Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Фріланс без ФОП (Payoneer + Приват) = проблеми з податковою/банком?

Кароч, ситуація така — фрілансю, отримую кошти на Payoneer, з Payoneer виводжу гроші на валютну картку для виплат у ПБ фіз особи (ФОПа не маю). Зазвичай це два рази на місяць по $300-$400.

Прилетіло повідомлення у Приват24 про актуалізацію даних, там були питання про офіційний дохід (чи є + сума), додаткові доходи (типи + сума).

Власне, питання:

— Чи може мене сам ПБ прижучити, якщо офіційний дохід задекларований при цій актуалізації даних в районі нуля? В сенсі, заблокувати наступне виведення коштів з пейоніру на картку ПБ чи сам рахунок?

— Яка вірогідність, що прилетить провадження податкової по веденню підприємницької діяльності без реєстрації?

Дяка тим, хто поможе своїм досвідом :)

👍ПодобаєтьсяСподобалось2
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Я давно оказываю IT услуги как ФОП, поступления от клиентов и бирж приходят на валютный счет в украинском банке. Но недавно возникла необходимость принять ACH-перевод внутри США, я задумался о платежной системе, провел некоторый ресерч.

Оказывается, ФОП не имеет права использовать платежные системы типа Payoneer. В случае проверки, налоговая может доначислить НДФЛ 18%, лишить статуса плательщика ЕН и признать незаконную предпринимательскую деятельность.

Понятно, у нас мораторий на проверки. Понятно что все непуганные, ведь прецедентов не было. Но нелегально значит нелегально. Смысл ФОПа — работать легально и платить 5%. Иначе зачем он нужен?

Неплохо описано тут:
(можно зарегиться с демо-аккаунтом и прочитать)
online.dtkt.ua/...​020.epub/navPoint-11/True

«Для ФОПів-„єдинників“ є ризик того, що податківці не визнають оплати покупців/клієнтів на гаманець Payoneer оплатами в грошовій формі.
...
при цьому, на думку податківців, порушується одна з головних умов перебування на спрощеній системі оподаткування — застосування виключно грошової форми розрахунків.
...
Відповідно до п. 291.6 ПКУ платники єдиного податку першої — третьої груп повинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій).»

И тут:
buhgalter911.com/...​opic.php?p=693466#p693466
(читать последние абзацы — индивидуальной налоговой консультации от апреля 2021)
«Відповідно до п. 28 розділу IV Положення про здійснення операцій із валютними цінностями (далі — Положення), затвердженого постановою Правління НБУ від 02 січня 2019 року № 2.
Розрахунки, а також перекази за валютними операціями, зазначеними в пп. 27 — 30 розділу IV Положення, здійснюються виключно через банки (п. 31 розділу IV Положення).»

***

Что думаете по этому поводу?

Добрый день! Эта тема подробно разобрана здесь — dou.ua/forums/topic/32265 с ссылками на законодательство Украины.
Если еще будут вопросы, обращайтесь).
097 0 900 300 (Telegram, Viber)

— Чи може мене сам ПБ прижучити, якщо офіційний дохід задекларований при цій актуалізації даних в районі нуля? В сенсі, заблокувати наступне виведення коштів з пейоніру на картку ПБ чи сам рахунок?

Конечно, может.

— Яка вірогідність, що прилетить провадження податкової по веденню підприємницької діяльності без реєстрації?

Если не предоставляются банку запрашиваемые документы — банк блокирует счет и передает данные налоговой. То есть в таком варианте, вероятность — 100%.

В любом случае с банком лучше не шутить и сразу предоставлять необходимые документы.

Рекомендую при регулярном получении дохода, регистрировать ФЛП.
Если необходима помощь, обращайтесь.
097 0 900 300 (Viber, Telegram) Компания ITAccounting itaccounting.com.ua

Если не предоставляются банку запрашиваемые документы — банк блокирует счет и передает данные налоговой.
В любом случае с банком лучше не шутить и сразу предоставлять необходимые документы.

А вы правда бухгалтер? Вы в банковской системе когда-нибудь работали?

В банковской системе никогда не работала, но практически каждый день общаюсь с менеджерами, представителями банков. И обладаю АКТУАЛЬНОЙ информацией. А вы работаете в банковской системе?

И обладаю АКТУАЛЬНОЙ информацией.

На каком основании банк передает информацию в налоговую?

На каком основании банк передает информацию в налоговую?

zakon.rada.gov.ua/laws/show/361-20#n6
И вы не ответили на вопрос —

вы работаете в банковской системе?

Раз уж зашел такой разговор, будет справедливо услышать про вашу специализацию. И, если у вас есть какой-то опыт в этом вопросе, думаю, многим будет интересно и полезно о нем узнать.

zakon.rada.gov.ua/laws/show/361-20#n6
Раз уж зашел такой разговор, будет справедливо услышать про вашу специализацию.

Спасибо, но в этом нет смысла. Вы, мало того, что плохо разбираетесь в вопросе, так еще и даете очень вредные советы. С такими собеседниками я предметно не общаюсь.
Надеюсь, вы, всего лишь, неправильно интерпретируете слова «менеджеров банков». Извините, что побеспокоил, я это сообщение оставляю, скорее, для себя, чтобы случайно не написать вам в будущем.

Это очень смешно. Почитайте ВНИМАТЕЛЬНО Ст.16 этого закона. Думаю, вам будет полезно.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Все ж, кошти ви отримуєте систематично, а це є однією із ознак підприємницької діяльності. Моя порада — зареєструвати ФОП, сплачувати 5 % від Вашого доходу і не хвилюватися, що в будь який момент виникнуть питання..
Якщо ж не ФОП то за законодавством ви зобов’язані сплачувати податки за такий дохід (18% ПДФО + 1.5 ВС) та декларувати свої доходи.

Якщо потрібна буде детальніша інформація, звертайтеся (093) 515-40-49 Вікторія
Юрист компанії «Бухгалтер ідеального підприємця»

Якщо ж не ФОП то за законодавством ви зобов’язані сплачувати податки за такий дохід (18% ПДФО + 1.5 ВС) та декларувати свої доходи.

Можна детальніше? Є законний спосіб отримувати доходи з закордонної фріланс біржі на рахунок фізособи і потім сплатити податки без оформлення ФОПа? Хіба це не буде «Незаконне підприємництво»?

Якщо це систематичні отримання коштів тоді так, це підприємницька діяльність.

По 100$ на місяць протягом пари років, це достатньо систематично? Ставати підприємцем, при таких доходах (на котрі ще треба зуміти вийти, кажуть 2/3 у фрілансі так і не отримують першого замолвлення), це сплачувати податків більше ніж заробляєш.

1. Без решения суда — банк не имеет право передавать какую либо информацию своего клиента в налоговую. Тот что они сейчас у тебя спрашивают это просто обычная актуализация данных, возможно ты недавно вклеил фотку в паспорт или типа того.

2. За ту сумму которую ты получаешь ты никому не интересен ни банку ни налоговой, так что нужно очень постараться что бы тебя заметила налоговая.

3. Вопросы обычно возникают не у налоговой, а у банка, например если попадешь под фин. мониторинг банка. Для этого нужно сделать крупный перевод от 400к грн вроде бы

1.

Без решения суда — банк не имеет право

delo.ua/...​min-podatkovoju-i-363962
Банківська таємниця — це вже майже міф

2. True

3. Можуть і за 10к спитати — мінімальну суму для моніторингу всередині банку ніхто не може обмежити. Якщо датасатоністи неправильно навчили модель, то можуть бути різни дикості
Поріг в 400k був раніше і його поступово знижують, щоб перевести всіх з налу

2. За ту сумму которую ты получаешь ты никому не интересен ни банку ни налоговой, так что нужно очень постараться что бы тебя заметила налоговая.

У правоохоронців є норми на кількість розкритих злочинів певної категорії. І клієнт, що не будучи підприємцем заробив 10$ і по дурості отримав платіж на банківську карту, є дуже зручним об’єктом, аби виконати такий норматив.

Лучше забей на эту помойку для пионеров, открой фоп и спи спокойно. Кроме гемора ничего себе не наживешь с ними, ребятки что хотят то творят, в любой момент обрубят тебе кормушку по некой мифической необъяснимой индусским саппортом причине и все, гуд бай зелененькие..

Приват актуализацию просит в банкоматах. Я недавно офигел, когда он попросил зайти и актуализировать при снятии с карты НЕ украинского банка. Причем на ней еще и имя-фамилия несуществующая.
Имхо, они просто от фонаря эти сообщения отсылают. Ибо есть какой-то план.
Если снимаете только с payoneer то вас врятли кто-то будет трогать, но по закону вы должны НДФЛ заплатить+ военный.

У меня у жены много лет доход ровно ноль и есть движение по счетам(4 банка, куча кредиток), никто ничего не делает.

И да, актуализация Привата в этом году делается через приват24 если у вас есть цифровая подпись Привата(тоже делается без похода в банк).

У меня уже больше года висит это уведомление об актуализации данных, я его просто игнорю.

Мда, не зрозумій шо взагалі відбувається у пб

Врут. Я как-то три месяца после «дедлайна» не ходил и все работало.
Просто им надо Х человек в месяц по плану, они его выполняют как могут.

А дедлайн це через скільки після появи «попередження»?

Да фиг их знает. Позвонили, сказали что вот если до Х не прийдете, все будет заблокировано. По факту ничего не было.
Я ж говорю, просто им надо полезность свою показывать.

Ну если мозги начнут подобным образом трахать, то сразу до свиданья, банков хватает в стране.

У мене вперше за ~6-7 років таке відбулося, щоб просили оновити дані

можна заплатити податок раз на рік без ФОП
якщо фрілансити не більше ніж на 2=х замовників

а ще краще не використовувати український банк

Два замовника це дві біржі, чи два клієнта на біржі? При оплаті з біржі платіжка ж від біржі а не від клієнтів? Чи я неправильно все розумію?

Ні, тут пояснюється, що наша податкова не бачить рахунків у банках США, але доходи громадян підлягають оподаткуванню. Тобто, якщо використовувати картку Payoneer в Україні, то все буде гаразд, але якщо виводити кошти на рахунки фізичних осіб в українські банки, то така схема проживе не довго — фін.моніторинг, потім відмова в обслуговуванні та ін. негаразди.

наша податкова не бачить рахунків у банках США

Думав, що по fatca вже зараз є двосторонній обмін

як ти любиш казати, пруфи

двосторонній обмін

може наші США і зливають
а шоб сша...

Пруф, що мої думки про обмін були неправильні (на даний момент), є на сайті податкової

Дві моделі Угоди FATCA
Перша модель передбачає, що фінансові установи іноземної держави звітують перед національною податковою службою, а та, своєю чергою, передає інформацію до Федеральної податкової служби США. Тут ще є дві підмоделі: 1А — двосторонній обмін інформацією; 1В — інформування лише США про їхніх резидентів. Однак США не поспішають ділитися даними з іншими країнами, тому ми лише надаватимемо відомості, але не отримуватиме їх. Отже, наші резиденти можуть спокійно відкривати рахунки в американських банках, не хвилюючись, що про це стане відомо державі.
У другій моделі фінансові установи минають внутрішнього регулятора й взаємодіють безпосередньо з податковою Штатів.

FATCA набуде чинності, коли Україна письмово повідомить Штати про закінчення всіх внутрішніх процедур. Нині до законодавства України ще не внесено всіх необхідних змін для того, аби Угода почала діяти.

Є два законопроекти, що окреслюють законодавчі зміни, пов’язані з FATCA, а саме: № 2102 і № 2103. Вони передбачають унесення змін до законів України «Про банки і банківську діяльність», «Про депозитарну систему України» та Податкового кодексу України.

Вибачте за Copy-Paste :)

tax.gov.ua/...​fatca/pitannya-vidpovidi

Судячи з цього вже запустили в 2020 в якомусь вигляді
В опитувальних листах в де-яких банках (доньки європейських банків) біли питання про наявність рахунків, громадянства в США (але то могло бути пов’язано зі статусом ПЕП)

і для повноти картинки: банки (українські) при нагоді дає заповнювати анкету про резиденство сша (мене аваль питав ще років 6 тому)
як мінімум раз на 3 роки вас спитають (актуалізація персональних даних)

У пб цього разу також були про це питання

В принципі, у мене така схема живе з жовтня минулого року десь, хоча й з перебоями в регулярності / різними сумами

А чому не розгядаєте можливість використовувати картку Payoneer? Вони пишуть, що її можна використовувати на території України без обмежень.

А хіба громадянам України не заборонено мати рахунки в іноземних банках? В декларації про доходи є питання про це, і її не приймають при позитивній відповіді на це питання.

