ІТ-спільнота Європейської Бізнес Асоціації підтримала податкові ставки «Дія Сіті»
IT-бізнес підтримує податкові ставки, прописані у фінальному варіанті законопроєкту щодо Дія City. Це навантаження зможе стимулювати розвиток ІТ-сфери й надалі. Це Європейська бізнес асоціація зазначила у пресрелізі.
У фінальному компромісному варіанті податкове навантаження з одного фахівця (за гіг-контрактом) виглядає так:
- ставка 5% Податку на доходи фізичних осіб;
- 1,5% військового збору;
- єдиний соцвнесок на рівні 22% з мінімальної зарплати.
«ІТ Комітет Асоціації підтримував та підтримує зазначені податкові ставки, задекларовані у законопроєкті № 5376, адже такий рівень навантаження, на думку експертів Асоціації, є оптимальним та має зберегти існуючі темпи росту індустрії, а також стимулювати її у подальшому розвитку» — написали ЄБА.
Також вони наголосили, що податковому питанню слід приділяти найбільше уваги через глобальну конкуренцію на IT-ринках.
«Наразі внутрішній попит України на ІТ-послуги складає не більше 10% того об’єму, який пропонується нашою індустрією, а інші 90% — якраз-таки залежать від глобального ринку. А враховуючи вплив пандемії, як прямий, так і опосередкований, конкуренція на міжнародній арені (не тільки в ІТ) значно посилилась, що впливає і на український ІТ-експорт» — зазначила Асоціація.
Асоціація заявила, що сподівається, що законопроєкт № 5376 включать до порядку денного в найближчі пленарні засідання ВРУ, «адже його прийняття сприятиме посиленню конкурентоспроможності України на світовому ринку ІТ-послуг».
Однак, IT-спільнота Асоціації виокремлює зауваження до законопроєкту, які заохочує включити у фінальний текст між 1 і 2 читанням.
- Збільшити поріг з 1 млн грн до 7 млн грн для цілей обов’язкової реєстрації платниками ПДВ.
- Встановити 5%-оподаткування ПДФО не лише для заробітної плати, але й на інші виплати (наприклад премії, бонуси тощо).
- Задекларувати розміри податкового навантаження з проєкту № 5376 на 15 років.
Вони наголосили на своїй відкритості до концептуального допрацювання усіх деталей законопроєктів між першим та другим читанням, «аби у комплексі зі зазначеним привабливим для ІТ-спільноти податковим навантаженням індустрія змогла б отримати дійсно проривний продукт, який зможе повною мірою трансформувати України в ІТ-націю».
64 коментарі
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів