Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Front-end чи QA?

Усі статті, обговорення, новини про тестування — в одному місці. Підписуйтеся на DOU | QA!

Почала вивчати Front-end, в більшості самостійно. Але маю знайомого розробника який переконує, що роблю дурницю і треба було йти в напрямку тестування( з нього почала, але видалось надто просто, тож вирішила ускладнити собі життя).

Основний аргумент це те що робота в напрямку front-end буде забирати весь вільний час і додавати вічної погоні за новими знаннями, загалом ніякого спокою. А тестування простіше і більше шансів для активного життя поза роботою.

Питання до тих хто вже працює в тих напрямках(особливо цікава думка дівчат) чи насправді це так?

👍ПодобаєтьсяСподобалось2
До обраногоВ обраному1
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Тестування та QA нічим не простіше, ніж інші ІТ напрямки в розробці.

Тестування та QA це просто трохи інший спосіб мислення. В гуглі розробники йдуть в тестування, рідше навпаки.
В тестуванні та QA хороший спеціаліст може володіти куди ширшими (не завжди глибшими) знаннями, ніж інша людина в розробці. Бо потрібно знати часто продукт краще, за інших. Потрібно часто знати код, щоб якісніше локалізовувати проблеми. Потрібно знати тули по навантаженню продукту, сніфери, і тд. Потрібно працювати з метриками всього продукту і від цього впливати на роботу інших спеціалістів розробки.
Будь який ХОРОШИЙ і професійний ІТ спеціаліст в розробці ПЗ — дуже цінний і на вагу золота. І може коштувати дуже дорого.
Платять за експертизу, вміння і досвід, а не за назву вакансії.

Тому я би визначився з тим, що просто ближче до душі і хочеться робити.
Чи більш критичний склад розуму, чи творчий і тд.
Бо незавжди те, що здається на перший погляд простіше — має легший шлях

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Що вибрали? Як іде?

Ну доля повернулась так, що я все ж повернулась до QA. Хоча війна звісно все перевернула, так як я парамедик ще з 18го року, то з лютого я на війні. Думаю ще кілька місяців і тоді вже шукатиму вакансії для себе як тестувальника))

Everyone who thinks that QA is easy you are very wrong

Порадьте курси QA м.Львів (Розглядаю академію IT Step...)

На больших галлерах можно свитчнуться в случае чего. Учите фронт, если время есть и теорию по тестированию почитывайте. Ну и главное эльфийский сейчас для входа в IT. Удачи!

Ви знаєте, з таким же успіхом можна запитати на медичному форумі, ким краще стати — медсестрою або хірургом?
Все залежить від вас, яку відповідальність ви хочете отримати в своїй роботі, наскільки вам цікаво рости і розвиватися.

Це ж не натяк на те, що один із шляхів начебто потребує нижчьої кваліфікації? (не потребує)

Куа глобально не нужены никому, из поледнего десятка проджектов на которых я работал (все бакэнд) — только на двух были какието полноценные автомейшн-куа (мануальных небыло вообще нигде).
Фронтенд тупо перспективнее направление с точки зрение как зарплаты так и количества доступной работы вообще.

А на всех проектах, на которых работал я, тестеры были нужны и важны. Кто же из нас прав тогда?)

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

фронт имеют спереди
куа сзади
вібирать вам

Стариковскиий совет: выбирайте то, что вам НРАВИТСЯ, тогда и РАЗВИВАТЬСЯ в этом будет в разы проще. Ну а если просто выйти замуж : QA )

Ахаха)) а тут ще мене звинувачують в висловлюванні гендерної нерівності))))

Ахаха)) а тут ще мене звинувачують в висловлюванні гендерної нерівності))))

А чому відразу гендерна нерівність? Може, людина ділиться своєю історією успіху.

посмотри собес на джуна и решишь сразу надо оно тебе или может есть че попроще

Я дивилась звісно, нічого особливо складного там не побачила, підтягнути звісно ще треба мені трошки js. Але то не смертельно))

ну если тебе ничего особенного, вперед), у меня до сих особенного много и не ясных вещей просто овер

какой-нить онлайн собес посмотри на джуна, готова ли потратить столько времени чтобы выучить и жить этим)

Да, для старта работы в QA меньше надо знаний, больше образ мышления влияет (когда придумываешь, как еще можно сломать продукт). С другой стороны — хороший тестировщик должен уметь читать код на нескольких языках, писать простые SQL запросы и т.п. Так что, знание Front-End для QA это большой плюс.
Еще, в перспективе для QA — это автоматизированное тестирование. Хотя там программировать попроще, чем обычным кодерам. Или бизнес анализ — там вообще кодить не нужно уметь.

