Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

зп під час переїзду, на що можна розраховувати?

Планую через певний час переїзд, оскільки не маю конкретної локації куди хотілося б переїхати, то розглядаю декілька варіантів.Так як звісно від компаній будуть питання, а скільки ж ти хочеш грошенят, то потрібно розуміти орієнтовні цифри відразу, а ще краще знати в яких рамках можна торгуватись(або ж поступитись), маю на увазі звісно ринкові цифри які варто просити/очікувати, адже на те що буде в офері дуже багато речей впливає(досвід, стек, наскільки вмієш себе продати, просто наскільки сподобався, або підходиш до конкретної позиції...). В той же час хотілося б обійти різні компанії які наймають аби подевше зате звідки завгодно.

Тому хотілося б зробити такий собі реаліті чек від людей які вже переїхали і знають реалії місцевого ринку чи ті цифри які вдалось знайти самому відповідають реальності, чи занижені, або ж можливо мої бажання завищені і ніхто стільки не дасть.

Про себе: фронт 4+ роки досвіду(може і фулл стек, так як на ноді щось роблю постійно також). Стек стандартний: JS, TS, React. До фраємворків не прив’язаний, інші мови програмування не боюсь і за потреби чото можу написати, писати інтеграційні і енд2енд тести також можу і іноді практикую. Поточна локація: Краків. Вища освіта не ІТ(тобто блю кард не світить).

Цифри які можна просити в залежності від локації:

Берлін — 65-70к євро/рік

Мюнхен — 70-75к євро/рік

Амстердам — 65-70 євро/рік

Лондон — 70-80к фунтів/рік

Дублін — 75-80к євро/рік

Прага — 80-100к крон/місяць

Ванкувер і Торонто — 100-110 канадських доларів/рік

Відень — 60к євро/рік

Лісабон — 40-45к євро/рік(може і забагато, якось в Португалії зп і податки дуже сумно виглядають навіть в порівнянні з Польщею, реальний варіант виглядає хіба фрілансити звідти чи щось подібне)

Цифри не враховують фаангоподібних компаній де вони імовірно будуть більшими.

Для деяких локацій адекватні цифри зрозуміти доволі не просто, оскільки проскакують якісь ресурси з сумами скажімо так не вартими розгляду взагалі або ж такими, що людині тільки приїхавши не світять аж ніяк.

Буду дуже вдячний за конструктивні коментарі або ж посилання, щоб отримати додаткову релевантну інформацію.

Прохання не переводити тему в ще одну "Нищую Європу"/"Швецію"/чи чо там ще було, хотілося б отримати корисну інформацію, а не ще один емігросрач топік.

👍ПодобаєтьсяСподобалось2
До обраногоВ обраному2
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Лондон — 70-80к фунтів/рік

З 4 роками досвіду скоріше 70, але все залежить від вас на інтерв’ю. Я б просив 80, може хтось дасть відразу.

Если вынести за скобки экологию, то переезд Краков / Мюнхен выглядит спорным. Тут есть пару людей которые катались туда/обратно. Вот пара мыслей
— Краков. Из того что зарабатывают мои друзья сейчас на умове это около 20к злотых. что получатся тысяч 15 нетто в зависимости от креатив такса детей и жены. Это 3300 евро. С 2015 по 2017 мы снимали отличную квартиру в 10 минутах пешком до старого мяста, над вислой полностью меблированную квартиру с дизайнерским ремонтом за 700 евро. Итого остается примерно 2600.
— Мюнхен, допустим понаехали на 70к. Что после налогов по 1му налоговому классу 3.390,03 евро. Т/е/ на 90 евро больше чем в Крк, лол. А теперь магия — квартира будет стоить 1300-1500. И уже даже тут вы тупо проигрываете по деньгам. А теперь добавим цену на услуги и все станет намного печальнее.

Конечно, зп будет со временем расти, этот факт надо учитывать. И через пару лет получится выйти на 80, а может и больше. Но даже в этом случае разница будет не столь ощутима.

цілком погоджуюсь і фактично єдиною причиною є екологія, і алергії в мене і в дівчини(в неї не така погана), в інших містах краще, але також не добре, що остання зима чудово показала, тільки стало холодніше ніж було попередньо і вся Польща червона, тай і інші міста подобаються значно менше ніж Краків(чув якось по радіо, що є програма до 2045 чи 2050 року перейти повністю з вугілля на газ, але це 25-30 років життя, так довго чекати з надією, що стане краще, то можна вже і астму заробити і скопититись)

можу ще додати, що в Кракові без проблем навіть сам можу назбирати на нерухомість яку хотів би(як будинок так і кв, нещодавно знайомі вже забрали ключі до своєї, а в сосідньому домі є схожа кв яку б з радістю взяв, 100кв плюс велика тераса це класно), додатково останнім часом почастіше почали проскакувати цифри вище 20, якщо покрутитись можна отримати і це не враховуючи бонуси і тд, річний бонус(10-20%) чи якісь акції також можна вже зустріти, не проблемою буде вийти на 50-55 є бруто річних, і це на УоП з меншими податками і цінами ніж в Німеччині

крім того в випадку Мюнхена розумію, що майбутній дружині буде поважче знайти роботу ніж в Польщі, українське божевілля на ринку і в Польщі трішки є, вона рекрутер і останнім часом і їй багато пишуть, а на роботі, бо важко шукати людей всім зп підняли, щоб ніхто не пішов 😂

єдине, що нова ініціатива «Новий Лад» так розумію дещо змінить ситуацію(10-11к брутто на УоП і це ти вже багатий для Польщі, ппц, норм мідл більше може мати), але все ще Польща буде вигравати по співвідношенню ціна/дохід

За 20 років можна повністю на атомну перейти з маневровими на газу

теоретично так, практично все складніше

в Польщі є регіон з великою кількістю шахтарів, даний перехід зробить їх безробітними, а ще потрібно розуміти так як це не самі оплачувані люди, це електорат теперішньої партії при владі

фактично Польщі потрібно зробити те що зробила Тетчер в Англії тільки ще в 80-х

це ще потребує грошей, а зараз вони є на пільги бідним, а не таку зміну, проект нової економічної програми на це і направлений

те що вище звісно ж тільки думка

на умове

о чем?))) они все «на умове» — о деле, злецении или о праце?)))

о праце

1. ИМХО, человек зарабатывающий 20 на UoP в Кракове в Мюнхене получит хорошо больше 70. Я примерно в одно время обсуждал офферы на 17 во Вроцлаве и 80 в Нюрнберге. Но конечно, ymmv. Тут могу ошибаться ибо с локальным рынком знаком плохо
2. Человек с женой, то есть налоговый класс не первый. Даже при 70 это 3950 в месяц. А при 80 — 4460 евро.

Ну и как бы инфраструктура, уровень медицины, вотэтовот все, которое учитывается при переезде из Украины в Польшу, так же нужно учитывать и при переезде дальше на запад

Смотри, я жил и в Украине и в Польше и в Германии. Поэтому таки могу сравнивать)

и ты уверен, что человек с 20к PLN на UoP получит в Мюнхене только 70?

Может быть очень по-разному. Может и больше. Но на релокацию я очень сомневаюсь что дадут по верху рынка. О чем мы спорим?

о том, что изначальное сравнение

3.390,03 евро. Т/е/ на 90 евро больше чем в Крк, лол.

некорректно

вопрос в том, какие перспективы открывает рынок в этих двух локациях. Ведь известно что обычно человеке едет на цифру ниже рынка, а на месте находит уже хорошее место

с другой стороны, в Польше намного проще будет свой дом/жилье взять со временем

у меня в вопросе Польша/Германия есть еще один аргумент
пару месяцев назад поехали мы с друзьями в Щецин в баню(лол, чтобы побухать и попариться пришлось переться из Гамбурга в Щецин:)
там зашли мы в кафе перекусить, продавщица была из Украины, мы разговорились а дальше диалог
— а что, ты уже польский понимаешь?
— да я уже свободно разговариваю, я уже тут 7 месяцев живу

Занавес

У меня заняло примерно столько же чтобы говорить без проблем. Да, с ошибками и тд. Но даже спустя 3 года я все еще говорю и меня понимают без проблем. С немецким хуй

С немецким хуй

Аналогично
Есть мысли что с этим делать в дальней перспективе?

Занимаюсь с репетитором. Идет. Но идет туго. Б1 давно сдал. Если активно не общаться то оно все до сраки. С кем активно общаться не понятно. В Германии как-то с этим туго. Когда на работе всего пару немцев и те перепуганные.

Когда на работе всего пару немцев и те перепуганные

Когда учился по советскому военному разговорнику

В Германии как-то с этим туго.

Туго потому что немцев нет или потому что они не контачат с другими?

туго потому что социализация умножилась на ноль
с Ноября 2020 с немцами общаться запрещено(кассирша в Россмане не в счет)

что с этим делать? да ничего не делать! улыбаемся и машем

с Ноября 2020 с немцами общаться запрещено

хм
а с другими тогда как быть? с арабами например?

Можешь тоже попробовать устроиться продавцом в кафе, думаю языковой навык резко пойдет вверх)

Словакию не рассматривали? Чп, налог 15%, работаете на удаленке на любую европейскую компанию.

не те що хотілося б, тай Словацьку вчити якось так собі)

коротко, то мабуть місце щоб осісти бонусом до якого, через певний час звісно, громадянство цікавіше українського
місце те бажано з наявністю нормальної кількості ІТ роботи, проживання скоріш всього або в пригороді, або меншому місті поряд(але не в повній глуші, мені то норм, але майбутня дружина в такій обстановці з глузду з’їде і мене з собою потягне), в ідеалі через певний час невеликий будинок/таунхаус, норм квартира також розглядається, але це вже залежить від багатьох речей

логран побільше включає також варіації з переключенням на віддалену роботу/контракторство, з можливим переїздом до океану, але це більш як думки/резервні варіанти вже по отриманню громадянства

надіюсь відповів на питання, якщо ж ні, то можете уточнити, можливо щось не так зрозумів

Варіант 1. — швидке громадянство ЄС (якщо нема польских коренів): ФРН або Швеція
Варіант 2. — тихенько сидіти в Польщі. Найчистіше з великих міст Гданськ.
Варіант 3. — Португалія або Іспанія, але там туго з ІТ (в Барселоні трохи є)
Варіант 4 — по грошам: UK, Люксембург, Швейцарія

Я би напирав на варіант з найшвидшим громадянством, або з баблом, щоб потім отримати громадянство «за інвестиції», якщо дуже так треба буде.

саме варіації 1 і 4 є пріорітетними
2, нажаль як писав нище навіть в Гданську так собі, звісно бути місяць чи два на таблетках проти алергії проти пів року це велике покращення, але хотілося б бути без них :)
3 Іспанію не розглядаю тому що ненастільки подобається країна, щоб там бути, щей з врахуванням зп і податків, Португалія те ж саме, але там ніби якось в сумі краще трішки, хіба то мені так здається через океан плюс можливості фрілансити звідти, бо місцевий ринок сумний, що ппц

з можливим переїздом до океану

чувак если ты на мекаешь на калифорнию на худой конец орегон то тебе надо сразу грести сразу в два раза больше а лучше каждому а вместо этого по меньше тратить время на пустые вопросы

или у тебя широкий выбор океанов такой? ))

или у тебя широкий выбор океанов такой? ))

ага, хочу до північного, купити якесь село на півночі Росії і споювати кріпаків

а якщо серйозно, то в випадку Європи є Португалія з Атлантичним океаном, але варіант з океаном, це не кінцева ціль, а так думки на мабуть +20 років вперід на рівні буде добре, не буде також добре, було б це ціллю, то як мінімум список міст був абсолютно інший, або ж топік був би на іншу тему, чи його б не істувало

Чув що Ванкувєр нормас. Але то не точно.

угу вот из свеженького интересного от чего лично я так уже совсем приох. даже имея некоторое мнение об канадских ценах на житьё ))

www.zillow.com/...​C-V6P-2V8/314344286_zpid

це тобі не Київ де можна за 4 зепешки сенйора брати гостінку на м.Лісовій,
а в Березані менше чим за одну

сирёзно чувак но и не конура на 200 метров 6 спален 2 ванны за $3 ляма

первое попавшееся под руку через границу ткнув пальцем

www.zillow.com/...​e-WA-98004/48799517_zpid

это даже с учётом того что это всё равно довольно много и можно найти вагон вариантов там же ж на районе за разумных по крайней мере в 2.5-3 раза меньше

всегда удивляло зачем в домах около среднего класса такие огромные кухни (та ее часть что для готовки), как будто там кто то реально будет готовить, а не максимум класть в микроволновку то, что принесли курьеры. Для своей экономки еще как бы не тот уровень.

бери выше там очень частая реализация на кухне отдельного водопровода правда соотв. только холодной воды со специальным краном который поворачивается прямо над плитой и позволяет на ливать большие кастрюли без того чтобы на прягаться и перетаскивать их от «обычного» крана к плите смекаешь об чём это?

або з баблом, щоб потім отримати громадянство «за інвестиції»

на мою не скромну думку то майже не є варіант для простого програміста «виїхать в умовну польшу британію наскирдувать там бабла стіко шоб купить паспорт умовної мальти»

Якщо чекати паспорта в умовній Польщі чи Лондині 10 років, то 500000 можна і скирданути через стоки або нерухомість з іпотекою, але тре заходити на дні, і виходити на піку.

Х.З. як швидше.

Але краще бути багатим і здоровим. К.О.

А є ще Туреччинна та не ЄС, де можна і просто покупкою нерухомості обійтися для ВНЖ\громадянства.

Громадянство UK можна отримати за 6 років на візі без всяких інвестицій.

єдина причина екологія і алергія якій ця екологія не подобається, фактично була дуже легка завжди, що не помічав і думав її нкмає, але це на жаль змінилось, що цікаво, до поганого стану дійшло коли був поза Польщею і власне Краків до цього не доклав зусиль взагалі і перша зима пройшла добре, другу був не в Польщі, і ось третя по поверненню і початку холодів вже доволі погано
думав про варіант переїхати в рамках Польщі, але на жаль навіть в Гданську взимку трішки є смог(і інші мінуси)

якби не це, то і не думав би про переїзд і зараз або робив ремонт в своєму помешканю, або ж чекав би поки його добудують

в ідеалі саме на щось фаангоподібне і орієнтуюсь і до нього готуюсь, але вважаю, що потрібно мати запасні варіанти і в той же час побільше інформації

Кстати, интересно было бы полушать, как удаленить и где искать вот эти вот самые удаленки. Ну что бы так вообще в штатах не появлятся?

орієнтир на 2-3(але і резерв потрібно мати і розуміти цифри), але як і згадувалось автором статі(не пам’ятаю в відео чи в статі) про 3 публічної інформації майже немає, про 2 є але не завжди багато, а потім як розглядаєш медіани і тд, то цифри сумні бувають, он нижче цифри по Берліну/Мюнхену скинули, інформація цікава але якась дещо сумна

можно получить тонну просветляющих ответов

Від не анонів?
Це не суперечить всіляким супер нда і іншим повір’ям?

