Супербоул по-українськи: або що треба знати про американський футбол та IT?

Привіт! Мене звати Андрій, я Product Lead в компанії NeoGames та професійний гравець американського футболу. Три роки тому я вперше вийшов на поле та одягнув шолом. А потім так захопився, що виграв з командою три золоті медалі в чемпіонатах України та срібну за участь в Угорському чемпіонаті 2019 року.

Зайнятись цим спортом мене надихнула донечка та бажання бути прикладом для її спортивних досягнень. В цій статті я розповім, як стати гравцем американського футболу та до чого варто готуватись?

1. Чим АФ відрізняється поміж інших видів спорту?
У американців такий підхід, що у них все зі змістом. Гравець, за час гри робить кількість кроків, яка відповідає кількості сходинок на 17-поверхової будівлі. А кількість ривків дорівнює кількість стрибків через одну сходинку до 17-го поверху. Ця цифра також відповідала стандартній тривалості ігрового сезону НФЛ — 17 тижнів.

Крім того, в американському футболі ти завжди знайдеш собі місце. На відміну від звичайного сокера, де для участі в лізі потрібно тренуватись з дитинства та мати певний ріст, вагу і рівень підготовки.

Американський футбол в цьому плані гнучкий: якщо ти високий та умієш стрибати — ти будеш ресивером, якщо ти стратег та швидко бігаєш — ти будеш квотербеком. А якщо у тебе значна вага — на тебе чекають в лінії захисту.

Серед жінок більш розповсюджений flag football. Його особливість — не таке важке спорядження, поле менше за площею, а ключове завдання — зірвати прапорець суперниць. Дружина колеги також ним займається і має хороші результати.

2. Чого він навчить тих, хто розробляє продукти?
Перш за все — командності: від того, як ти кинеш м’яч чи яку позицію обереш, залежить хід гри. Ми приділяємо багато часу на вивчення комбінацій, відпрацювання синхронності та стратегії. А все для того, аби гравець міг інтуїтивно опинився в потрібний час в потрібному місці.

Також розвивається майстерність планування. Я відвідую зал тричі на тиждень та щосуботи тренуюсь на полі з командою. Поза цим — щільний графік на роботі, допомога донці з уроками та просто час з сім’єю. Тому я навчився не втрачати фокус та якісно планувати справи.

Цей спорт, до речі, досить популярний в IT ком’юніті. В моїй команді грає тестувальник, девелопер та я — продукт. Тобто разом ми можемо не тільки виграти матч, а й додаток запустити.

3. Як почати? Та до чого готуватись?
З мотивації, варто обрати ціль — що ти хочеш отримати від американського футболу. У всіх різні бажання, хтось хоче познайомитись з американською культурою, а хтось отримати нових вражень від цілком не розповсюдженого у нас спорту.

Треба бути готовим, якщо ти не навчився правильно згрупуватись та не знаєш технічної бази, то будуть травми. Але усе приходить з часом. Головне не забувати за чим прийшов та просто отримувати задоволення.

(результат нещодавньої гри, розрив 39 очок на нашу користь)

4. Скільки це коштує?
Усе починається з членського внеску, зазвичай він становить 400 грн. Також є шанс потрапити в клуб, який забезпечить базовим спорядженням. Наприклад, така політика діє в Capitals, за який я граю.

Але усі речі я самостійно купував на американських сайтах, бутси, форма та шолом мені обійшлись в 1 000$. Але останній я пізніше замінив на кращий, оскільки голова часто травмується, а це не дуже добре, коли ти нею працюєш.

Також врахуйте вартість поїздок на матчі в різні міста України та невеликі операційні витрати.

(щасливі після виграшу у «Київських патріотів»)

За що варто змагатись?
Кожна гра нагадує сімейний відпочинок: рідні приходять мене підтримати та вболівають з трибуни. Після гри ми обговорюємо матч в деталях, ділимось переживаннями від проривань наших ліній захисту чи гри суперника. Але зазвичай святкуємо спільні перемоги та згадуємо ідеальні тачдауни. Це особлива та цінна частина гри, про яку геть рідко згадують.

Тому приєднуйтесь та приходьте вболівати за Capitals! Розклад матчів в групі.
Буду радий вас бачити в фан-зоні або ж в команді :)

👍ПодобаєтьсяСподобалось4
До обраногоВ обраному2
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Я плутаю американський футбол і регбі, але на трибунах подобаються обидва види спорту.
Пару років тому регулярно ходив на Спартак подивитись.

Ми граємо в інших місцях ;)

Підписався в фб, можливо якось потраплю і туди.
В районі парку Партизанської слави і ДВРЗ )

Крім того, в американському футболі ти завжди знайдеш собі місце. На відміну від звичайного сокера, де для участі в лізі потрібно тренуватись з дитинства та мати певний ріст, вагу і рівень підготовки.

За «американский футбол и соккер» побьют и те и другие. Есть два варианта:
1) Американский футбол и футбол.
2) Футбол и соккер.

що треба знати про американський футбол

они жрут стероиды

Якщо ти купуєш ковбасу чи промислово вироблене м′ясо, ти не набагато кращий

Підписатись на коментарі