Вон Angular 2 как в 2016 вышел, так с тех пор почти не менялся, мне кажтся стереотип «Каждые пол года новый фреймворк» был актуален в 2011-2016 когда все сначала писали на JQuery потом резко перешили на AngularJS а потом через пару лет на React и еще через пару лет на Angular 2.
Сейчас на фронте все устаканилось уже.
Насчет загружености тоже не переживай, часто фронтендеры добалсяют одну кнопку, а потом чай пьют весь день.
Если бэкендер пишет: Бэк,Базы, Облака, CI/CD и часто Фронт.
То фронтенрер только Фронт, поетому работы обьективно мало, и тебе приходится ждать пока бэкендеры бэк доделают.
Ну и еще один плюс фронта, что там учить тоже в 3 раза меньше чем на бэке, поетому можно все быстро выучить и стать синьором хорошей ЗП быстрее чем на бэке.

Вот кстати бекенд в разы проще фронта, хоть первый и в разы намного более разнашорстен ввиду 100500 технологий решающих одно и тоже. То вы видать не видели современных фронтенд проекты, и это далеко не только добавление кнопок.

То вы видать не видели современных фронтенд проекты

Видел и сам писал.

100500 технологий решающих одно и тоже.

А потому что не надо левые либы в проект тянуть, можно все написать на чистом Angular + Material. Я сам не одну левую либу из проекта удалил заменив возможностями чистого Angular или Material.
А если ты на React пишешь, то у вас такой халявы не будет, придется кучу говна в проект ташить, а потом поддерживать.

бекенд в разы проще фронта,

Бек это не просто CRUD написать, с нормального бекендера сейчас требуют идеальное знание SQL и NoSQL баз, облаков, Docker, Kubernetes, и внезапно того же фронта)
Так что уже легче один фрон выучить, или фронт + какое-то облоко на базовом уроне на «крутого» фронтенд лида.

100500 технологий было про бекенд.
Никто от бекенд не ожидает фронта, в лучем случае какие-то азы джс, которые учатся за два вечера.

От бекендера никаких облаков не требуют, докер только на концептуальном уровне + типичное применение, все остальное — девопс.

Мне кажется что ты путаешь еникейщика с бекендом.

А потому что не надо левые либы в проект тянуть, можно все написать на чистом Angular + Material. Я сам не одну левую либу из проекта удалил заменив возможностями чистого Angular или Material.

сюрприз, але для React теж є material тільки нюанс в тому, що його з головою вистачає для адмінок або дефолтного UI, і з можливостями кастомізації теми можна на його основі зручно багато чого робити(після невеликих правок може бути вжако по вигляду сказати, що там material), але зазвичай потрібно куди більше всього робити

складності зазвичай починаються коли потрібно щось більше ніж просто відправити форму(тут ще різні прикольні валідації можуть бути, ми ж хочемо, щоб користувачу красиво все було і щоб все швидко працювали, а частина даних для форми на беку) якісь речі робляться легко, але не всі, якось в якомусь відео від чувака з гугла чув «it`s never just a checkbox» і цілком погоджусь

плюс зараз в більшості випадків від фронтів хоча б базове знання беку також просять, або ж часто в компаній є якісь мікросервіси на ноді чи якийсь BFF в результаті і докер потрібно знати, я принаймні знаю, тому що працював в компанії де якщо в тебе є якийсь сервіс ти маєш його докерезувати, і нікого не колише чи ти фронт чи бек, або ж зараз часто ми щось дописуємо в jenkinsfile на groovy(ще гірше в нас навіть це qa робили для своїх потреб) по простій причині, що ми краще знаємо флоу яке потрібно і як то має білдитись, в результаті простіше написати і потім просити девопся глянути чи ок, ніж йому пояснювати що нам і чому потрібно

ще кейс, клієнт вирішив, що cordova це круто, і потім сидиш розбираєшся з java/objective-c щоб все запрацювало, тому, що в нього є нативне sdk і тобі потрібно зробити, щоб воно працювало потім з js

можу ще кейсів написати, але суть думаю зрозуміло, що буває різний фронт і різний бек, а якщо узагальнювати по твоєму, тоді фронт то рухати кнопки, а бек круди писати і json просто з бази віддати під час реквесту

Чтоооо? Женщины во фронтенде?!

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

кто ж вам такое нарасказывал

це common knowledge у тих хто чув про програмування і не працював ніколи в конкурентному середовищі або просто ніде не працював

какая разница девочка или мальчик

Рубист?

Ну цікаво мені, я знаю кількох хлопців фронтендщиків і жодної дівчини..

Хз. Ну напевно ще є якісь питання сім’ї, домашньої роботи і дітей...

Тестування та QA нічим не простіше, ніж інші ІТ напрямки в розробці.

Тестування та QA це просто трохи інший спосіб мислення. В гуглі розробники йдуть в тестування, рідше навпаки.
В тестуванні та QA хороший спеціаліст може володіти куди ширшими (не завжди глибшими) знаннями, ніж інша людина в розробці. Бо потрібно знати часто продукт краще, за інших. Потрібно часто знати код, щоб якісніше локалізовувати проблеми. Потрібно знати тули по навантаженню продукту, сніфери, і тд. Потрібно працювати з метриками всього продукту і від цього впливати на роботу інших спеціалістів розробки.
Будь який ХОРОШИЙ і професійний ІТ спеціаліст в розробці ПЗ — дуже цінний і на вагу золота. І може коштувати дуже дорого.
Платять за експертизу, вміння і досвід, а не за назву вакансії.

Тому я би визначився з тим, що просто ближче до душі і хочеться робити.
Чи більш критичний склад розуму, чи творчий і тд.
Бо незавжди те, що здається на перший погляд простіше — має легший шлях

Заходишь на любой зарплатный опрос, и быстренько считаешь кто по цене золота, а кто дешевле. Все остальное — натягивание совы на глобус собственных желаний или заблуждений.

Ми ж не про ефект амеби. Якщо людина овоч і не вміє продавати свою експертність, то це абсолютно інша історія.

При чем тут? Речь же не про 1 конкретного QA и 1 конкретного фронтендера, а про статистику. Она уравнивает умение продавать и оставляет востребованность конкретных навыков на рынке.

ні, простіше. Але і квантова механіка — то не ІТ.

Чтобы ответить на этот вопрос, тебе надо максимально честно самой себе признаться в том, чего ты хочешь от работы.

Если тебе лишь бы войти в айти, найти уютное местечко и ни к чему особо не стремиться, то лучше QA. Там проще спрятаться. Если ты плохо делаешь свою работу или не справляешься с ней, это менее заметно. Меньше требований к знанию разных технологий как и к постоянному самообучению.

Если ты мотивирована высоким заработком, престижем своей профессии (в частности, чтобы работа сама тебя постоянно искала) и/или возможностями для роста и развития (включая возможность сделать что-то свое и иметь пассивный заработок), то, конечно, девелопмент (и фронт-энд в частности).

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

робота в напрямку front-end буде забирати весь вільний час і додавати вічної погоні за новими знаннями

Всё зависит от тебя, не хочешь — не гоняйся, делов-то, будешь получать штуку в месяц, да и всё.

А тестування простіше

В айти сфере «проще» — это разве что уборщицей.

В резюме несколько ошибок.

I`m one of those who is usually labelled as „Switcher”.

What’s in it for me? When I`m coding — I am just losing all track of time.

Слово «summury» в CV теж неправильно написано.

тож вирішила ускладнити собі життя

Можно еще больше усложнить и выбрать DevOps, например.

Нє, ну я тверезо оцінюю свої можливості. Навряд чи я без технічної освіти собі дам в тому раду

Да ладно, скромничать.
P.S. Вы вот эту сводку видели? jobs.dou.ua/...​rends/categories/2021-04
По ней куда проще выбрать «куда податься»: Ruby/React-Native/DevOps — ниши стабильно «болтающиеся» внизу списка популярных технологий, и платят там нехило. Тогда как front-end и Qa — в самом верху.
p.p.s. как то сидя на бенче в разгар короно-кризиса я так приуныл, что согласился поработать Qa, так те не глядя на меня просто завернули, мол, учить не хотят, долго. )))) Так что сами QA к своему делу, как к Rocket Science относятся.

