Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 30
×

УКУ чи НаУКМА?

Добрий день, шановна спільното!

Досі вагаюсь між двома опціями, куди вступати: до Українського Католицького Університету (Комп. Науки) чи до Києво-Могилянської академії (Інженерія ПЗ). Бали маю достатні для вибору з обох варіантів.

Згідно з рейтингами ВНЗ від Доу, УКУ та НаУКМА майже рівні. Але прочитавши відгуки про Комп‘ютерні науки в УКУ, а також захоплюючу історію дівчини, яка під час навчання в УКУ змогла потрапити на престижні стажування за кордоном, складається враження, що УКУ вже далеко попереду навіть Могилянки, та можливо я просто занадто захопився відгуками та історіями щодо Комп‘ютерних Наук в УКУ.

Особисто для себе з недоліків виокремлюю наступні:

-До КМА є шанси потрапити на бюджет, УКУ ж бюджету не має;

-з сімейних обставин не дуже хотів би переїжджати з Києва наступні декілька років.

Обидва недоліки не є дуже вагомими, але вирішив, що вони мають знівелюватись більш потужним та якісним навчанням в УКУ, ніж у КМА.

Отже, повертаючись до побачених відгуків, склалось враження, що Український Католицький Університет — чи не єдиний в Україні, який має настільки сильну підготовку студентів до роботи за кордоном, починаючи від англійської і закінчуючи купою івентів, можливостей для реалізацї власних проектів тощо.

Буду дуже вдячний, якщо підкажете, наскільки реально більше можливостей є в УКУ в порівнянні з КМА, якщо ціль — знайти стажування/роботу за кордоном? Чи з Вашого досвіду все-таки обидва університети мають гарні можливості для втілення ідей студентів і суттєвого відриву по якості навчального процесу нема?

Можливо, я взагалі перебільшую значення університету, і головне, щоб в навчальному процесі просто було якнайменше зайвих предметів і гарна підготовка з фундаментальних дисциплін, як-от алгоритми та структури даних, математика тощо, а можливості для втілення проектів, знаходження різноманітних хакатонів та інших заходів буде нескладно знайти й поза межами навчального закладу?

Загалом, хотілося б зрозуміти, наскільки наявність більшої кількості різноманітних заходів, хакатонів або можливостей для втілення проектів безпосередньо в університеті (якщо це, звичайно, правда для УКУ в порівнянні з Могилянкою. Буду вдячний, якщо хтось, хто обізнаний з цього приводу та знає про навчальні процеси в цих університетах, може підтвердити або спростувати мої описані припущення) є суттєвим або не суттєвим фактором при виборі навчального закладу.

Заздалегідь дякую за відповіді і гарного дня!

👍ПодобаєтьсяСподобалось1
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

чето каждое лето перед вступительной кампанией появляется топик про УКУ с хвалебными отзывами от новорегов.

Яка різниця, новореги чи ні? Я теж новорег, бо перший раз захотів створити топік або написати коментарі. Та і спілкувався з поточними студентами УКУ, вони теж новореги?))

Яка різниця, новореги чи ні?

От якось я як був студентом, то навряд би регався на якомусь сайті (влітку!), щоб розповісти як навчається на моєму факультеті.

Ну це все залежить від вашого ставлення до університету) Мені не було лінь зарегатися на доу і написати свій комент, я давно тут читаю статті але просто ніколи не брав участі у коментаріях

Трохи офтопне питання.

Чому саме Могилянка та УКУ? Чому не розглядаються КНУ чи КПІ?

Цікавить саме те як приймається абітурієнтом рішення про вибір вишу. Дане питання не ставить на меті когось у чомусь переконати.

(Перелічуватиму не по важливості, а все підряд)

По-перше, спільнота. КНУ і КПІ беруть по 150-200 студентів на потік, через що згуртованість і «ламповість» втрачається, як на мене.

По-друге, в КНУ і КПІ майже на всіх спеціальностях відношення бюджет/контракт десь у районі 1 до 5, як правило. Звичайно, на топових факультетах і спеціальностях середні бали на бюджет такі ж високі, як і в УКУ та КМА, але біда в тому, що тих бюджетників може 20, а контрактників, у яких середній бал вже набагато нижче, 80-100, а може й більше, не дивився точно. У КМА ж відношення бюджет/контракт 0,7 і вище, тобто об‘єктивно «розумніших» студентів, якщо брати до уваги лише ЗНО, більше. Але навіть контрактники в КМА (принаймні на 12х спеціальностях) мають вищі середні бали, ніж контрактники в КНУ та КПІ. Про УКУ, гадаю, пояснень не треба.

По-третє, зважаючи на відгуки деяких знайомих, які вже вчаться в КНУ і КПІ на найкращих фак-тах, складається враження, що далеко не всім там подобається навчальний процес.

По-четверте, рейтинг Доу :)

Дякую. В принципі десь схоже я й очікував почути :)

Пару загальних моментів:

КНУ і КПІ беруть по 150-200 студентів на потік

Дуже сумнівно.
ПМА (датасайнс по сучасному) ФПМ КПІ має менше 100 студентів, на 3-4 курсі десь 60-80.
З КНУ там взагалі раніше була (напевне й зараз є) розбивка по спеціалізаціям вже з 2-3 курсу і «потік» десь 1-2 групи (20-60) чоловік, але можливо щось змінилось.

але біда в тому, що тих бюджетників може 20, а контрактників, у яких середній бал вже набагато нижче, 80-100

Можливо залежить від факультету, але те що я зараз бачив, то контрактників 10-30%.

-До КМА є шанси потрапити на бюджет, УКУ ж бюджету не має;

Хай це буде не недоліком, а перевагою УКУ. Коли платиш свої гроші за навчання, в тебе більше мотивації вчитися. Навчання не має бути безкоштовним.

Хорошие слова, но почему учеба не может быть бесплатной? Особенно если человек толковый. И я таки сомневаюсь что найдется много идейных/принципальных людей, которые откажутся сэкономить лишний раз)

Коли платиш свої гроші за навчання,

Особливо коли ці гроші отримуються таким важким способом, як
«мамо, тато, я хочу йти навчатись сюди» :)

Хибне порівняння. Data Science і Software Engineering різні за суттю програми. Це як порівнювати культурологію і археологію. Ось цікава стаття про програму інженерії mc.today/...​a-vyros-v-it-arhitektora

Ну да, я сказал про Дата Саенс. Но топик стартер имел ввиду КН в УКУ, пивотом чего Дата Саенс и есть в принципе. Хотя по хорошему CS и SE очень похожи, по крайней мере в Могилянке

Ви маєте на увазі, що УКУ більш «заточений» під Data Science, а не під SE?

