Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Розтрощили ноутбуки та вимагали відставки Федорова. Як пройшов другий мітинг проти Дія City

Представники української IT-спільноти вже вдруге вийшли під стіни Верховної Ради з мітингом проти ухвалення законопроєкту про Дія City. Законопроєкт № 4303 про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні включений до розгляду на пленарному засіданні 15 липня 2021 року.

Всього на мітингу у Києві було близько 50 осіб, така ж кількість людей була на аналогічній акції у Харкові.

Редакція DOU відвідала мітинг під Верховною Радою, поспілкувалась з учасниками та з’ясувала, що не так із законопроєктом про Дія City на думку IT-фахівців та що вони будуть робити далі.

Проти чого протестує IT-спільнота

Учасники акції виділяють багато пунктів у законопроєкті, з якими вони не згодні, зокрема:

  • Договір про неконкуренцію.
  • Відділення IT в окрему групу. Іхнє відокремлення від основної маси ФОПів дозволить робити з IT все що завгодно.
  • Незрозумілі формулювання у законі.
  • Відсутність чітких критерієв про вступ та ін.

«Я прийшов сюди бо я не згоден з тим, що Рада намагається прийняти закон, який не відповідає заявленим цілям. Вони проводять його під егідою підтримки IT-галузі й розвитку, але насправді цей законопроєкт лобіює інтереси великих компаній, які себе і так добре почувають. Однак забирає права і свободи у IT-фахівців. Законопроєкт по суті направлений на зменшення їхньої мобільності», — розповідає IT спеціаліст Іван.

IT-спільнота на мітингу висловила знак протесту, знищивши знаряддя праці — ноутбуки. Це символізує крах IT через дії влади.

«Як відомо цей законопроєкт юридично недосконалий. На сьогоднішній день ми маємо висновок ГЮУ про те, що цей документ суперечить Конституції. Але якщо його все-таки приймуть, наші права будуть порушені. Звичайно люди почнуть виїжджати за кордон. Якщо поїде кілька десятків людей — це вже завдасть великого удару Україні як країні, тому що нікому буде навчати людей. А якщо виїдуть сотні — то на IT-індустрії України можна поставити хрест», — коментує Володимир Кожаєв.

За словами юриста Гільдії ІТ-спеціалістів Олександра, у проєкті закону дійсно багато ризиків та колізій. Деякі з них — критичні та викликають обурення у спільноти.

«Насамперед — це договори про неконкуренцію. Вони раніше не були передбачені законодавством. Не були й заборонені, проте їх легітимність була сумнівною. Зараз вводять пряму норму, яка вводить у правовое поле, та дає більше механізмів роботодавцю зловживати своїми правами», — розповів він.

Мітинг у Харкові

На перший мітинг у Харкові 13 липня 2021 року вийшло близько 20 людей, сьогодні ж — майже 50. Під Харківською ОДА теж зібрались представники IT-спільноти, з вимогою не голосувати у другому читанні за законопроєкт № 4303.

Джерело: #StopDiiaCityKharkiv

«Проблема всієї цієї теми з окремою групою та підвищенням податків у тому, що IT в Україні існує тупо тому, що тут дешева робоча сила. Якщо вона стане дорожче, роботодавці звідси підуть, оскільки ніяких інших переваг для бізнесу в Україні немає. А слідом поїдуть і самі айтішники. От і все», — цитує одного з учасників мітингу портал Асамблея.

Що далі?

За словами співзасновника Гільдії IT Єгора Чумакова, активісти спілкуються з депутатами різних фракції не тільки у ході протестів. Також була створена нова петиція, у якій автори прямо вимагають ветувати законопроєкт, та просять президента Володимира Зеленського внести Подання в Раду про відставку міністра цифрової трансформації Михайла Федорова. За словами юриста Олександра, петиція — це той механізм, яким можна щось вимагати від президента у межах його повноважень.

«Ми будемо бойкотувати компанії, які стануть резидентами. В першу чергу будемо бойкотувати компанії, які допомагають Федорову протягнути цей законопроєкт», — розповідає Чумаков та додає, що ймовірно Гільдія реєструватиме профсоюз, для того, щоб їхні позиції краще чули.


Нагадаймо, 13 липня 2021 року у Києві, Харкові та Дніпрі пройшов перший мітинг IT-спільноти. Фахівці виступали проти ухвалення у другому читанні законопроєкту про Дія City.

