---

Доброго вечору комюніті.

Незрозуміла політика виплати премії (кидалово?) в компанії Eleks

TLDR: Премію ми видали тобі, але поділитись нею з командою ти маєш.

UPDATE: питання залагодили — компанія вибачилась і пообіцяла виплатити бонус колегам. Колеги ж в свою чергу повернули мені гроші котрі я їм дав перед написанням цього топіка.

UPDATE 2: Тему попрошу вважати закритою. Претензій в даній ситуації (> 24.02.2022) не маю. Краще бити їх, чим сваритись самим. Разом переможемо!

Є така львівська компанія Елекс в якій я працював в період з 2017 по 2020 рік. Працював я тім лідом на проекті менеджером якого є Михайло Масник.
За ці три роки мені ЗП підвищили один раз на символічні 350 баксів, а після успішного переходу на вищий рівень (Middle -> Senior) підвищувати ЗП взагалі відмовились мотивуючи тим що «ну так ти йдеш з компанії, ми тобі там трохи бонусу дамо».

Восени 2019 року у мене вже був офер у Берлін на середину лютого тому я завчасно попередив їх що йду, і сказав що планую працювати до кінця року бо хотів мати достатньо часу на врегулювання питань закриття ФОП і т.п.

Михайло ж попросив мене попрацювати і в січні, бо поки вони шукають мені заміну і їм потрібно більше часу, а ЗП за січень виплатять з грудневою і я матиму час на врегулювання своїх питань.
ОК, я погодився, хоча це й означало б більше біготні й менше сну й зауважив, що з огляду на обставини можу бути не весь час доступний. Він на це погодився.

Маю відзначити, що бонуси і премії на проекті були доволі рідкісним явищем і до того, але інколи все ж таки траплялись.

Отже, до суті.

В 2019 році на проекті було досягнуто непоганих показників, і я попросив про бонус.

І о чудо — мені дають бонус у аж 900$ разом з грудневою ЗП.

Я допрацьовував січень. Потім ще заходив кілька разів на роботу у лютому — зустрітись з колегами і поїхав працювати на нову роботу. Не ховався, нічого такого. Все ніби йшло добре.
Пройшло два місяці і в кінці квітня 2020 року виявляється, що насправді бонус, який дали мені не мій повністю, а я маю віддати по 200$ (600$/3) двом моїм колегам.
Колеги на кінець 2019 року вже працювали на іншому підпроекті останні кілька місяців.

Принаймні про те що він мав бути розділений стверджує Михайло.

Я таких наших розмов не памятаю, а єдина згадка про бонус в наших з ним переписках не відображає слів Михайла.
Мої колеги також не були в курсі бонусу до кінця квітня.

Також цього не відображає і скріншот з бугалтерської програми.


На моє питання до Михайла як часто така політика (ти отримуй, а потім ділись) проводиться в компанії і на проекті я відповіді не отримав.

На мої прохання привести хоч якийсь лист, чи уривок переписки який б підтвердив його версію — я також не отриав нічого. Бо все було, з його слів, на усних домовленостях.

На моє питання чому про це не знали два інших моїх колеги, якщо це й дійсно було так — відповіді внятної я так і не отримав.
Михайло лишень сказав, що він не знав чи бонус буде, і тому, нібито, й не афішував його.

Далі після серії двосторонніх звинувачень і не маючи можливості зустрітись і оброворити сутуацію на місці ситуація підвисла аж до цього літа.

Під час мого візиту в Україну цього року, я вирішив все таки вирішити це «підвисле» питання, яке мене турбувало. Я подзвонив своїм двом колишнім колегам, з якими б хотів залишитись в дружніх стосунках і котрі, зі слів Михайла, мали отримати ті гроші, і домовився з ними про зустріч в офісі.

І ось коли ми втрьох зібрались там, виявилось, що у нашого колишнього менеджера немає часу на зустріч.

На моє прохання вийти і обговорити це питання всім разом — він відмовився зіславшись що у нього весь день у мітингах і йому ніколи. Коли ж мене колишній колега все таки провів в приміщення і ми підійшли до його столу — він все таки згодився з нами поговорити.

Сказав що йому більше нічого додати, що у нас були усні домовленості, що скріншот з бугалтеської програми доводить необхідність поділу бонусу.

В кінці ми обмінялись «любязностями» і він просто пішов.

Зі слів колег, якоїсь спроби залагодити цю ситуацію (іншим бонусом наприклад) з боку Михайла не було.

Тобто він зробив мене «цапом відбувайло», а сам — самоусунувся.

У мене виникає логічне питання — це взагалі нормально?
У кого виникали такі ситуації — що ви при цьому робили?

Дякую.

P.S.: Вибачайте за довгий текст — накипіло.

👍ПодобаєтьсяСподобалось6
До обраногоВ обраному0
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Роки йдуть, в інтернеті є купа матеріалів як відпрацьовувати негативні кейси, а недолугі менеджери середньої ланки продовжують вперто наступати на одні й ті самі граблі. Втім, так вам й треба!

Прийшла людина, поскаржилась, щось там про пару сотень баксів та якісь переговори з менеджером. Що треба робити? Правильно, тихенько виплатити людині все що обіцяли (або як навіть не обіцяли то все одно виплатити), вибачитися, на форумі написати «приносимо вибачення за інцидент, все розрулили, підправили внутрішні процеси щоб такого не було в майбутньому». Кейс закритий, всі задоволені.

Що робить недолугий менеджер? Один пише «напиішть нам», інший починає віктімблеймінг «ти сам дурний», «в компанії є не тільки менеджер проекту», «треба було вирішувати проблему», «раджу тобі написати катерині», «є купа документації», блаблабла. Це нагнітає ще більше негативу, хто раніше думав що в елексі не все в порядку з преміями тепер точно знає що там не все в порядку з преміями а також явно не все в порядку з менеджерами які будь-яку провину будуть спихувати на працівника. Компанія продовжує нести репутаційні втрати, цей топік назавжди залишиться в пошуковому кеші, а все через кілька сотень баксів та пару менеджерків які вирішили «захистити» честь компанії.

Нажаль це типово для нашого середовища. Особливо це помітно в кейсах с кидаловом на зарплату. Там теж недолугі директори пишуть що «вони самі винуваті що не впоралися з проектом, тому ми не будемо виплачувати їм гроші». Один в один слова.

Хто там в елексі сидить—подумайте чи варто вам міняти вдавану «справедливість» на репутаційні втрати. І найміть якогось консультанта щоб провів вам тренинг по негативних кейсах, бо це повний провал.

300 USD, бонус Senior специалисту за хороший результат на проекте в течении года.
Это примерно 2 дня работы для специалиста такого уровня.
Классная компания, и бонсы классные=)

P.S 350 USD за 3 года, че ты там сидел так долго?) бонуса ждал ?)

Процес в компанії зрозумілий, рекрутерів з Eleks можна ігнорувати)

Привіт, Миколо! Дуже радий бачити твою статтю на ДОУ, дуже погано, що з такого неприємного приводу.
От, знаєш, почитав і на мене знову «накатило». Таке млосне відчуття тієї вертикалі, така «бєзісходнасць» і дика економія на всьому, чотири роки минуло, а досі аж тіпає, коли згадую...
Ти в нас скромна людина, тому себе не описав, і це природно. А я опишу — кандидат ФІЗИЧНИХ наук, найкращий фронт-енд девелопер, з яким я мав справу і просто дуже приємна людина. На порівнянні я відчував себе токсичним чортом, але, як я вже казав, знайомство з тобою і Катею (і ще курси іспанської) то єдиний промінь світла...
Написав це не щоб ти зашарівся, а щоб просто підкреслити — поки в мене щось не складалося і зрештою я пішов, не було жодних сумнівів, що приємні люди, яким пощастило більше, вони й мають від цієї компанії більше! Ага, вже, два рази... Це для мене, чесно кажучи, шок — Микола і +$350, Микола і «поділись премією з колегами»...

Зрештою, я теж не хлопчик і не аутист, з власного досвіду розумію, що ті «ефективні менеджери» не з неба падають, їх робить політика компанії..

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Эффект Барбры Стрейзенд в ярчайшем проявлении:
Вроде уже и скисла тема, но появляется лыцар на белом коне и накинул на вентилятор по бешенному. При чем самое страшное мне кажется ни лыцарь, ни ХР которая появлялась в теме не поняли. Больше всего урон нанесен текстом ТК про непересмотр зарплаты после лычки и ошибочный шаг в части предупреждения компании об увольнении за 8 месяцев с последующими обструкциями. Господин Скрипник, соберите своих менеджеров в т.ч. компетенс и дайте люлей, обучать основам ПиаРа судя по посту лыцаря бесполезно совсем.

Єдина велика контора в моїй кар‘єрі, де «people partner» просто для антуражу — ну настільки недолуга і безтолкова, що я навіть її імені давно не можу згадати (а то було чотири роки тому, зате софтсервівську, яка була дев‘ять років до того, пам’ятаю добре)...

Роки йдуть, в інтернеті є купа матеріалів як відпрацьовувати негативні кейси, а недолугі менеджери середньої ланки продовжують вперто наступати на одні й ті самі граблі. Втім, так вам й треба!

Прийшла людина, поскаржилась, щось там про пару сотень баксів та якісь переговори з менеджером. Що треба робити? Правильно, тихенько виплатити людині все що обіцяли (або як навіть не обіцяли то все одно виплатити), вибачитися, на форумі написати «приносимо вибачення за інцидент, все розрулили, підправили внутрішні процеси щоб такого не було в майбутньому». Кейс закритий, всі задоволені.

Що робить недолугий менеджер? Один пише «напиішть нам», інший починає віктімблеймінг «ти сам дурний», «в компанії є не тільки менеджер проекту», «треба було вирішувати проблему», «раджу тобі написати катерині», «є купа документації», блаблабла. Це нагнітає ще більше негативу, хто раніше думав що в елексі не все в порядку з преміями тепер точно знає що там не все в порядку з преміями а також явно не все в порядку з менеджерами які будь-яку провину будуть спихувати на працівника. Компанія продовжує нести репутаційні втрати, цей топік назавжди залишиться в пошуковому кеші, а все через кілька сотень баксів та пару менеджерків які вирішили «захистити» честь компанії.

Нажаль це типово для нашого середовища. Особливо це помітно в кейсах с кидаловом на зарплату. Там теж недолугі директори пишуть що «вони самі винуваті що не впоралися з проектом, тому ми не будемо виплачувати їм гроші». Один в один слова.

Хто там в елексі сидить—подумайте чи варто вам міняти вдавану «справедливість» на репутаційні втрати. І найміть якогось консультанта щоб провів вам тренинг по негативних кейсах, бо це повний провал.

Перш ніж шось писати, читайте попередні коментарі, компанія принесла вибачення а мої слова не треба викручувати у вигідну вам сторону щоб тут попіаритись. Цей кейс так і вирішився коли про нього стало відомо

Я ж кажу, роки йдуть, а менеджери так нічому й не вчаться. Ви щойно в черговий раз наступили на ті самі граблі.

Промовчали б — і то більше б користі було.

Я ж кажу, роки йдуть, а менеджери так нічому й не вчаться

Обгрунтуйте будь-ласка. Бо те вирішення ситуації яке ви вважаєте правильним компанія і зробила

Компанія у вашій особі продовжує срач. Те що ви не є «офіційним представником» не значить що вас тут так не сприймають. Ніхто не буде розбиратися. Всі бачать що якийсь менеджер елексу звинувачує «потерпілого» а потім ще й продовжує це робити коли йому п’ять разів тикнули що це неправильно. Відповідно робимо висновок що елекс не вміє гасити негатив та грамотно будувати публічну комунікацію.

Ба більше, робимо висновок що якщо у співробітника елекса трапиться якась проблема — то його легко звинуватять в тому що той не прочитав внутрішню доку. +1 причина щоб не йти до вас працювати.

я нікого не звинувачую це ви собі придумали або неуважно читали. Якщо ж вважаєте що звинувачую то напишіть кого? в чому? і яким чином?
я маю таке саме право висловлюватись як і ви а то шо ви це кудись хочете прикрутити це ваше особисте

Цей кейс так і вирішився коли про нього стало відомо

Хм.. точно вирішився? А коли то ви встигли? Відомо то з усіма деталями столо лише в пятницю... А технічно ви як то зробили то?

Ну побачимо. Якщо дійсно він вирішився як ви пишете то ТС мав би по то відписатись, чи не так?

Кейс не є складний коли стало про нього відомо — таке вирішується дуже швидко. Я також чекаю коментар автора по вирішенню чи статусу по тому, думаю правильно почути це від нього

Я оновив топік з апдейтом. Перепросили і пообіцяли залагодити інцидент.

вибачитися, на форумі написати «приносимо вибачення за інцидент

Вибачились, прилюдно, на найвищому рівні і досить оперативно.

Один пише «напиішть нам», інший починає віктімблеймінг «ти сам дурний»,

Перший робить свою роботу, другий.. ну такоє. Дійсно віктімблеймінг не найкращий варіант.

я все ше почекаю від когось з вас кого я звинуваючую? у чому? і яким чином? а тоді вже якось будем то називати. Але якщо ви почитаєте мої коментарі то побачите що я чітко бачу тут вину менеджера і нікого іншого.
Єдине що мені незрозуміло чому не змогти за рік чи скільки постояти за себе і спілкуватись тільки з однією людиною яка ніяк не вирішувала ситуацію

Єдине що мені незрозуміло чому не змогти за рік чи скільки постояти за себе і спілкуватись тільки з однією людиною яка ніяк не вирішувала ситуацію

Єдине що мені незрозуміло чому не змогти за рік чи скільки навчитись постояти за себе і захиститися від гвалтівника... Це просто класичне визначення віктім блеймінгу(:.

Що треба робити? Правильно, тихенько виплатити людині все що обіцяли (або як навіть не обіцяли то все одно виплатити), вибачитися, на форумі написати «приносимо вибачення за інцидент, все розрулили, підправили внутрішні процеси щоб такого не було в майбутньому». Кейс закритий, всі задоволені.

В украинских реалиях лучший выход, с точки зрения пиара для компании, это тупо проигнорить, народ побурлит пару дней и тема заглохнет. Чтобы не сказала компания, какие бы действия не сделала, все-равно народ «зраду» найдет. Каждый ответ от компании или сотрудников, каким бы он не был, будет лишь подкидать дровишек в костер.

Напевно погоджусь з вами і це дуже сумно що люди не вміють говорити конструктивно. Може колись навчаться не кидатись один на одного і просто вирішити ситуацію

Я не згоден. Як на мене — найкраще — це залагодити конфлікт і показати що готові слухати й прислухатись.

Це ж бізнес. Чим гірша репутація — тим більшу ЗП просиш для компенсації можливих ризиків.

це залагодити конфлікт і показати що готові слухати й прислухатись.

Так буквально на следующий день загладили конфликт и извинились если я ничего не путаю. Но, тебе все-равно было мало и ты начал требовать «озвучить следующие шаги чтобы не допустить подобного в будущем» (будто и так не понятно что менеджеру люлей впаяют и как минимум останется без бонусов и повышений в ближайшие пару лет, если вообще не уволят). Да и другие люди еще пару сотен комментариев после этого накинули о том, как компания не умеет заглаживать конфликты.

Все как я и говорил, чтобы не делала компания, народу все-равно будет мало и найдут причину придраться. Поэтому, с точки зрения репутации, лучше всего тупо забить и даже не заходить в топик.

Я і не стверджував іншого. Я більше для себе задавав питання озвучені в кінці топіка.

Про реакцію компанії я описав у оновлення зверху тексту.

Миколо давай конструктивно тепер)
1. Це не нормально
Але у всіх компаніях стаються неприємні випадки. Судити про компанію треба
не по тому чи вони стаються чи ні, а по тому чи вони вирішуються компанією. Згоден?)
Отже сталась в тебе така ситуація, оокей — як дорослі люди беремо і вирішуємо. Зверни увагу що ти
купу часу вирішував цю ситуацію НЕ з компанією (а мав би) а з менеджером і як тільки в тебе щось не вдається — то не треба топтатись на одному місці а, повторюсь, звернутись до компанії.
Ти звернувся до свого айчара? ні, ти звернувся до свого функційного керівника — теж ні. Чому?
Є купа офіц. сторінок, імейлів, контактів по роботі з людьми і фідбеків і т.п. і ти міг ж легко найти цю інфу, або спитати у своїх коллег скайп або імейл і звернутись напряму. І я тобі гарантую що на рівні компанії це питання вирішується напротязі пару днів практично без твоєї участі

І зверни увагу що я нікого не вигороджую, я звертаю твою увагу на Вирішення проблеми. А далі якщо компанія не вирішила твою проблему — тоді роби висновки. А якщо вирішила — то це дуже добре бо фейли бувають у всіх, але вміють їх вирішувати одиниці. І не треба точковий випадок «розмазувати» на «ооо, там значть все так працює». Що за брєд)) точковий випадок і є точковий випадок — не треба узагальнювати
Дуже раджу тобі написати Катерині бо якраз ТУТ почалось вирішення твоєї ситуації, а не коли ви десь там сварились в кабінеті. Виділи своїх 15 хв щоб глянути ЯК це вирішується а тоді давай робити висновки. + ти отримаєш досвід в таких речах, бо повір ситуації бувають різні і треба вміти з тим давати раду

p.s.ну і загалом ти не гарно зробив насипавши скріншотами з іменами. Ти міг те саме зробити ноунейм зі всіма деталями і так само представник компанії написав би тобі для вирішення ситуації, тут було ні до чого переходити на особистості

Виділи своїх 15 хв щоб глянути ЯК це вирішується

После публичной порки, очевидно, решаться это будет в лучшем виде, чтобы это не значило, т.к. теперь это часть PR.
Можно в кратце, о чем вообще речь? Что вы хотите решать, если деньги он уже вернул?

все просто, людині вертається бонус який вона і так не мала нікому переводити

ти купу часу вирішував цю ситуацію НЕ з компанією (а мав би) а з менеджером

Ну, как бы — самое логичное решать проблему с менеджером. А с кем ещё ?
Можно, конечно, «прыгать через голову». Мoжно даже писать о вcяких мелочах, напрямую в совет директоров — но это нормальной ситуацией не назовёшь.

логічно і правильно, якщо не працює, вирішується з другим і третім керівником як я і написав. Ми не говорим про директорів ми говорим про двох інших беспосередніх керівників. Не ускладнюйте

Зверни увагу що ти
купу часу вирішував цю ситуацію НЕ з компанією (а мав би) а з менеджером

Менеджер є офіційним представником компанії. У стосунках з підлеглим самим пешим і найближчии офіціним представником компанії.

Судити про компанію треба
не по тому чи вони стаються чи ні, а по тому чи вони вирішуються компанією

Ви «довирішували» ту ситуацію до срачу на ДОУ :)

p.s.ну і загалом ти не гарно зробив насипавши скріншотами з іменами.

Він також написав під своїм власним іменем. А навіть якби писав аноміно ви би його деанонімізували в першому ж коменті.

і так само представник компанії написав би тобі для вирішення ситуації

А яке в принципі ви тут бачите вирішення ситуації? Ви просто спихнули на нього свою некомпетентність і безтолковість процессів. Так він міг би справитись з цим краще... а ви могли би її не проявляти взагалі...

Менеджер є офіційним представником компанії. У стосунках з підлеглим самим пешим і найближчии офіціним представником компанії.

все вірно, якщо не працює є ще 2 представники які відповідають за людину

Ви «довирішували» ту ситуацію до срачу на ДОУ :)

Ми її не вирішували Микола пробував вирішити її власними силами. Світ не закінчується на ПМі і якщо шось не виходить не треба топтатись на місці

Він також написав під своїм власним іменем. А навіть якби писав аноміно ви би його деанонімізували в першому ж коменті.

Ви пробуєте вгадувати майбутнє якого не знаєте

А яке в принципі ви тут бачите вирішення ситуації? Ви просто спихнули на нього свою некомпетентність і безтолковість процессів. Так він міг би справитись з цим краще... а ви могли би її не проявляти взагалі

знову ж розмежуйте дії точково людини і решту, я розумію що вам так вигідно все узагальнювати щоб наробити срачу але навчіться розділяти поняття. Рішення просте: людині вертають бонус який вона не мала нікому перекидати. Всі інші дії будуть проведені внутрішньо в компанії для унеможливлення повтору такої ситуації

все вірно, якщо не працює є ще 2 представники які відповідають за людину

Ну... виходить та чудова теоретична схема у вас не працює. Як мінімум в данному випадку.

Ви пробуєте вгадувати майбутнє якого не знаєте

Базуючись на реальності яку я знаю.

знову ж розмежуйте дії точково людини і решту

То є якась єрунда. Я розумію що вам зручно спихнути все на некомпетентність конкретного менеджера, і на то що автор щось вирішував не так як треба було. Я дуже часто це бачу. По факту менеджер є офіційним представником компанії, навіть лінійний менеджер. Якщо він робить фігню своїм підлеглим то він робить її від імені компанії і ту фігню робить і несе відповідльність за неї компанія, як би вам це не не подобалось. ІМХО не треба тут нічого розміжовувати.

я розумію що вам так вигідно все узагальнювати щоб наробити срачу але навчіться розділяти поняття

Ну серйозно, яка мені вигода від срача? Єдина вигода в тому, що якщо не вдається домовитись по людські срач стає єдиним методом вирішити ситуацію з компанією.

Рішення просте: людині вертають бонус який вона не мала нікому перекидати

Оце хід, ну ви даєте, якщо чесно не чекав.. а ви питали навіщо роздувати срач. 2 роки перемовин ніпрощо vs 1 тиждень срача. І компанія раптом займає конструктивну позицію. І вже ніхто ні з кого нічого не намагається витрусити оті 400$, і всі стають готовими ділитися, навіть ті кому треба бюджети зводити.

Ну... виходить та чудова теоретична схема у вас не працює. Як мінімум в данному випадку

дуже добре працює насправді, головне не забувати що світ не крутиться навколо ПМа і є ше 2 людини до яких можна звернутись якщо відбувається шось дивне

Якщо він робить фігню своїм підлеглим то він робить її від імені компанії і ту фігню робить і несе відповідльність за неї компанія

звичайно несе, але це ніяким чином не вказує що це такий процес. це прецендент який треба вирішити. І я не звинувачую нікого від мене скоріш була підказка на майбутнє як можна швидше вирішувати неприємні ситуації якщо такі будуть

Ну серйозно, яка мені вигода від срача?

чисто морально багато для кого це в прікол з того шо я бачу інколи на доу і на італійському сайті. Я за конструктивний діалог без узагальнень і да я розумію що інколи хочеться почувши 1 прецендент зразу розписати то на всю компанію але це неправильно. Так само як неправильним буде якщо у вас в компанії когось «занесе» і всі почнуть виписувати шо «всьо там все таке дно» ))

Оце хід, ну ви даєте, якщо чесно не чекав.. а ви питали навіщо роздувати срач

Давайте незабувати що ця розмова існувала тільки між двома людьми до цього поста на доу. Тому компанія цим ну ніяк не могла зайнятись щоб вирішити. Ну і я не є основним представником в даній ситуації, вона мені так само не подобається + я хотів розказати як таке вирішувати (то всім корисно імхо) тут Миколі накраще проговорити це з Катериною

звичайно несе, але це ніяким чином не вказує що це такий процес. це прецендент який треба вирішити. І я не звинувачую нікого від мене скоріш була підказка на майбутнє як можна швидше вирішувати неприємні ситуації якщо такі будуть

Так кому така підказка потрібна, тут же переважно не дійсні працівники Елекса. Але та, в цілому «поговорити ще з кимось» може допомогти вирішити ситуацію... А може і не допомогти :) В мене от якось був інцидент в іншому місці, пішов радитись з ХР вони від того усунулись :) а ще до одного менеджера вже не дійшов.

звичайно несе, але це ніяким чином не вказує що це такий процес. це прецендент який треба вирішити

Це є факт, який вказує на то що такий факт стався. От і все. Чому? То вже складне питання, може дурнуваті політики і в цілому відносини і клімат в компанії, може неякісний, слабкий менеджемент, може ще щось, може і просто один поодинокий випадок. Ми про то ніколи не дізнаємось, ясна річ що після виносу сміття назовні ви будете стверджувати що то саме останній варіант.

Давайте незабувати що ця розмова існувала тільки між двома людьми до цього поста на доу. Тому компанія цим ну ніяк не могла зайнятись щоб вирішити

Сорі, але то проблема компанії. То поперше. А подруге повторюсь менеджер який то все заварив він таки представник компанії.

А може і не допомогти :) В мене от якось був інцидент в іншому місці, пішов радитись з ХР вони від того усунулись

це дуже сумно але порядок ваших дій виглядає якраз правильним і видно що старались вирішити ситуацію

Це є факт, який вказує на то що такий факт стався. От і все

нарешті без узагальнень а по ділу, дякую :)

Сорі, але то проблема компанії. То поперше. А подруге повторюсь менеджер який то все заварив він таки представник компанії

окей тоді питання: назвіть будь-ласка 1-2 варіанти як команії дізнатись за усну домовленість між двома людьми якщо вони її обговорили в свому чаті?

окей тоді питання: назвіть будь-ласка 1-2 варіанти як команії дізнатись за усну домовленість між двома людьми якщо вони її обговорили в свому чаті?

Эдиний варіант — привінтивна робота вчити людей що займаюсть менеджерські посади аби не чудили.

Але напевно в якийсь момент хтось обираючи між тим що би не чудили і не створювали таксичного середовища, та тим, щоб приносили конторі бабки зробив очевидний вибір :) (Знову спекулюю)

Погоджуюсь, це роблять всі компанії але ніхто нажаль немає інструменту дізнатись приватні переписки чи розмови. Самі розумієте що скільки превентивних мір не роби — може статись казус(( Всіх людей не проконтролиш, вчиш, вчиш але не проконтролиш всеодно, нажаль

Интересно

А два других разработчика, получается не знали о бонусе?
Или знали, но тоже решали через своего менеджера.

Также автор вроде писал, что не добавили ЗП при повышении на Senior.
Получается, автор сообщил о своем уходе непосредственному менеджеру — и он лично принял решение не повышать ЗП.

А руководство ничего не знало,
видело что сотрудник повысил левел — но наверное денег не попросил, ну и ладно...

Или это позиция компании — если планируешь уходить, то повышения точно не будет.

Или это позиция компании — если планируешь уходить, то повышения точно не будет.

Это просто жизнь как она есть :)

Вы сейчас от имени ELEKS выступаете, или опять Скрипнику прийдется извиняться?

І не треба точковий випадок «розмазувати» на «ооо, там значть все так працює». Що за брєд)) точковий випадок і є точковий випадок — не треба узагальнювати

Ну вообще нужно. Менеджер выступал от имени компании. Если сотрудник делает что-то против политики компании, с ним обычно расстаются и компания публично от него «открещивается», чтоб закрыть вопрос. Типа www.reddit.com/...​ent_issues_surrounding_a.

Я из отписки Скрипника не вижу чтоб с менеджером что-то случилось после того, как инцидент всплыл. Поэтому логичный вывод: компания наслаждается его способностями экономить на бонусах и кидать гребцов и он будет продолжать свое мутное дело. Поэтому выносить этот мусор на публику можно и нужно, чтоб остальные приняли к сведению и скорректировали свои действия в отношении вашей галеры.

Вы сейчас от имени ELEKS выступаете, или опять Скрипнику прийдется извиняться?

я пишу чисто від себе щоб пояснити як це можна було вирішити швидше і ефективніше

Ну вообще нужно. Менеджер выступал от имени компании

Ще раз: якщо хтось порушує процес — це прецендент який вирішується але це ніяким чином не означає шо це така практика.Тому не треба узагальнювати

Я из отписки Скрипника не вижу чтоб с менеджером что-то случилось после того, как инцидент всплыл

Це внутрішні справи компанії і такого більше не повториться. Все інше ваші придумування щоб розпалювати негатив

Це внутрішні справи компанії і такого більше не повториться.

Зуб даешь?

Все інше ваші придумування щоб розпалювати негатив

Приведите другое разумное объяснение зачем компании продолжать работать с человеком, который проводит кидает гребцов от имени компании?

Если это какой-то особо важный менеджер, что держать его важнее репутационных рисков, пожалуйста, но тогда выгребайте свои репутационные риски сполна, мне не жалко :)

Я вважаю тяжко класифікувати «розумне чи нерозумне» я би відштовхувався від того що ситуація абсолютно неприпустима і це треба виправити раз і назавжди любим способом. У 95% випадків нема сенсу працювати але насправді ситуації бувають складніші ніжто просто «так/ні». А ризики репутації будуть тільки у випадку якщо таке повториться, імхо компанія має таке усувати з першим кейсом

А ризики репутації будуть тільки у випадку якщо таке повториться, імхо компанія має таке усувати з першим кейсом

Ситуация повторится, тем более компания никаких выводов из текущей ситуации не сделала.

Артем ви і я незнаєм майбутнього а компанія висновки зробила так як написали ще раніше. Далі тільки час покаже

По моему мнению выводов никаких не было сделано. По крайней мере я как сторонний наблюдатель прихожу к такому заключению. Официальные представители ELEKS могут прийти и разъяснить какие именно выводы были сделаны, чтоб предотвратить такие ситуации в будущем.

і такого більше не повториться

Хм.. от прям хочеться відповісти вашою же цитатою

Ви пробуєте вгадувати майбутнє якого не знаєте

все вірно я як і ви не знаю майбутнього але намагаюсь його виправити

Судити про компанію треба
не по тому чи вони стаються чи ні, а по тому чи вони вирішуються компанією.

С чего бы это. И то и другое важно.

Зверни увагу що ти
купу часу вирішував цю ситуацію НЕ з компанією (а мав би) а з менеджером і як тільки в тебе щось не вдається — то не треба топтатись на одному місці а, повторюсь, звернутись до компанії.

Это в первую очередь проблема компании. Человек ушел, а вам в этом ещё жить.
Менеджер это и есть представитель компании. Если у вас не построены процессы как себя вести если действия менеджера мягко говоря спорны, то это в первую очередь проблема компании.
Например существует анонимный хотлайн и политика защиты от преследования в случае если это была не явная сознательная клевета.
Причём вся эта политика доносится в качестве обязательных тренингов.
Есть у вас такое? Если нет, то это в первую очередь проблема компании.

И вообще, вам стоит понять, что человек ушел, а вам в этом жить.
Пока я вижу заметание под ковёр. То-есть вы согласны так жить, но вас не устраивает публичная порка. Тоже в принципе понятная политика.

Если у вас не построены процессы как себя вести если действия менеджера мягко говоря спорны, то это в первую очередь проблема компании.

Прочитайте будь-ласка уважніше: за цю ситуацію були вкурсі Микола і його менеджер, далі то не пішло бо Микола не звернувся з тим до свого другого менеджера. Компанія не може знати про всі приватні розмови кожних 2х працівників

Пока я вижу заметание под ковёр. То-есть вы согласны так жить, но вас не устраивает публичная порка. Тоже в принципе понятная политика

Подивіться ще разок тоді, ситуація вирішується коли про неї дізнались і такого не повториться і ні ми не згодні так жити тому що це прецендент який усунуто. В нас немає таких процесів який нажаль стався з Миколою. І так в нас є анонімні фідбеки і канали зв’язку по яким і можна звернутись до компанії, головне ними користуватись

за цю ситуацію були вкурсі Микола і його менеджер, далі то не пішло бо Микола не звернувся з тим до свого другого менеджера

Ну пішли розбиратись з ситуацією далі. А сам Микола взагалі знає що в нього був отой «другий менеджер»? Він взагалі з ним де-небудть коли-небудь спілкувався? От з текучим менеджером ми бачимо вони спілкуються по скайпу, а з «іншим менеджером» був хоч якийсь контакт? А такий контакт, який можна було використати після звільнення?

В теории он мог написать на [email protected] . Но, видимо, менеджер был достаточно убедителен в том, что он говорит от имени компании, и поэтому у ТС не закралась мысль эскалировать

абсолютно вірно + є декілька каналів зв’язку всередині компані як прямі так і анонімні. ну і досить легко взяти контакти в рібят з проекту як імейли так і скайпи чи слек

Тут краще відповість Микола але його другий менеджер кожні півроку ставить йому цілі, допомагає рости і всі люди в компанії на старті знайомляться з обома менеджерами — тому так, мав би знати. + є його айчар з яким він дуже добре знайомий це ще одна людина для такого роду випадків

Ну от дивіться. Все нижче лише мої спекуляції але я дечого не розумію. От є проблемна ситуація, триває вона вже 2 роки. Микола ломиться фізично в офіс для того що б її вирішити і нічого краще не винаходить, за 2 то роки, ніж махнути на все рукою і почати спілкуватись через ДОУ. Він говроить з менеджером, і з минулими своїми колегами, але жодного разу йому навіть на думку не спадає отой другий менеджер чи особистий ейчар. Як таке може бути? ІМХО дуже просто — ваша описанна супер систем не працює. Отой другий менеджер і ейчар не виконують тих функцій про які ви тут пишете. Так буває що ідея хорошоа а реалізаці — отстой. Повторюсь, це лише моє припущення...

ЗІ: в нього ще були притензії з приводу відсутності підвищення підчас промоушена.. Чи то не той от другий менеджер, що «ставить цілі і помогає рости» так «порішав ситуацію»? :) Мені щось здається що так воно і є :). Цікаво, чому ж він тоді не звертається до нього підчас наступного кофлікту? Чи не тому що в нього вже є один незакритий конфлікт по лінії другого менеджера? Конфлікт з обома менеджерами то вже система чи ще 2 окремих випадки?

Як таке може бути?

сам дивуюсь і шкода шо автор не розказав як таке можливо, дуже хотілось би почути

Чи то не той от другий менеджер, що «ставить цілі і помогає рости» так «порішав ситуацію»?

хороше питання, мені теж цікаво але якправило у 95% випадків таке вирішується саме на проекті з ПМом. Може дійсно автор потім напише що думав що в нього тільки 1 менеджер і він більше нікого не знав, ні айчара, ні другого менеджера ні що існує [email protected]

Ну у мене ж ніби з ним непорозуміння, ось з ним і намагався його вирішити. Про інших якось і не думав — замало досвіду у таких речах. Ось так ось.

я сподіваюсь Микола ви зрозуміли по мому першому коментарі як наступного разу можна зекономити собі час і швидше з таким розібратись і не вбачаєте там якісь звинувачення у вашу сторону, які пробували нав’язати інші коментатори

Дуже раджу тобі написати Катерині

Зачем ему кому то писать, Вы ему сами написали. Прошло 2 месяца, как человек ушел с компании. Недоработку фин. отдела и мендежара Вы переложили на разработчика.
Притом в переписке, менджер сам написал «То я спалився трохи(»

.s.ну і загалом ти не гарно зробив насипавши скріншотами з іменами.

А Вы красиво поступили, переложив недоработку на другого человека? Денежные вопросы и распредение гонорара, это не компетенция разработчика.
На момент ухода, у Вас не было к нему вопросов. Вам менеджер решил схитрить, за что и получил данный топик.
А у автора статьи, хватило смелости, написать правду.

P.S У Вас в компании практикуется после ухода, спустя время, косяки вешать ушедшим сотрудника?)

Зачем ему кому то писать

А для того щоб домовитись про повернення бонусу який не треба було перекидати і прояснити ситуацію як це вирішилось і чому таке більше не повториться

Денежные вопросы и распредение гонорара, это не компетенция разработчика.
На момент ухода, у Вас не было к нему вопросов

Абсолютно вірно тому і не треба було займатись перекиданням свого бонусу іншим людям бо як ви правильно підкреслили «людина не має тим займатись». А якщо менеджер А каже що потрібно — то просто ставиться питання менеджеру Б: «чому від мене це вимагають? — допоможіть прояснити ситуацію»

Абсолютно вірно тому і не треба було займатись перекиданням свого бонусу іншим людям бо як ви правильно підкреслили «людина не має тим займатись». А якщо менеджер А каже що потрібно — то просто ставиться питання менеджеру Б: «чому від мене це вимагають? — допоможіть прояснити ситуацію»

Человек уже не работает в компании.

Пока ты работаешь в компании, у тебя есть возможность связаться со многими людьми внутри и «порешать». Когда ты вышел на мороз, то возможности связаться с кем-то стремительно ограничиваются. Например, легко сказать «напиши Кате», но для этого надо знать, что надо писать Кате, а не Маше, ну и плюс знать куда именно ей писать.

Если б я уволился, я б даже рабочий имейл своего менеджера не вспомнил бы, и совершенно неразумно ожидать от меня, что я буду разбираться в иерархии погонщиков галеры и искать кому написать, если меня кинут. Мне гораздо проще будет написать на ДОУ, ну или сразу в суд подавать.

нерозумію чому так всі фокусуються на робочому імейлі) це не блокер бо є месенджери де людей знайти елементарно і є фб накрайняк + є контакт з рібятами з минулого проекту

Я думаю що особисто наврядчи став би після звільнення розшукувати контакти малознайомої людини. Я б спілкувався лише з тими з ким в мене є якісь відносини і вдповідно контакти. За виключенням бог знає якої виняткової ситуації...

так це не фуфельна ситуація я рахую, треба вміти за себе постояти, думаю ви б таке не спустили. І чесно не розумію для чого рік спілкуватись з людиною з якою «є відносини» і ті відносити просять скінути кудись гроші :)

для чого рік спілкуватись з людиною з якою «є відносини» і ті відносити просять скінути кудись гроші

Це стандартний варіант. Менеджери часто використовують особисті відносини з підлеглими для досягнення бізнес цілей. Тому навіть спеціально вчать. Тільки трохи видожденний випадок.

тому і кажу на майбутнє треба вчитись за себе постояти і не вестись на всякі такі речі

треба вміти за себе постояти, думаю ви б таке не спустили

ТС вполне за себя постоял, Eleks сегодня или завтра в очередной раз появится на ебаном айти после его топика.

І чесно не розумію для чого рік спілкуватись з людиною з якою «є відносини» і ті відносити просять скінути кудись гроші :)

Вот скажу честно, если б я работал в какой-то конторе и какой-то манагер бы начал что-то чудить в таком духе, я б ему дал этим заниматься как можно дольше, не пытался бы выяснять с кем еще можно порешать вопрос, чтоб собрать достаточно материалов или для суда или для вброса в паблик.

Never Interfere With an Enemy While He’s in the Process of Destroying Himself

я б ему дал этим заниматься как можно дольше

прікол в тому що воно просто рік висіло в повітрі поки автору не накипіло і ніхто нічого не робив

прікол в тому що воно просто рік висіло в повітрі поки автору не накипіло і ніхто нічого не робив

Ок, записываем: «ELEKS был в курсе ситуации полтора года и ничего не делал». Что еще?

Артем ви або просто хочете далі то роздувати або неуважно слідкуєте. Ця ситуація до ДОУ існувала між двома людьми приватно а ви пробуєте сюди когось «примазати»

Один из этих людей был сотрудником и менеджером ELEKS?

так і в них була якась там усна домовленість як написав автор

Т.е. менеджер ELEKS был в курсе ситации полтора года и ничего не делал для решения -> ELEKS был в курсе полтора года и ничего не делал для решения.

менеджер так, компанії про це не було відомо як тільки стало відомо принесли офіційні вибачення ще раніше

Я считаю, менеджеру известно == компании известно.

нерозумію чому так всі фокусуються на робочому імейлі) це не блокер бо є месенджери де людей знайти елементарно і є фб накрайняк + є контакт з рібятами з минулого проекту

Плохо что не понимаете. Рабочие вопросы принято решать по рабочим имейлам, а не вылавливать кого-то по фейсбукам.

погано що неуважно читаєте: всі контакти включно з робочими імейлами можна взяти у колег з проекту це якмінімум, все інше — просто небажання. фб я привів як крайню міру якщо нерозуміти попереднього варіанту

Смотрите, если бы мне, обычному гребцу на галере, кто-то написал сейчас: «Слушай, дай мне имейл Васи или Кати», я б ему сказал — сори, не могу, это конфиденциальная информация«. Если б он начал возмущаться «Как так, я ж работал там!», я б ответил «Да, но больше не работаешь, я не могу конфиденциальную информацию налево сливать». Social engineering attacks это не шутки.

Если б я уволился, я б даже рабочий имейл своего менеджера не вспомнил бы, и совершенно неразумно ожидать от меня, что я буду разбираться в иерархии погонщиков галеры и искать кому написать, если меня кинут.

A разве у вас нет политики именования корпоративных имейлов вроде [email protected] или [email protected]?

A разве у вас нет политики именования корпоративных имейлов вроде [email protected] или [email protected]?

Вы исходите из предположения, что все помнят полную фамилию и имя своего бывшего менеджера, или даже кого-то рандомного тела с HR. Когда это ivan.petrov@... это может быть легко, а когда это какой-нибудь sumbarajatan.ragojapalan@..., то может быть немного сложнее.

Соглашусь. Подумав, понял, что сходу не вспомню фамилии своих менеджеров и коллег. Имена, да, а вот фамилии...

У випадку коли ти чи твоя компанія публічно неправа, треба вийти і написати «Так, неправі, вибачте. Проблему вирішили, більше так не будемо.» І все.
Кожен ваш коментар тут зі спробою виправдатися чи перекласти вину на когось іншого це ще більше втоптування контори в болото.
Ви, об’єктивно, конкретно в цій ситуації вже не зможете виправдатись, вам вище написали чому.

Якщо би ви уважно читали коментарі Денис то по-перше я не виправдовуюсь (я тут взагалі незацікавлена сторона окрім як щоб такого більше не було) а так само обурений таким випадком і лише написав пораду ЯК діяти в таких ситуаціях, по-друге знову ж в коментарях ще пару днів тому компанія визнала це і вибачилась. Тому ваш коментар просто невалідний або неуважно написаний

Сергій, прочитав ваші коментарі в цій темі і зробив відповідний висновок, тому все більш ніж уважно і валідно написано.
Ваша посада, якщо ви написали правду в профілі, це вже рівень менеджменту, що автоматично дозволяє прирівнювати ваші публічні висловлювання на відповідні теми до висловлювань компанії, адже менеджмент має розділяти культуру і цінності своєї компанії.
Ваші спроби вказати іншим «Як правильно», є нічим іншим як перекладанням відповідальності.

Just in case, ваша відповідь, як і ваш оригінальний коментар тільки погіршують ситуацію.

Знову мимо Денис я не є офіц. представником в цій ситуації і не треба нічого нікуди прирівнювати.

Ваша посада, якщо ви написали правду в профілі

так все вірно і я маю таке саме право висловити свою думку як і ви
Поясніть тоді яким чином на вашу думку і на кого я перекладаю відповідальність притому що я на стороні автора в тій ситуації? наведіть приклад бо поки це просто необгрунтовані слова. Точніше 3 питання: відповідальність за що? і на кого я перекладаю? і яким чином?)

Точніше 3 питання: відповідальність за що? і на кого я перекладаю? і яким чином?)

На автора топіку, За невирішенний інцедент. Вказуючи що він не скористався якоюсь там чарівно системою відносин з працівниками, яка судячи з того що він нею не скористався не працює.

О нарешті) у випадку проблем звернутись до своїх двох беспосередніх менеджерів і айчара це якась магія? це елементарна річ якщо хотіти за себе постояти. Тут блін проста ситуація: є проблема і за неї знають тільки двоє людей, один не хоче її вирішувати значть має вирішувати другий. І допоки вона приватна ніхто крім них обох не може її вирішити

О нарешті) у випадку проблем звернутись до своїх двох беспосередніх менеджерів і айчара це якась магія?

Как правило менеджеры сидят в одной лодке, а HR вместе с ними. Если менеджер делает то, что вам не нравится, то идти к HR — в большинстве случаев только навредит.

Особенно в стенах ELEKS, где менеджеров косячников компания прикрывает и продолжает кормить.

абсолютно невалідні ваші припущення і не більше, можете далі не роздувати просто лишайтесь при своїй думці

абсолютно невалідні ваші припущення

Я считаю, что абсолютно валидны

можете далі не роздувати просто лишайтесь при своїй думці

Спасибо, но я как-то даже не нуждался в вашем разрешении :)

Serhij Harntsarik .NET Competency Manager в ELEKS

Знову мимо Денис я не є офіц. представником в цій ситуації і не треба нічого нікуди прирівнювати.

А по моему мнению вы являетесь самым непосредственным официальным представителем в этой ситуации и озвучиваете позицию компании.

ні ви помиляєтесь я двічі це уточнив, я тут висловити свою особисту думку і з самого початку хотів дати зрозуміти автору що це неприпустимо і в компанії це прецендент. Я не бачу сенсу ховатись за вигаданим іменем чи вдавати що я не з Елексу хоча більшість людей які розпалюють тут негатив саме ховаються

Сергій, так як проблема вирішена, то не бачу сенсу продовжувати цю розмову.
Просто ще раз нагадаю, що у випадку, коли проблема починає роздуватись, а не тихо вирішується спрацьовує «ефект Стрейзанд» і люди дізнаються про проблему, навіть якщо вона їм була не цікава.
Ну і доводити комусь в інтернеті, що він не правий це остання справа, якою мають займатися дорослі люди.

Повністю погоджуюсь, гарного вам дня)

Я довгий час намагався вирішити питання з менеджером і вже був морально виснажений для наступного кола, тому і відкрив цей топік.

Ім’я Михайла, як і своє я не приховував. Колеги приховав, бо не вважав етичним його тут світити.

Розумію але розкажи чому коли побачив що ситуація дивна не звернувся одразу до свого айчара і компетенс менеджера?

Бо не маю....не мав досвіду вирішення таких кейсів.

Думаю багато людей теж його не мають.

Мені неясно одне — для чого цей коментар взагалі тут? Хотілось обговорити — ну так вйо в приват.
Компанія вже офіційно вибачилась, але ж ні.

Як на мене, в компанії Eleks фатальна відсутність внятних політик по комунікації — якісь люди з плашкою компанії (ще й наче не джуни) розводять срач на публічному форумі, милота і тільки.
А потім замість того щоб ніжно попросити видалити цю срамоту і не роздувати срач це лайкає сам Скрипник, прямо вишенька на торті.

А потім замість того щоб ніжно попросити видалити цю срамоту і не роздувати срач це лайкає сам Скрипник, прямо вишенька на торті.

this. Факт, что Скрипник лайкает — подтверждение того, что Serhij Harntsarik озвучивает официальную позицию ELEKS в этой ситуации, и что контора не заинтересована решать проблему, а все так же пытается обвинить бывшего сотрудника в косяках своих менеджеров.

Артем я прошу вас перестати привязувати мені що ніби-то я офіційно тут пишу бо я пишу свою позицію і все. Да я працюю в компанії і нікого ні в чому я не звинувачував. Фраза: «треба було написати...» = щоб зекономити собі рік часу. Це порада а не вимога якась бо всі чомусь плутають ті поняття

Артем я прошу вас перестати привязувати мені що ніби-то я офіційно тут пишу бо я пишу свою позицію

www.meme-arsenal.com/...​f81725f9d392a74231514.jpg

Фраза: «треба було написати...» = щоб зекономити собі рік часу. Це порада а не вимога якась бо всі чомусь плутають ті поняття

Сорян, Сергей, но ваши посты можно без потери смысла сократить до:

rationalwiki.org/...​i/I’m_not_prejudiced,_but...

И я даже не выдумываю, цитирую вас дословно без правок:

1. Це не нормально
Але...

Причем часть поста, где вы говорите, что это не нормально, состоит ровно из трех слов, а часть «но» состоит из нескольких абзацев.

Вы могли бы прийти и написать «Компания поступила недопустимо, надеюсь, этого не повторится» и на этом закончить. Или вообще ничего не написать, что даже лучше. Но вы выбрали написать «но», и будете за это выгребать.

Вас никто не просил совета о том, как решить ситуацию, которая давно решилась без вас, можете пояснить внутреннюю мотивацию вступить в эту субстанцию и начать учить людей жизни?

дада мабуть ліпше нічого не писати допоки тут аудиторія якій тільки б посратись і всіх позвинувачувати. це я вже зрозумів дякую

Вас никто не просил совета

а мене не треба просити, у нас вільні висловлювання. Вас теж от ніхто не просив а ви далі двіжуєте. Тому всі в рівних умовах

Вас никто не просил совета
а мене не треба просити, у нас вільні висловлювання. Вас теж от ніхто не просив а ви далі двіжуєте. Тому всі в рівних умовах

Я вроде и не даю советов. Другие вам советуют перестать писать, а мне нормально и так.

Я також лайкнув.

Можливо відсутність політик — це просто елемент бардака викреслено хаосу викреслено свободи... хз коротше. Також сьогодні розгрібав один конфлікт, ще не знаю, що з ним робити.

Срач якраз роздувають інші коментатори, мій меседж адресувався автору, якщо ви глянете уважніше. І це чисто моя позиція. Не приплітайте сюди якісь офіційні речі

Срач якраз роздувають інші коментатори, мій меседж адресувався автору, якщо ви глянете уважніше.

А вот можно я в вашу игру поиграю? Почему ваш пост на публичном форуме внезапно адресовался автору? Что вам мешало написать топик стартеру приватное сообщение напрямую? В фейсбук? В скайп? Спросить у его бывшего менеджера или у вашего HR его прямой имейл и связаться? Почему вы решили учить его жизни в паблике, вместо того, чтоб делать это приватно, как вы сами тут рекомендуете? Эфективность ваших советов была бы намного выше и они бы гораздо быстрее дошли до адресата.

Тому що меседж «не узагальнювати а сприймати точковий кейс як точковий» стосувалось якраз коментарів які вже тут були. Тому комент тут.

А коментар я лишив щоб люди не узагальнювали а розуміли що це точкова ситуація. + я хотів додатково від себе додати що це неприпустима ситуація

А коментар я лишив щоб люди не узагальнювали а розуміли що це точкова ситуація.

Откуда вы знаете, что это точечная ситуация? Если вы простой гребец, то у вас нет досутпа к информации о том сколько раз ELEKS кидал сотрудников на бонусы (вы вряд ли опросили всех сотрудников, включая бывших, и пришли к выводу что это единичный случай). Если вы непростой гребец, то плиз укажите это.

в компанії і в компаніїх працюють люди. Якщо ви вважаєте себе рабом чи там «грєбцом» окей я проти таких назв. Треба поважати роботу людей ну і свою роботу теж. Ніхто не може знати всього. Але якщо кейс такий один — то він один.

Так откуда вы знаете, что он один?

я не казав «один» я казав «точкова» і тільки її треба розглядати. якщо таких точкових стане >1 тоді погоджусь що це не разовий кейс

я не казав «один»

Я ничего не выдумываю, дословная цитата с вашего сообщения:

Але якщо кейс такий один — то він один.

Це може пояснити поведінку компанії: відгук

Забити болт, видалити пост, можна стартанути свій проект, спробувати найняти програміста, зрозуміти «що за кнопку на інтерфейсі» не готовий платити сотні доларів і бути вдячним тим компаніям що готові стільки платити :))))
P.S. У мене була обідка по більше, але через 10 років так вилікувався)))

Меня раз в жизни кинули. Это были латиноамериканские фаундеры из долины на 500 баксов.

Та ти й «терпіла». Мене якось Perfectial на 200 баксів кинув із бонусом за рекомендацію.
То я їм це ніколи не забуду.
І до цього часу відмовляюсь від них пропозиції співпраці приймати.
Треба написати їм погану рекомендацію.
Може й колись напишу. Поки лінь руки марати.

300 USD, бонус Senior специалисту за хороший результат на проекте в течении года.
Это примерно 2 дня работы для специалиста такого уровня.
Классная компания, и бонсы классные=)

P.S 350 USD за 3 года, че ты там сидел так долго?) бонуса ждал ?)

Дурний був. Хороший урок вийшов. Може ще комусь допоможе не наступати на такі граблі.

На любимое айти нужно писать, там же сайт как раз и создан для таких вот кейсов.

Не в том дело, что бы не портить светлый образ айти на доу. На любимом уже просто собрано большое количество кейсов с разными компаниями, там в этом плане обхват аудитории намного лучше будет, а здесь тема скоро затеряется среди светлого образа айти. В будущем потенциальный сотрудник даже вчитываться сильно в детали не будет, но уже тот факт, что имя компании попало на любимое, как на доску позора, насторожит.

Нормальная распространенная система. Со своими издержками.

мне в первую очередь важен проект, а не компания.

Это правильно. Но на таких условиях, что проект то мы тебе найдем, нанимают много где и нанимали всегда. Сам пару раз так нанялся, один раз очень удачно.

Тоже как-то нанялся на ЕПАМ по этой схеме, получилось не совсем так как хотел. И тоже обратил внимание на то, что у них одна «ключевая специализация», а то, что большую часть карьеры я провел на других технологиях их «табличку» не очень интересовало..

Ну как бы непробиваемая бюрократия — издержки больших компаний

Мені теж таке пропонували і це був не EPAM. Коли йде активний набір проектів, для аутсорсера краще мати пул вільних контракторів, ніж витрачати місяці на пошук необхідних людей пізніше, коли вже клієнт є, або переплачувати кандидатам через терміновість найму.

А оце пагано, так. Мені хоч за спеціалізацією пропонували :)

С чего бы это, у меня рвотный рефлекс от жаргона и лексики, используемой там, чтобы воспринимать это серьезно, так что критика человеческим языком приветствуется и здесь.

но уже тот факт, что имя компании попало на любимое, как на доску позора, насторожит.

Те, кто в ИТ немного дольше чем пару месяцев, знают, что на доске позора висят абсолютно все.

Сайт трохи токсичний там, як на мене.

Этот сайт для чего угодного но не для этого. Даже если и поднимают подобные темы то не ради того чтобы как-то помочь и разрулить ситуацию, поднять резонанс, а чтобы постебаться с украинского ИТ в целом и украинских ИТшников (именно украинских ведь 99% материала с Украины, та же рашка их не интересует хоть ресурс имеет охват на все русскоязычное комьюнити). Тема неважна, главное чтобы было побольше треша, мяса, и хоть как-то упоминалось украинское ИТ.

Вот недавно пробили очередное дно. В грубой, характерной им форме, поглумились с украинского ИТшника который умер на марафоне во Львове. Только лишь потому, что он имел неосторожность выбрал путь ИТшника. Не просиживал с пивком и семками жизнь на лавочке, не воровал, не отжимал, не убивал, никому не мешал, просто ИТшник — самая низкая, ущербная, и бесполезная в Украине профессия по меркам вашего любимого айти. А у родителей горе, и рано или поздно им дойдет статья из вашего прекрасного...

100%, та ситуація показала, що, за стародавнім визначенням Лурка, там сидять типові «бітарди», яких навіть чиясь смерть не зупиняє.

То есть два года назад тебя развели на $400, и у тебя до сих пор бомбит?
(При том что можно на это вообще смотреть как на возможность всего за $400 укрепить отношения с 2 коллегами.. как минимум отзыв в LinkedIn всегда было бы у кого взять). И теперь ты пишешь об этом на даа экрана статью.

Вот это ты жлоб!

Тебя ждёт много открытий в Берлине, на десяток статей хватит.
Сначала — после первого года — ты обнаружишь что лендлорд-редиска наврал про «небенкосты», и за каждый месяц года нужно доплатить по €100.. о ужас.
Потом ты обнаружишь что цена на интернет (а может и на телефон) выросла ровно в два раза — и разорвать контракт ближайший год ты не можешь: твой новоприбывший сосед будет платить 30 в месяц, а ты все 60!
О ужас...
И это не говоря уже о принудительных 200 евро в год за телевидение, хотя у тебя даже нет телевизора.

А потом, возможно, наступит день и ты решишь купить квартиру. С тобой на просмотре будет какая-то тетка с кислой рожей и плохим английским. Это маклер. Ее скромное присутствие, в зависимости от ситуации, будет стоить от 15к до 35к евро — возможно твоя годовая зарплата за вычетом налогов и аренды.
В просторном офисе будет ждать дядечка с отличным английским — это нотариус. Этот двухчасовой визит будет подешевле — всего 5-10к. За подпись на шаблонном документе.

$400 в девятнадцатом году....

Як мило. Ніби проблема саме в сумі, а не в принципі. Ще й якийсь галімий офтоп...
Це ви так сподіваєтеся, що люди тут кинуться ваш висер про Берлін обговорювати, замість політики сабжової компанії?

Політика в компанії дивна, менеджер чудак на букву М , нема тут чого обговорювати. А от чого добивається ТС я так і не можу зрозуміти.

Ну не грошей, це точно. Насправді, в мене до сабжової компанії лишилася купа питань, але я принципово вирішив їх на загал не виносити, щоб і нікого знову не зачепити і нічого у відповідь не вислуховувати. Але автора просто прокинули.

Але автора просто прокинули.

Та деж його прокинули то? Давши йому бабла більше ніж планували? Ото кидок так кидок.

але я принципово вирішив їх на загал не виносити

То швидше правильно, особливо якщо не відбулось офігітєльного кидка з биттям посуди.
Про то що кантора специфічна чув дуже давно.

Аби зрозуміти для себе чи я зробив правильно повернувши гроші колегам після заходу в глухий кут спілкування з менеджером при вхідних (слабке преміювання, зламаний промоушен) і щлб інші також були інформовані про цей випадок і його кінцеве рішення.

Аби зрозуміти для себе чи я зробив правильно повернувши гроші колегам після заходу в глухий кут

Оппа.. так ти виявляється не жадібний му_дак як виглядало спочатку :)

ІМХО ти поступив правильно. То найкращий вихід в такій ситуації. Втрати в грошах невеликі. Стосунки з колегами з якими ти може ще десь в житті перетнешся то головне. В усякому разі ти дуже за дешево залагодив будьякі недемовки які могли б між вами бути, хай і не з твоєї вини.

А щось питати з контори зараз дуже дивно. Ну в них бардак, хай з ним самій й розбираються. Це і не твоя проблема і, як і сказали вище, не твоя справа. Також відносини твоїх колишніх колег і контори то теж не то в що ти можеш і повинен втручатись. Ти все що міг зробив, далі хай самі розбираються. Тому сама тема на форумі ІМХО дивна.

Нечего тут обсуждать. $400 автору стоил урок о том как не стоит договариваться о делах, и особенно с мудаками.
Вместо этого он сам повёл себя как мудак.

Пане Роман, якщо я мудак що більше року намагався вирішити питання, витрачав на це свій час, час який міг присвятити родині, повернув свої гроші і описав без матюків цю ситуацію, тоді хто інші учасники?

Тебя ждёт много открытий в Берлине, на десяток статей хватит.

Таки, за письмо с требованием отдать по 200 баксов коллегам — на берлиновке менеджера ждёт суд/штраф/увольнение. А может и тюрьма (в зависимости от степени настойчивости этого менеджера).

Что же касается прочего — в сравнении с Украиной ничего нового.

Не было бы никакого письма. И бонуса не было бы. В контракте бонус не оговорен — свободен.
Хочешь больше денег — работай хорошо, получай промоушн (дадут новый контракт).

В контракте бонус не оговорен — свободен.

С кодерами в Германии часто заключают контракты с прописанными годовыми бонусами, в случае прибыльности компании за год.

Но за письмо такого рода — у менеджера будут очень большие проблемы даже в столице ГДР берлиновке.

Ви як читали? Автор промоутнувся на сіньйора і був тімлідом.

А потом, возможно, наступит день и ты решишь купить квартиру. С тобой на просмотре будет какая-то тетка с кислой рожей и плохим английским. Это маклер. Ее скромное присутствие, в зависимости от ситуации, будет стоить от 15к до 35к евро — возможно твоя годовая зарплата за вычетом налогов и аренды.
В просторном офисе будет ждать дядечка с отличным английским — это нотариус. Этот двухчасовой визит будет подешевле — всего 5-10к. За подпись на шаблонном документе.

Когда ты дорастёшь до покупки квартиры в Германии — узнаешь новые для себя вещи:
— маклер не нужен
— нотариус берёт свои проценты за подпись на документе. Но это не просто какая-то там подпись.
Но по твоим измышлениям — это примерно как если сказать,что ты берёшь свои 60к/год, за подпись на типовом контракте.
П.С. К тому же, нотариус тоже нужен не всегда.

То есть два года назад тебя развели на $400, и у тебя до сих пор бомбит?

Чуть сложней.. ему на самом деле дали на 400 больше чем хотели, и его бомбит.. Сделали конечно через жопу, тут без вопросов.

Так, мене «бомбить» за 400$ премії, а ще за неоотримане підвищення ЗП після складання внутрішньої атестації на сіньйора і наїзд з боку менеджера.

Так, мене «бомбить» за 400$ премії

Абсолютно невиправдано. Та премія і не призначалась тобі.

а ще за неоотримане підвищення ЗП після складання внутрішньої атестації на сіньйора

Ото фігово. І виправданно, але ту ситуацію після двох років доцільно було б вже «відпустити». Думай про майбутнє а не про минуле.

і наїзд з боку менеджера.

Менеджер типовий ідіот.

Та я після останньої розмови і відпустив.

Привіт, Миколо! Дуже радий бачити твою статтю на ДОУ, дуже погано, що з такого неприємного приводу.
От, знаєш, почитав і на мене знову «накатило». Таке млосне відчуття тієї вертикалі, така «бєзісходнасць» і дика економія на всьому, чотири роки минуло, а досі аж тіпає, коли згадую...
Ти в нас скромна людина, тому себе не описав, і це природно. А я опишу — кандидат ФІЗИЧНИХ наук, найкращий фронт-енд девелопер, з яким я мав справу і просто дуже приємна людина. На порівнянні я відчував себе токсичним чортом, але, як я вже казав, знайомство з тобою і Катею (і ще курси іспанської) то єдиний промінь світла...
Написав це не щоб ти зашарівся, а щоб просто підкреслити — поки в мене щось не складалося і зрештою я пішов, не було жодних сумнівів, що приємні люди, яким пощастило більше, вони й мають від цієї компанії більше! Ага, вже, два рази... Це для мене, чесно кажучи, шок — Микола і +$350, Микола і «поділись премією з колегами»...

Зрештою, я теж не хлопчик і не аутист, з власного досвіду розумію, що ті «ефективні менеджери» не з неба падають, їх робить політика компанії..

Походи на обіди були дуже класні. Так й собі ковток свіжого повітря серед напруженого дня.

Что за зверская таблица с циферками?
У них что нет нормального аккаунт менеджера, который рассылает красивые стилизованные емейлы, где указаны доход, бонусы, таксы и общая сумма, на эти емелы любо-дорого смотреть.
Какой-то 19й век.

Погоджуюсь з попереднім оратором — дитячий садок
1. В таких великих компаніях, як Елекс, точно є якась HR-ситема чи Jira, де це все логується — скільки, кому і за що начисляють, і якщо Вам начислили якісь гроші, то на це точно є тікет, заапрувлений ще кількома людьми понад Вашим менеджером. Є і полісі, де це повинно бути розписано до найменших деталей, можна було попросити Вам показати, де там написано, що бонус приходить комусь одному, а потім він то ділить.
2. Якщо цей менеджер не може вам продемонструвати ні тікета/записів з п.1, ні жодного офіційного мейлу де написано і підтверджено, що це мало б бути поділено чи повернуто — можна було сміливо його слати і ігнорувати всі подальші прохання
3. Ви свої гроші отримали як і було домовлено — все, вас решта не повинно турбувати. Хто там кому що не виплатив — це виключно їх проблема.

У мене виникає логічне питання — це взагалі нормально?

тут все виглядає на звичайний пройоб: менеджер наобіцяв бонусів на n, маючи бюджету на m < n, виплатив все вам, решту годував обіцянками, і коли його прижали, вирішив таким чином ’порішати’ питання

кого виникали такі ситуації — що ви при цьому робили?

п.2
Є ще варіант — лист на менеджмент вище, хто там відповідає за фінанси, з усіма учасниками в копії, з описом ситуації і цим реквестом від менеджера, а оскільки він не може нічого підтвердити, то просите конфірм від них.
Коли ви працюєте в великому корпо: якщо цього немає в джірі/в мейлі — значить цього ніколи не було, скріншоти з скайпу тут не працюють

Ну до корпоративної пошти/джири у мене вже нема доступу, тому єдине що є — це переписка в скайпі.

4ТС, никогда заранее не предупреждай работодателя о том, что ты валишь. Делай это как можно позже, в идеале — в последний день в пятницу, типа «Ну чуваки, хороших выходных, это мой последний день, был рад работать с вами, досвидос», и смотришь на ***евший, восторженные, удивленные и панические глаза коллег и погонщиков.

Как только на работе узнаю, что ты намылил лыжи, ты попадаешь в корзину неугодных сотрудников, которые нелояльны, предали компанию, которая их кормила годами, сослуживцев и начальство. Ты сразу вылетаешь со всех бонсуных программ (даже если такие для тебя предполагались), корпоративов, посделок, твой рейз зарплаты не состоится и т.п.

Ты, судя по всему, предупредил за несколько месяцев. В знак благодарности компания тебя кинула. Надеюсь, это будет хорошим уроком на будущее для тебя.

Так, урок хороший вийшов. :(

«Ну чуваки, хороших выходных, это мой последний день, был рад работать с вами, досвидос», и смотришь на ***евший, восторженные, удивленные и панические глаза коллег и погонщиков.

Отличный совет, поступать как мудак сам, а не давать повода галере так делать.

Думаю, все ж малося на увазі попередити за попередньо обумовлені два тижні, а не місяці.

Делай это как можно позже, в идеале — в последний день в пятницу

ну точно, скорее всего так

Зазвичай, ЗП дають в районі 10-15 числа наступного місяця. Рідко коли в районі 5-7 числа. Тому «порада» сповіщати про своє звільнення в, фактично, останній день автоматично означає відмову від місячної зарплати. Тому оригінальна"порада" уже трохи контраверсійна сама по собі.

Тому «порада» сповіщати про своє звільнення в, фактично, останній день автоматично означає відмову від місячної зарплати.

Из хитрожопой галеры будет гораздо проще выбить стандартную зарплату, которая прописана, чем бонус, который вроде бы как кто-то где-то обещал, но это не точно, может просто недопонял.

Ну типа это запомнят и потом ярлычок между собой повесят.

Если это шлюпка из трех человек, пусть вешают. В больших галерах за пару лет весь экипаж сменится и тебя никто не вспомнит. В условиях кадрового голода риски минимальны, я считаю.

Да уж, мой linkedin полон плача рекрутеров

4ТС, никогда заранее не предупреждай работодателя о том, что ты валишь. Делай это как можно позже, в идеале — в последний день в пятницу, типа «Ну чуваки, хороших выходных, это мой последний день, был рад работать с вами, досвидос», и смотришь на ***евший, восторженные, удивленные и панические глаза коллег и погонщиков.

На амерских «амазонах» (или где ты там нынче обитаешь) — срок уведомления перед уходом 1 рабочий день?
Как-то слабо верится...

На амерских «амазонах» (или где ты там нынче обитаешь) — срок уведомления перед уходом 1 рабочий день?
Как-то слабо верится...

At will employment. К тебе в любой момент может подойти охрана с картонной коробкой, сказать, что ты тут не работаешь, дать забрать свои вещи и вывести из здания.

Точно так же можно в любой момент написать письмо менеджеру (cc hr@...), что ты тут больше не работаешь, собрать вещи из шкафчика, оставить на столе ноутбук и бейджик и покинуть здание.

At will employment.

Оно ведь не всегда «аt will». Даже в штатах с полезным челом, которого сложно быстро заменить — «notice period» может быть и год, прямо в контракте. Топ-перформеров подписывают и вовсе, на годы (и платят компенсации, в случае досрочного увольнения).

А то, что у чела «аt will» — значит лишь, что он легко-заменяемый (или даже бeсполезный) винтик, после ухода которого ничего в компании к худшему не изменится. Может даже получшает.

Оно ведь не всегда «аt will». Даже в штатах с полезным челом, которого сложно быстро заменить — «notice period» может быть и год, прямо в контракте.

Нет такого. Уволиться ты можешь в любой момент и никто тебе не может помешать, какую бы бумажку ты не подписывал. Даже если ты подписал какую-то бумажку, она не будет иметь юридической силы.

Если ты сам немного подумаешь, то поймешь почему работодателю нет смысла пытаться кандалами удержать кого-то кто не хочет на него работать.

Топ-перформеров подписывают и вовсе, на годы (и платят компенсации, в случае досрочного увольнения).

Если ты пишешь про золотый парашюты, то это немного из другой области, не имеет отношения к гребцам.

По моим данным, даже у директоров (не тех, что в совете директоров) компаний уровня FAANG самый обычный at will контракт, ничем не отличающийся от обычного гребца кроме сумм прописанных внутри. Про VP и выше не в курсе.

А то, что у чела «аt will» — значит лишь, что он легко-заменяемый (или даже бeсполезный) винтик, после ухода которого ничего в компании к худшему не изменится. Может даже получшает.

Добро пожаловать в мир 99.99% людей.

Добро пожаловать в мир 99.99% людей.

Уж прямо, 99%. :)

Штаты это остров капитализма в море левачья. Потому, амерский „employment аt will” — в современном мире скорее исключение, чем правило.

Впрочем, в Штатах есть и „employment contract” — по которому вполне себе согласовываются и периоды работы/уведомления перед увольнением. Например, и такие...

„3. The term of the Employee’s employment with the Club shall commence July 1, 1987 and shall continue through June 30, 1990.
4. Compensation.
4.1 For his services provided hereunder, the Club shall pay to the Employee:
For the Period:
July 1, 1987 through June 30, 1988: $хххх
July 1, 1988 through June 30, 1989: $хххх
July 1, 1989 through June 30, 1990: $хххх

8.2 Termination Without Cause. The Club may, at its sole discretion, terminate this Agreement at any time and the Employee’s employment hereunder by giving not less than five (5) days’ written notice of such termination, provided that, upon such termination, the Club’s obligation to pay compensation, as set forth in Paragraph 4.1 of this and such part of the compensation set forth in Paragraph 4.2 earned as of the date of termination, shall continue for the remainder of the term of this Agreement.

Ты ведь ФОП? Тебе на счёт перевели бонус, с которого ты должен заплатить налоги. При чём тут какие-то другие сотрудники?

В общем, детсад какой-то...

Та во всех конторах такое с бонусами и премиями — хочу даю, хочу не даю. Если не платят то что в оффере прописано — то это кидалово. Я знаю случаи, тем кому заплатили бонус, и коотрые уволились, им потом из зарплаты потом вычли эти бонусы. Бонусы это порядочность и лояльность компании.

А тут випадок що мені заплатили той бонус а потім за два місяці вже передумали.

Доброго дня, Миколо.
Дуже прикро, що ваш досвід співпраці виявився таким. Дякуюємо Вам, що намагалися вирішити питання власними силами.
Пропонуємо конструктивно вийти із цієї ситуації: організувати онлайн зустріч і поспілкуватися (вже написали вам у скайп).
Дуже сподіваємося, що у такий спосіб зможемо вирішити це прикре непорозуміння і знайти конструктивне рішення.
Чекатимемо на Вашу відповідь, напишіть нам на [email protected] або відпишіть на скайп повідомлення.

Я вже намагався, конструктивно не вийшло. Витрачати час на чергові порожні теревені я не збираюся. Які Ваші пропозиції?

справді, хай зараз на паблік дадуть пропозиції. без всяких мутняків. так буде чесно

П. Микола, я, як голова Ради директорів компанії Елекс, хочу особисто вибачитись перед вами за неправильні дії менеджера проекту.

Пане Олексій, вибачення це добре, а інші які кроки будуть прийматися в компанії по цій ситуації?

Премію ми вашим колегам виплатимо, все інще — це вже вибачте наші справи.

Я, щиро вважаю, що зробив все аби врегулювати це. Не вийшло.

А що саме ти намагаєшся врегулювати? Кого по твоєму кинули і з ким то потрібно врегульовувати?

Щоби я не виглядав як крадій. Ну кинули моїх колег, яким сказали що у них ніби був бонус, але він вже тю-тю. І мене прокинули з підвищенням ЗП після здачі на сіньйора. З ким — з менеджером проекту. Нажаль, останнього не вдалось досягнути.

Щоби я не виглядав як крадій

І як то що ти робиш сприяє досягненню тої мети?

І мене прокинули з підвищенням ЗП після здачі на сіньйора

Ну то стандарт в нашому ІТ..

З ким — з менеджером проекту

Чи існують якісь інші способи досягнути того, навіть без участі менеджера?
Чим тому сприяє пост на ДОУ?

Пост на доу був як можливий booster остаточного вирішення цього питання. Пусті балачки мені вже обридли.

Ок. Скрипник вже вибачися за менеджера. Питання вирішено?

По хорошему надо бы бабки вернуть, одного извинения как бы недостаточно.

Бабки? Вернуть? Те самые которые автору случайно переплатили? Ну так он же возвращать то не хочет в том то и весь цимес:)

Немножко по дибильному написано, я сначала подумал, что ТС пообещали бонус 600, заплатили 200, остальные 400 пообещали поделить между оставшимися гребцами, но менеджер себе закрысил.

Тут похоже галера включила вполне стандартную тему, про которую я писал — нет смысла платить бонус гребцам, которые спрыгивают за борт, надо платить тем, кто остался грести, но, увы, исполнение пострадало.

Так, тільки бонус я отримав, а потім до мене претензії почались. Поки тихо працював собі сам на проекті — всіх влаштовувало.

Ну гроші я колегам повернув і тільки тоді тему тут відкрив. Тому ви не праві. А що я хочу — відповіді на питання які я задав у кінці теми і справедливості відносно себе.

У мене виникає логічне питання — це взагалі нормально?

Типовий корпоративний бардак, такий самий як і всюди, абсолютно всюди, неприємно, але нічого надзвичайного.

У кого виникали такі ситуації — що ви при цьому робили?

Ти зробив в решті решт найкраще що в тій ситуації міг.

і справедливості відносно себе.

Справедивості не існує. Компанія зекономила на тобі видатки, і того ти вже ніяк не зміниш. Також 400$ ти назад не отримаєш. Сам от прямо в такій ситуації не був, але бачив дещо подібне, теж колега сказав що відїзжає, теж домовився допрацювати місяць чи 2 і «дотягнути» проект. Теж відпрацювавши домовленне мав потім «питання».

Так робити не треба. Артьом вище трохи перебрав із івільнятись одним днем, але якщо в тебе попереду великі зміни то треба просто прощатись і не підписуватись ні на які дороби ще оте. По перше підчас суматохи все одно будуть якісь проколи, щось забудеться, хтось все одно лишиться незадоволенним. Ніяких хороших відносин зберігти невдастся — ти от інвестував місяць свого життя в то щоб потім розвязувати 2 роки якісь там проблемми через 400$ провтиканих твоїм менеджером. Закінчив спілкування з ним матюками і зясовуванням відносин з конторю на ДОУ. Вдалось зберігти нормальні стосунки?

А треба було всього лише спокійно звільнитись як ти і планував і займатись відїздом. А Елекс і менеджер нехай би і вирішували питання зі своїм проектом і бізнесом не роблячи потім нікому мізки. Вийшло що вони за твій рахунок вирішили свою бізнес задачу і ще 2 роки потім полоскали тобі мозок. Контора повела себе з тобою як з людиною з якою відносини вже не важливі, ти ж замість того щоб просто піти ще щось вкладав в ті відносини. То і є головна твоя помилка. Не цікалять тут нікого насправді довгострокові відносини після того як ти сказав що йдеш...

організувати онлайн зустріч і поспілкуватися

О чем ему с вами общаться?

Пропонуємо конструктивно вийти із цієї ситуації

Единственный выход из этой ситуации — это признать ошибку со стороны конторы, публично извиниться за вымогательство и пообещать, что впредь такого не повторится. Как можно быть такими позорниками? Большая контора предлагает гребцу митинг, чтобы обсудить 600$, которые ему дали сверху по ошибке? Вы серьезно? Даже, если это была ошибка менеджера, это ваша внутриконторская проблема. Накосячили — зафиксируйте «убытки», менеджеру выпишете люлей, перед гребцом извинитесь и на этом весь выход из ситуации.

Итоги:
— извинились
— кинули двух девелоперов на 200$ каждого
— HR предлагает о чем-то поговорить, наверное извиниться и попросить вернуть 400$

Занавес...

Решение:
— извиниться перед всеми тремя девелоперами
— оплатить двум другим девелоперам также по 600$

Все таки, извиниться это мало, а 1200$ — это много для компании
Почитаем завтра продолжение...

Все таки, извиниться это мало, а 1200$ — это много для компании

Что первое, что второе о-о-очень маловеротно

Дякую за відповідь.

Простеньке риторичне питання: чи лізе Eleks в ДіяСісю без мила. Чи краще спитати, чи не є одним із фаундерів, із блакитною мрією встановити кабальні порядки?

Так тут його ж дали, а потім так — ну так ти ж поверни. Поділись. Своїми я не чув аби вони ділились.

І він це мав і розрулити. Це його обов’язки, за які йому платять, а не мої.

Ну якщо він не зміг бо не бачив чи не хотів бачити свого факапу, то чому не спитати на рівень вище менеджера?

Тому що це і так вже більше року тяглось. Я прийшов, намагався все вияснити — не вийшло. Тоді віддав колегам по 200, які їм начебто винен був і відкрив цей топік аби почути думку спільноти.

Тому що це і так вже більше року тяглось. Я прийшов, намагався все вияснити — не вийшло. Тоді віддав колегам по 200, які їм начебто винен був і відкрив цей топік аби почути думку спільноти.

То есть, вы встретились 1) на територии компании с 2) её действующим менеджером и 3) 2-мя действующими сотрудниками?
И на этой встрече вам пришлось передать 2-м сотрудникам по 200 баксов нала?

Попахивает нарушением кучи различных действующих законов — включая даже УК (вымогательство) и Налогового Кодекса.

Прискорбно, что такое творится не в каком-нибудь Харькове, а во Львове. Который лично я считаю интеллектуальной и культурной столицей Украины.

Который лично я считаю интеллектуальной и культурной столицей Украины.

Это ты очень сильно погорячился.

Это ты очень сильно погорячился.

В чём горячка-то? Вот и выборы 2019 — тоже подтверждают.

Вот и выборы 2019 — тоже подтверждают

У тебя как минимум своеобразное представление о том что такое «культура» и «культурная столица» :).

У тебя как минимум своеобразное представление о том что такое «культура» и «культурная столица» :).

С тем, что Львов и Западная Украина это столица украинской культуры — вроде, вообще никто из людей с мозгами не спорит. Т.к. если украинскую культуру искать не там — то где ещё? (ок, может, в Канаде).

Но выборы 2019 показали, что Киев уже не тот и в мозговом смысле. Т.к. 60% за недалёкого прорашкинского клоуна и 100% мажоритарщиков из «зе-клоунады» от Киева — это уже диагноз.

Т.к. если украинскую культуру искать не там — то где ещё? (ок, может, в Канаде).

Т.е. ты признаешь, что только во Львове она и есть. Круто ты Украину опустил, до уровня недогусодарства и переместил ее во Львов😀

Т.е. ты признаешь, что только во Львове она и есть. Круто ты Украину опустил, до уровня недогусодарства и переместил ее во Львов

Опустил УССР, населённую совками? Грусть-печаль.

Следующий вопрос у меня в этой всязи возникнет а наш собеседник об интеллекте и интеллектуальности точно судить то способен?

Следующий вопрос у меня в этой всязи возникнет а наш собеседник об интеллекте и интеллектуальности точно судить то способен?

Судя по тому, как ты здесь укоряешь топик-стартера за то, что не поделился наличкой с коллегами, называя его «жадібний му_дак» — не тебе судить о культуре и интеллекте, так точно.

P.S. Перед «а» ставится запятая. «судить то» пишется через дефис.

P.S. Перед «а» ставится запятая. «судить то» пишется через дефис.

Нокаут, просто нокаут.

Судя по тому, как ты здесь укоряешь топик-стартера

Т.С. повел себя конкретно в этой теме крайне непонятно,

называя его «жадібний му_дак»

Ты даже чтение в детстве не осилил а берешься судить про чей-то ещё интеллект?
А за базар ответишь? Покажешь где это я его так называл то и где я его укорял? Тоже мне интелектуальная «элита» подвалила.

Покажешь где это я его так называл то и где я его укорял? Тоже мне интелектуальная «элита» подвалила.

Укорял здесь, к примеру:
dou.ua/...​rums/topic/34036/#2175719

А что касается непонятностей и орфографии — с этим всё просто.

В условиях запада, подобная дискуссия, когда менеджер хочет,
чтобы сотрудник чего-то там отдал наличкой другим сотрудникам
— была бы вообще невозможна.
Такое возможно лишь в африканских реалиях, в которых ( к сожалению) находится Украина. И то, что ты не понимаешь этой элементарной вещи — многое говорит именно о тебе и твоём культурном развитии.

А не владение орфографией (родного) языка, которым пользуешься — это лишнее подтверждение твоей культурной недоразвитости.

Потому, не тебе о культуре судить.

В условиях запада, подобная дискуссия

Понимаешь в чем дело, в условиях «Запада» может быть что-то возможно, а может быть и не возможно, вот только весь фокус в том, что автор с Елексом работал не в условиях запада. Они в Украине работали. Что там я не понимаю и о чем оно тебе говорит оставь при себе.

А не владение орфографией (родного) языка,

Зато твои наезды на орфографию говорят о том что ты троль у которого других аргументов и не осталось.

Тот факт что я не могу и не смогу писать без ошибок я понял и принял как факт уже лет 25 тому назад. Но то как оно тешит порой «интеллектуальную элиту» на разных форумах является отличной лакмусовой бумажкой не моего а именно твоего культурного уровня. Считаешь для себя возможным в это тыкать — ну тыкай на здоровье.

Укорял здесь, к примеру:
dou.ua/...​rums/topic/34036/#2175719

Хм.. а ты точно уверен что умеешь читать?

Я нигде автора за это не укорял. Я даже не высказывал своего мнения о том что надо было бы делать пока автор не раскрыл все свои карты. После сказал, что он поступил правильно. О чем с тобой вообще можно говорить если ты написанного черным по белому со второй попытки прочитать не способен?

вот только весь фокус в том, что автор с Елексом работал не в условиях запада. Они в Украине работали
...
Я нигде автора за это не укорял.

Как ещё я должен воспринимать твою оценку автора?
«Оппа.. так ти виявляється не жадібний му_дак як виглядало спочатку :)»

Ты сам согласен, что контора повела себя с автором по дикарским (украинским) правилам — которые отличаются от европейских. Я об этом и написал. И написал о том, что печально это видеть во Львове — культурной и интеллектуальной столице Украины.

Как ещё я должен воспринимать твою оценку автора?
«Оппа.. так ти виявляється не жадібний му_дак

Я хз что тебе ответить. Воспринимай как хочешь, Я фразу «ты НЕ жадный мудак» трактую по закону ДеМоргана. Автор как минимум либо не мудак либо не жадный. Я был худшего мнения об авторе до его последних комментариев, чем он того заслуживает об этом и сказал. Где здесь укор? Я его здесь не вижу.. там кстати после этой фраз ещё кое какие буквы тоже были. Как тебе это воспринимать? Да как хочешь. Ты по ходу оперируешь в своей собственно субъективной реальности.

по дикарским (украинским) правилам

Они не «дикарские». Они такие какие есть, и это надо относиться как к факту.

И написал о том, что печально это видеть во Львове — культурной и интеллектуальной столице Украины

Возвращаемся к тому с чего начали. Львов не плохой город, как для Украины, но он не тянет ни на культурную ни на интеллектуальную столицу Украины. Это я тебе говорю прожив в нем 33 года своей жизни, и очень его любя.

Львов не плохой город, как для Украины, но он не тянет ни на культурную ни на интеллектуальную столицу Украины.

Ок, если культурная и интеллектуальная столица Украины не во Львове — то где?
Киев? Может, Харьков?

А что вообще по-твоему это такое культурная и интеллектуальна столица, и как это в принципе можно определить?

Как правило наибольший культурный и интеллектуальный центр совпадают либо с административным центром либо с самой крупной городской агломерацией. В Украине это таки Киев.

Как правило наибольший культурный и интеллектуальный центр совпадают либо с административным центром либо с самой крупной городской агломерацией. В Украине это таки Киев.

Ну да. Нью-Йорк — это культурный центр Штатов, а Берлин — культурный центр Германии.

Самому не смешно?

Ты не поверишь...

Нью-Йорк — это культурный центр Штатов

Как минимум восточного побережья*.

Берлин — культурный центр Германии

Германию вообще с Украиной сложно сравнивать, там совсем другой уровень урбанизации, но ты не поверишь — Берлин таки культурный центр.

ЗЫ: А в пользу «столичности» Львова я что-то не увидел ни одного аргумента кроме «всем и так понятно»

Как минимум восточного побережья*.

В Нью-Йорке таки много бабла и слетевшегося со всего мира за баблом люмпена — но культура с мозгами не там. Примерно то же самое и с Киевом.

Культура в Киеве — это совковый «квартал» из криворожских понаехов.

Впрочем, если западно-украинские ничего не предпримут — скоро донбасская, криворожская и прочая харьковская «культуры» утопят в себе и Львов.

таки много бабла и слетевшегося со всего мира за баблом люмпена

Я для тебя открою большой-большой секрет. За баблом в большие города слетается не только столь любимый тобой «люмпен».

Культура в Киеве — это совковый «квартал» из криворожских понаехов.

Ты так и не объяснил в принципе что такое вообще культура а главное как её померять.

С тем, что Львов и Западная Украина это столица украинской культуры

С этим как раз таки не сложно поспорить, но

— вроде, вообще никто из людей с мозгами не спорит

Ага.. все кто с тобой в этом утверждении не согласятся наверно просто без мозгов.. Ок. Понятно.

Читаешь истории из долины где якобы программисты под мостом картонную коробку шарят: бонус $20к, $50к, $100к, $200к

Читаешь истории из зажиточной Украины где программисты чуть ли не олигархи: бонус $900... на троих... один раз за три года

та даже в нищей Европе бонус обычно 10-20%))

Ні — це не нормально.
Але Eleks завжди був мутною канторою.
Тому це треба враховувати перед тим як мати з ними справу.
Або не мати справу, що значно простіше.

Та же фигня бывает и в более крупных конторах, вроде Люксофта. Просто договор с менеджером не стоит тех килобайт памяти в которых он зафиксирован.

Так це ж узагалі кацапська кантора.
Яка там може бути мова про порядність?

та просто на***ли, вибач за відвертість. знову ж таки доказ, що не можна всім вірити.

мав трішки схожу ситуацію на одній з компаній, але там розрулили в мою користь. мабуть тому, що я тільки прийшов :)

та просто на***ли

Камон, ну хто і кого на***в то?
Просто менеджер налажав з премією а потім перевів стрілки — стандартна процедура. Нічого дивного.

Та ні, якщо когось і на***ли то то тих двох пацанів що так і не отримали по 200 баксів. І то не разу не із злого умислу а тому, що в них дебільна система виплати тих премій.

Хоча з іншого боку може в них і були якісь думки на тему чому саме так.

Ну двоє моїх колег на той момент вже працювали на іншому підпроекті., а цей я вже тягнув сам. Мені ж підвищення ЗП не дали, тому теж прокинули.

А тобі його обіцяли? Чи мали? Чи підвищення, чи тим білше бонус то така штука яку компанія може робити а може і не робити.

ЗІ: а бачу, в тебе була зміна титулу...

Мені ж підвищення ЗП не дали, тому теж прокинули

разовий бонус в твоїй ситуції цілком компенсує підвищення. Подальші претензії то вже накладка. А на фігню типу попрацюй ще один місяць перед відїздом як правило вестись не треба, вона як правило не закінчуюється нічим хорошим.

Ймовірно хтось з вищих менеджерів дізнався, що дали бонус фахівцю, який звільняється, що розходиться з міжменеджерськими домовленостями та цінностями компанії.

Працював в одній компанії /reviews/42535/ на повний день а потім за своїм бажанням перейшов на віддалену погодинну оплату.

За якийсь з погодинних місяців мали оплатити $300, але потім ПМ вигадав документацію та сказали, що оплатять вже разом після того як зроблю документацію.
Я відмовився продовжувати проєкт до оплати за попередній місяць, оплатили, а за документацію запросив вищий рейт.

І що вони — погодились на вищий рейт?

Історія про те що менеджери інколи вигадують, а потім намагаються переконати фахівця про вигадані домовленості або навіть обіцянки.

А по рейту відмовили та залишились без документації бо я також прийшов на проєкт без документації.

Ще дуже допомогла звичка відправляти слова менеджерів їм на пошту бо інакше б залишився без регулярного підвищення винагороди.

Процес в компанії зрозумілий, рекрутерів з Eleks можна ігнорувати)

Ну можливо на інших проектах і норм, але тут, як на мене менеджмент не доопрацював. І це легко сказано.

Та ні, Миколо, він там рідко коли нормальний. З мого короткого, складного і яскравого досвіду, виключення це саме справжній, порядний і толковий Михайло (Г., не Масник), з яким ми з тобою працювали, а не більшість.
І це одна з причин, чому мені комфортно в аутстафінгу і значно рідше в аутсорсингу — бо з керівником-іноземцем такий треш значно рідше.

Враховуючи підтримку Дія Сіті /reviews/47298/, рекрутерів з EPAM також можна ігнорувати)

Так ЕПАМ ж не далеко втік.
Трохи кращий за Елекс, звісно ж.
Але лише трішки.

Так мова ж не про бабло, яке заробляють власники та акціонери, а про сумнівну репутацію.

З Епаму тим більше)

Великі галери всі так працюють ;)

Підписатись на коментарі