А тестування простіше і більше шансів для активного життя поза роботою.

а підмітати вулиці ще простіше, от тіки грошей меньше платять.

Ага, и активная жизнь не только вне работы, но и во время неё. :)

front-end i qa це доволі різні підходи і обов’язки під час роботи, потрібно розуміти, що вам ближче, а не що знайомий сказав, або ж в яку сторону розвивати кар’єру хотілося б саме Вам

якщо просто тестування відразу вам було нудно, подумайте чи 8 годин на день, то для вас ок робити, те що може бути нудно

плюс вже згадували про автоматизацію на js, це як варіант, як і автоматизація взагалі

як вже згадувалось іншими аргументи знайомого якась дурня

якщо вам хочеться розвиватись і працювати над цікавішими завданнями і проектами, то вчитись потрібно буде багато і там і там, особливо на перших етапах, просто різних речей

щодо навчання на фронті якщо летіти за кожною новомодною фігнею, і читати кожного новомодного хіпстера якийсь щось написав, то так потрібно бігати за знаннями і їх дофіга

але протягом останніх років і фронт трішки стабілізувався, в той же час якщо не просто вчити все підряд, бо он 5 хвилин як новий фраємворк, а я ще його не знаю, а в першу чергу добре вивчити основи, і розуміти що як працює, то і ганятись не потрібно сильно
достатньо слідкувати, що відбувається і вивчати тільки те що цікаво, або варто уваги, що знаючи добре основи дуже легко робиться

вибирайте те що вам хочеться, а не що говорять знайомі, відповідальність за прийняті рішення на вас, а не на них, а то якби я слухався деяких знайомих, то зараз сидів би в себе в селі або в Польщі на клубніці був би

Не нудне, доволі легко давалось і я подумала що можу взяти щось поскладніше на свою голову))

Мені просто стало цікаво, як психологу-любителю, — ви на Python програмуєте?

на js

python був першою мовою яку вчив, але в якийсь момент мені підсунули книжку(ніби Лутц чи щось таке, памятаю, що з пацюком і велика) яка була дуже нудна через велику кількість повторень і проходженю по тому ж самому і забив, коли наступного разу повертався до вивчення, то в якийсь момент зробив дослідження ринку і якось фронтів шукали значно більше, а ті вакансії, що були з python часто потребували хоча б базових знань фронту, тоді подумав, щоб не вчити і те інше краще вивчити фронт нормально, а потім вже як буду з роботою, то за бажанням змінити напрямок або ж стати фул стеком буде простіше ніж початково вчити одночасно

Лутц

Найгірше, що могли дати початківцю

это самая нудная книга
не бум бум в кодинге вполне

Для таких краще learn python the hard way
Тіки в пдф, бо сайт щось спаскудився з останнього часу, коли я його рекомендував

особливо цікава думка дівчат

У нас гендерное равенство так-то, а не вот это вот ваше)

Та я ж не кажу що хлопці чи дівчата гірші))

Очень тонкий лёд ;-)
Когда не берут, допустим, на работу — тоже не говорят что кто-то лучше или хуже)
Просто пишут в вакансии «25-35 лет».
Но это я скорее троллю «за злобу дня» ;-)

робота в напрямку front-end буде забирати весь вільний час

Обрадуйте знакомого это в айти везде так)
Или можно сидеть на жопе ровно десятилетиями на проекте(читай — не гнаться за знаниями) и быть неликвидом на рынке
Прелесть ОйТи что можно выбирать)

На що ви більше сподіваєтесь на фронтенді, на верстку чи на програмування (JavaScript/TypeScript)? Якщо вам більше подобається програмування, то можете і бекенд розглянути, там більше стабільності, і майже не потрібно знати специфіку роботи різних браузерів (це є одним із найнеприємніших моментів в роботі фронтенд-розробників).

більше стабільності

Скорее всего это персональное заблуждение)

Ну не знаю, а я от не пам’ятаю, коли останній раз до мене прибігали і верещали, що у Safari в моєму json-і колоночки поїхали та шрифти не такі)
Пишеш код — і він працює. Це майже як магія після фронту.

