Звіт про перший мітинг ІТ-спільноти проти Дія Сіті. Очима організаторів
Вчора відбулася історична подія — ми (ІТ фахівці) провели першу в історії України акцію в трьох містах — Київ, Харків, Дніпро. На акції у всіх містах вийшло близько 100 людей, ще кілька сотень підтримували нас он-лайн (дякуємо ДОУ за стрім). Це дуже круто як для початку, зважаючи, що майже у всіх з 9 до 11 проходять «мітинги» на роботі. Важливо, що на акціях були і джуніори програмісти, і з досвідом 10+ років менеджери.
Дякуємо всім, хто прийшов вчора на акцію в Києві, Харкові та Дніпрі.
Організатори в Харкові та Дніпрі мега круті, все підготували за 2 дні. Респект вам!!! Будемо і надалі комунікувати і робити спільний спротив «ДіяСіті».
Ця акція дала поштовх іншим IT організаціям теж почати робити активні кроки проти законопроекту 4303 щодо режиму ДіяСіті. Ми будемо підтримувати їхні акції та інші активності. Важливо діяти спільно.
Було багато журналістів, мітингувальники давали інтерв’ю, в яких сказали чому вони проти «ДіяСіті» та які ризики несе в собі законопроект 4303.
Дуже вчасно був опублікований висновок Головного юридичного управління, в якому пропонується відхилити законопроект 4303. Документ дуже великий, деякі тези з цього висновка можна побачити на плакатах, які підготували учасники протесту, частину тез озвучив спікер Вова Рожков.
Ми озвучили свої вимоги — голосувати проти або відкликати, або ветувати законопроект 4303.
Про наш мітинг говорить Олександр Борняков заступник міністра, глава EPAM Ukraine Юрій Антонюк та багато інших. Цього ми і добивались, щоб було більше розголосу, щоб більше людей дізналось про юридичного Франкенштейна ДіяСіті. Звичайно вони будуть виправдовуватись, знецініючи мітинг, проте ціль досягнута, адже ми розуміємо, що одним мітингом ми не зупинимо ДіяСіті. Метою акції було саме інформування суспільства та депутатів, що ІТ спеціалісти проти режиму ДіяСіті (були плакати про 80% айтішніків проти ДіяСіті; StopDiiaCity; IT спільнота проти Дія Сіті; Ні 4303). Це важливий момент, тому що Борняков і Ко заповнюють ефір тільки позитивною інформацією про ДіяСіті і що законопроект, начебто, подобається всім, і всі його підтримують. Ми наголосили, що фахівці — не другорядна частина ІТ-спільноти і багатьом не подобається ДіяСіті. Ми сказали, що ІТ спеціалістів не залучили до обговорення законопроекту 4303 в процесі його написання і після реєстрації у ВР. Але ж саме на ІТ спеціалістах формується ІТ бізнес та галузь.
Дякуємо журналістам за велику кількість інтерв’ю, за запитання та класні статті про сьогоднішню акцію!
Нам потрібно збільшувати нашу силу та вагомість.
В залежності від результату другого читання, будемо планувати подальші дії. Тому не розходимось:)
Долучайтесь до чату по координації дії по супротиву ДіяСіті t.me/StopDiiaCity
Щира всім подяка від співорганізаторки київської акції Юлії Котунової
Коментарі від організаторів та мітингувальників:
«Дякую всім хто прийшов сьогодні, хто виступав, давав інтерв’ю, та малював плакати! Це було дуже круто!
Чи щось змінилося від того, що ми вийшли? Я абсолютно впевнений, що так. Ми показали, що справді можемо об’єднуватись задля досягнення спільних цілей. І рано чи пізно ми їх досягнемо.
І лише тільки час покаже результати наших дій або бездіяльності . Та вже зараз ми можемо впевнено сказати: лише відірвавшись від екранів та клавіатур ми змінимо щось у реальному світі.» — Олексій Раєв, один з організаторів акції в Києві.
«Дякую всім хто прийшов і проявив креатив, ми були почуті, про нас надрукували понад 20 ЗМІ. Окреме дякую організаторам за те що надали таку можливість.» — Саша Ж., співорганізатор київської акції
«Ідея провести мітинг з’явилась після анонсу мітинга у Києві. Дуже довго вагалися хто ж буде організовувати мітинг, ні в кого такого досвіду ще не було.
У неділю ввечорі ми вирішили провести мітинг у Харкові теж.
У нас не було нічого на ранок понеділка, ми швидко намалювали плакати, позичили мегафон, узгодили мітинг у Адміністрації та стали збирати людей.
Була маленька мрія , щоб хоча б людей вистачило для плакатів, і було дуже неочікувано, що Прийшло25-30 чоловік.
Один з активістів, Олександр, зробив промову, в якій освітив основні тезиси і вимоги акції, підкреслював важливість мирних заходів для суспільства.
Приїхали 2 місцевих телеканала- „Медіа група об’єктив“ та АТН.
Акція тривала трохи більше ніж пів години» — Надя, організатор акції в Харкові.
«Я поддерживаю акцию, потому что считаю законопроект 4303 коррупционным, а также, согласно отчету главного юридического управления, антиконституционным» — говорить Umer H., який був присутній на акції у Харкові
«Вважаю законопроект тим, що порушує Конституцію та несе великі корупційні ризики через надмірну централізацію. Не бачу жодної необхідності у регулюванні умов праці у ІТ-сфері законом, бо він завжди буде відставати від ринку. Натомість надмірне регулювання може буди фатальним для невеликих компаній.» — Микита Лосєв з Харкова
«Я думаю, в общем, чем меньше государство куда-то лезет — тем лучше. Это не только Дия.Сити и ИТ касается. Конечно, мне не нравятся моменты связанные с коррупционными рисками (аудит и вот это все), непереманивание, выделение ИТ в отдельные рамки (абсолютно не понятно — зачем. Т.е., конечно, понятно, но я считаю, что все должны работать в едином правовом поле, а если кого-то и выделяют — на то нужны серьезные основания. Реальные основания. А я не вижу, чем предприниматель или контрактор ИТ принципиально отличается от, например, юриста, строителя, врача, писателя и т.д.)» — Микола, організатор акції в Дніпрі.
«Учора ми провели перший мітинг #ПротиДіяСіті напередодні голосування у 2 читанні за законопроект № 4303 про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні. Учасниками мітингу були ІТ-спеціалісти відразу із трьох міст України, Києва, Харкова та Дніпра.
Хочемо особливо подякувати за оперативність харків’янам та дніпрянам (а їм іще і за сміливість бути в такій малій групі), які за2-3 дні змогли організуватись, щоб показати свою небайдужість до подій.
Основною вимогою було та залишається скасування ЗП № 4303 та № 5376, які вводять поняття спецрежиму ДіяCity і не тільки та регулюють податки в ньому відповідно.
Ми вважаємо, що даний проект має ряд недоліків. Перш за все сама ідея внесення будь-яких змін до сфери, яка показує високі показники зростання без жодної «допомоги» зі сторони Мінцифри, трохи підозріла. Є просте золоте правило «Працює — не чіпай!». Чим зумовлена мотивація «покращувати» ІТ-сферу в цілому, незрозуміло. Є ряд інших сфер, наприклад, освіта, медицина, які, як нам здається, потребують змін значно більше, де є ряд проблем, які можна вирішити, що може вплинути на більшість громадян нашої країни, а не тільки на одну сферу.
Також сумно спостерігати іще один карго культ із запозиченням досвіду Парку Високих Технологій Білорусі, який зазнає критики через регуляцію державою діяльності індустрії замість забезпечення умов ринкових відносин.Корупції ризики для резидентів ДіяCity через монополію впливу Мінцифри, непрозорий аудит компаній-резидентів, введення нового поняття гіг-працівника, неконкуренція, зміна місця надходження до бюджету податків та інші суттєві недоліки не дають нам стояти осторонь.
Зокрема про юридичні колізії «юридичного Франкенштейна» говориться у Зауваженні Головного юридичного управління, яке було опубліковане напередодні мітингу (деталі: w1.c1.rada.gov.ua/...3511=70298&pf35401=550994).
Ми вважаємо, що Мінцифри, які працюють за наші з вами гроші, не впорались зі своєю роботою в даному випадку, запропонувавши швидке рішення там, де цього ніхто не просив, замість вирішення проблем судової влади, КЗОТ і т.д.
Але це ще не кінець боротьби, оскільки уже завтра, 15 липня буде голосування, тож нам треба докласти зусиль для висвітлення усіх проблем ДіяCity, щоб він був скасованим у тому вигляді, який нам зараз пропонують.
Тому приходьте на мітинг #ПротиДіяСіті, будемо відстоювати наше право на якісний продукт!« — коментар від співорганізатора акції у Києві, Олексія Л.
Ну і ще пару фоточок з акції
Після акції ми зустріли автора YouTube-каналу «ЗупиниЛося» Костянтина Андріюка. Розповіли йому проти чого ми виступали, він нас підтримав і додав, що досить велика підтимка його діяльності приходить саме від айтішників.
3 коментарі
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів