийшов матеріал «Дія.City: получится ли у Украины стать передовым цифровым государством». Якщо коротко, то взяли коментарі великих компаній, які офіційно підтримують проєкт та прийшли до висновку, що головне тут — зуміти гарантувати виконання умов, завдяки яким бізнес зможе побудувати необхідний фундамент для створення «сервісної держави».
🔘 Сьогодні, 26 квітня, на Економічній Правді опублікували статтю Олександра Борнякова, заступника міністра цифрової трансформації.
У ній він описав фінальний варіант концепції Дія City для ІТ-галузі, яку вони вивели після «доопрацювання з індустрією». Він запевняє, що у Дія City не буде жодних заборон, а «Запровадження спецрежиму не означає, що співпраця ІТ-компаній з ФОП буде обмежена».
«Ще одна норма, яка негативно була сприйнята ІТ-спеціалістами, — запровадження договорів про непереманювання. Багато хто вважає, що це загрожує картельною змовою на ринку праці.
Насправді договори про непереманювання широко використовуються у міжнародній практиці. Проте, через несприйняття цієї норми спільнотою ми вирішили просити народних депутатів виключити цю норму із законопроєкту» — пише заступник міністра.
Тож, чекаємо на друге читання та побачимо чи справдиться обіцянка цього разу, адже вона лунала ще до повторного першого читання проєкту.
На цьому поки все. Якщо ви бачите цікаві новини або публічні заяви щодо «Дія City», пишіть їх у коментарях або надсилайте на пошту [email protected].
19 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів