Законопроєкт щодо Дія City ухвалили у другому читанні: 262 голоси «за»
Верховна Рада ухвалила законопроєкт про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні № 4303 у другому читанні та в цілому. «За» проголосували 262 народних депутати, проти — 1, утримались — 81, не голосувало — 22.
«Поки ми в залі, айтішники розбивали свої лептопи перед Верховною Радою, висловлюючи протест проти тих форм організації їх діяльності. Я вже казав, що колгосп має бути справою добровільною. Тому моя правка про те, щоб не заганяти в примусову самоврядну організацію всіх, хто погодиться бути резидентом Дія City. Це їхнє право, а не зобов’язання. Прошу виключити четвертий розділ», — закликав під час розгляду законопроєкту депутат від партії «Батьківщина» Андрій Ніколаєнко. Проте правку не підтримали.
Подальшу долю законопроєкту — підписувати чи ветувати — вирішуватиме президент України Володимир Зеленський.
Як повідомили DOU у Мінцифри, підготовлений до другого читання законопроєкт містить суттєві зміни, які були внесені за пропозицією ІТ-спільноти. Загалом в документі враховано 123 правки повністю, 13 правок враховано редакційно і 36 — частково.
Зокрема:
- строк, протягом якого держава гарантує ІТ-індустрії незмінність умов Дія City, збільшено з 15 до 25 років;
- передбачена норма про неприпустимість прямого чи опосередкованого примусу юридичних осіб до набуття статусу резидента Дія City;
- визначені загальні засади функціонування Дія Сітy як свобода діяльності, невтручання, презумпція правомірності діяльності, поширюються не тільки на резидентів, а й на всі ІТ-компанії.
- розширено перелік кваліфікованих видів діяльності — додано кібербезпеку та сферу робототехніки. КМУ буде уповноважено доповнювати перелік;
- забороняється вступ до Дія City компаній з організації та (або) проведення азартних ігор;
- видалено норму щодо угод про непереманювання;
- спрощено вимоги до стартапів (встановлено пільговий період щодо розміру середньомісячної винагороди та кількості співробітників, який в залежності від дати подання заявки може становити від 1 до 2 років, а також висновок аудитора за перші три місяці резидентства — не подається);
- доопрацьовано процедуру втрати резидентства (надається можливість оскарження рішення Мінцифри у адміністративному порядку, додатково до судового оскарження, у виключних випадках (для добросовісних компаній, що відповідали критеріям протягом 3 років) зберігається статус резидента на період судового оскарження);
- включено норму щодо заборони впродовж року набуття резидентства компаніями, які втратили такий статус (окрім як з підстав невідповідності «негативним» критеріям).
Заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков у інтерв’ю для DOU повідомляв, що спецрежим Дія City буде запущено до Нового року, у випадку ухвалення відповідного законопроєкту Радою у липні 2021 року. Борняков додав, що за кількістю листів, які надійшли до Мінцифри, до спецрежиму готові приєднатись понад 60 компаній — великі та середні фірми.
Найкращі коментарі пропустити