Вы можете сколько угодно иронизировать над нюансами фронта) Как будто это как-то помогает оправдать что на бэке «спокойнее»

Простіше? Ні. Передбачуваніше? Так. Для мене це синонім для «спокійніше» в даному контексті.
Найбільше у ФЕ я ненавидів дні пошуків на стековерфлоу воркераундів для якихось багів специфічної версії специфічного браузера. Це були найнудніші дні моєї кар’єри.

Дуже давно не стикався з воркараундами навіть на B2C продуктах. Хіба що вимоги бізнесу йдуть в розріз із політикою безпеки браузера то доводиться додумувати костилі.

Що, навіть таймери у мобільному Сафарі вже не зникають після перемикання вкладок? )

знати специфіку роботи різних браузерів

з цим до речі зараз значно простіше, якщо звісно не працюєш з кимось хто вирішив сапортити іе10 для півтора користувачів

і сам фронт хоч далекий від беку по стабільності, але куди краще стало в порівняні до того, що було декілька років тому

Мені подобається верстка)) правда, я ще бекенду ще не пробувала, але є думка на майбутнє розвиватись як фулстак

Ок, тільки спеціально не цільтесь на фулстек, бо знання фулстек-розробника не такі глибокі як знання вузького спеціаліста. І хоча одна мова програмування (JavaScript / TypeScript) на фронті і бекенді суттєво згладжує цю різницю, але все ж краще дуже поступово еволюціонувати у фулстек-розробника.

Як на мене, не варто обмежувати свій вибір. Крім фронтенду та QA, в IT є багато інших напрямків. Наприклад, devops, embedded, game development.

Я просто почитав у гітхабі автора, яке велике задоволення їй приносить кодування, і вирішив, що було б несправедливо, якби такий захоплений розробник обирав лише між двох напрямів.

Ну є таке, але якщо з фронтендом і тестування я вже знайома, то починати ще щось третє це вже занадто😁

Судячи з Вашого CV, Вам дуже подобається кодувати, тому мені здається, для себе вибір Ви уже зробили, а цю тему створили, щоб ще раз упевнитися в його правильності.

Основний аргумент це те що робота в напрямку front-end буде забирати весь вільний час і додавати вічної погоні за новими знаннями

А если вообще не работать, то свободного времени ещё больше, по логике этого знакомого. Иди во фронт, всегда будет работа и норм зп, КУА — меньше денег, меньше шансов прыгать на +1000, ограничен одним проектом, та и уныло это, если мозги работают учи фронт

QA меньше денег — да, ограничен одним проектом — кто вам такое сказал? Проект закончился — дали другой. Не нравится в компании, не получается договориться о нужной сумме или развитии в желательном направлении — довольно много вакансий на рынке. Первую работу найти сложно, это да, а с опытом работы даже 1 год уже проблем меньше найти что-то интересное.

Лев, царь зверей, собрал всех на поляне и сказал:
— Красивые — налево, умные — направо.
Обезьяна мечется туда-сюда. Лев ей говорит:
— Ты что, обезьяна?
— Ну не могу же я разорваться! Я и умная и красивая!

Хз что тут сравнивать.
В одном случае — не будет отбоя от предложений по работе на годы вперед.
В другом — боязнь потерять работу, и основная ценность — знание конкретного проекта.

Как-бы очевидно что лучше, основной вопрос — осилишь или нет.

Ну переді мною питання осилю чи ні не дуже стоїть. Осилю, питання тільки часу))

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Аргумент так собі, зважаючи на те, що робота в практично усіх ІТ-напрямках, тим більше на entry рівнях «буде забирати весь вільний час і додавати вічної погоні за новими знаннями», якщо тільки Ви плануєте рости професійно і будувати норм кар’єру, а не сидіти на одному місці.

Подобається фронт — ідіть у фронт.

+, тим більше вже купу часу і ресурсів було вкладено у його вивчення, злитися на цьому етапі було б нерозумно. На крайняк є ще AQA на JS, де ваші фронтові знання можуть пригодитися.
p.s. перегляньте резюме, там є трохи неточностей і помилок до виправлення

А если вообще не работать, то свободного времени ещё больше, по логике этого знакомого. Иди во фронт, всегда будет работа и норм зп, КУА — меньше денег, меньше шансов прыгать на +1000, ограничен одним проектом, та и уныло это, если мозги работают учи фронт

Кажется это аргументы неосилятора)

Підписатись на коментарі