Basecamp: втратити все за 60 секунд?

Є така американська компанія Basecamp, яка працює вже більше 20 років і з якої на світ з’явлилися ряд цікавих речей:

Здавалося, все хорошо, але 26 квітня 2021 як грім посеред ясного неба з’являється стаття про зміну їх системи цінностей з простим заголовком Changes at Basecamp. Давайте дивитися що за зміни.

  1. Не обговорювати соціальні та політичні теми на роботі.
  2. Ніт плюшкам.
  3. Жодних робочих груп — кожен має нести відповідальність в рамках власної роботи.
  4. Не повертайтеся до минулих рішень. Приймайте рішення та рухайтеся вперед.
  5. Скасування зворотнього зв’язку 360.
  6. Працюйте над робочими задачами: створюйте продукти компанії.

Як далі з’ясувалося, такі зміни мали передісторію. В компанії вирішили обговорити «смішні» імена клієнтів компанії. Засновникам це не сподобалося і вони вирішили розрулити цю ситуацію константацією нових політик.

Третина людей вже заявила, що закінчує роботу у компанії (та картинкою).

Що ви думаєте: все правильно зробили чи можна ставити хрест на basecamp та інфо-присутності DHH?

👍ПодобаєтьсяСподобалось2
До обраногоВ обраному2
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

От уже все у них і добре, і скандал забувся, і після одного тижня коли деякі клієнти відмовились від сервісу компанії, кількість знову пішла вгору:

While there was a small uptick in cancelations for HEY during the first tumultuous week, they were more than offset by an increase in new customer signups for Basecamp. And now both products are growing like they were before that difficult week.

world.hey.com/...​/after-the-storm-9370f871

мінусанути разом усих sjw з контори? Що тут поганого?

Update: www.theverge.com/...​apologizes-staff-new-post
Вони усвідомили, що «щось пішло не так» і пробують вирівняти комунікацію. Тут молодці, так.

Вони усвідомили, що «щось пішло не так»

я думаю многие компании хорошо поняли что не стоит потакать образованию разного рода структур не участвующих в производственном цикле, кстати последняя крупная галера на которой я чалился тоже когда начала курвится в ней появился «комитет по этике»

Но балласт уже сброшен.
Теперь можно «делать няшу» но не пускать новых таких же.

Т.е. у них скоро появятся новые вакансии? Чудесная новость, как для глобальной remote-first компании с высокими зарплатами.

Сразу зашёл к ним глянуть вакансии, нит пока (

А где в этой истории

втратити все

?

Люди ушли? Ну так новые придут.

главное закинуть правильный заголовок статьи. смысл уже не важен)

Третина людей вже заявила, що закінчує роботу у компанії (та картинкою).

там на картинке есть чел который 16 лет чалился в basecamp, раньше у него типа вопросов не было

Немаловажный момент еще и в том, что всем, кто решит уволиться из-за изменений, компания предложила компенсацию: 6 месячных зарплат тем кто работает больше 3 лет и 3 зарплаты тем, кто меньше.

По среднерыночным меркам это жлобство. Особенно для тех, кто проработал 5+ лет.

У вас є статистика на підтвердження слів про жлобство? На хакер ньюз усі пишуть, що це багато грошей, які навіть самі по собі можуть бути стимулом піти з компанії, тобто склалося враження, що це краще ніж середні по ринку умови, а не гірше.

Ну вот тебе калькулятор по British Columbia и Ontario:
www.severancepaycalculator.com

За 4-7 лет работы пишут что должны 8-9 месяцев оплаты и это то, что требует государство. У каждой компании свои бенефиты и условия поверх того, что устанавливает государство, читайте контракты, требуйте в них severance pay, это такой же бонус и бенефит как и всё остальное. Я за 7+ лет работы сейчас должен получить 11+ месяцев оплаты и эта информация приходит мне каждый год со списком того, что я получил или получу.

Именно поэтому компании предпочитают низкую salary base, и разбавляют бонусами и акциями на 2/3, чтобы счётчик не работал так сильно.

В США: webapps.dol.gov/...​2937-936210040.1620122937

There is no requirement in the FLSA for severance pay. Severance pay is a matter of agreement between an employer and an employee (or the employee’s representative).

Опять же по инсайдерской информации про Apple, там цифры severance pay отличаются раза в 2-3 от Basecamp’овской.

There is no requirement in the FLSA for severance pay. Severance pay is a matter of agreement between an employer and an employee (or the employee’s representative).

