×

Фріланс/Віддалена робота з Європи. Є реальні кейси?

Питання без полотна тексту.

Вихідні дані: У вас віддалена робота чи добре налагоджений потік замовлень на фрілансі. Ціль — податись на територію ЄС, працювати і жити там. Цікаво почути про будь-які варіант вашого досвіду. Постійно, тимчасово, мандруючи.

Уточнюючі питання:

1). Чи варто загалом, і чи якісь переваги окрім комфорту і гарної картинки навколо?

2) Як з цим під час карантину?

3) Не мейнстрімні напрями: Словакія, Словені, Чорногорія, Албанія.

4) Де найлегше легалізуватися?

5) Польскі інкубатори. Чи варті вони того?

6) Країни Балтії: Рига, Таллін, Тарту. Є якийсь досвід?

7) Аренда житла та проживання. Є шанси на іпотеку?

8) Словакія, Польша, Латвія чи Естонія, що краще?

9) Чи є хтось із досвідом зі Словенією?

10) Як на рахунок Португалії?

11) Де і на які соц забезпечення можна претендувати?

12) Чи є досвід з Кіпром. З яким мінімальним доходом можна туди їхати? Які н.анси легалізації?

13) Чи є хтось із досвідом проживання на островах? Цікавлять не найжаркіші варіанти.

👍ПодобаєтьсяСподобалось5
До обраногоВ обраному3
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Справа в тому що потрібен вид на життя в ЄС, інакше фріланс з країни ЄС буде порушенням податкового законодавства.

Це основна з причин створення даної теми. 4 та 5 питання зокрема.

самий простий кейс, як на мене, це польський інкубатор
дають запрошення для виїзду по безвізу з України
працюють з апворк і дають всі доки для ВНЖ
8.5% податки можна зробити якшо вибрати правильний інкубатор
правда довгий процес громадянства — 10 років, але це вроді так у всіх країнах європи
та і чи потрібно громадянство якшо є ВНЖ/ПМЖ і плани постійно жити в Європі

Тоже рассматривал польский бизнес-инкубатор как один из вариантов. Мне не подошло как фрилансеру.

Вариант с низкими налогами (на тот момент 14%) был только при работе на одного заказчика на одном проекте. Для получения ВНЖ нужно было предоставить спецификацию проекта или план работ, а по окончании — отчитаться о результатах.

При работе на нескольких заказчиков налоги+взносы были как для наемного сотрудника (около 38% + услуги инкубатора). Правда эта цифра зависела от дохода.

Правда это было два года назад. Может что-то уже изменилось. Интересно было бы почитать.

twojstartup.eu/en/main-page
там скролиш до таблички і читаємо
Income Tax Rate — 8.5% or 13.6% (як отримати 8,5 трошки довго пояснювати і є купа відео в інеті, але суть що для ІТ — 8.5 якшо правильно контракт написаний)
всі інші податки — 0
ну і там 250зл — витрати за супорт інкубатора.
ця компанія точно працює з апворк
як це працює коли декілька замовників хз, бо розглядав цей варіант чисто як фрілансер (один контракт апворк чи замовник не з польщі).
по ВНЖ також в одному з відео вони пояснювали що важливо не кількість замовників а total income — там є якийсь мінімум
але в питанні ТС Є3к/міс — точно проходить

Не називайте країни Балтії «Прибалтикой», будласка. Це з серії «на Україні», Пєрвая Століца, тощо...

ща коешо проверим. итак
есть 2 ремоут вакансии:
1. кьют девелопер (хедкватер хельсинки? финляндия)
2. мобайл солюшн аркитект (хедкватер Lyngby, дания)

1. кьют девелопер

Это как? Cute developer?

Повезет собеседователю на эту вакансию. Хотя не

На самом деле все, даже те кто нанимают людей в офис всё равно сидят на удаленке. И готовы рассматривать кандидатов. Сейчас предложение валом отовсюду, как от местных аутсорс компаний, так и от иностранных продуктовых к себе на контракт. И кто мешает оставаться в текущей компании, ессил ЗП позволяет?! Я прошу прощения, если я не правильно понял ваш посыл и ответил не в тему.