Головне юридичне управління апарату ВР запропонувало відхилити законопроєкт у пропонованій редакції, оскільки той суперечить Конституції. Мінцифри у свою чергу назвало суперечливими висновки ГЮУ.

Законопроєкт № 4303 включений до розгляду на пленарному засіданні парламенту 15 липня. Подальша його доля залежатиме від рішення Верховної Ради.

👍ПодобаєтьсяСподобалось13
До обраногоВ обраному2
LinkedIn

Найкращі коментарі пропустити

Ноутбуки это круто, но похоже не хватило. Можно на след акции попробовать жечь стодолларовые купюры, чтобы понятнее стали проблемы айтишников. Ну и на крайняк всегда есть вариант отлупить пару бабушек из Мариинского, приемами ножевого боя.

Дякую Гільдії за організацію та всім хто прийшов за підтримку!

А я всім дякую точно не скажу, був на мітингу у вівторок і в четверг, реально 30-50 людей виступають проти законопроекту. Вибачте, але сьогодні навіть інвалідів на сусідній мітинг прийшло в 3 а то й в 4 рази більше. Чекаєте поки вас ті бездарі з верховної ради віджарять, а потім будете плакатись тут, що податки збільшили, або загнали в дія сіті і не можу змінити компанію. Ви самі і будете в цьому винні. Ніколи не думав, що всім настільки байдуже. З 30-40 тисяч айтішніків в Києві прийшло 50 людей.
Ганьба. Протирайте штани і далі за комп"ютерами. Одного разу ви прокинетесь, і на макбук вже не вистачить, і орендувати норм хату в центрі також не зможете, а змін не буде ніяких, як виходили з підїзду і вступали в гівно, так і далі будете виходити і вступати, тільки тепер у вас буде менше грошей, одна галера до скону віку і ще й легально будете відсипати за кришу.

забавно вспомнить, как мне Кожаев рассказывал, что эти митинги будут похлеще Майдана. Ну да 50 человек, бьющих ноутбуки — это конечно сильно

Для особо одаренных дисклеймер: я не поддерживаю дия сити.

Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Отримали звання «Найнедолугіша подія тижня» по версії dev.ua
Вітаю!
www.facebook.com/...​05/posts/128123112804107

Очевидно що вони упереджені. Одну й ту саму подію можна висвітлювати позитивно, нейтрально, негативно.

Ці хлопці обрали останній варіант. Так само як Новое Время написали «Інтроверти в берцах з фаєрами—айтішникі мітингують проти Дія Сіті». В статті не згадано жодний з аргументів проти 4303 а написано те що зручно писати.

Ну, негативний розголос—теж розголос.

Так задайте їм питання про їх упередженість. Як це може бути «очевидно»?

Так задайте їм питання про їх упередженість.

Зачем? Ты думаешь что они просто искренне заблуждаются и их можно переубедить?

Это как знаменитое клоунское обещание сойтись с Пуйлом где-то посередине и просто поговорить чтобы объяснить Пуйлу в чём тот не прав.

Я не думаю, що вони помиляються.

Тоесть то были не айтишники, а бомжи которых нанял Кожаев постоять с плакатами.
Ну ОК, твоё мнение понятно. Спасибо что развеял наши сомнения.

П.С.
Надо было брать пример с лудших и писать про «чаёк» и «наколотые апельсины». Жаль что Нуланд не пришла, потому нет повода сказать про руку госдепа.

Це ніби як айтішники

Юмор то ли очень толст. То ли наоборот настолько тонок что я не могу его там рассмотреть.

А ещё немного кринжово то что ты дал ссылку на ФБ хотя сам текст на сайте.

Щоб ви могли висловити свою точку зору там в коментарях.

Не менее кринжово когда люди думаю «у всех есть карта Приватбанка» и «у всех есть аккаунт в мордокниге».

Вот это поворот! Правильно я понял что теперь в Дия.Сити могут оформлять по КЗОТ и при этом не надо платить 40% налогов?! Кто-то из юристов может это подтвердить?
Если так то я в первых рядах буду требовать что бы ИТ галера пошла в Дия.Сити, закрыла мой ФОП и перевела меня на КЗОТ !
ФОП отвечает всем имуществом, его может вздрючить налоговая, к нему даже могут приехать «маски», а обычный наемный работяга по КЗОТ ничем не рискует! Самое страшное что с ним могут сделать — это уволить «по статье». Да и то что бы его уволить — масса формальностей должна быть соблюдена. Не так уволили — подаешь в суд и восстанавливаешься на работе. А если уволили, например, по сокращению — то тебе государтсво еще и пособие будет платить в размере части твоей полной ИТ зарплаты!
Опять же: по КЗОТ не может быть никаких штрайфов или запретов менять работу. Никаких обязательств после прекращения трудовых отношений. Отработал положенные 2 недели — и забыл про старого работодателя навсегда.
Если Дия.Сити это возможность работать по КЗОТ, а платить налоги как ФОП — то нужно выходить не против, а в поддержку такого режима!
В КЗОТ можно найти массу «плюшек», которые при условии что вся ИТ зарплата — официальная становятся очень интересными. Например выходное пособие в размере от одной до шести месячных зарплат, отпускные, больничные и т.д.
ips.ligazakon.net/document/KD0001?an=232

