2 млн євро в українську розвідку: перша іноземна інвестиція в приватну оборонну компанію
Навесні 2021 року приватна компанія НВЦ «Інфозахист» отримала рекордні для української оборонки закордонні інвестиції у розмірі 2 млн євро на створення амбітного проєкту — нового комплексу радіотехнічної розвідки.
За словами самих розробників, цей проєкт має всі шанси зробити революцію у засобах радіотехнічної розвідки, завдяки абсолютно новим можливостям для військових. Мова йде про перенесення засобів спостереження у повітря завдяки використанню БпЛА:
«Розмістивши10-кг контейнери з обладнанням на декількох БпЛА ми створюємо мобільну мережу розвідки, яка починає виконувати ті ж самі функції, що і громіздкі наземні комплекси. Але тепер ми не прив’язані до особливостей рельєфу, тобто можемо заглядати у кожну шпаринку позицій противника на великій відстані поза межами його засобів ураження. Фактично ми за допомогою мережі з дронів робимо те, для чого використовуються літаки AWACS», — повідомив подробиці проекту очільник НВЦ «Інфозахист» Ярослав Калінін.
Саме у розробку такої системи «Інфозахист» отримав масштабні інвестиції у розмірі 2 млн євро, що є безпрецедентним випадком для українського оборонного комплексу. Зустріч та перемовини з інвесторами відбулись під час міжнародної виставки озброєнь IDEX-2021, що проходила
Ця розробка продовжує традиції «Кольчуги» — найбільш відомої серед створених українськими фахівцями автоматизованої станції радіотехнічної розвідки, що здатна не лише викривати, а й розпізнавати наземні (надгоризонтні) і повітряні цілі, навіть ті, що виготовлені із застосуванням елементів малої помітності, або так званих стелс-технологій.
Розробка «Інфозахисту» кидає виклик відомій системі AWACS (англ. Airborne early Warning and Control System). Детальніше про неї та інші розробки компанії, які увикористовуються у війні на Донбасі та серійно постачаються до Збройних сил України ви можете дізнатися у відео:
«Важливою умовою цієї інвестиції є те, що це не купівля компанії чи ексклюзивних прав на продукт. Це гроші саме для завершення розробки та її випробування, після чого ми можемо постачати її до Збройних Сил та силовим структурам України чи інших країн. Тому, для прискорення розробки, ми розширюємось та шукаємо фахівців, які здатні розв’язувати нетривіальні задачі у сфері РТР та IT, бо ми йдемо шляхом створення унікального вітчизняного продукту, який змінює правила гри», — підкреслив Ярослав Калінін.
Дивитись вакансії компанії на DOU
11 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів