×

Хто такий Test Engineer

Привіт-привіт!

Сьогодні з вами Rist і Мар’яна Голубінська, а це нова стаття з циклу «Who is who in IT».

Мар’яна — тест-інженер в компанії Intellias. І сьогодні поговоримо про те, хто такий тест-інженер та наскільки такий фахівець потрібен на проекті. Поділимося особливостями роботи тестувальника та розповімо про те, з ким доводиться співпрацювати та комунікувати.

Отож, хто такі тестувальники та чим займаються?

Тестувальники — це інженери, які забезпечують якість програмного продукту та беруть участь у майже всіх етапах розробки програмного забезпечення (Quality Assurance and Testing Engineer). Тестування — це про знання різних типів та технік тестування, а також вміння їх правильно використовувати на практиці.

Саме вид діяльності тест-інженера залежить від того, на якому етапі розробки знаходимося зараз (ми про Testing Stages in Software Development Life Cycle). Залученість тестувальника на етапі розробки залежить від методології, за якою працює команда. Давайте розберемо відповідальність тест-інженера на різних етапах

  • Test Planning and Control. Тест-інженер відповідає за написання Тест Плану та Тест Стратегії, якщо ми на цьому етапі. Насправді на старті проекту, тобто на перших етапах розробки, залучають найбільш досвідчених (у нашій сфері ми називаємо «сіньйорних» та «мачурних») фахівців, і це стосується тестувальників також. Процес контролю триває на всіх етапах розробки, і здебільшого за нього відповідає тестер, який виконує роль Test Lead-а на проекті.
  • Test Analysis and Design. Тестери відповідають за огляд вимог, які готує Бізнес Аналітик, специфікації, наданої замовником, та прототипів Дизайнера. На цьому етапі слід проаналізувати та співставити всю доступну інформацію, щоб виявити неточності, пропуски або ж невідповідності (inconsistencies) вже на даному етапі. Тут ми керуємося одним з 7 принципів тестування, який англійською звучить Early Testing.
  • Test Implementation and Execution. На основі проаналізованих вимог починаємо підготовку тестової документації та саме тестування. В результаті тестування в робочі системи вносимо дефекти, які також потрібно ретельно досліджувати та описувати.
  • Етап Evaluating Exit Criteria and Reporting, на якому відбувається оцінка результатів тестування та визначення, чи є потреба в подальшому тестуванні, відбувається підготовка різного роду звітів для замовника
  • В процесі завершального етапу Test Closure Activities архівуємо тестові артефакти та передаємо для команди, яка виконуватиме підтримку, готуємо метрики, з метою покращити перформанс тестувальників або ж сам процес тестування.

Про додаткові ролі, які може виконувати тестувальник

Крім самого тестування тест-інженери виконують додаткові ролі на проектах або поза проектом, і серед них

  • Test Lead/Manager
  • Test Analyst
  • Scrum Master
  • Competency Manager

З часом вдосконаливши навики вищезгаданих ролей та пройшовши внутрішній assesment в компанії, і/або ж отримавши відповідні міжнародні сертифікації, тестувальники працюють на відповідних посадах.

З ким доводиться спілкуватися тест інженеру?

  • З менеджерами проектів (на теми узгодження кінцевих термінів, підготовки до релізів, звітів чи іншого)
  • З бізнес аналітиками (щоб уточнити вимоги у Конфлюенсі, пріоритети дефектів у Джирі, спланувати певну робочу зустріч)
  • З дизайнерами (уточнення даних в таких інструментах як Zeplin, Marvel, чи Miro)
  • З Розробниками (щоб отримати додаткову інформацію щодо особливостей розробки функціоналу, зібрати додаткові технічні дані, які потрібні для тестування)
  • З DevOps-ами (для вирішення проблем з інфраструктурою чи іншими змінами у технологіях)
  • З клієнтами в робочих чатах в процесі валідації

Висновки

Отож, тестувальник — це професія, яка вимагає

  • Високого або ж достатнього рівня володіння англійською мовою для роботи з замовником (і загалом у нас робоча мова — англійська)
  • Гарних м’яких/гнучких навиків, бо, як ви зрозуміли, доводиться багато спілкуватися
  • Достатніх технічних знань відповідно до стеку технологій, які використовуються на проекті
  • Вміння налаштовувати та працювати у великій кількості робочих програм чи інструментів, бо постійно доводиться працювати з новими технологіями

Також ми поспілкувались з Мар’яною про те, чи справді потрібні тестувальники на проектах і що було б якби не було тестувальника? А ще дізнались, які труднощі виникають на боці тестування в процесі командної роботи. Про це дивіться у відео — youtu.be/MenfUWdCGTw

До зустрічі в наступних оглядах професій ІТ!