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Більшість людей тут вигадали собі страшилки і з ними борються. Кому потрібно той закон читати

Правильно. Питання лише в тому чи будуть вас брати на кзот чи на гіг. Тому що контора може відмовитися брати по кзоту. Я думаю що по кзоту ніхто брати не буде, бо гіг очевидно вигідніший для контор.

Я думаю що по кзоту ніхто брати не буде, бо гіг очевидно вигідніший для контор.

Да — но КЗОТ выгоднее для девелоперов! Я думаю будет как в США: если берут ценного сотрудника — то в штат, а если нужна временная рабочая сила — то контрактора нанимают.
Джунов будут брать на Гиг, а синьоры будут требовать оформление по КЗОТ.
Заодно будет сразу понятно что за вакансия: если предлагают только Гиг — значит или аутстаф или вообще кидалово где через пол-года бортанут. А серьезные продукторые конторы будут старатся набирать постоянных сотрудников на КЗОТ.

Джунов будут брать на Гиг

100%

а синьоры будут требовать оформление по КЗОТ

Це якщо вони будуть дійсно вимагати цього. Я сумніваюсь що 80% розробників знають ставки податків які вони платять, не те що різницю між фоп, гіг, кзот.

А серьезные продукторые конторы будут старатся набирать постоянных сотрудников на КЗОТ

Вони і зараз це роблять. Я 7 років працював в NetCracker по кзот, коли звільнявся то зп в мене була більше 3.5k.

Я сумніваюсь що 80% розробників знають ставки податків які вони платять, не те що різницю між фоп, гіг, кзот.

Ну если синьору подсовывают Гиг-контракт в котором мелким шрифтом в случае увольнения запрет до конца жизни писать код для «конкурентов» — то подписать его не читая может только махровый лох.

только махровый лох.

Або просто чувак який не париться.

«Да — но КЗОТ выгоднее для девелоперов!»
о да, отпуска и командировки по кзоту и не больше, больничные по бланку гос образца, никакого ремоута, никакого гибкого графика работы, военский учет. Ставка (а какая ставка дева по кзоту?)+премия по грейду, которой будут манипулировать для держания тебя за жепь. Единственным подтверждением квалификации является диплом вуза надлежащей акредитации+необходимый опыт. Свитчеры, рекрутеры в пролете.И путевка в санаторий от профсоюза :) Про то что никакой галере не интересно будет нанимать женатых людей с детьми или без молчу, потому что хрен ты наймешь дева на декретное место, или заебешся платить за дева на детском больничном.
«Мертвые души» в виде трудовых родственников, лежащих в отделе кадров будут цвести и пахнуть
А штат менеджмента для содержания людей по кзоту превысит кол-во нанятых.

IT галера ваш ФОП не закроет. Придётся закрывать самому. Возможно с решалой за хорошие бабки. И то не факт, что через много лет не предъявят какие-нибудь претензии по ЕСВ и не лишат из-за этого пенсии.

Возможно с решалой за хорошие бабки.

Якщо все норм платилося то ніяких «рєшал» не треба.

Это пока. А потом ведь никто не знает, что госрегистратор, налоговик и пр. внесут в систему по обращению. А то знаю историю, что один дед своего сына из частного дома выписал, а потом выяснилось, что он там на самом деле прописан. Потому что сельская чинуша не донесла информацию до районного реестра.

Якщо продовжувати то таким самим чином можна легко втратити статус резидента дія сіті і потім попасти на повне пдфо (а галера відповідно на повне ЄСВ) + пеня що в принципі буде в такому самому розмірі як і фоп.

Вихід лише один — трактор.

Так тут ещё вопрос, являются ли работники резидентов дия сити самостоятельными налогоплательщиками или через налогового агента (работодателя). Во-втором случае за все косяки отвечает работодатель. По крайней мере по действующему законодательству. А с ФОПами ситуация другая. Ну и потом трактор могут легко прикрыть. Приезжаешь на границу, показываешь паспорт, а пограничник отвечает: «А Вы в стоп-листе. Приказ ДФС №******-СС». И всё, можешь переквалифицироваться в дворники © О. Бендер.

Так тут ещё вопрос, являются ли работники резидентов дия сити самостоятельными налогоплательщиками или через налогового агента (работодателя)

Податковим агентом спеціаліств (працівників та гіг-спеціалістів) є резидент дія сіті, тобто компанія:

Податковим агентом платника податку — спеціаліста резидента Дія Сіті під час нарахування (виплати) на його користь доходів у вигляді заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику податку у зв’язку з трудовими відносинами чи у зв’язку з виконанням гіг-контракту, укладеного у порядку, передбаченому Законом України «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні», є резиденти Дія Сіті.

Тогда ответственность за начисление и уплату налогов несёт работодатель и работнику об этом можно не заморачиваться. Вопрос в другом, дадут ли власти нормально закрыть ФОП, который уже открыт или выдоят при этом всё до последней копейки.

дадут ли власти нормально закрыть ФОП

Думаю що дадуть—коли будуть їх скасовувати.

Когда отменяли нэпманов, всё, что они нажили непосильным трудом, конфисковали в доход государства. А учитывая, что эти слуги-космополиты социально близки к своим предшественникам, то не исключаю такой вариант.

Різниця в тому що наші слуги-космополіти так само користуються фопами. При всьому песимізмі я не вірю в повторення 1917.

Хтось з гребців-ФОПів уже відповідав майном?

Никаким КЗОТ там джаже не пахнет. Будут ГИГ контракты + больше налогов с вас и компании...

Шановні друзі!

Стріму ДОУ та ще якимось людям в інтерв’ю, а також у своїй промові з мікрофоном я надав недостовірну інформацію.

Я стверджував що Дія Сіті не дає податкових пільг для найманих працівників, натомість створюючи їх лише для гіг-спеціалістів.

Ця інформація не відповідає дійсності та є хибною. В законопроекті 5376 вказано, що

...спеціалісти резидента Дія Сіті — особи, які перебувають із резидентом Дія Сіті у трудових відносинах, та/або гіг-спеціалісти...

Тобто «спеціаліст» це і людина оформлена в штат і гіг-воркер на гіг-контракті.

Далі вказано про ПДФО:

За ставкою, визначеною пунктом 167.2 статті 167 цього Кодексу (зараз це 5%), оподатковуються доходи платника податку — спеціаліста резидента Дія Сіті, що виплачуються на його користь резидентом Дія Сіті, у вигляді:
а) заробітної плати,
б) винагороди за гіг-контрактом, укладеним у порядку, передбаченому Законом України «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні», в тому числі винагороди за створення та перехід прав на твори за замовленням;

Тобто ПДФО = 5%

Далі ЄСВ:

«141. Єдиний внесок для платників — резидентів Дія Сіті, що відповідають вимогам Закону України „Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні“, встановлюється:
а) на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України „Про оплату праці“, у розмірі мінімального страхового внеску;
б) на суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за гіг —контрактами, укладеними у порядку, передбаченому Законом України „Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні“ — у розмірі 22 відсотки від визначеного розміру бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом, з урахуванням положень гіг-контракту, однак не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.»

Тобто ЄСВ для працівника у штаті: мінімальний страховий внесок, це 22% від мінімальної зп.
ЄСВ для гіг-спеціаліста: 22% винагороди за гіг-контрактом але не більше макс. бази яка зараз складає 15 мінімальних зп, тобто 19800 максимум. Як неодноразово повідомлялося, це помилка, яку виправлять перед другим читанням.

Таким чином я надав неправдиві твердження. Прошу вибачення у всіх кого ввів в оману. Коли критикуєш законопроекти то легко стати упередженим, але потрібно уважно стежити що говориш. Брехати не можна.

Як так відбулося? Я неуважно прочитав 5376 та у світлі загальної критики гіг-контрактів а також комунікації мінцифри яка 99% часу говорила саме про гіг-спеціалістів, не надав потрібної уваги саме штатним працівникам на трудових договорах.

---

Навіщо ж тоді гіг-контракти? Я думаю для того щоб компанії могли взяти людей на роботу при цьому не обтяжуючи себе обов’язками, які накладає КзПП, і швидш за все це була вимога великих галер. Зважаючи на те що гіг-контракти для компанії є більш вигідними, то очікую що на ринку будуть розповсюджені саме вони, а не трудові договори.

