Дія.Сіті — цифрове рабство

Пані та панове айтішники, мені тут повідомили (дуже емоційно) про ваше скрутне становище у зв’язку з майбутнім запуском Дія.Сіті і дали посилання сюди, щоб подивитися деталі.

Я більш-менш дослідив питання і написав отакий критичний пост: Дія.Сіті — цифрове рабство .

Якщо буде можливість, подивіться, будь ласка. Якщо щось неправильно, прокоментуйте — виправлю, бо я не дуже знаюся на ваших специфічних айтішних деталях.

Дуже дякую :)

👍ПодобаєтьсяСподобалось4
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Long story short: «Демократична Сокира» за результатами загального голосування не підтримує прийняття даного законопроєкту про ДіяСіті (4303) у існуючому вигляді, і навіть правки, подані перед другим читанням,
навряд чи змінять цей висновок, оскільки зауваження партії до законопроєкту мають принциповий характер та піддають сумніву
необхідність створення «Дія Сіті» як такої.

m.facebook.com/...​4805903/?type=3&source=57

Вітаю! Хоч маленька, але перемога.

сколько там у Д7 в парламенте голосов?

Це поки все що є — але більш ніж нічого :)

Підтримаєте Д7, яка проти Дія.Сіті на наступних парламентських, щоб були голоси — чи підтримаєте СН або ЄС (де Южаніна так само боролася з ФОП, але трохи не встигла)?

чи підтримаєте СН або ЄС

вы так лихо слили в экстазе ЕС и СН...снимаю шляпу

Дуже дякую за інформацію, Олександре. Дійсно, не все так добре зараз з ЄС. Отаку коаліцію я осуджую, тут мені з ЄС точно не по дорозі. Як бачимо, «nothing personal — just business».

Отаку коаліцію я осуджую

Таааа
Якщо прийде час партії, за яку ви зараз топите, то і у вас будуть такі коаліції

«Зараз топите» — це слушне зауваження. Дійсно що зараз — так, у цьому питанні мені вочевидь з ними по дорозі, бо вони на разі займають правильну позицію щодо «Дія.Сіті».

Власне, це питання для вас є навіть важливішим. То які ваші пропозиції, кого пропонуєте підтримувати на наступних парламентських — Д7, ЄС абощо?

Гм. Саме для того там «або». Так, я згодний з вами, можна було висловитись коректніше. СН та ЄС не можна порівнювати у більшості питань, і я особисто підтримую ЄС у багатьох з них та не підтримую СН майже всюди, крім, може, санкцій щодо Мертвечука (та й то дуже сумнівно).

Але питання залишається — Южаніна з ЄС так само боролася з ФОП свого часу. Ви будете підтримувати якийсь Дія.Сіті 2.0, якщо він буде походити з ЄС? Чи може, розглянете можливість проголосувати за Д7 на наступних парламентських, щоб мати альтернативу?

так или иначе ФОПы врядли останутся в нынешнем виде
вопрос только насколько цивилизованно произойдет трансформация. вот и весь выбор

Ви будете підтримувати якийсь Дія.Сіті 2.0, якщо він буде походити з ЄС? Чи може, розглянете можливість проголосувати за Д7 на наступних парламентських, щоб мати альтернативу?

я останусь верен партии Moderaterna :-\

Демократична Сокира

уже давно нужно настроить автозамену на

Сброд маргинальных лузеров

Може й так — це ваше право висловлювати свою думку.

Але ці маргінальні лузери проти Дія.Сіті — чи ви її підтримуєте? Якщо ні, то виходить, що вам з ними по дорозі, принаймні зараз?

Так, були. Як кажуть, багато з членів партії змусили її змінити свою думку. Припускаю, що то були айтішники або ті, що їм співчувають.

Тобто це — ваша перемога. З чим я вас і привітав :)

Критикую.

Не знаю, может на site.ua так принято (я их давно перестал читать), но вот этот пропагандисткий задор первых абзацев с сильным креном в лексику граничащую с обсценной как-то отбивает желение дочитать до места где будет по сути.

Хотя конечно автор сам себе барин и волен сам решать о чём писать. Я лишь говорю что такая подача врядли помогает осветить проблему, это лишь поддержание хейта если хейт уже и так есть.

Дуже дякую за критику, найближчим часом пом’якшу висловлювання, трохи прикручу пропагандистський задор.

Ні, звісно на site.ua так не прийнято — там є різні блоги, але більшість — це чудові, дуже популярні та коректні автори.

Увесь хейт — то проблеми автора, ще раз дякую за відповідь.

Критикую

Другий хоче, щоб ми усі поклали наші гроші на його рахунки і ще заплатили йому за таку приємність 5 відсотків з усієї суми.

Поскольку это не относится к айтишным деталям хотелось бы понимать почему Вы, Максим, пришли к такому дивному выводу? Или вы просто пересказываете слухи разгоняемые по интернету всякими анонимусами и инфлюэнсерами?

О том что все должны будут заплатить 5% налога со своих гробовых и прочих сбережений в наличке.

Тема такая же бестолковая и такая же хайповая как прошлогоднее «они запретили переводы на сумму более 5000».

Иначе к тебе могут придти и потребовать объяснений. Раньше можно было послать, правда и сейчас можно

Не могут. Закон о налоговой амнистии никаких новых прав в части «прийти и потребовать» налоговой не добавляет.

Тут вопрос не в том что налоговая амнистия хорошая, а в том что слух о налоге на сбережения заведомо ложный и держится как обычно на том что никто не читает законопроекты.

Все это конечно не по теме Дия.Сити: Максим вставил упоминание этого в текст и для меня это маркер что в тексте упор на эмоции, а не на факты.

Дякую за критику. Так, з моєї точки зору Гетманцев — це непрофесійний та шкідливий політик.

І саме це питання дуже контроверсійне, я згодний з Володимиром — взагалі-то до будь-кого можуть тепер прийти та вимагати пояснень, посилаючись на новий закон, хоч податковій саме він і не додає нових повноважень.

Але ви праві, щодо Гетманцева можно навести інші, більш однозначні приклади його непрофесійності та шкідливості для української економіки — найближчим часом виправлю.

Виправив щодо 5%, навів інші, більш коректні та однозначні факти щодо Гетманцева. Ще раз дякую за увагу і за критику.

топ, але голос утримався при голосуванні, наскільки я пам’ятаю

Нужно просто заменить злого Зе на доброго По а плохого Гетьманцева на хорошую Южанину и все у нас будет тип-топ. Куда-то сразу исчезнут триста тысяч жадных, наглых, мерзких силовиков и бюрократов, десятилетиями живущих с коррупции, развеються как дым на ветру олигархи, и «запануємо ми браття у своїй сторонці».

Ні — Южаніна також свого часу боролася з ФОП, їм тільки трохи не вистачило часу. Саме тому вище ми обговорюємо кейс Д7.

Д7 это порохоботская партейка, cозданная специально под окучивание тех 2-3% прогрессивного, либерально настроенного молодняка, который еще не успел свалить в Эльфии. Основатели Д7 — они же создатели широко известного порохоботского сайтика Петр и Мазепа.
Основной проект Сивочолого Гетьмана — ЕС, заточен под окучивание национал-патриотической аудитории, которая довольно большая и важная. Ну а Д7 это такое второстепенное по значимости дополнение к ЕС. Поскольку либералов мало, то погоды они не делают, но и оставлять их бесхозными тоже не с руки.
По сути Д7 толкает к власти ту же Южанину, только под другой вывеской. Если зайдут в Раду — будут голосовать в унисон с ЕС, ведь хозяин у них один.

Не может быть, мне порохоботы на Томосе клялись что Д7 никак не афилирована с их господином, и это полностью независимая партия.

Это такие пройдохи. Небось когда клялись — Томос вверх ногами держали, чтоб клятва не засчиталась.

Хейт щодо Томоса мені трохи незрозумілий, але ок.

Хазяїна в Д7, як на мій погляд, нема — саме завдяки цьому факту, як кажуть, багато з членів партії змусили її змінити свою думку щодо Дія.Сіті. Припускаю, що то були айтішники або ті, що їм співчувають.

Тобто це — ваша перемога, з чим я вас вітаю.

Так, у цьому питанні мені вочевидь з ними по дорозі, бо вони на разі займають правильну позицію щодо «Дія.Сіті».

Власне, це питання для вас є навіть важливішим. То які ваші пропозиції, кого пропонуєте підтримувати на наступних парламентських?

Судячи з риторики, ваш вибір — Батьківщина або ОПЗЖ?

Хейт щодо Томоса мені трохи незрозумілий

Немає хейту. Я підтримую і мову і томос. За умови, якщо ними не намагаються підмінити ліберальні реформи та антикорупцію. А саме це Порошенко і намагається зробити. Мова і віра first, про них постійна балакананина, реформи ж тихо саботуємо, корупційну систему захищаємо і зберігаємо.
Про армію теж багато балаканини, але реально жодних глибоких реформ. Латаємо і підфарбовуємо систему совкової муштри і дебілізму, попутно туго набиваючи кишені на оборонних закупівлях.

То які ваші пропозиції, кого пропонуєте підтримувати на наступних парламентських?

А нема кого підтримувати. Ідейних низових партій в нашій країні нуль. Лише спонсорські проекти, головна мета яких — привести до влади спонсора або його ставлеників.

Батьківщина або ОПЗЖ

Це дніще галіме.

Прочитал статью. Хорошая статья. Подумалось... а не сздать ли на каком то, зарубежном ресурсе, что то вроде склерозника с именами фамилиями и пренадлежностями к полит. партиям, тех кто проголосовал за этот закон.
И хорошенько распиарить в наших кгругах.
Смоделируем ситуацию: Приходят очередные выборы в ВРУ, приходит такой себе IT-шник в будку для голосования и уже знает за кого он голосовать не будет.
Память, она ведь короткая, а депутатики тоже хитрые, бегают с одной партии в другую.

Память, она ведь короткая

Неа — память она дооолгая, особенно на плохое. И да, анонимус не забывает и не прощает, начиная, как минимум, вот отсюда: dou.ua/...​a/events/mihailobrodskiy

Интересно. Что касается памяти она не у всех такая. Хоть и офтопик, но лично я очень хорошо запомнил (и продолжаю помнить) все те цитрусы, фокстроты и прочую шалушень которые пытались продвинуть ограничение на необлагаемое налогами 20 евро на ввоз посылок.
Но, к сожалению, не все это даже знают и не все понимают почему у них нельзя ничего покупать.

Анонимус — понятие собирательное. Кто-то вспомнит одно, кто-то другое... Вот сейчас полезу читать про ограничение — как-то прошло мимо меня.

Дуже дякую що прочитали і за підтримку. Ок, можу викласти поки що тут:

От вони, ініціатори законопроекту про «Дія.Сіті» — 11 депутатів «Слуги народу» і ОПЗЖ:

Чернєв Єгор Володимирович (СН)
Гетманцев Данило Олександрович (СН)
Ковальчук Олександр Володимирович (СН)
Штепа Сергій Сергійович (той самий весільний фотограф з СН)
Подгорна Вікторія Валентинівна (СН)
Соха Роман Васильович (СН)
Федієнко Олександр Павлович (голова правління Інтернет асоціації України, СН)
Ларін Сергій Миколайович (ОПЗЖ)
Крячко Михайло Валерійович (СН)
Жмеренецький Олексій Сергійович (СН)
Арахамія Давид Георгійович (СН)

Всё не плохо, но
1. Отчисления отменили
2. Забыл договор о неконкуренции, он гораздо хуже не переманивания

Почему хуже?

Потому, что это ты не можешь уйти. С не переманиванием всегда найдется контора, что этот договор не подписывала

Не совсем. Ты не можешь уйти и сделать конкурентный бизнес.

Почему? Не подписывай договор о не переманивании и можешь

Потому что договор о неконкуренции не запрещает тебе уйти в другую компанию, но запрещает создавать конкурентный бизнес.
А вот договор о непереманивании — запрещает. Такое часто бывает у банковских сотрудников.
Правда есть одна фишка — если ты уходишь, то старая компания продолжает тебе платить зарплату пока ты не найдешь новую работу, которая матчиться с договором.

Дякую що прочитали і особливо — за рекомендації. Виправив. Додав розгорнутий коментарій про неконкуренцію.

Если интересно, есть ещё что добавить.

2. Забыл договор о неконкуренции, он гораздо хуже не переманивания

Какая конкуренция среди аутсорсеров? Только за тушки.

Ну вот они и предложат подписать договор, мол после ухода от нас год не можешь работать на других оутсорсеров.

Там чётко сфера прописывается. Например мы одно время захайрили целую команду, которая работала над wireless чипами чтобы они делали для них же драйвера и всю инфраструктуру в ОС. NCA такое не покрывает. Их собственно и наняли благодаря тому, чем они занимались, но их работодателю бывшему мы не конкуренты, т.к. чипы не производим.

В случае аутсорсера NCA при приёме на работу вообще нельзя подписать, только при увольнении, где работа тушкой по контракту вообще не имеет значения. Т.к. ты не работал на заказчика напрямую, а через прокладку.

Это имеет смысл только при КЗОТовском трудоустройстве.

Не путай США и Украину, здесь законно всё

Контрактор (ФОП) и аутсорсер — это форма B2B сотрудничества, для того, чтобы прижать по NCA они должны признать и переклассифицировать, что фактически ты был не контрактором, а штатным сотрудником со всеми вытакающими. Иначе они по доброй воли создали себе конкурента в своём бизнесе и один бизнес не может диктовать другому условия.

В NCA должен стоять географический регион действия или группа APAC, EMEA, etc, и чёткое указание бизнеса и вида деятельности, что ты не имеешь права делать.

Единственное что может сделать бывший работодатель — это подать в суд на компанию, куда ты ушёл, что были украдены их наработки через тебя и ты воплотил их идеи на новом месте. Причём он может это сделать вне зависимости от того был NCA или не было. Когда есть такая угроза, тебя просто не наймут делать тоже самое в новой компании, даже если нет NCA.

Отсюда можно сделать два вывода: 1) аутсорсеры и ФОПы получают самые трешовые работы, за которые не боятся, что их уведут; 2) работа в штате защищает тебя от преследования и ответчиком выступает компания.

Ещё раз: это Украина, не путай с США

Вова, когда ты будешь работать на кзоте на внутренний рынок, тогда это будет Украина.

што это за персонаж?

Трохи маніпулятивно, я б уточнив пункти до яких може Борняков доколупатися якщо знову на ДОУ загляне (або просто в презенташці наступного разу)

— компанії-резиденти повинні скасувати свою співпрацю з ФОП третьої групи;

20% можуть залишити по поточному закону і залишатися 2 роки на ФОПах — Борняков може прискіпатися «нікого не скасовуємо» хоча по суті скасовується для більшості

— появу державного регулятора, якого утримуватимуть резиденти;

ГО наразі

«Голос» був проти — але тепер він все одно проголосував за цей закон разом зі «Слугами»

На першому читанні вони на обговоренні були проти. Як голосували я не дивився, можливо тут ти правий. Але я б прийняв до уваги й публічні виступи, бо теоретично їх тоді можна якось схилити до нашої точки зору.

— умовою резидентства є середня зарплата по компанії 1400 доларів США

Змінили на євро (стало більше лол)

Тут я бачу аж дві гарних новини — грабувати та навертати у рабство почнуть з більш заможних, тобто почнуть те саме розкулачування, яке так полюбляють більшовики, а також бачу відмову підтримувати маленькі вітчизняні стартапи (їм то звісно краще, що їх поки що не тягнуть у це, але оцініть рівень «державної підтримки») — дійсно, навіщо, нехай краще до Польщі їдуть;

Тут як на мене навіть не це. Припустимо що це «крыша» як Борняков та деякі кажуть на форумі. Тобто це інструмент більше для знищення маленьких та переходу кадрів звідти до великих коли Гетьманцев вдарить.

Таке невеличке рев’ю. Може щось пропустив

Дуже дякую. Виправив усі ці пункти, додав подяку усім експертам з dou.ua за консультації та рекомендації.

Ви напевно аналізували версію законопроекту, яка була до внесення в зал на перше читання. Там трохи змінились пункти, хоча законопроект все ж залишився дуже сирим і поганим, і таким, який не вирішує жодних проблем, а потенційно створює їх.

Саме так і було. Дякую що подивились і відповіли. Виправив усі пункти, що їх було обговорено вище, додав подяку вам та усім іншим експертам з dou.ua за консультації та рекомендації.

Можете вишенку на торте добавить:
www.president.gov.ua/...​pgrFUZzyOOV3w8sen0sys8kaI

Підписатись на коментарі