Кто может дать инфу про Словению (в формате как Андрей или Инна в коментах)?

Теж цікавить зокрема

Є телеграм-канал киянина, що переїхав до Словенії. Там багато інформації. t.me/loveslovenija

Словакия.
Есть возможность получить бизнес ВНЖ, открыв ООО или ФОП. ВНЖ выдается на пару лет, потом продлевается на год-два. Условие продления — находиться в Словакии более полугода в каждом году, показывать прибыль и полезность для страны (напр. работать с местными компаниями). Минимальная прибыль до налогов для продления: 13K евро в год для ООО и 4.5K для ФОП. Через пять лет можно получить ПМЖ, которое не имеет ограничений по сроку действия. Условие его получения — проживать стране непрерывно 5 лет и не отсутствовать более 10 месяцев в сумме за этот период. Гражданство дают после 8 лет проживания, там нужно сдавать экзамены на знание культуры и языка.

Нужно будет работать с заказчиками от имени своей компании или ФОП. В случае Upwork, достаточно подтвердить владение компанией чтобы они внесли изменения в свои инвойсы. Также Upwork может потребовать доказательства владения счетом для вывода денег.

Налоги больше украинских, но меньше польских для фрилансера. В случае ООО: 15% налога на прибыль, 7% — налог на дивиденды. При превышении годового оборота 49K евро, налог на прибыль — 21%. До получения ПМЖ, директор ООО не может быть трудоустроен, поэтому деньги можно выводить только через дивиденды в конце года. У ФОП все проще, но там выплаты зависят от дохода и он должен отчислять на мед. и соц. страхование. Точные суммы не скажу, но говорили что ФОП выгоднее при годовом доходе менее 22K.

При оформлении ВНЖ еще нужно будет показать наличие средств на счетах: на личном 2.6K евро и на предпринимательском 23K (для ООО) или 4.3K (для ФОП). И их нужно будет держать на счету пока не оформлено ВНЖ. Много информации на сайте миграционной службы mic.iom.sk, но я бы порекомендовал работать через посредников, т.к. могут быть нюансы при открытии фирмы. Их услуги обойдутся 2-3K включая затраты.

Сейчас из-за локдаунов, безвиз не работает, поэтому возможно документы нужно подавать через посольство / консульство.

По поводу жизни здесь: В сравнении с Украиной, зимы теплее. Одежда немного дешевле. Услуги намного дороже из-за среднего дохода, который в Братиславе около 1500 евро. Продукты дороже процентов на 30-50. У меня на еду выходит где-то 100-130 в месяц. Съем однокомнатной квартиры в Братиславе в среднем 450-600 евро включая коммунальные и интернет.

Ипотека где-то 2%, но с ВНЖ ее не дают. Хотя бывают случаи, например если твоя фирма показывает большую прибыль. А вообще, до получения ПМЖ на кредиты рассчитывать не стоит.

Поправка насчет минимальной прибыли для продления: указана сумма после налогов

Давно думаю, спасибо за инфу.

Лучше делать без украинских посредников. Открыть ООО (ТОВ) можно через словацких, англоязычных посредников будет стоить в разы дешевле. Правда деньги на счету надо будет показать + нанять переводчика на пару дней.

Есть достаточно программистов и людей из ИТ, которые прошли этот путь. Там нет ничего сложного, особенно для специалистов из ИТ отрасли, которых словаки ждут.

В Словакии отрасль довольно слабая (предложение), а спрос большой и растет. Как и в любой стране, есть свои плюсы и минусы. Но страна цивилизованная, в основном люди живут по законам.

Андрей, хотела уточнить если ли планы оставаться жить в Словакии? Так как ПМЖ реально получить в Словакии, но недвижимость в Братиславе к примеру очень дорогая. Даже за 150К EUR сложно найти что-то адекватное. В то время как в Риге недвижимость намного доступнее и есть варианты, которые можно купить даже без ипотеки.

Пока мне здесь нравится. Покупка жилья для меня сейчас неактуальна. Просто был вопрос про ипотеку — я ответил. Буду ждать ПМЖ, тогда пропадет обязательство постоянно жить в стране для продления.

Андрей, а в какой стране хотелось бы остаться после получения ПМЖ
В Словакии? Есть уже какие-то варианты ?

Да, в Словакии. Пока не вижу причин искать что-то другое. Разве что борьба с вирусом здесь утомила. Посмотрю что будет дальше.

ПМЖ через 5 лет ВНЖ при условии , что не более 10 мес за этот срок не были в стране. иначе идем добираем срок:)

А отут цікаво, як вони контролюють скільки особа знаходиться в межах кордонів їх країни. Якщо перетин кордонів ЄС фіксується, то як тоді із внутрішнім пересуванням по країнам ЄС? Там же ніхто нікого на кордоні не контролює, окрім Поляків, але останні теж це роблять, як то кажуть «із врєдності» і то не завжди.

то як тоді із внутрішнім пересуванням по країнам ЄС?

По прописке

Есть требование уведомлять полицию для иностранцев при отсутствии более 180 дней в стране или при проживании более 30 дней по другому адресу (отличному от адреса регистрации). Говорят, что могут прийти и проверить.
Возможно эти данные учитываются при расчете этих 10 месяцев. Наряду с данными о пересечении границ. Сейчас еще есть обязательная регистрация на карантин и тесты при приезде из других стран (включая ЕС). Правда тут не уверен, обмениваются ли информацией минздрав и полиция.

Спасибо за инфу!

У меня на еду выходит где-то 100-130 в месяц.

это в Евро на 1-го?

Да, верно. Но я работаю из дома и готовлю сам. Если питаться не дома, суммы должны быть другие.

могу на семью из 4х дать статистику небольшую)
на уровень типа " киевский смузихлеб с сырами" нужно будет от 2500 на семью из 2х взрослых и 2х детей- это съем, питание, развлечения, топливо и пр.
если мы говорим о среднем по палате, то 1500-2000 вполне хватит не шиковать, но и не бедствовать

Згоден, я згадав і країни які і не взодять до ЄС, але це як альтернатива та виключення. Раптом тут хтось скаже що йому в Чорногорії я к раю, а ми всі не знали :))

Португалія. До коронавірусу можна було приїхати як турист по безвізу (чи Шенгенська віза), оформити безкоштовно ПП, оформити податковий номер, номер соц.забезпечення, додати довідки та подавати документи на тимчасове резидентство на 2 роки. Потім продовжити на ще на 3 роки. Після 5 років можна збирати документи і подавати на громадянство. Мінус — тривалі черги по цій статті. Безвиїзно потрібно перебувати в країні від закінчення дії безвізу до отримання картки. Зараз це близько 2-2,5 років. Плюси: по Європі можна було їздити. Перший рік пільговий для податків. Наскільки пам’ятаю ніби 20 євро в місяць. З другого року близько 50 євро в місяць податків, якщо декларований річний дохід менше 12500 євро.

З приходом коронавірусу це ускладнилось, хоча є люди, які бусами по 3 доби їдуть, водії роблять «липові» запрошення чи якось на кордоні з Польщею підмазують. Ну але це не ІТ-шники))
В’їзд не зовсім прозорий, оскільки одним із пунктів подачі на резиденцію є наявність підтвердженого легального в’їзду. Раніше це була відмітка в паспорті в аеропорту, що влетіли. Також є варіант поселитись в готель. Вони зобов’язані подавати документи в міністерство по роботі з іноземними громадянами, що така людина поселилась у них. Взагалі нюансів досить.
withportugal.com/...​/freelancer-portugal-2021

Оренда житла. Лісабон однокімнатна квартира від 500 євро. Периферія від 300 євро. Комунальні 30-40 євро.

Харчування на 1 людину без ресторанів від 200 євро. Ресторан близько 20 євро на людину. Хоча в місцевих кафе «для своїх» можна за 8 євро отримати перше, друге і каву. На вигляд може бути не фешенебельний заклад, але їжа кожен день свіжа та якісна.

Транспорт більшість намагаються їздити на авто, хоча міський транспорт в Лісабоні і Порту розвинений. Проїзний 40 євро на всі види.
Страхування від 20 євро/міс.