Прилетіло повідомлення у Приват24 про актуалізацію даних

Це більше про «актуалізацію», ніж про «діяльність»

Яка вірогідність, що прилетить провадження податкової по веденню підприємницької діяльності без реєстрації?

Невідомо

Універсальна порада роботи з нашими банками — не заводьте більше ніж готові втратити чи потрібно на витрати

досвідом

Якщо навіть тут і сидять податкові інспектори, то вони вам правду не розкажуть
xD

І він — жінка
І фоткала свої цицьки

Щодо універсальної поради — плюсую, так і роблю після кабздеця банківської системи 2013-2014 рр

після кабздеця банківської системи

2008-09, 1998, 1991, ...

2014

15?
Банки, що впали, були сумнівні та/чи були кишеньковими банками олігархів
І це скоріше жадібність цих тіпів погубила їх, аніж «криза системи»

www.epravda.com.ua/...​ations/2014/06/30/472145
форум — це новінський

и ряд других

В більшості були махінації з виводом капіталу

Форум = Commerzbank, Germany (?)
Чи то він Форумом став після того, як Німці пішли?

Уф
Не знаю
Це треба колупати сайт нацбанку, якщо десь і буде інфа про це, то це там

Почему не выводить просто баксы? Они на карту не попадают

Актуализацию просят раз в год-два, сами по себе. Это может быть не связанос Payoneer. И зачем выводить на банк с Payoneer это тоже вопрос))

Можливо я занадто нудний щоб писати це під кожним подібним постом, але раджу витратити +/- 200 грн на онлайн консультацію будь-якого бухгалтера або юриста. Пам’ятайте приказку, що скупий платить двічі. Автору бажаю швидкого та безболісного вирішення питання.

Автор может элементарно заказать у пейонира пластик (возможно даже 2 пластика) и тогда к его услугам все банкоматы страны с 0% налогов, без необходимости платить унизительную дань клоунаде, и потом еще бегать с бумажками доказывать что доплатил 3 года назад полторы копейки налогов и все эти пени насчитаны не по делу.

ain.ua/...​unds-amid-wirecard-fraud

customers will be able to access the money within the next 24 hours

Коли українські банки так робили, коли валились?

Чи вкажіть банки якої країни робили краще і які ви рекомендуєте?

є захист держави

Ви колись забирали свої доллари в гривні від держави по курсу, коли банк збанкрутів?

Ні?
Якщо мазохіст, то рекомендую
12/10

Payoneer без объективных ЗАКОННЫХ причин никогда не заблокирует аккаунт и по поводу регулирования, он как раз лицензирован во многих юрисдикциях мира, ознакомьтесь, пожалуйста, с юридической информацией, перед тем как делать такие выводы.
www.payoneer.com/...​-jurisdictional-licenses
Если у вас возникли проблемы с аккаунтом, то вы можете связаться с техподдержкой любым удобным для вас способом, и они пояснят вам, в чем у вас проблема.
www.payoneer.com/...​sclosures-and-complaints

Bruh
Скажи мені в скільки це разів краще ніж, коли тобі повідомляють, що ти не можеш зняти власні кошти з власного рахунку і йди хоч в суд, хоч в дупу?

А почему 4к если можно снимать по 14,8к за транзакцию?
2,5%+%за обмен действительно платить придется за то, чтобы оставаться невидимым для «оседлого бандита».

много раз снимал с Пионеровской карты в разных приватовских банкоматах, дает максимальную сумму, ну на банкноту меньшую 15 000 грн. если есть 500 то никаких проблем, если только по 200, то да, больше 8к не снимешь
вот в банкоматах других банков там да, часто микроскопические лимиты для чужих карт

Планую легалізуватися, але в іншій країні (переїжджаю, заводити фоп на 6 місяців не знаю чи є сенс)

Пришлють вимоги — тоді будете думати
Якщо є якість страхи прокунсультуйтесь з парою бухгалтерів / юристів про, що вам світить в «песимістичному варіанті»

Тут навіть були люди такі dou.ua/forums/topic/9223

Де знайти такого бухгалтера чи юриста? І яка гарантія, що вони дадуть правильну консультацію?

Не, не парься. Сходи пройди актуализацию и отпиши нам. Все будет хорошо

Дані прийняли (через додаток ПБ все робилося, бо впадлу ходити в відділення)
Чи будуть трабли — подивлюся, коли буде що виводити з пейоніру

Ну и как ситуация сейчас?

Підписатись на коментарі