Тобто якщо говорити про США (де Бейскемп і базується), то за виключенням обмеженої кількості компаній северанс пею немає. В Нетфлікс до речі є, і це також подається як серйозний бенефіт, який відрізняє компанію від конкурентів.

то за виключенням обмеженої кількості компаній северанс пею немає.

Скорее наоборот, в ИТ — это норма. Везде, где я получал офферы — это было и было серьезнее выше чем у basecamp. Это кстати, один из факторов, когда разработчики на ключевых позициях не прыгают за +50К за углом, из-за прогрессивной шкалы выплат, фантиков и бонусов, чем больше выслуга на одном месте, тем меньше желания прыгать из-за денег, только для того чтобы поменять направление. Например, я уже попал в «золотую клетку», когда меня ждёт годовая зарплата в случае ухода, мне надо уходить минимум на 1.33 от моего текущего дохода, чтобы потери окупились и начинать выслугу лет заново.

Я вірю в те, що в Канаді для всіх і для деяких спеціалістів в інших країнах северанс пей — норма. Я поки що не побачив статистичних даних по США(:.

Я офферы получал не в Канаде, а в США.

Я поки що не побачив статистичних даних по США(:.

А кто тебе их будет собирать?

www.ontario.ca/...​dards-act-0/severance-pay

Это официальный сайт? Severance pay это если работодатель terminate а не сам уходишь? Недельная оплата за каждый год?

В Basecamp же сами ушли?

Это официальный сайт? Severance pay это если работодатель terminate а не сам уходишь?

Да, это официальный, и когда тебя уходят, не по собственному. Сорри, опыта мало в этом — никогда не увольняли %) Я ниже детализировал: dou.ua/...​rums/topic/33454/#2127163

В Basecamp же сами ушли?

В статьях пишут что сами, в блогах, что компания объявила, что те, кто не согласен должны покинуть компанию, т.е. технически я так понимаю, сделали lay off тем, кто не согласен для того, чтобы они могли получать пособие по безработице в полном объёме. И к их severance pay от компании это не имело отношения.

Я вот посмотрел старые офферы — там расторжении договора о трудоустройстве в общем — и единственный момент, где basecamp выигрывает — это 3 месяца оплаты тем, кто проработал меньше 3 года. В офферах у меня стоит eligibility с 5 лет только, причём во всех. Но и условия лучше тех, что предложил basecamp для такого срока. Опять же речь про N базовых зарплат, не про полный пакет бонус + стоки + база.

Понятно. Государственные выплаты не так чтобы и роскошные. У нас такого же порядка числа.

А насколько обычны такие дополнительные выплаты в контрактах?
У нас тут ничего подобного нет. Обычно если увольняют не по банкротству и без суда, то докидывают денег с подписью что претензий не будет.
Ну и у меня retention bonus был в конце года, и там тоже условие что если они меня уволят до окончания, то я его все равно получу, но только если подпишу бумагу что без претензий.

А насколько обычны такие дополнительные выплаты в контрактах?

Может мой случай ошибка выжившего, но в офферах от гугла (US) и эппла (CAN) это было.

У нас тут ничего подобного нет. Обычно если увольняют не по банкротству и без суда, то докидывают денег с подписью что претензий не будет.

По сути ведь это тоже самое. Опять же не знаю, на сколько распространено повсеместно, но тут при добровольном уходе все понимают, что часто, но не всегда, он не особо добровольный и вызван либо нездоровой атмосферой, либо каким-то конфликтом. Тут также как в автопроме, если из-за дефекта погибнет 10 человек, то проще им заплатить, если 1000, то надо отозвать машину для устранения проблемы. Если человек поднимет шум, то это и удар по компании и расходы, т.к. обычно в таких делах суд на стороне не компании. Поэтому проще дать денег в обмен на отказ от претензий и отпустить с миром друг друга. Плюс, человек врядли уйдёт раньше 5 лет работы на компанию, ибо расходы на наём и обучение тоже сопостовимы с 6-8 месяцами оплаты впустую.

Хотя допускаю, что если не ключевые позиции, то этого может не быть, либо быть в урезанных объёмах.