дякую за лінк, поширив по форуму

знаєм :) ресурс класний, але в той же час по деяких локаціях нажаль інформації мало, надіюсь скоро в Європі він стане популярнішим

Інфа вище невалідна. Ваша вилка є більш адекватною. Той момент коли неризеднт відчуває ринок краще за місцевих )))
І взагалі, подаватись на вакансії написані німецькою це десь так само як в Україні подаватись на вакансії написані українською/російською. Скоріш за все в таких компаніях буде повний шлак по технологічному стеку і ХРи будуть свято вірити шо 50к діісно казкова ЗП для кодерка(шо на справді мало не рівень злиднів). Ставка ХРа при чому буде вищою, але кодерок в очах типового німецького бізнесу — це лузер, який щасливий працювати за копійки.

мені здається це просто різні частини ринку, про що добре описується в статі вище, компанії з першої групи, з них часто більше інформації і вони можуть доволі непогано зменшувати медіану, таке присутнє у всіх країнах(в Польщі менше ніж пів року тому пропонували зп на рівні тої з якою переїхав маючи трішки більше року досвіду) але з різним впливом на цифри, в Німеччині великий внутрішній ринок, тому здається таких компаній більше і їх вплив дещо більший

в той же час такі компанії скоріш всього відпали б в мене по нижній планці, тому що моя теперішня польська зп(якій ще є куди рости, з меншими податками і цінами) якось занадто вже близька до 75%

але як на мене інформація корисна, адже дозволяє трішки краще розуміти різні рівні ринку, і не дивуватись як щось таке отримаєш

Ресурс проспонсирован работодателями. Реальные цифры повыше будут.

Возьмем зарплатный опрос русскоязычных эмигрантов. Выберем из него фронтенд и middle/senior. Почистим от явно невалидных значений (типа 850 000К).
Итоговая цифра: 65К. Что попадает не в середину, а в крайнюю правую границу.

Кароч, не буду утверждать почему возникает это расхождение. Причин может быть много. Факт в том, что оно есть и оно значительное. Вместо бомжацкой медианы 45-55К имеем вполне нормальные 65К.

Возьмем зарплатный опрос русскоязычных эмигрантов.
Вместо бомжацкой медианы 45-55К имеем вполне нормальные 65К.

да—да, наслышана

русскоязычный эмигрант вайтишник настолько ценный работник, что работодатель накидывает 25% к медиане, лишь бы заиметь такое сокровище

Если ты не можешь выбить себе нормальную зарплату, я тебе сочувствую, но это не значит что остальные такие же неудачники.

хороший фронтенд в берлине побольше 75к будет

Найшов мене недавно англійський рекрутер і сходу запропонував ваканції з умовами: зп до 75к + релокацію в Берлін. Було зразу дві з контори, різниця була тільки в бонусі на релокацію. Сіньйор Java.

Я не супер показатель, тк у меня уже много лет опыта и я могу крутить носом. Но всё общение с Европой у меня прекращается на этапе з/п (был один стартап, который тяжело платил, но на то время это было +$1k и я согласился). Я всегда и всем объявляю свою з/п, которая МНЕ нужна для комфортного существования.
Возьми свою з/п + $500 и говори эту сумму. Да, её должно хватать на жизнь там, где будешь прибывать. Посмотри, сколько там надо для такой жизни, как у тебя сейчас, добавляй сколько-то сверху и вперед.

дякую!
якийсь такий і план, плюс приблизно так собі мінімум виставляв, нижче якого немає сенсу продовжувати спілкування
в той же час вважаю, що в даному випадку мінімум називати немає сенсу, адже є компанії які люблять скидати, відповідно вказавши дещо більше дасть можливість бути більш гнучким, скажімо мінімум 100 просиш 120, дають 100, ти типу ну я просив більше, може трішки накиньте до 105/110 і приймаю, тобто є більше гнучкості в переговорах

ПС: випадково надіслав недописавши :)

Ось ще такі були топіки з інформацією про зарплати в Німеччині:
dou.ua/...​s/viktor-scherban/topics

І ще тут найсвіжіший випуск:
www.asdcode.de/...​survey-december-2020.html

Підписатись на коментарі