Лікарі. Приватні клініки або державні. Щоб потрапити в державну потрібно мати або резиденцію, або запущений процес подачі документів. Інакше консультація від 25 євро.

Розваги залежать від гаманця.

Дякую за змістовну відповідь. Можете щось про клімат сказати? Чув багато нарікань.

Клімат залежить від місця проживання. Влітку на узбережжі тепло, часто є вітерець. Сонце яскраве. Якщо ближче на північ країни, то прохолодніше і вологіше. Вглиб материка ближче до Іспанії може бути жаркіше. Взимку температура коливається від 5-10 вночі до 15-16 вдень. Часто можуть бути дощі та вологість, особливо на півночі. В будинках переважно не має централізованого опалення, тільки локально: каміни, обігрівачі, кондиціонери. Це плюс до комунальних. І теплі кофтинки та штани для ходіння вдома. Взагалі по Європі далеко не кругом люди ходять в футболках та відкривають вікна, тому що спекотливо від опалення. Економлять.

Проблемою не нових будинків є пліснява взимку через вологість, але все вирішується осушувачами повітря. Підлога часто покрита керамічною плиткою, тому ходити босими навіть влітку не дуже. Хоча в нових квартирах звичайно стелять паркет, теплу підлогу роблять.
Я живу на узбережжі південніше Лісабону, температура комфортна, вітерець з океану.

Круглий рік свіжі овочі та фрукти, картоплю тут саджають 2 рази на рік, інші овочі також 2-3 рази, тому на полицях магазинів все свіже.
Ціни на базові продукти: картопля, цибуля, морква 0,8 евро/кг, макарони від 0,5 евро/500 г, курка ціла 2,5 є/кг, свинина від 4-4,5 є/кг, яловичина від 6 є/кг, яйця 0,9 є/6 шт, молоко від 0,6 є/л, кисломолочна продукція різна (йогурти, сирки і т.д. Кисломолочного сиру практично не має), твердий сир від 7є/кг, банани від 0,8 є/кг, ковбасні вироби (грудинка, бекон, запечене мясо) від 10 є/кг, олія соняшникова від 1,5 є/л, оливкова від 2,5 є/л, риба (дуже по-різному) лосось охолоджений від 10 є/кг, дорадо, сибас від 5 є/кг, а можна сардинок набрати по 2 є/кг, або морського окуня за 6 є/кг, восьминіг від 8 є/кг.

Как вы планируете заниматься фрилансом с Европы? у вас должен быть контракт на работу чтобы попасть в Европу.

Я приїхала 2,5 роки назад, тому написала, що раніше можна було просто по безвізу приїхати. Як приїхати зараз в коментарі давала посилання на статтю. Португалія тим і приваблива для багатьох, що турист може знайти легальну роботу з контрактом та зібрати документи. Так, беруть часто на роботи не дуже кваліфіковані. Для кваліфікованих якраз варіант відкрити ПП дуже підходить. Показувати ресіби (квитанції за надані послуги) кожен місяць, сплачувати податки (перший рік пільговий), зібрати решту документів і можна подаватись за статтею як ПП.

не там комментарий оставил, это был вопрос автору)

Тому я й запитав. Контракт є, але як з ним бути і як його використовувати я ще не знаю. Сюди ж і питання про подвійне оподаткування.

налоговым резидентом можно быть только 1 страны, дальше все зависит сколько дней вы будете в не страны чтобы можно было вам предъявить резидентство — это нада уже изучать законодательство страны. Если у вас есть уже контракт — то скорее всего вы должны были обсудить условия сотрудничества если вы работаете на них как ЧП — то в ЕС вы не имеете право везжать это не дает права получить ВНЖ. Если они вас нанимают в штат — то налоги будут платить они за вас и вы получается уже не фрилансер а нанятый сотрудник

або закрити ПП в себе в країні, а за кордоном відкрити ПП і надавати послуги з відповідним контрактом тій же компанії, з якою до цього співпрацювали. Єдине, що потрібно уточнювати чи країна надає ВНЖ, якщо ви надаєте послуги іноземній компанії, а не компанії, яка зареєстрована в країні ВНЖ.

как вариант. да

налоговым резидентом можно быть только 1 страны

вот сейчас громко заржали США.
они всех своих граждан считают налоговыми резидентами, даже если те не жиавут в США много лет и получают доход за пределами США

DIGITAL NOMAND VISA.
Как правило на год с возможностью продления. Должен быть показан доход или остаток на счету. При этом остаетесь резидентом Украины.
Португалия, Хорватия, Испания в числе стран, которые поддерживают.

Який там поріг входження по доходу?

Там по разному, нужно читать.
Хорватия 2500евро, португалия вроде бы 600.
Навскидку expertvagabond.com/...​digital-nomad-work-visas

но претендовать на ПМЖ или гражданство находясь по такой визе не получится верно?

В каждой стране индивидуально нужно смотреть, но в Португалии можно (через 5 лет)

По DMV — незя. Она бессрочная и без пмж

Насколько мне известно, нет. Но нужно читать и разбираться.

Не можу знайти точну інформацію, скільки реально лишається чистими після податків (ПДВ, податок на доходи IRS, соціальний). Без всяких оптимізацій, а якщо відкривати ПП і лишатися жити. Якщо вам не складно, можете приблизно сказати? Наприклад з щомісячного доходу 3000 євро.
Без знання португальської важко тими калькуляторами користуватись.

withportugal.com/immigration/illya-anna і от свіжа стаття як ІТ-шник восени 2020 переїхав.

Це про мене з дружиною :) Інна дякую. Ви гарно все описали

Можливо Ви розповісте краще стосовно податків та вашої форми діяльності. Вище запитували скільки залишиться після оплати IRS, податків якщо сума доходів вище певних лімітів і т.д.

Ого, Ілля! Не очікував тебе побачити тут)

Дякую, буквально вчора то все прочитав. Романа регулярно дивлюсь на YouTube.
Але статтях приклади для низького доходу і посилання на податковий кодекс португальською. А от розрахувати, скільки в мене буде лишатися грошей, якщо платити повністю всі три податки, я ніяк не можу)

теж цікаво, пробував знайти інформацію, але не вдалось до кінця розібратись або ж знайти калькулятор який би показав за що скільки і скільки на руки потім,
приблизно, що зрозумів то там будучи ФОП(спрощене оподаткування) на тебе накладаються звичні податки як на фізичну особу(там де 48% на 80к+) але при цьому вони ніби як не накладаються на всю суму, тобто база оподаткування в залежності від категорії там ніби від 15 до 100%, але це не точно

було б добре знайти якісь розрахунки нормальні

Особисто я рахував приблизно так.
Дохід / 1,23 — це віднімаємо ПДВ. Вважаємо це базою.
Соціальний внесок платиться з 70% від бази.
На яку суму накладається податок на дохід — тут я не знаю. Скоріш за все на базу. Але який відсоток, теж незрозуміло. Якщо 37% за стандартною таблицею (це якщо десь 3000 євро на місяць) + ще якісь додаткові 3,5% то зовсім все сумно виходить.
Для «понаїхавших» є якась спрощена ставка у 20%. З нею трохи краще виходить. Але все одно майже половину віддаєш.

щодо податку на дохід, то знайшов, що там якраз в випадку інженера, то база розбивається на 75 і 25, податок платиться з 75, якщо не помиляюсь, з чого рахується соц внески так і не зрозумів

ще знайшов пдф де це розписано, але там було важко зрозуміти як саме працюють всі розрахунки, і по тому як тут розписано ніби все не погано виходить, але зрозуміти скільки коли буду платити так і не зміг до кінця)
www.eurofinesco.com/...​Vaw3pY2MlREst6DPGqXtVPzko

ще щось таке бачив на редіті
www.reddit.com/...​um=&utm_content=post_body

Безвиїзно потрібно перебувати в країні від закінчення дії безвізу до отримання картки. Зараз це близько 2-2,5 років. Плюси: по Європі можна було їздити.

т.е. без-выездно пребывать в ЕС?

Підписатись на коментарі