P.S. А про кого ще ви б хотіли дізнатись?

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному3
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Тестувальники — це інженери, які забезпечують якість програмного продукту

Ha ha ha...
No.

Описание компетенций типичного инженера:

Директивные и распорядительные документы, методические и нормативные материалы по вопросам выполняемой работы; перспективы технического развития и особенности деятельности предприятия (подразделений предприятия).
Принципы работы, технические характеристики, конструктивные особенности разрабатываемых и используемых технических средств, материалов и их свойства.
Современные средства вычислительной техники, коммуникаций и связи.
Методы исследования, правила и условия выполнения работ.
Основные требования, предъявляемые к технической документации, материалам, изделиям.
Действующие стандарты, технические условия, положения и инструкции по составлению и оформлению технической документации.
Методы проведения технических расчетов и определения экономической эффективности исследований и разработок.
Достижения науки и техники, передовой отечественный и зарубежный опыт в соответствующей области деятельности.
Основы экономики, организации труда и управления.
Основы трудового законодательства.
Правила и нормы охраны труда.

Кфалификация типичного инженера:

Инженер III категории: высшее профессиональное (техническое) образование без предъявления требований к стажу работы или среднее профессиональное (техническое) образование и стаж работы в должности техника I категории не менее 3 лет либо других должностях, замещаемых сотрудниками со средним профессиональным образованием, не менее 5 лет.

Инженер II категории: высшее профессиональное (техническое) образование и стаж работы в должности инженера или других инженерно-технических должностях, замещаемых специалистами с высшим профессиональным образованием, не менее 3 лет.

Инженер I категории: высшее профессиональное (техническое) образование и стаж работы в должности инженера II категории не менее 3 лет.

А то что автор написала больше похоже на менеджера по продажам. Посудите сами:
самое важное — англ(общаться с клиентом)
софтскилы — выявление потребностей и закрытие сделок
какие-то знаниия из рабочей области — я так понимаю, что если контора например, пишет софт для сельхоз техники — достаточно знать сколько колес у трактора 😝
Умение включать компютер, ИДЕ и почту достаточно — работать в ПО времени нет, все равно, постыня тех, с кем нужно поговрить не оставляет времени. 😳

Вот так, филологи и юристы пытаются натянуть сову на глобус. Это не смешно на самом деле. Завтра, моторист будет продавать вам, доп гарантию, общаяясь на английском. А где взять 10 литров компресии обьяснить не сможет...
Тут отрывок из *% слоника* — инженерам плкушать принесли...

Тестери відповідають за огляд вимог

Тестер — це ж флакон з парфумами?

Що таке пентестер — гусари, мовчати!

Бляха, знову змішалися люди, коні і котлети...
В мене дико рве пукан (сорі за французьку), коли подібне з’являється на dou. Де ви беретеся мамкіни тестові інженери...
Те, що я прочитав тягне на інформаційний вброс, або максимум на опис того як «працюють» в якійсь конкретній компанії інженери, яких називають «тест інженер», хоча по опису такими не є.

«Тестувальники — це інженери, які забезпечують якість програмного продукту...»

Ви серйозно? Я вас здивую, але вам збрехали. Тестувальники не забезпечують якість продуктів.

«...та беруть участь у майже всіх етапах розробки програмного забезпечення (Quality Assurance and Testing Engineer)»

Стоп. Так про кого мова — про Test Engineer чи таки Quality Assurance? Про кого стаття?Спойлер: дам підказку — це різна робота і задачі. Підозрюю, що автор цього не знає. ( в таких ситуаціях в мене є відчуття, що в голові у людини десь такі думки — «Ай, скажу і то і то, бо в принципі, ніхто не зрозуміє, а може не помітять, тому краще перестрахуюсь і назву все, що чула»).

«Процес контролю триває на всіх етапах розробки...».
Процес якого контролю? Продукту, процесу, команди тестувальників? Тестувальник не займається «контролями». Для цього є інша роль.

«...відбувається підготовка різного роду звітів для замовника»
Тестувальник? Пише звіт для замовника? Мені було б ссикатно просити таке тестувальника)

«... готуємо метрики, з метою покращити перформанс тестувальників або ж сам процес тестування»
Тестувальник? Готує метрики для перфомансу команди і процесу?
Я вже не знаю як подібне коментувати, чи вже не коментувати краще...

Мене тут у всьому цьому лякає кілька речей.
1. Навіщо в спільноті програмістів Dou висвітлювати загальновідомі і об’єктивно доступні ІТ теми у вигляді таких коротких некомпетентних вбросів. За 16 років існування Dou тут про подібне написано вздовж і в поперек. Пропоную наступну тему для відео — «Хто такий програміст?» :)

2. Чому б не готуватися до інтерв’ю? Ну, погугли ти 5 хв перед записом і глянь хоча б різницю між тестувальниками та qa інженерами...хто чим займається, обов’язки і тд
3. Мене лякають компанії, які набирають на посаду людину, яка виконуватиме обов’язки інших спеціалістів...розумію, що це проблема галузі, але все ж....
Просто якщо проблема в hr спеціалістах, то це одне, а якщо реально самі компанії/проекти некомпетентні, то як вони можуть продавати щось/когось клієнту...

Сорі, можливо вийшло довго і десь грубо, але стояти осторонь елементарної неграмотності не можу.

Всім бобра)

Чекаємо від вас статті, де все буде ідеально

Навіщо писати про те, що давно написано?

А навіщо придумали Facebook, коли був MySpace? Або навіщо створили Google, коли був Yahoo? Ніколи не приходили в голову подібні питання?
Це по-перше. А по-друге, у кожної людини свій власний досвід, і найцінніше в статтях/книгах — це саме ділитися своїм унікальним досвідом.

Якщо Вас тягне пофілософствувати, то я тільки за)
Я не бачу зв’язку між критикою даної статті та створенням FAANG-ів.
Але раз на те пішло, то куди корисніше писати або продукувати нову інформацію про технології, інновації в галузі, ніж писати про свій власний досвід в конкретній компанії, називаючи такі статті доволі голосно з натяком на обєктивність.

Те, що є хейтеринг або критика думок, чи те, що є люди, котрі можуть вказувати на якісь недоліки, чи помилки — більше допоможе автору, ніж промовчати.

Все новое пишется с автоматизацией в уме, Continues Delivery и тп. Ручные тостеры нужны для легаси и для продуктов, где рукожопые программеры не смогли CI/CD.

Лол. Ручне тестування буде завжди, так як не все автоматизуєш.

Нічьо) зазвичай такі коменти лишають кодери, які не так давно працюють і не розуміють ще всіх нюансів і як все працює насправді)
Я зазвичай на подібне відповідаю, що скоро з’являться автокодери і програмісти будуть не потрібні

Ходил я как-то собеседоваться на тест-инженера, на 100/час. Железячная контора, с какими-то адскими турбинами и прочими компрессорами, мировой лидер в своей области/специализации.

Софта верхнего уровня у них, практически нет — но есть firmware в железяках. Тестировать нужно конечные изделия, для этого писать тестовые программы на «плюсах» и «шарпе», которые гоняют изделия по разным режимам и тестируют их прочими извращёнными методами (оптическими, ультразвуковыми, итп).
Сказали, что въезд в тему для нового чела — у них составляет порядка полугода, если чел вообще потянет.

Но что-то мне подсказывает, их манагера жаба задавит мне платить за то, что я пинаю балду целыми днями, а за меня работает тот самый софт верхнего уровня.

А по поводу въезда полугода... как бы тебе сказать, я гораздо дольше въезжал даже как сексом заниматься. Хотя казалось бы.

Тут у меня скорее вопрос, почему именно на плюсах и шарпе, но подозреваю это просто выбор того, кто первым это дело осваивал. Как правило, тестовые системы не ограничены в ресурсах, настолько что им и веб-морду нарисовать не грех вместо полноценного GUI. А firmware разумеется работает по протоколам, по которому тупо собрал DLL или линуксовую библиотеку, а уже с нею общайся чем хочешь. Это ж не повод писать весь код на неприспособленных для этого фреймворках.

Хто такий Test Engineer? Та по большому счету никто, это я вам как test engineer говорю.

А можно сравнительную таблицу, чем отличается Test Engineer от обезьяны?
Я начну: Обезьяна дешевле тестировщика. (Шутка)

Я как-то недолгое время работал в компании, где тест инженер(ок) понабирали из каких-то дремучих сёл. И у них был один тест план на всех, и отступать от него никто не собирался, несмотря на то, что проекты были разные :)

Навіщо ображати незнайомих вам людей?
Життєві шляхи несповідимі. Хто знає, може і вам доведеться попрацювати Test Engineer

Так це не про тестувальників, а про бюрократів-дарможерів з HR, які пишуть бюрократичне лайно для DOU, нічого не розуміючи в професії. Так само і про менеджерів, які вважають що тестувальниками можна наймати людей не те що без спеціальної освіти, а без натяків на освіту взагалі.

Там де тестування справді працює, бюрократію тримають під контролем. Бо інакше вона стає злоякісною дуже швидко та вбиває проект фактичною забороною змін.

Підписатись на коментарі