IT компанії які платять внески до НПФ за працівників

Зараз вже нікого не здивуєш страхуванням в соц пакеті, в когось краще, в когось гірше. Але чи є в Україні компанії які платять внески до Недержавних Пенсійних Фондів за своїх працівників?

Які компанії?

Які Фонди?

Які суми?

Чи це взагалі хороша ідея? Я сам колись відкадав в ПриватФонд, але потім забив через невпенвеність в тому що я колись побач ці гроші :)

Можлио хтось самостійно відкладає до НПФ? Поділіться свохми враженнями.

👍НравитсяПонравилось0
В избранноеВ избранном0
LinkedIn
Допустимые теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Допустимые теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Будь-який НПФ має адміністративний апарат, утримання якого оплачується Вашими ж коштами. Тому найкращий НПФ — це Ви самі. Усі (ОК, переважна більшість) інвестиційні інструменти пенсійних фондів доступні фізичній особі.

Если с государственным пенсионным фондом мне более-менее понятно, то с негосударственными у меня проблема. Можете хоть кто-то объяснить, зачем вообще нужны украинские негосударственные пенсионные фонды? В условных штатах смысл пенсионных отчислений в том, что ты платишь налоги после того, как достанешь оттуда деньги, и соответственно сложный процент на неоплаченных сразу налогах за 20-30 лет превращается в существенную сумму. У нас такой штуки, насколько я знаю, нет, а потому разницы между тем, чтобы положить в банк эти деньги особо нету. Ну кроме того, что с банка их можно назад забрать.

Якщо я правильно зрозумів, то зараз ФО які сплачують внески до НПФ мають право на податкову знижку:
(privatfond.com.ua/uk/useful-info)
«Фізична особа, що сплачує пенсійні внески зі своїх доходів, за результатами звітного податкового року має право включити до податкової знижки суму внесків у розмірі, що у розрахунку за кожний місяць, протягом якого діяв пенсійний контракт, не перевищує 3170 грн (для 2021) та повернути сплачений ПДФО (18%) з суми цих внесків.»
Але не знаю як це працює в реальності.

Щодо відмінності від депозиту в банку:
— НПФ фактично не можуть збанкрутувати чи бути ліквідованими, гроші захищені набагато краще ніж на депозитах (ФГВФО захищені депозити до 200 тис грн).
— НПФ інвестиують в різні активи, тому інфляція і девальвація гривні не є суттєвим ризиком.
— Пенсійні внески і інвест дохід не оподатковується, тоді як за дохід з депозитів зараз сплачується ПДФО і ВЗ.

Я не є фахівцем в цьому питанні, сам хочу розібратися. Тому якщо я в чомусь помиляюся, будь ласка, поправте мене.

Доброго дня, уточню декілька моментів
1. Щодо податкової знижки — вона доступна лише особам, які отримують дохід у вигляді заробітної плати. Для ФОП, на жаль, вона не є доступною.
2. Оподаткування: відсотки на депозити оподатковуються за ставкою 18%; виплати з НПФ теж оподатковуються. Але ставка 18% застосовується до іншої бази:
— одноразова виплата — 60% різниці між внесками и виплатою (тобто еквівалентно ставці 10,8% на зароблені відсотки)
— ануїтетні (пенсійні) періодичні виплати — 60% від виплати до досягнення віку 70 років, далі податку немає
3. НПФ не може збанкрутувати, однак може проводити збиткові інвестиції; збиток лягає на учасників НПФ ((.
Заощадження в НПФ не мають захисту на зразок банківського Фонду гарантування вкладів. Якщо банк, в якому НПФ розмістив вклад, стає неплатоспроможним, то НПФ імовірно нічого не отримає (стає в загальну чергу кредиторів), хоча по суті ці кошти фонду не належать, а належать фізичним-особам — учасникам фонду.
4. Діюче законодавство НПФ дає виключний перелік, хто може бути платником коштів за фізичну особу; юридичні особи можуть платити лише за своїх найманих працівників. Тобто в діючих реаліях ІТ-компанії не можуть напряму оплачувати внески в НПФ за осіб, що працюють за цивільними угодами.

НПФ інвестиують в різні активи, тому інфляція і девальвація гривні не є суттєвим ризиком.

а банки по вашему не инвестируют? ))) куда они деньги девают?

Я для себя выбрал путь инвестирования в фондовый рынок, но это агрессивная позиция что по активам, что по суммам относительно среднемесячных доходов (на глаз около 30%). Иностранному брокеру доверяю больше чем любому банку, налоговая нагрузка будет только когда придет время продавать активы, сейчас я только покупаю. Так же частично инвестирую в недвижимось, но там пока «пробный» заход, т.к. менеджить это тяжелее. Но у меня цель выйти на «пенсию» к 40 годам, перейдя с фултайм работы на дядю на проектную работу на себя, имея доход с капитала который закрывает расходы по «текучке».

Подписаться на комментарии