Ну насколько я знаю SWE и CS все таки чуть разные направления, хотя и они и похожи в чем-то.
Data Science — это микс различных домейнов, в т.ч. математика, понимание бизнеса, софт скиллс, программирование ну и конечно МЛ.
Пока что знаю, что Data Science более сложное направление и как правило его изучают на магистратуре/PhD. А вот SWE уже после (и даже без) бакалавриата можно освоить в какой то мере. В принципе, в дата саенс можно вкатиться например с эконом образования (или опять же просто пройдя пару курсов и имея хорошего ментора). Все относительно

По вопросу, насколько знаю SE/SWE нету в УКУ. Есть CS (БП), есть DS и вроде слышал хотят сделать DE (магистратура).

Мав на увазі, що якщо хочеш бути SWE, то начебто на CS програмі в УКУ теж є відповідні напрямки, тобто після 2-го курсу вже можеш обирати потрібні дисципліни. Чи ви гадаєте, якщо бажаєш стати саме Software engineer’ом, то і навчатись краще на SE degree, а не CS?

Тут опять же зависит от каждого, всё равно всё так или иначе упирается в студента. В его инициативу в универе, интерес к хакатонам/стажировкам/проектам и так далее.

історію дівчини, яка під час навчання в УКУ змогла потрапити на престижні стажування за кордоном, складається враження, що УКУ вже далеко попереду навіть Могилянки, та можливо я просто занадто захопився відгуками та історіями щодо Комп‘ютерних Наук в УКУ.

Да, стажировки это реально круто, но далеко не каждому они помогут, и далеко не каждый их получит.

У каждого свои мнения и свой путь вката на рынок труда, но стажировки — точно не мой путь.

Как выпускник БП ИПЗ, и в скором времени студент МП Прикладная Математика, и как человек, который лично знает ребят с УКУ (МП Data Science) могу сказать следующее.

tl;dr (based on personal opinion)

— КМА и УКУ — оба топ универа в айти в Украине. Остальные — и близко не рядом, по комплексу различных факторов.
— И там и там крутые коммьюнити, и много умных и талантливых ребят. Отличные преподы, и отношения между студентами (есть всегда исключения)
— УКУ дает супер варики пойти работать к их компаниям-партнерам, в КМА такие варианты тоже есть, но они менее яркие.
— По стажировкам не рисерчил ибо не интересно такое, но предполагаю что в УКУ с этим точно получше.
— Ну и бюджет/контракт — тут каждому свое. Хочу сказать что пару месяцев назад я серьезно думал платить 7.5к баксов за DS в УКУ, но хорошо что передумал. Ибо поступаю на ПМ в КМА и я там, где хочу быть.

оба топ универа в айти в Украине. Остальные — и близко не рядом, по комплексу различных факторов.

Тут можемо процитувати одного чувака з цієї ж теми dou.ua/...​rums/topic/34159/#2188871

Очень обоснованное и объективное мнение. Впрочем, просмотрев ваш линкедин я не сильно удивлен.

:)

Каждая жаба хвалит своё болото)

Дякую за відгуки! (І всім хто знизу писав також)

Ось ще після публікації зрозумів, що фактор онлайн/офлайн(або хоча б гібрид) навчання можливо теж важливий і його варто враховувати? Адже, здається, в Могилянці навіть комбіноване навчання не передбачається як мінімум до весни 2022, а можливо (і більш вірогідно, на мій погляд) і до осені 2022, тобто є досить високий шанс, що 2021/22 навчальний рік може пройти повністю дистанційно. Багато студентів начебто жаліються щодо втрати мотивації і погіршення загальної якості набутих знань.

Але поки що не розібрався, що особисто для мене краще: повна дистанційка або ж гібрид з гуртожитком. Справа в тому, що сам я інтроверт, жив хіба що недовгий період самостійно, але ніколи не жив з декількома людьми (в Колегіумі наче 3-місні кімнати, тому з двома) разом в одній кімнаті. Я спілкувався з декількома студентами УКУ, і в принципі всі погоджуються, що УКУ скоріше для екстравертів, ніж для інтровертів. Звичайно, я не кажу, що необхідно працювати весь час самому, не спілкуватись з колективом і т.д., навпаки для SWE софт-скіли такі ж важливі, як і вміння розробки, але в навчальному закладі з гуртожитком може просто не вистачити простору для «підзарядки» інтроверту, як мені здалось, і боюсь шо це може якось негативно вплинути на мою ефективність навчання.

Я сам помічав за собою, що після дня активного спілкування «завалитись» ввечері в кімнату і побути наодинці з собою — саме те, що треба для релаксу. Типу «підзаряджаєшся» на спілкування завтра :) І ось побоююсь, що при відсутності такого місця «підзарядки» це може призвести до погіршення особистої ефективності в навчанні, або може й до вигорання якогось в гіршому випадку.

Тому треба або змиритися з повною дистанційкою на перший рік навчання, або поекспериментувати з собою, почавши жити в Колегіумі, і саме для мене, інтроверта, наслідки трохи незрозумілі. Якщо у когось був подібний досвід і зможете поділитись, чого чекати від такої зміни, був би вдячний :)

Можливо, ще один недолік навчання в Могилянці в Києві саме зараз — це менша кількість усіляких івентів, хакатонів? Адже безпосередньо в УКУ, наскільки я зрозумів, проводяться різноманітні заходи незважаючи на ситуацію з Ковідом. А що в Києві і КМА з цим незрозуміло. Але з цим я не розбирався, може вони і присутні, або в якійсь онлайн-формі. Просто хотілося б також мати можливості для додаткових активностей, щоб було чим наповнювати резюме, та і взагалі не обмежуватись тільки парами.

Факультет інформатики в НаУКМА завжди був на високому рівні. Тому якщо бюджет + Київ, то звісно Могилянка.

Але якщо вам ментально ближче Львів + є гроші на навчання, то про УКУ хороші відгуки.

Загалом, Могилянка була топовим вузом до того часу, поки в них існував їх внутрішній тест відбору абітурієнтів. Це була найкраща в система в Україні, яка дозволяла вчитись на бюджеті лише кращим дітям саме за успіхами в навчанні з усіх куточків України.

Потім регіонали і різноманітна закамуфльована вата (включно з «колишніми» кдб-ешниками) зразу заборонили (чи відмінили) внутрішній тест, а потім залізли в структури Могилянки на різні ланки управління. І вуз просів в своїй якості освіти та в своїх проукраїнських цінностях, бо понабирали невідомо яких людей з відсутністю чіткої та щирої української позиції.

По суті, на мою думку, в НаУКМА існує така собі когорта ватних диверсантів, яка свідомо руйнує здобутки та репутацію Могилянка, бо це серйозний подразник для українофобів різних мастей.

Зараз в Могилянці почути українську мову стає більш рідкісне явище ніж російську. В 1990-х та 2000-х це було нереально.

Зважаю на те, що міносвіти керує Шкарлет (молодий а-ля Табачник), то принципи «какая разница» будуть просуватись далі.

Зараз в Могилянці почути українську мову стає більш рідкісне явище ніж російську

Что???
Це що не жарт? Давайте пруфи.

Приходите на плац 1-го корпусу чи на плац біля 4-го. Або зайдіть на івенти різні для студентів чи в бізнес-школу kmbs. Ще бувають різноманітні паті чи офіційні елітні вечори з алкоголем та їдлом, чого раніше ніколи не було.

Скажу більше, проти Брюховецького, творця, батька-засновника НаУКМА, створена величезна опозиція всередині Могилянки. Коли побачив це пару років тому, сам не повірив. Той, хто відродив та створив сучасну КМА, тепер для багатьох сучасних «могилянців» другорядна, малозначуща особистість. Хоча Брюховецький — це особистість національного масштабу.

в НаУКМА існує така собі когорта ватних диверсантів

Скажу вам так, к счастью, лично не встречался и не пересекался с упомянутыми вами диверсантами, но не сомневаюсь что такие есть. Их немного, и я думаю они не имеют большого импакта в целом на коммьюнити КМА.

Зараз в Могилянці почути українську мову стає більш рідкісне явище ніж російську.

З приводу української мови — ви вже вибачте, але хто як бажає і хоче, так і спілкується. Це особиста справа кожного. Далеко не завжди мова — це чіткий предиктор, адже «в семье не без урода» буває всюди.

Мова — це дійсно не показник. Тут з вами погоджуюсь. Але мене дещо дивує свідома / доросла людина, яка за 30 років нею не оволоділа, проживаючи в пост-колоніальній державі, де тривалий час пригнічували та принижували саме за мову.

При цьому вважаю, що чим більше світових мов людина знає тим краще. Російська, англійська, німецька, французька, іспанська — це світові мови. Тому вивчати їх треба. Є багато літератури наукової, художньої, пізнавальної саме російською мовою.

Враховуючи колишню приналежність до імперії, є сенс закривати мовний простір свідомо від чужинців. Думаю, якщо би в Донецьку та Луганську більшість говорила українською, там би ніколи не відбулось системного сепаратизму.

З приводу української мови — ви вже вибачте, але хто як бажає і хоче, так і спілкується.

А це історія зовсім не про мову спілкування, а про формування університетом певної структури особистості у випускників. І в такому формуванні студенти вишу навіть важливіші ніж викладачі.

На початку 2000-х студенти/випускники Могилянки — це були люди заряджені змінювати країну і формувати націю (так зі сторони це виглядало, як трохи секта). В КПІ та КНУ йшли інші люди, яких людей ця спільнота сформувала — це тема для цілої статті, а не одного коментаря.
Українська мова (і зарядженість студентів її використовувати) тут виступала скоріше досить потужним інструментом.
Можливо і російськомовні випускники (тут важливий стан після вишу, а не родина в якій народилась людина) будуть так само заряджені як «сектанти» початку 2000-х, але в мене є сумніви щодо цього.

Виріс в російськомовному місті в центрі України. Хоча в сім’ї спілкування було українською, але школа, соціальне життя все було російською. В Могилянці все було українською, тому мені було комфортно і безпечно в культурному плані.

Коли приїжджав назад в російськомовне середовище, то з друзями та в соціумі вже спілкувався українською. І починалось: «а ты можешь по-нормальному, хватит выпендриваться, давай уже как обычно». Сприймався як біла ворона.

Російськомовна частина населення була агресивна та зневажлива. Вона хотіла, щоб в Україні україномовні підлаштовувались під них. От в чому парадокс, не навпаки. Це типовий пост-імперський синдром. Вони послуговуватись українською мовою не збирались. Для них це була певна ломка.

Зараз місто трохи змінилось, але загалом російськомовний простір з матючям залишився.

тому мені було комфортно і безпечно в культурному плані.

Пардон, а безопасно в культурном плане это как?

Безпечно, це коли немає напруги через те, що ти спілкуєшся українською. Що на тебе косо не дивляться. Ніхто тобі претензій «очима» не висловлює.

Це коли спілкуватись російською — це не є круто, не є престижно або вигідно.

Це коли питаєш українською в магазині, в кафе, в транспорті чи на ринку, а тобі відповідають українською не в 1 випадку з 5, а хоча би в кожному другому.

Знаю, що коли ми переїхали з сім’єю в російськомовне українське місто в 1980-х роках через українську мову деякі банально говорили «а бандеровцы». Хоча ті хто таке говорили крім російської та матюків в більшості інших мов як не знали, так і не знають.

Людина, яка за 30 років проживання в Україні, так і не вивчала українську мову і не відповідає на українську мову українською, для мене банальне хамло. Це певний чіткий індикатор. Інколи це не лише ознака хамла, а ще й злої, хитрої або малоосвіченої, примітивної людини.

В тому сенсі, що іноземці та російськомовні мають підлаштовуватись, а не навпаки. В будь-якій розвиненій, національній державі, у якої є власна унікальна мова, це так працює. Свою мову захищають максимально, створюючи мовний простір, де носіям державної мови максимально зручно. Кожна світова мова — це унікальність, це самобутність.

Але щоб бути освіченим суспільство треба знайти й світові мови: англійська, французька, італійська, німецька, грецька. Мови найбільш розвинених цивілізацій, де розвиток особистості досяг максимальних висот.

Російська мова, історично, — це мова імперії, мова метрополії, мова пана, мова вельможі, мова хазяїна (господара), мова еліти, мова вищого сорту. Це було навіть в СРСР. Російська мова — це інструмент уніфікації та однаковості, мова стада, де тебе сприймали за свого.

А більшість народу примітивні і хочуть бути «хазяєвами» (господарями), хоча внутрішньо ментально вони як раз раби. Бо вільна людина підкоряється законам, а раби підкоряються тому, хто сильніший чи крутіший, чи багатший.

Всі, хто хочуть владарювати, панувати, тримати когось в залежності (рабстві) — це в реальності духовні раби, бо їх душі дуже скупі та маленькі, в них мінімум життя.

В тому сенсі, що іноземці та російськомовні мають підлаштовуватись, а не навпаки

С каких это? Подстраивается тот, кому больше надо. Мне не надо. Не нравлюсь — прохрди мимо

не відповідає на українську мову українською

Принципиально говорю на русском, везде. Не нравлюсь — см. выше. Мне точно также отвечают на украинском и всем хорошо

А більшість народу примітивні і хочуть бути «хазяєвами» (господарями), хоча внутрішньо ментально вони як раз раби. Бо вільна людина підкоряється законам, а раби підкоряються тому, хто сильніший чи крутіший, чи багатший.

Если быть твоим хозяином, кормить надо. Иначе испортитшься. Люди хотят просто жить

С каких это? Подстраивается тот, кому больше надо. Мне не надо. Не нравлюсь — прохрди мимо

Думаю в Польше, Израиле, Франции или Германии такого вопроса даже не возникло бы.

Принципиально говорю на русском, везде. Не нравлюсь — см. выше. Мне точно также отвечают на украинском и всем хорошо

Опять же ваша принципиальность в большинстве национальных стран ЕС быстро бы закончилась.

Если быть твоим хозяином, кормить надо. Иначе испортитшься. Люди хотят просто жить

Это мне напомнило www.youtube.com/watch?v=9R6z4rZLa60. На ваш комментарий похоже по стилистике. Вот где реальный фашизм. Гитлеру далеко.

Поживем, увидим. Меняется конъюнктура.

Поживем, увидим. Меняется конъюнктура.

Жителям Украины сложно даются причино-следственные связи. Потому, «крымнаша» и «лугандона» оказалось мало. О связи рашко-языка с приходом «освободителей» — начнут что-то подозревать после «херсоннаша». A после «харьковнаша» может и шевелиться начнут. Лишь тогда любителям рашко-языка, станет в Украине неуютно.

A после «харьковнаша» может и шевелиться начнут.

А когда, как тебе кажется, может случиться харьковнаш?

А когда, как тебе кажется, может случиться харьковнаш?

Скорее всего, всё будет примерно так:

— с осени 2021 в Украине начнётся адский ад, с повышением тарифов, инфляцией, дорожанием всего и вся, итп
— в это время, от Владимира Владимировича поступит предложение 1) пустить воду в «крымнаш» 2) признать автономность «лугандона» и провести там выборы (запад тоже будет на этом настаивать, в рамках «плана Штайнмайера») — в обмен на скидку за рашко-газ (запад и на этом будет настаивать тоже, в рамках компенсаций за обнуление доходов по транзиту из-за СП-2)
— глав-клоун на это согласится
— глав-клоуна вышвырнут из власти Майданом
— в результате Майдана и бегства клоунады (в Ростов) — сложится походящая ситуация для как минимум «херосннаш», а возможно и «харьковнаш»
В общем, по такому сценарию — это вопрос до лета следующего года.

Есть и другой сценарий, когда до лета следующего года случится просто «херсоннаш», чтобы пустить воду в Крым.
С другой стороны, из-за проблем с осени — в Украине в 2022 будет повышение тарифов, вейерные отключения, массовая безработица, подорожание всего и вся, прочие радости «покращення» в полный рост.
В таких условиях, может происходить любое и в любой части страны.

какой феерический бред. дядя, вам бы методички для кремля писать

какой феерический бред. дядя, вам бы методички для кремля писать

Скажем, сейчас в Украине куб газа для конечного потребителя — стоит ~10 гривень. Это даёт нам порядка 250 баксов/1000 кубов (розничной цены).

В странах запада, 1000 кубов сейчас стоят порядка 450 баксов (оптом) — или в 1.5-2 раза больше, для конечного потребителя.

Внимание, вопрос: за счёт чего в Украине цена газа для конечного потребителя в 2-3 раза ниже, чем в странах запада?
(при том, что газ Украина закупает на западной границе).
Вопрос 2: сколько такой «праздник щедрости» продлится, и что случится по окончании?

Людина, яка за 30 років проживання в Україні, так і не вивчала українську мову і не відповідає на українську мову українською, для мене банальне хамло.

Тут как смотреть. Если в плане потребитель — персонал, то да, персонал должен подстраиваться, либо действовать в рамках установленного законодательства. То есть, например врач может не переходить на русский, если ты говоришь на русском.
Если же в рамках двух людей, которые друг другу ничем не обязаны, то каждый может говорит на том языке на каком хочет, при условии, что есть понимание между собеседниками. В принципе, у адекватных людей с этим нет никаких проблем, и они не считают друг друга мудаками.

Це певний чіткий індикатор. Інколи це не лише ознака хамла, а ще й злої, хитрої або малоосвіченої, примітивної людини.

Надеюсь — это просто какой-то троллинг, а не жизненная позиция. Нет никакой корреляции между человеком и тем, на каком языке он разговаривает. Язык — это лишь инструмент.

мова пана

Польская

мова еліти, мова вищого сорту

Если брать РИ, то это французский.

Бо вільна людина підкоряється законам, а раби підкоряються тому, хто сильніший чи крутіший, чи багатший.

Нет. Как раз наоборот. Рабы, являются рабами по закону, а «свободные» формировались вокруг сильных (Физически)/харизматичных(крутых) лидеров (викинги, готы, галлы и прочие племена, и свободные образования) или становились наёмниками (вокруг богатых)

Нет никакой корреляции между человеком и тем, на каком языке он разговаривает. Язык — это лишь инструмент.

Причинно-наслідкових зв’язків немає, кореляція є.
Використання російської мови не є ні необхідною, ні достатньою умовою, щоб визначити людину як бидло. Тому формулювання «чіткий індикатор» тут явно недоречне.

При цьому є контекст. Дуже спрощено ситуація виглядає так:
1) Є певний відсоток бидла, як серед російськомовних, так і серед україномовних.
2) Трапляється 2014-й (напад рашки).
2.1) Деяка (не вся) прогресивна частина російськомовних переходить на українську — відсоток адекватних російськомовних зменшується, відповідно росте відсоток бидла.
2.2) Україномовні не переходять на російську тут як освічені люди так і бидло — відповідно компенсації не відбувається.
3) Контент. Низькоякісний контент розрахований на масову аудиторію.
3.1) Низькоякісний контент орієнтується на більший ринок, а це рашка. — кількість бидлоконтента зростає російською мовою — україномовне бидло переключається на російську.
3.2) Російська пропаганда — це явний дебілізуючий фактор — деградація середнього рівня російськомовного населення.
3.3) Контент українською робиться не стільки на массу, скільки на «заряджених» та активних людей — компенсації кількості бидла не відбувається, є деяка стимуляція переходу думаючих людей на українську.
---
За рахунок цього, з більшою ймовірністю ви зустрінете бидлана серед російськомовних.
Це звісно в припущенні, що початковий відсоток бидла серед україномовних та російськомовних був однаковий.

Даже корреляция глобального потепления с кол-вом пиратов, выглядит не столько натянутой на глобус, как то, что написали Вы.

Контент українською робиться не стільки на массу, скільки на «заряджених» та активних людей

Еще и как делается на массу. Посмотрите топ украиноязычных каналов, что там? Высокоинтеллектуальный контент? Ага, ну-ну. Все как и везде. Развлечения и политические раковни. Концентрация и соотношение каналов, не отличается от мировых.
Возможно есть какие-то уникальные украиноязычные каналы, к которым в очередь выстраиваются переводчики на различные языки (Как это происходит с англоязычными каналами)? Нет.

выглядит не столько натянутой на глобус, как то, что написали Вы.

Наведіть логічні помилки (де вектори мають бути в протилежну сторону), а не лише вашу авторитетну думку.

Посмотрите топ украиноязычных каналов, что там? Высокоинтеллектуальный контент? Ага, ну-ну.

Дивіться не топ, а відсоток. Наприклад «підпільна гуманітарка» або «клятий раціоналіст», навіть чувак який срався з 1+1 і той частково робить якість ролики на соціально значущі теми.

Возможно есть какие-то уникальные украиноязычные каналы, к которым в очередь выстраиваются переводчики на различные языки (Как это происходит с англоязычными каналами)? Нет.

Знову ж ви маніпулюєте, аби не визнавати ту думку яка скоріше за все вас задіває.
Ми порівнювали рос та укр контент, а не англійський. Розмова була в відносних величинах, а не абсолютных.

Та ж «підпільна гуманітарка» значно помітніша в україномовному ютюбі ніж умовний пізнавальний канал МФТІ, якій втрачається в масі «кавер тіматі на кіркорова»

клятий раціоналіст

АХАХАХАХХАХА. Абсолютно второсортный научпоп, издавайся он на английском или том же русском, потерялся бы в толпе других научпоповцев.

навіть чувак який срався з 1+1 і той частково робить якість ролики на соціально значущі теми

АХАХАХАХХАХА х2. Geek Journal, называется. Опять же, entertainment контент, уж точно не претендует ни на какую интелектуальщину. Небольшая заруба на пару тем в инфополе Украины, причем не страйкай 1+1 его канал, не было бы никаких «социально значимых тем».
Ну и какой %? Вы, по сути, привели один! нормальный канал —

підпільна гуманітарка

Процент зашкаливает 🤣
От себя могу разве что добавить только несколько каналов, которые хоть как-то выделяются среди копипасты зарубежных колег:
1) Чаплинский (www.youtube.com/user/Chaplinskyy). Выделяется тем, что Чаплинский не просто диванный урбанист, как его коллеги по блогерству, а архитектор и бывший чиновник разных уровней, не впадающий в крайности.
2) Андрей Белый (Интересно смотреть взгляд на проблемы, со стороны действующего чиновника, www.youtube.com/c/BilyyVLOG)
3) Книга-мандрівка. Україна. Опять же ничего уникального, но сделано не плохо, вполне интересно не только для детей, но и для взрослых.

Конечно, те кто делают контент на украинском молодцы, что создают что-то, но Ваши заявления по поводу % качественного контента, это полнейшая несуразица. Если рассмотреть каналы с аудиторией 3000подписчиков+ (1100 каналов), вменяемого контента будет 3-5%, все остальное будет обычная второсортная развлекуха (политота, кино, музыка, юмор, хейт контент, личные блоги про то как закатывать кабачки). Действительно оригинальных каналов, лично я не знаю ни одного. Но может вы знаете?

Процент зашкаливает 🤣
Та ж «підпільна гуманітарка» значно помітніша в україномовному ютюбі ніж умовний пізнавальний канал МФТІ, якій втрачається в масі «кавер тіматі на кіркорова»
Та ж «підпільна гуманітарка» значно помітніша в україномовному ютюбі ніж умовний пізнавальний канал МФТІ, якій втрачається в масі «кавер тіматі на кіркорова»

У вас все нормально? Подпольная гуманитарка хоть и нормальный канал, но это развлекательный научпоп. В этом жанре (развлекательный научпоп), в том же ру сегменте есть каналы миллионики. Ибо сейчас модно быть «псевдо» образованным. Почему «псевдо»? С этими знаниями ты сможешь говорить: «вiльна каса», больше они тебе не помогут. В лучшем случае, сможешь покичиться в настолке или в пьяной беседе.
МФТИ — это чистый лекторий и совсем другой «жанр».
Или вы сейчас на полном серьезе сравниваете популярность канала с видосами в стиле «Чому саме заєць носить яйця? / Чи існують в українській мові фемінітиви? » с «Кратные интегралы и теория поля / Линейная алгебра»? Едав ли какой-то человек, будет завтракать под лекцию МФТИ, о аналитической механике и тд

Подпольная гуманитарка хоть и нормальный канал, но это развлекательный научпоп. В этом жанре (развлекательный научпоп), в том же ру сегменте есть каналы миллионики.

Перечитайте спокійно те повідомлення через яке ви сюди влізли.
І наведіть приклад такого ж по покриттю дибілізуючого україномовного ресурсу як «квартал 95» або порівняйте розповсюдженість АУЄ пабліків на 2-х мовах.

МФТИ — это чистый лекторий и совсем другой «жанр».

Пошукайте, один з їх викладачів має/мав прикольний науково-популярний канал про теорію ігор.

І наведіть приклад такого ж по покриттю дибілізуючого україномовного ресурсу як «квартал 95»

Вот товарищ, украиноязычный канал, 700к подписчиков (осторожно, канал может вызвать рак мозга или мозг рака)
www.youtube.com/...​/UCBf2NlLITVR7bJLRUc_o-Mw
Да это меньше чем у квартала, но квартал идет на русском, на него может быть подписан и казах, и русский, и латыш, кол-во региональных подписчиков мы не знаем. Тот, что я привел, точно содержит 99% украинцев.
Нет, вы, конечно можете сказать что автор высмеивает и тд, ну квартал тоже высмеивает, так что раковни одного уровня.

АУЄ пабліків

Засилье тюрем и сидельцев делает свое дело. В США тоже «блатная» тема, хоть и в другом виде, распространена. У нас все-таки не так много сидит и с этим поспокойней.
*дальше ирония*
С другой стороны, держим в уме, что родоначальник треш стримов «Мопс», фактически наш родной — донецкий 🤣 Прямо жалко что не на украинском он вел свои «передачи».

Да это меньше чем у квартала, но квартал идет на русском, на него может быть подписан и казах

1) Дякую за підтвердження однієї з причин пункту 3.1
2) Телік, дєточка, телік. Квартал (всі передачі цього продакшену) показують по сраному теліку і «Василь» з 700К підписників тут і близько не стояв. Ось про це я казав.

В США тоже «блатная» тема, хоть и в другом виде, распространена
Знову ж ви маніпулюєте, аби не визнавати ту думку яка скоріше за все вас задіває.
Ми порівнювали рос та укр контент, а не англійський.

---

Перечитайте спокійно те повідомлення через яке ви сюди влізли.
Наведіть логічні помилки (де вектори мають бути в протилежну сторону), а не лише вашу авторитетну думку.

Манипулируете, вы и только вы. Пытаясь сравнивать неравные вещи. Если экстраполировать украинский контент до объемов русского, вы уверены, что он будет лучше? Он и сейчас не есть лучше, кроме как в вашем «мирке». Он ровно такой же, как и везде в мире, ибо контент мейкеры в 90% случаев не являются альтруистами (ютуб всячески борется с такими, опуская их на дно) и стреляют по тем нишам, где есть шанс выстрелить и снимают ровно то, что хотят видеть. Поэтому большая часть украинского топа — это полит раковни. Вот и вся элитность «украинского ютуба». На этом все.
p.s. Явите миру свой список достойных украинских каналов, хотя бы из 30 позиций. Сейчас ~3000 украиноязычных каналов с аудиторией больше 1000. Вам же не составит труда, назвать хотя бы 1%. Ведь по вашим же словам, украинский ютуб просто кладезь «интеллектуального» контента.

Если экстраполировать украинский контент до объемов русского, вы уверены, что он будет лучше?

А тепер сюрприз:
Я не порівнюю яка культура краще. (Це ви собі чомусь вигадали)

Перечитайте спокійно те повідомлення через яке ви сюди влізли.
Тут как смотреть.

Тут смотреть нужно на практике. Попробуйте в Польше, Германии или Франции решить свой бытовой вопрос без польского, немецкого или французского.

Местное население хорошо знает английский язык. Но попробуйте решить вопросы без государственного языка.

Если вы будете стартовать где-то (попросить можете, и вам помогут) обслуживать вас только на английском или русском, то вас выгонят или скажут приходите с переводчиком.

Язык — это лишь инструмент.

Я утверждаю, что в Украине в большинстве случаев именно украиноязычные подстраиваются в коммуникациях под русскоязычных. А не наоборот.

Будете в городах южных и восточных областей Украины, попробуйте разговаривать на украинском языке везде и всюду, ради эксперимента. Проверьте на практике.

Нет никакой корреляции между человеком и тем, на каком языке он разговаривает.

Корреляция есть, она выражается к уважению к культуре и языку любого народа.

Вот вы поинтересуйтесь у разных людей, почему они не говорят на украинском языке в 2021 году. Просто чисто по-человечески. Спросите, почему? И при этом почему вы говорите на английском языке, работая в Украине?

У нас целый киевский офис учил английский, чтобы общаться с иностранным руководством, которое не хотело учить украинский.

А будете за рубежом, спросите у местных украинцев, как они общаются в социальных контактах.

Если есть государственный язык, то это индикатор. Думаю, в Украине есть достаточно людей банально не уважают украинское. Табачник например был министром образования Украины. Но это же откровенный украинофоб. Представить такого персонажа в Франции или Польше просто нереально. Его бы вынесли за пару недель демонстрациями учителей школ и преподавателей вузов.

Цивилизованный человек, живя и работая 5-6 лет в любой стране ЕС, начнет учить и пользоваться местным государственным языком. Тут прошло 30 лет, а дискуссия все на том же уровне.

Причем я сам общаюсь на русском языке в достаточном количестве, и считаю, что его надо знать как один из мировых языков. Но украинский язык везде должен быть в приоритете и под протекций. Иностранцы должны изучать украинский язык, если они здесь живут и работают длительное время (скажем свыше 2 лет). Это банально уважение к стране и местному народу.

Польская

Согласен, поляки тоже имеют историю насилия над украинцам, правда все же более цивилизованную и человечную.

Если брать РИ, то это французский.

В России интеллигенция довольно примитивна и зависима от мнений самодержца веками. Что любил царь, то любили и элиты. Независимых людей со своим мнением и взглядами в РИ и СССР — считали неправильными и нелояльными. Они там были крайне редкими персонажами и даже изгоями. Автономных и свободолюбивых личностей в РИ и СССР не любили и не любят. В Украине тоже самое, но меньше.

Ельцин играл в теннис, все играют в теннис. Путин занимается дзюдо, все увлекаются дзюдо. Хрущеву нравилась кукуруза, все сажали кукурузу.

Нет. Как раз наоборот. Рабы, являются рабами по закону, а «свободные» формировались вокруг сильных (Физически)/харизматичных(крутых) лидеров (викинги, готы, галлы и прочие племена, и свободные образования) или становились наёмниками (вокруг богатых)

Закон — это определенное общественное соглашение, чтобы избежать силовых конфликтов. У нас же законы пишутся меньшинством для покорного большинства. Но и это не так важно.

Если закон распространяется на всех граждан общества, то неважно какой он плохой он или хороший. Проблема в том, что одним закон, а другим произвол и беззаконие.

Если верховенство законов распространяется на всех, то будет эволюция и развития. Но так как этого нет, то будут бойни и конфликты. И это правильно и хорошо.

В Украине те, кто пишут и принимают законы сами по ним не живут и не собираются, так как правоохранительная и судовая система, это их коррупционная обслуга.

Такие фразы модны в кругах правящей элиты
«Налоги платят лохи», «законам нам не писан», «друзьям — всё, врагам — закон.»

Попробуйте в Польше, Германии или Франции решить свой бытовой вопрос без польского, немецкого или французского.

У нас все доки на укр, так что без украинского вы тоже ничего не решите. А гос служащие не захотят с вами общаться, в принципе, ни на каком языке 🤣

в большинстве случаев именно украиноязычные подстраиваются в коммуникациях под русскоязычных.

Сейчас, когда в магазинах говорят на украинском, часто вижу, как люди переключаются и начинают отвечать на украинском (на самом деле на лютом суржике, но спишем этот момент) и это у меня в городе, где раньше то и вовсе украинский только на уроке можно было услышать.

Цивилизованный человек, живя и работая 5-6 лет в любой стране ЕС, начнет учить и пользоваться местным государственным языком. Тут прошло 30 лет, а дискуссия все на том же уровне

Тут спорить не буду. Что есть, то есть. Я этого сам не понимаю, иногда доходит до абсурда, знаю лично пару человек, которые ездили в Белгород что бы смотреть фильмы в кинотеатре на русском 😂

Ельцин играл в теннис, все играют в теннис.

Теннис, гольф, верховая езда, поло и тд — это спорт для «элит», причем во всем мире :) Среди простого народа он никогда не был популярен и едва ли будет. И уж точно в него не стали играть больше, глядя на «лидера».

Путин занимается дзюдо, все увлекаются дзюдо.

При том что при путине уже фактически 3 поколения живет, дзюдо не входит даже в топ-10 боевых искусств в рф, а среди видов спорта вобще где-то на дне. Так что, пример мимо кассы.

Такие фразы модны в кругах правящей элиты
«Налоги платят лохи»

А это только у нас? Или вы забыли как все корпорации уклоняются от налогов, причем не из какого-то СНГ, а из самой США :)

Сейчас, когда в магазинах говорят на украинском

Війна, візити по безвізу в ЄС та напруга в суспільстві включили у багатьох критичне мислення та свідомість. Плюс багато, хто бачить приклад ДНР і ЛНР. Потенційно ця вся «духовность та русский мир» може поширитись далі.

Теннис и дзюдо

Це приклад мавпування, яке поширене в Москві серед еліт.

Там мати свою, іншу дійсно опозиційну точку зору — це досить рідкісне явище, а висловити її публічно без наслідків для більшості заборонено.

Коли захопили Крим, буквально до 10 публічних російських діячів на всі 145 млн сказали, що це неправильно. Це ідолопоклонство царю існує там з часів Івана Грозного, який винищив усіх, хто мав позицію та був незалежним.

В РФ відсутнє громадянське суспільство. По суті, варвари, відстала цивілізація.

Стосовно дзюдо. В Україні за 25 років в дзюдо на олімпіадах — 1 срібло, 3 бронзи.

В РФ за 25 років — 5 золотих (всі за часів Путіна), 4 срібні і 7 бронзових.

А это только у нас?

Відмінність нас від цивілізованих західних держав, що суди та правоохоронні органи там поки все ще живі та намагаються щось протидіяти. Там Цукенберг приходить і дає покази як школяр в кабінеті директора школи.

Хоча дійсно проблема існує. Захід має проблеми з моральністю та совістю.

У нас відповідальності уникають навіть місцеві князьки середньої ланки.

Частини еліт з РФ та США — це союзники, а не опоненти, особливо за своїми «принципами» (їх відсутності).

Нагадаю, що Троцький приїхав робити революцію зі США (до того жив в Швейцарії, Франції), а Ленін зі Швейцарії. Карл Маркс працював та проживав в Німеччині.

Там давні історичні зв’язки.

Війна, візити по безвізу в ЄС та напруга в суспільстві включили у багатьох критичне мислення та свідомість. Плюс багато, хто бачить приклад ДНР і ЛНР. Потенційно ця вся «духовность та русский мир» може поширитись далі.

Нет, вышел закон, работники побугуртили и успокоились, а люди, они машинально пытаются отвечать, сам себя ловил на этом.

В Україні за 25 років в дзюдо на олімпіадах — 1 срібло, 3 бронзи. В РФ за 25 років — 5 золотих (всі за часів Путіна), 4 срібні і 7 бронзових.

Уже 4 бронзы :) Ukrainian judoka Bilodid wins bronze medal at Tokyo Olympics
Мы стали на шаг ближе к рф 🤣
Но если без шуток.
Тот факт, что в рф в 3.5 раза больше населения, Вы, решили опустить?) Это чисто теоретически увеличивает шанс на рождение спортсмена :)
+ у нас слабая спортивная школа, занимает мало призовых в целом на обычных олимпиадах. И защищают, так сказать, «честь» страны, параолимпийцы.
psВот дзюдо Германия:
золотых — 3
серебряных — 3
бронзовых — 14
всего медалей — 20

Коли захопили Крим, буквально до 10 публічних російських діячів на всі 145 млн сказали, що це неправильно. Це ідолопоклонство царю існує там з часів Івана Грозного, який винищив усіх, хто мав позицію та був незалежним.
В РФ відсутнє громадянське суспільство. По суті, варвари, відстала цивілізація.

Я на 99.9% уверен, что захвати Украина, условную Кубань, было бы все 1 в 1. Так же бы молились на царя.

Нагадаю, що Троцький приїхав робити революцію зі США (до того жив в Швейцарії, Франції), а Ленін зі Швейцарії. Карл Маркс працював та проживав в Німеччині.

В австро-венгрии все они терлись, в том числе и Гитлер со Сталиным. Когда есть некий мировой центр притяжения, не удивительно что в нем могут «тереться» исторические личности. Вас же не удивляет, что в какой-нибудь Калифорнии огромное кол-во визионеров современности?

Потім регіонали і різноманітна закамуфльована вата (включно з «колишніми» кдб-ешниками) зразу заборонили (чи відмінили) внутрішній тест, а потім залізли в структури Могилянки на різні ланки управління. І вуз просів в своїй якості освіти та в своїх проукраїнських цінностях, бо понабирали невідомо яких людей з відсутністю чіткої та щирої української позиції.

Судя по тамошним выпускникам последних лет 10 — это действительно так. Кого вижу в фейсбуках с законченной киево-могилянкой — в лучшем случае любитель амерских леваков, в худшем — любитель зе-клоунады, а то и рашки..

Бакалавр КН в НаУКМА, а також вчився за внутрішнім обміном в УКУ один семестр. Навчання вартує затраченого часу, можна здобути знання та людей на подальше життя.
Порівнювати університети важко, але для мене Могилянка поза конкуренцією через можливість навчатись на бюджеті

Бакалавр ИПЗ НаУКМА, добавлю что серьезно думал между УКУ Data Science или НаУКМА Прикладная Математика на магистратуру. За бакалавриат сделал вывод что Могилянка для меня — это огонь и действительно та альма-матер.

Так же пообщался с ребятами которые учились/закончили DS программу в УКУ. Они знают мой опыт и бекграунд, и сказали что мне будет максимум 1-2 дисциплины в семестр интересно. Это, а так же то что ПМ поинтересней для меня сейчас выглядит, заставило меня остановить свой выбор на Могилянке. И не пожалел — сейчас 20/20 заявок, скоро будут объявлены бюджетные места, и хорошая вероятность что я попаду на бюджет. Опять же сэкономить 64к грн это очень неплохо.
Конечно каждому свое, кому-то коммьюнити заходит в УКУ, но я знаю что в Могилянке коммьюнити не хуже, если знать где ее искать. Так же по скиллам и по знаниям есть свои плюсы и минусы и там и там, как и везде. Но КМА и УКУ это однозначно два топа — лично для меня.

Универ дает максимум 30% знаний, остально зависит от желание студента — каждый решает за себя. Так сказать сори ребята из УКУ, но я бы не пошел на DS на магистратуру туда, по своим причинам конечно же, а тем более за относительно немалую сумму в ~200к грн.

Я тільки закінчив перший курс КН в УКУ, і пам’ятаю себе рік тому приблизно з такими ж сумнівами, я обирав між УКУ та КПІ.
Я точно не раджу звертати увагу на локацію, бо я сам з Дніпра, і фактично один з перших хто взагалі навчається на нашому факультеті і є з Дніпра, що за 1000 км. Проблем з релокацією в УКУ не буде точно, ти швидко втягнешся у навчання та спілкування
Щодо поінту про контракт — так, навчання коштує 75к на рік, і потрібно буде готовим, що це число зростатиме кожного року через інфляцію. А втім, тут вже правильно зазначили, що починаючи з третього(можливо навіть з другого) можна знайти першу роботу, і почати вже заробляти. На моєму курсі знаю декількох людей, які вже працюють(тобто після першого). Більше того, для студентів старших курсів в УКУ є стипендії, які можна здобути вже після першого курсу. Це «Мотиваційна» — якщо попадаєш в ТОП-5 зі своєї спеціальності по академічному рейтингу, і, здається, вона дає 30% знижки на навчання у 2му році(і можливо її подовжувати). Або ж стипендія асистента викладача — 25% за рік асистенства.
З приводу «зайвих предметів», то тут з цим проблем взагалі нема. На першому курсі в першому семестрі тільки 3 пари англійської(до речі з нейтівами), і ще 2 пари гуманітарних курсів на тиждень. Те ж саме і у другому семестрі. Далі, що старший є курс, то менше курсів гуманітарного напряму. Більше того, з 3го курсу є можливість самому обрати технічні курси, тобто ти сам собі складаєш розклад.
З приводу можливостей поза навчання — їх тут теж багато. Цього року відкривається стартап-інкубатор в УКУ для студентських стартапів. Також прямо тут Львівська бізнес-школа, з якою можлива співпраця у якійсь формі.
Назагал, можу сказати що я дуже і дуже радий, що рік тому обрав УКУ, а не інший університет в Україні.

Думаю УКУ буде краще

Могилянка ж гуманітарний вуз. Краще вже в КПІ.

dou.ua/...​s/dou-podcast-15/#2184904 — там 3 відоси, які варто було б подивитсь перед тим як обирати виш.

Чисто по програмам, в УКУ вона виглядає цікавішою ніж ті, що бачив в КПІ, але це лише на рівні назв, як саме викладання я не в курсі.

По «культурних» моментах, на жаль, ідеологію КПІ (як вишу) можна легко побачити, зайшовши в 7 або 1 корпус і подивившись на срані турнікети.
При цьому на рівні кафедри/факультету все може бути цивільно (є завкафи/декани, які хочуть змінити освіту і змінюють).

Очень обоснованное и объективное мнение. Впрочем, просмотрев ваш линкедин я не сильно удивлен.

Та не все так, сорри. Я просто не увидел образования и опыта работы , и не имел ввиду что, что-то не так .

Ответ выше к вам

В УКУ деякі фонди/люди дають стипендії, але треба бути сильним олімпіадником

Не обов’язково. Багато, хто отримує знижку 30%, є також соціальні стипендії, мотиваційні ітд. На сайті в УКУ якщо цікаво є всі умови

Привіт. Закінчив УКУ. Пройдусь по питаннях:

1) Парадигму бюджет/не бюджет — не раджу розглядати зовсім. Через два-три роки якщо добре врахувати або мати базу — ти за місяць будеш мати більше ніж коштує рік навчання в середньому. Більше того в нас в УКУ є кілька людей які після 4го курсу вже мають по 6к$/міс (причому всі мають різні напрямки) за Могилянку не скажу.
2) Сам переїхав з Києва до Львова свого часу — не шкодую, навпаки навіть вертатись не хочу. Львів набагато комфортніший для життя. Хоча це правда, що до карантину в Києві було більше можливостей для нетворкінгу в цілому, бо місто більше, однак зараз це помножемо на нуль. Всі мої друзі, хто переїжджав в Київ за останній два роки вже вернулись назад, бо там дорожче жити і не так зручно як у Львові. Але, та, є сенс вважати на свої особисті обставини. Ще й якщо рахувати, що в УКУ будеш жити в колегіумі — то взагалі топчик.
3) Стажування: все залежить яке саме стажування цікавить. В нас щороку кілька людей їде на стажування в Гугл (мушу зауважити, що переважно дівчатка. Хіба знаю що одного хлопця взяли за всі ті роки, але то специфіка гугла), є лабораторія з ML де роблять проекти для фейсбуку і чув, що звідти попасти на стажування/роботу можна також щороку на третьому курсі кілька людей їде в лабораторію в Чехію працювати і там закінчують навчання (теж топ варіант. Хлопці минулого року виграли 1 мільйон баксів на змаганнях в Дубаях через це. То не їм гроші, однак всеодно масштаб вражає). Якщо підсумувати: в УКУ з тим поможуть але в основному це спрацює якщо цікавить дата сайнс. Якщо мова в цілому про роботу — то тут не скільки грає університет думаю, а скільки твоє шило в дупі і вміння опинятись в правильному місці в правильний час. В УКУ приходить купа людей і з кожного можна щось черпнути. За рахунок, що кампус малий, то і бізнес школа і школа лідерства, все поруч. За Могилянку не скажу, але думаю можливості для нетворкінгу там теж на рівні.

Завтра може допишу за дисципліни.

Взагалі все грає від того, наскільки є бажання вчитись і яка зараз стартова точка. Якщо КН це не те, що тебе запалює — не раджу йти в УКУ на КН. Якщо ж цим проблем немає — раджу ще подивитись на програму з БА

стажування в Гугл

Стажировка от гугла действительно серьезная вещь, угу. Дает много шансов в будущем)

Більше того в нас в УКУ є кілька людей які після 4го курсу вже мають по 6к$/міс (причому всі мають різні напрямки) за Могилянку не скажу.

Ну смотри, все зависит от хардов и софтов и понимания человека, где он сейчас находится и что может сделать. Я не сомневаюсь, что в УКУ идут очень умные и талантливые ребята, но в КМА поверь таких тоже хватает.

по 6к$/міс (причому всі мають різні напрямки)

6к/мес это где, во Львове? И мне уж любопытно, какие направления?)

Понял, спасибо. Ну в принципе, если человек толковый, то вовсе не удивительно

Для стажування потрібен статус студента, а також ваші знання. Івенти є практично в будь-якому університеті з великою кількістю студентів профільних спеціальностей у містах з великою кількістю ІТ-компаній (Київ, Львів, Харків).

Підписатись на коментарі