Вы путаете с теми, кого сократили. Если чел сам уволился и ему накинули в догонку 6 зарплат — это неплохо, я б наверно с криком Black Live Matter так и сделал)

Я ничего не путаю, государственный механизм severance pay у нас работает в случае сокращения, негосударственный работает всегда (в условно нормальный контрактах), ибо выплачивается в обмен на отказ любых претензий по условиям работы и прочим NCA. Можешь быть уверен что им накинули 6 зарплат как раз за это, ибо шанс того, что суд признает что они были вынуждены уволиться из-за создания невыносимых условий работы очень высок. За 3 года — 3 зарплаты ещё нормально, но за 10 лет работы или сколько там было у некоторый платить 6 зарплат — это жлобство.

Школота. Мені наприклад не звикати. Так навіть простіше — одразу видно, в кого закінчилися аргументи.

На кладовищі Гугл є кілька цікавих проектів, які вмерли в тому числі тому що там заборонили слово «дурак» (у всіх мовах) та банили користувачів. По ітогу там опинився і сам Google+, політикою якого це встановлювалося, та інтеграцію з яким примусово здійснили.

що там заборонили слово "дурак"

orkut?
І є якість пруфи про це?

Мабуть всередині компанії ще ті політичні баталії відбувались.

Розвалити компанію — вау, яке гарне рішення.

Звільнилась третина робітників. Пішов цілий IOS відділ. Сильний удар, але не думаю, що критичний. Впевнений, що компанія виживе і буде далі розвиватись.

Я думаю отношение было бы другое, если бы DHH не рассказывал последние пятнадцать лет, что все, кто берут VC money они где-то между идиотами и мошенниками и вообще большой бизнес зло, а компания типа Basecamp это вершина эволюции.

Теперь вот tech Twitter злорадствует,
twitter.com/...​/1388233476437016582?s=21

Но оказалось что не вершина, а головка. И только старикашка Адизес сказал бы за подростковый возраст компании. Оно попустит.

тех твіттер — це ті хто ніколи не досягне рівня бейзкампу?

перечитав всю історю.

короче там такий розклад. в них був «список смішних імен». типу рожков-пирожков.

за 15 чи скіки там років що минуло з часів створення списку змінилися часи. тепер той список став трігерити людей всередині контори.

вони (окремі працівники) почали між собою срач.

також фаундери сказали «на роботі тепер про політику та sjw зась», щоб люди між собою не срались в робочий час використовуючи робочі інструменти.

20 людей вирішило що цього достатньо щоб звалити (дурне!)

ще наскільки я зрозумів цьому передуавала історія про diversity & inclusion комітет який зробили самі працівники і почали переглядати принципи найму в basecamp. думаю що це фаундерам теж не дуже сподобалось

ось і вся історія

я би до речі цей принцип (на роботі про політику не говорити) і в себе в компанії запроваджував. Для політики є особисті соцмережі, там скільки хочете сперечайтеся. але на роботі — ні.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

get woke = go broke
видимо решили что не в этот раз?

Подібна заборона вона на грані цензури. Дуже слизька стежина. Мені було б цікаво подивитися, як би воно впроваджувалося в життя.

Если у вас в команде обсуждение политики в курилках приводит к негативному влиянию на рабочие процессы — то ваша проблема вовсе не в обсуждении политики.

Думаю, ми живемо з американцями в різних реаліях і не розуміємо можливого масштабу проблем. Ви ж читали оригінальні пости по темі?

Курилка != рабочий чат. Разводить холивары в рабочих чатах — не ОК, т.к., естественно, о продуктивности в таком случае речи не идёт.

самозакохані мудакі-хіпстери пересрались між собою.
політику можна обговорювати де завгодно, але їм треба було це робити саме на роботі. ідіоти, і такі саме ідіоти їх наняли.

да ладно, вишавата проти просто вати.

Ніт плюшкам.

Замість них бабки

Щодо іншого то це швидше їх внутрішні справи.

Щодо першого то самі фаундери в твіттері постійно пишуть про політику, просто постійно. Схоже що з часом це стало відбиватися на компанії та продуктивності.

Ця компанія може дозволити собі винаймати найкращих людей у світі, я думаю що них вже стоїть черга.

В компанії вирішили обговорити «смішні» імена клієнтів компанії. Засновникам це не сподобалос

Можно подробнее??

Там здається customer support вів список смішних імен, це було колись давно і тих людей вже немає в компанії. Але цей список наче в спливав знову, і питання було в тому що власники компанії були в курсі такого і для них було ок.

В компанії вирішили обговорити «смішні» імена клієнтів компанії. Засновникам це не сподобалос

Можно подробнее??

www.platformer.news/...​ally-happened-at-basecamp

More than a decade later, current employees were so mortified by the practice that none of them would give me a single example of a name on the list.

Не тратьте свое время.

Краще прочитати оригінал і пройтись по лінкам

Ну поперше плюшки не прибирали, а замінили на додаткові гроші які люди можуть витрачати на що вони захотять, а не на спорт чи книжки як раніше.

По друге, є така думка, зо люди, які працюють по 10+ років(навіть менше, насправді) на одному місці втрачають мотивацію до роботи, яку роблять, знаходяться в зоні комфорту. Вони почали занадто багато часу витрачати на соціальні активності.

Напевне це не сподобалось власникам.

на одному місці втрачають мотивацію до роботи, яку роблять, знаходяться в зоні комфорту. Вони почали занадто багато часу витрачати на соціальні активності.

Як це так, що в плєбсу є час задрати голову?

Слухайте, я не за тих чи інших. Якщо ви читали їх пости 37signals раніше — в них не було страшного графіку роботи чи нестерпних умов.

Я то в курсі, а от нащо ви написали те, що я процитував — я не знаю

Поясніть

Судячи з останнього посту 37 signals, проект загальмував.

Власники, вочевидь, переключились на поштовий сервіс hey, а команда без них не рухалась вперед з потрібною швидкістю, але почали волонтерити на різних сиціальних проектах.

Ревю в команді проходили успішно, люди роками працюють разом, ти мені гарну оцінку я тобі. Групова відповідальність за проект означає що крайнього не знайдеш.

Тому і написав про комфортні умови і втрату мотивації

Чотири припущення

Власники, вочевидь, переключились на поштовий сервіс hey
оманда без них не рухалась вперед з потрібною швидкістю
почали волонтерити на різних сиціальних проектах
ти мені гарну оцінку я тобі

Ви або інсайдер, що регулярно сидить з фаундерами і всіма робітниками
Або зі стелі це взяли

xD

Почитайте першоджерела, вони ж самі пишуть про це(тільки про хей — припущення)

Тааа

Тож треба буде припустити, що пишуть правду

Які саме компанії ? Наведіть приклад такої більшості

плюшки не прибирали, а замінили на додаткові гроші які люди можуть витрачати на що вони захотять, а не на спорт чи книжки як раніше.

Так, дійсно. Вони відділили факт видачі грошей від їх призначення. Виходить, що все поза роботою — то справа кожного. Така позиція теж ок.
Насправді 2-4 пункти «ок».

куди людям витрача час їх особиста справа і нічого власникам сунути свого носа в чужі справи

Оспаде, «третина людей заявила» != «втратити все». Что за кликбейт.

20 людей з 60-ти в компанії зібралися на вихід — це вже досить багато для компанії такого розміру.

Більше того, тут скоріше про факт неможливості менеджменту віришити питання. Люди після 7 чи 15 років звільняються з компанії, бо різко змінився курс менеджменту. Це ок?

Зміна курсу — це наслідок попередніх подій. Вочевидь, вони усвідомлювали, що частина людей піде.

Можливо, нові люди дадуть поштовх в розвитку продуктів компанії

Я бы даже сказал, удивительно, что такого не происходило ранее, учитывая соответствующую активность фаундеров и небольшой размер компании. Очевидно, они находятся в ином контексте, чем остальные. В их ситуации они как раз показали исключительную стабильность.

Леваки-сотрудники — горе в компании.

Перше питання в hr — покажіть як ви кидаєте зігу

Да причём тут зига? У нас один поц посадил девочку-интерна вымарывать неполиткорректные названия переменных. Неделю пыхтела. Остановили ее, когда она добралась до node_modules переименовывать.
А я бы ей вместо этого dependency injection показал, например.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Остановили ее, когда она добралась до node_modules переименовывать.
А я бы ей вместо этого dependency injection показал, например

Ну с dependency injection ещё можно согласиться :), а node_modules то зачем? Чем это неполиткорректно?

она внутрь папки полезла и пыталась там переименовывать образно говоря

Далеко пойдёт.

кстати интересно а есть консервативные/трампистские/альтрайт компании?

Написанное «втратити все», вы прямо сейчас меняете на «досить багато». ))) желтушный заголовок. 20 — не все, компания с именем и историей — переживет

нібито компанії з імем і історією не загибаються. є якісь дослідження які показують что % закритих компаній з іменем і історією відрізняється від % закритих компаній в цілому? а то видається ви вважаєте це незаперечним фактом хоча немаєте жодних підтвержень що є хоч якась кореляція.

будет рофл если компания от этого ничего не потеряет

Підписатись на коментарі