це помилка, яку виправлять перед другим читанням

Спасибо. Скажите, а нет ли у Вас возможности каким-либо образом донести до законотворцев то, что нужно также не забыть внести правки для упрощения работы удаленщиков/фрилансеров?

Как минимум, хотелось бы дожать
— правку в статью 298.2.3, чтобы исключить отмену упрощенного режима задним числом (пусть ограничат хотя бы годом)
— в статье 291.6 убрать требование для фрилансеров использовать неденежную форму расчета при работе с зарубежными маркетплейсами (чтобы снятие комиссии маркетплейса не было приравнено к неденежной форме оплаты)
— в статье 292 разрешить фрилансерам принимать роялти от зарубежных маркетплейсов/бирж
— разрешить прием денежных средств на счет от зарубежных платежных сервисов (пэйонир, пэйпал, страйп) — сегодня они приравниваются к электронным деньгам

Nice to have:
— Отменить лишнюю отчетность при безналичных платежах
— Отменить требования выплачивать взносы при отсутствии дохода, либо дать выбор: платишь большую процентную ставку без взносов или меньшую со взносами

Я уверен, миллионы фрилансеров Украины были бы приятно удивлены такими изменениям = больше валюты в бюджет.

Терпильная позиция, лучше 20% в Эстонии платить, чем 6.5 тут, но с рабскими правилами

Так вперед, действуйте. По информации гильдии 80% народу против ДИЯ. Посмотрим сколько реально в Эстонию выберется или хотя бы уволится из галер поддерживающих ДИЮ в пользу галер не поддерживающих.

Если вы все не блефуете и положите деньги где ваш язык, то такие галеры как Циклум, EPAM, должны обанкротиться и закрыться в ближайшие пару месяцев. Отсчет пошел.

Хотя о чем это я, вы даже на банальный митинг не вышли, а теперь грозитесь выйти из зоны комфорта и уехать? Самим то не смешно?

Все это напоминает угрозы уйти из гитхаб на гитлаб. На словах 80% народу угрожали уйти. По факту, ушли единицы, а гитхаб только нарастил долю по сравнению с гитлаб так как привлек больше новых пользователей.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

А список галер поддерживающих и не поддерживающих уже где-то сформировался? Не подскажите где можно ознакомиться?

Кста, если есть толковые ребята то могу зарефферить в Болт в Эстонии. Зпшки норм, перевозят изи

Людей совсем не густо.

Приходь наступного разу—буде більше.

забавно вспомнить, как мне Кожаев рассказывал, что эти митинги будут похлеще Майдана. Ну да 50 человек, бьющих ноутбуки — это конечно сильно

Для особо одаренных дисклеймер: я не поддерживаю дия сити.

Ну да 50 человек, бьющих ноутбуки — это конечно сильно

На показ разбили старые ноуты — якобы мы не будем так работать ... и через час поехали на работу педалить на галерах! То есть даже эти 50 смельчаков боятся прогулят работу что бы не уволили. Неужели после этого можно думать что ИТшники массово будут уезжать или отказываться подписывать гиг-контракты в ЕПАМ или других крупных галерах?

Я отказался подписывать , сказал хрюшке меняй. Не поменяли, но если так будет массово, то это что-то

Уже сейчас массово. У нас на галере один типовый договор на всех — никто не будет менять его под каждого сотруднка. Иначе юристы и бухгалтера с ума сойдут. Это как тарифы мобильных операторов — тебе дают пачку не нужной херни «на выбор», а ты плати. Если не хочешь — ну иди подключайся к дереву, других операторов-то нет.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Вот так и надо делать , тоже Епам на куй отправил через Дию и пункты о не конкуренции

напоминает евробляхеров, те свои тачки палили.

Такое чувство, что «евробляхеры» быстрее добьются бесплатной растаможки, нежели «айтитшники» оторвутся от своих клавиатур 😅😂🤣

Можна все що завгодно прийняти.

Конституция имеет настолько открытые формулировки, что каждый может интерпретировать их по своему. При желании, в любом законе можно найти «нарушения конституции». Вот отжали у Коломойского Приватбанк, вроде правильно сделали и все довольны, верно? Но, могу поспорить что адвокаты Бени найдут 100500 нарушений конституции и законов Украины. Так что теперь, извиниться и вернуть ему банк?

Короче не занимайтесь демагогией. Как те политики у Савика Шустера, в любой непонятной ситуации кричи о нарушениях конституции!

С апреля 2019-го возможна любая ***ня

Типа с июня 2014 была невозможна, и более того, не происходила в промышленных масштабах...

А що я там забув? Я евакуювався до Польщі.

Типа с июня 2014 была невозможна, и более того, не происходила в промышленных масштабах

Приведи примеры нагиба Конституции/Конституционного суда, с июня 2016 по избрание клоуна.

А почему 2016, а не 2014? ;). Да даже и после 2016 — навскидку по памяти: фактическое отсутствие большинства в Раде. Далее, Президент игнорирует законы отправленные на подпись. А если с 2014 — тот там вообще творилась юридическая вакханалия. Не ввели военное положение и пошло-поехало — сплошные нарушения законов. А люстрация — это вообще было очень конституционно :)

Да, пардон, с июня 14-го имелось в виду, понятно...

Большинство в раде было и оставалось. Клоун разогнал Раду с нарушением Конституции, а т.н. «Конституционный Суд» очередной раз сработал флюгером, выполнив незаконную хотелку преза.

О том, когда и почему вводится военное положение — в Констутуции вообще ничего не сказано.

Люстрация — вполне себе конституционно. Госдолжность — это не право, а привилегия.
Нигде в Конституции нет права на госдолжность.

Ещё примеры будут?

Дай плиз пример закона который по отчету комиссии нарушал конституцию и был принят.

Ноутбуки это круто, но похоже не хватило. Можно на след акции попробовать жечь стодолларовые купюры, чтобы понятнее стали проблемы айтишников. Ну и на крайняк всегда есть вариант отлупить пару бабушек из Мариинского, приемами ножевого боя.

Зробимо картонний трактор як у мультику флінстоуни та поїдемо з-під ради на ньому.

Нарід не поймет — это перформанс или просто айтишники сами по себе такие в жизни 🤷‍♂️ Ну типа «особенные»

Ще можна закувати в кайдани джунів і відправити грести на картонну галеру під керівництвом солом’яного конотопського.

То краще організувати то все прямо в тюрмах, назвавши їх дія-сіті. А то там лише «служба безпеки» Приватбанку та Ощада працює.

Если я правильно понял автора, тот этот перформанс критикуется потому что ноутбуки в общественном сознании ассоциируются с большой стоимостью и публичное их уничтожение настраивает общественное мнение против айтишников как избалованных людей «готовых даже ноутбуки громить»?

Частично соглашусь, но если я правильно понял ноутбуки там были дешевые/ненужные/нерабочие и это не было актом «показательного потребления».

Мне кажется пользы от этого перформанса(в виде общественного внимания) было гораздо больше чем возможного вреда.

В конце концов, чем этот перформанс отличается от какой-нибудь акции аграгиев которые вываливают/выливают свою продукцию в знак протеста и в общественном сознании это должно вызывать сострадание, а по сути аналогичная акция айтишников это недопустимо?

Достаточно глупо ёрничать. Как ты думаешь, что будет с этим сайтом если АйТи в этой стране прикажет долго жить?

Учитывая, что тут и так добрая половина тусовки — трактористы, то с сайтом ничего особого не произойдет: ты же, например, не планируешь писать статьи грузинскими иероглифами на сайте сообщества каких-нибудь местных овцепасов.

Я планирую забыть о проблемах Украины, если уеду

Ну, значит будешь тут делиться проблемами Грузии, делов-то

Вы сами себе придумали страшилки что ИТ умрет, сами же потом в штаны кирпичи откладываете

Ну почему оно должно вдруг умирать? Вы с одной стороны рассказываете как государство хочет подоить ИТ, а с другой рассказываете что государство убивает ИТ. Вы уж определитесь.

Государство не доярка, а глист. Оно хочет влезть внутрь и сосать соки

С этим сайтом — ничего. Спокойно поднимется на другом домене.

Да, уровень демонстрации мыслей «обезьяна махает палкой» )))
интеллектуалы ... )))

Можно на след акции попробовать жечь стодолларовые купюры, чтобы понятнее стали проблемы айтишников.

Я с самого начала предложил: взять доллары из банка приколов и оставить их после себя. И делать так каждый раз. Смысл в том, что именно это и получат организаторы ДияСиси, когда оттуда сломя голову ломанутся спонсоры. Кроме разве что ЮнитСити, которые собственно и пытались родить дракона через не то отверстие с целью продать или впарить в аренду свою оверпрайснутую недвигу.

Максимально бесполезные деньги — вот что позволит в дальнейшем оставлять послание где угодно, даже без митинга. И флешмобить. И далеко за пределами вопроса Дии. Повторю, смысл символа — потеря денег, превращение их в фантики.

Если бы кто-то попал по аккуму, красивое фаер шоу бы получилось.

Скоро и итшников выгонят из страны :)

так ноутбуки старенькі
гарно вирішили як зекономити на ітилізаціі непотрібу
не макбуки про новенькі

Так кажеш ніби ти приніс макбук, але соромно стало

Так было уже, и результатов — ноль. Петиции не работают, нужно чтобы «серьёзные дяди» из галер активно выступали против. Сам Фёдоров не один раз толсто намекал что из интересует только бизнес, а проблемы индейцев шерифа не волнуют.

нужно чтобы «серьёзные дяди» из галер активно выступали против

Можно объяснить хоть одну причину почему серьезным дядям из галер нужно выступать против #BezNadiiaCity?

Они получают:
(1) официальных сотрудников в своих аудиторских отчетах(что очень важно для оценки компании), а не сотни-тысячи непонятных(для цивилизованных стран Запада) контрактов с ФОПами
(2) +/- тот же уровень фискальной нагрузки
(3) охлаждение уровня ЗП(норма о не переманивании)

Они могут продолжить свои усилия в области лоббизма и протолкнуть норму о запрете ВЭД для ФОПов что еще больше повлияет на (3) а так же позволит пропылесосить на рынке всех кто останется к себе в штат(и еще больше увеличить капитализацию)

а что значит (3) охлаждения уровня ЗП?

Можно почитать Porter’s five forces

Норма о не переманивании ослабляет как минимум 2 из 4х сил:

> Competitive rivalry
> Bargaining power of suppliers

а значит платить можно меньше

официальных сотрудников

гігворкер це не офіційний співробітник. це взагалі хз що, в законі явно прописано що гігконтракт це не трудові відносини.
Контрактори для західних країн це проста і зрозуміла концепція. Багато хто на заході працює так. Те що фоп для них незрозумілий — то фантазії цифрових гопників.

Якщо б дія дійсно робила пільги на фонд оплати праці то це була б зовсім інша справа. Але вони так не змогли тому довелось костиляти франкенштейна.

Для понимания насколько ФОПы понятны зпаду, посольство США при оформлении виз, признает ФОПа работающего с компанией Х как сотрудника компании Х.

Апдейт: дія сіті робить пільги на фонд оплати праці найманих працівників. Навіщо при таких розкладах гіг-контракти—очевидно для того щоб галери не мали клопоту з обов’язками які виникають при наймі людей у штат.

Петиции, митинги, новости. Ничего не работает, когда в раде монобильшисть. Но это же не повод ничего не делать. Навыбирали кого попало, а нам теперь проблемы...

Шкода, що не знав про акцію, постарався би підтримати. Підкажіть, де краще слідкувати, якщо будуть нові анонси?
І також сумно, що прийшло так мало людей.

ЗРАДА! Але є ще 5376, без нього дія сіті невалідна.

Там я насколько понимаю куча противоречащих Конституции пунктов, нужно подавать иски в Верховный суд — вплоть до европейского. Он Тупицкий глава КСУ явно незаконную свою отставку оспорил. И обсирать власть на всю Европу по максимуму за такие законы — это может сработать — чинуши кормятся с распила их кредитов . В первую очередь инициировать рассмотрение КСУ эту Дию. Колхоз — он уже тут должен посыпаться

Можно вкратце, что в

5376

и почему без него ДияСити невалидна ?

Бо там про податки для гігворкерів та пнвк.

Апдейт: там про податки для працівників резидентів дія сіті, гігворкерів та пнвк.

Та тут багато чого прийняли, це не значить що воно працюватиме. Конституцію теж прийняли — просто візьми карандашик та відміть те, що реально працює. Вангую: жодної помітки.

трощити ноути мала б симпатична дизайнерка/ейчарка у купальнику, і з бодіартом. Хайп- гарантовано!

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

С бодиартом в виде купальника на голое тело))

На рынке все ещё есть компании (в том числе крупные), которые в договорах уже много лет прописывают отсупные для компании в случае увольнения сотрудника по собственному желанию. Ни одну из них пока не бойкотировали. И резидентов не станут.
Единицы откажутся от контракта, если он им не понравится. И это все

К сожалению да, рабская натура в большинстве(

А я всім дякую точно не скажу, був на мітингу у вівторок і в четверг, реально 30-50 людей виступають проти законопроекту. Вибачте, але сьогодні навіть інвалідів на сусідній мітинг прийшло в 3 а то й в 4 рази більше. Чекаєте поки вас ті бездарі з верховної ради віджарять, а потім будете плакатись тут, що податки збільшили, або загнали в дія сіті і не можу змінити компанію. Ви самі і будете в цьому винні. Ніколи не думав, що всім настільки байдуже. З 30-40 тисяч айтішніків в Києві прийшло 50 людей.
Ганьба. Протирайте штани і далі за комп"ютерами. Одного разу ви прокинетесь, і на макбук вже не вистачить, і орендувати норм хату в центрі також не зможете, а змін не буде ніяких, як виходили з підїзду і вступали в гівно, так і далі будете виходити і вступати, тільки тепер у вас буде менше грошей, одна галера до скону віку і ще й легально будете відсипати за кришу.

О да, собрались они в сферическое Зимбабве и толку мне с их решения?

Точно прямо лучшая жизнь их там ждет ))

уверен Америка будет не против.

это зависит от презедента, и дискурса страны.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Чому я маю кудись переїжджати? То найпростіше піджати хвоста та звалити.

То найпростіше

Сильно спорно. Если бы это так было, то подавляющее большинство именно валило бы

реально 30-50 людей виступають проти законопроекту.

если уж так важна массовость, то проще было нанять титушек. Я думаю можно были и тысячу человек так насобирать. Для айтишника 3к гривен не деньги — а это уже 6 титушек, а если потратить весь бюджет гильдии, то можно и мини майдан устроить :)

в этом такой же смысл, как нанять трех титушек вместо себя код писать. Надо чтобы были реальные представители отрасли, а не гопари

Ага, титушки пусть пишут код, а самому ходить на митинги. Главное, каждый занят своим делом)

Смешно будет, если титушки решат не помогать отстаивать диясити, а просто отжать все у айтишничков :)

уже представляю толпу бабушек с плакатами,
скандирующих «ні цифровому гетто, спасем програмістів !» )))

Вышло где-то 120 человек в двух городах.

Средний айтишник имеет нормальный ноутбук, арендует хату и ездит на форде или на чем то старом, может позволить себе не жить от ЗП до ЗП, и немного инвестировать. Если считать что это зажратость, то у меня для вас плохие новости. А хорошие врачи и учителя зашибают получше синиоров. Живут в отличных новостроях и имеют загородний дом, репетиторство сейчас просто в топе, в частных клиниках зп лучше чем вы думаете.

Кто же по вашему ездит на лексусах и живет в новостроях бизнес класса?

У моей жены гинекологиня спрашивала, может есть девки, кому отдать ботинки за 12к, а то мне не очень мол.. бедняга. Врачи с мозгами рубят не меньше синьора

А чому свої макбучики не знищили?

«Працює справно — не чіпай» :)

Розтрощили ноутбуки

Wait, what?

Електронного сміття і так вистачає, вирішили зробити нове.

вирішили делегувати утилізацію непотрібних ноутбуків прибиралькам місця де трощили

Ноути забрали з собою додому, не переживайте.

1 викинули в смітник

Ага, там була половина ноута.

сумку з іншими лишили під деревом.

Рілі? Мені здалось що забрали з собою, я бачив як хтось ніс сумку коли розходились, але спілкувався з дядьком від savefop тому не звернув уваги що було далі. Почекаємо офіційного коментаря.

Ноуты потом сдали на утилизацию? Или по-еурапейски выбросили в мусорку рядом просто?

перший мітинг з самописними плакатами виглядав більш «трушним», як в Гамериці, а ці новенькі надруковані плакати в дусі Ю. Тимошшенко «Вона працює» ... ну такоє

Дякую Гільдії за організацію та всім хто прийшов за підтримку!

Ну трощити ноути то було зайве звісно. тепер всі напишуть — «ось на що йдуть гроші зібрані на патреоні»...

Так то были бу ноуты за 100 грн каждый

Ну трощити ноути то було зайве звісно

ну это перформанс для сми, никому не интересно читать как собралось 100 человек с плакатами, а когда ноуты с радиорынка разбили — другое дело

Зато теперь будут писать как зажравшиеся ИТшники разбили ноутбуки когда в школах компов нет. И да, они не скажут что это старые, убитые, неработающие ноуты.

Аж легче стало на душе от того что не пошел

с введением диясити легче станет всем

Підписатись на коментарі