Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Як побороти Дія Сіті, інструкція для активістів

Привіт, цього разу пропоную поборотись за галузь яка активно розвивається та позитивно впливає на економіку України, методи боротьби запозичив у українських YouTube-блогерів та адаптував для нас.

Чому я проти Дія Сіті?

Я проти законопроєктів які суперечать Конституції України, вже є петиція Стоп Дія Сіті! Ветувати та її обговорення.

Міністр Федоров брехун, а його втручання та підтримка великих ІТ компаній здатні скоротити ІТ сферу, що в часи гібридної війни, яку веде Московія проти України, є державною зрадою міністра Федорова.

Також варто згадати результати опитування: 80% ІТ-спеціалістів проти Дія City та попередню петицію Стоп Дія Сіті! яка набрала 25465 голосів.

Розширення StopDiiaCity та петиція

Петиція та розширення вже були описані на DOU та відображають число фахівців які проти Дія Сіті.

Підписати петицію та встановити розширення буде гарним початком в боротьбі проти Дія Сіті.

Є ще список компаній які підтримують Дія Сіті, цей список StopDiiaCity знадобиться далі.

Враховуючи, що вже є компаній зі списку StopDiiaCity які почали ворушитись, то вважаю розширення успішним.

LinkedIn, приватна боротьба

Наша задача в приватних переписках змотивувати рекрутерів активно наймати фахівців зі списку StopDiiaCity.

Є два варіанти, перший самому проявити ініціативу та писати рекрутерам з контактів:

Привіт, хочу поцікавитись, звісно якщо у вас є така інформація, чи почали хантити фахівців з компаній які підтримують Дія Сіті? Мають легше погоджуватись на співбесіди.
Ось компанії з яких вам буде легше наймати https://stopdiiacity.u8hub.com/test.html а ось опитування яке проводили раніше https://dou.ua/lenta/articles/what-devs-think-about-diia-city/

А другий варіант це коли рекрутери починають спілкування а потім просять вас порекомендувати когось, можете відправити список StopDiiaCity або ж відкрити LinkedIn та знайти 2-3 кандидатів з відповідних компаній та порекомендувати саме їх.

Вважаю ці два методи будуть результативними.

Можна також додавати в контакти фахівців з цих компаній, а потім розповідати про Дія Сіті, відправляти в переписці статистику зарплат та посилання на тему яку читаєте зараз, а ще «Компанія підтримувала Дія Сіті» буде гарною відповіддю на питання «Чому пішли з попередньої компанії?».

LinkedIn, публічна боротьба

Якщо в стрічці новин LinkedIn бачите пости від компанії списку StopDiiaCity то пишіть коментар з хештегом StopDiiaCity та посиланням на петицію:
#StopDiiaCity petition.president.gov.ua/petition/119860

Та й підпишіться на хештег StopDiiaCity в LinkedIn нарешті!

Facebook

В Facebook так само під постами компаній можна залишати коментар:
#StopDiiaCity petition.president.gov.ua/petition/119860

А ще можна заходити на сторінку компанії в Facebook та написати у її відгуках:

Ймовірно компанія підтримує Дія Сіті, законопроєкт який порушує Конституцію petition.president.gov.ua/petition/119860

#StopDiiaCity

Щоб зайти на сторінку відгуків буде достатньо дописати /reviews/.

Ризики

Якщо ми будемо занадто ефективними то будуть проєкти які залишаться без фахівців, що насправді також вдаряє по ІТ сфері, звісно маю надію, що втримають підвищенням винагороди.

Направлення енергії в конструктивне русло

В телеграм-чаті t.me/StopDiiaCity багато різних дискусій, енергію цих дискусій варто перенаправляти на питання:
Скільком рекрутерам сьогодні написали про переманювання зі списку StopDiiaCity?
Скільком фахівцям сьогодні написали щоб переманити з компаній списку StopDiiaCity?
Скільки фахівців сьогодні додали в контакти?

Публікація результатів

Щоб нам вдалось досягнути цілі, коли компанії почнуть публічно відмовлятись від Дія Сіті, нам потрібно буде також підтримувати активність в цій темі.
Писати свої результати в темі буде гарним приводом підняти тему а також чудовою мотивацією для інших фахівців.
👍ПодобаєтьсяСподобалось16
До обраногоВ обраному5
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
що в часи гібридної війни, яку веде Московія проти України

Це тут яким боком ? І в яких документах, написано що це війна ?

інструкція для активістів

Медики перекрывали международную трассу из-за долгов по зарплате
www.pravda.com.ua/...​/news/2021/07/24/7301622
Протест медиков на Харьковщине: глава ОГА и министр обещают погасить долги
www.pravda.com.ua/...​/news/2021/07/25/7301666

Ярославе, дякую за Вашу працю. Можливо, рішення, які Ви пропонуєте — єдині дієві.

Рішення очевидні, треба діяти, я в день пишу 5+ контактам щоб змінювали компанії або додаю нові контакти в LinkedIn.

За сьогодні двоє фахівців з відповіли, що вже припинили співпрацю.

На сайті Дія Сіті в розділі «12 міфів про Дія City» в міфі «IT-індустрія не підтримує проєкт» вказано:

Підтримку Дія Сіту висловили ряд професійних об’єднань та IT-компанії. Серед них — Європейська Бізнес Асоціація, Федерація роботодавців, Американська торговельна палата, ЕРАМ, Ajax, Sigma Software, Reface, Genesis, Laverex та багато інших.

Я почав зі списку компаній які представлені на DOU jobs.dou.ua/companies.
А потім почав перевіряти які є в ЄБА.

Як я розумію тільки частина учасників ЄБА підтримало «Дія Сіті» тому треба по іншим компаніям питати у відгуках.

Проходитись по спискам ДОУ та ЄБА і вручну питати кожну?

Так, /companies/kyivstar/reviews/47296/

Написал про петицию 15-ти знакомым, так или иначе связанных с ІТ. Некоторые что-то слышали и не придали значения. Большинство вообще не вкурсе.
Сбрасывали вот эти ссылки:
www.facebook.com/...​k/posts/10159382440478700
lb.ua/...​_diya_siti_virtualni.html
и юридический анализ Дмитра Назарця.

А еще лучше:
1) Заходите на открытые вакансии компаний поддерживающих Дия.Сити
2) Откликайтесь на вакансии
3) Проходите собеседование
4) Получайте офер
5) Динамте HR на «подумать»
6) Отказывайтесь под поводом, что выбрали компанию, которая не поддерживает Дия.Сити.

Шутка! Не нужно так делать. Ну вы поняли )

Вчора було 38 підписників, сьогодні вже 58, дякую, продуктивно підписались.

Недавно общалась с айчаром, которая выкатила рекомендации для владельцев компаний «почему не нужно воротить нос от гребцов, рекрутеров и остальных ит-специалистов и соглашаться на их условия» (ответ простой — иначе будешь работать сам). так вот когда я ей рассказала о дия.сити, она спросила какую угрозу это несет для сферы рекрутмениа. аргументы о неконкуренции и отсутсвии кведов рекрутера в ДС, сказала что им пофиг, есть другие сферы где они могут работать дальше. Так что на поддержку и понимарие хуман ресорсерс я бы не надеялась.

Сьогодні в LinkedIn написав 50+ рекрутерам зі своїх контактів, 20 рекрутерів вже відповіли та подякували.

Є рекрутери які працюють тільки в ІТ сфері, для них це важливо.

ця теж працює тільки в іт. поки що...я просто акцентую увагу на такому факті. звісно ж, є частина рекрутерів, що реально задумаються про своє кар’єрне майбутнє і стратегію взаємодії фахівець-замовник.

есть другие сферы где они могут работать дальше.

посмотрим сказал слепой, как безногий будет танцевать у нас, где почти везде тяжелый экономический кризис и много других моментов ... ню-ню

а если серьезно, то это у этого поведения есть 2 объяснения:
1) человек не понимает ситуацию
2) человек понимает, но надеется, что станет «полицаем на деревне», то есть будет при должности некого менеджера, может быть даже высокого уровня и получит от этого проекта некие большие бенефиты

Так что на поддержку и понимарие хуман ресорсерс я бы не надеялась.

я думаю, что среди умных и честных движение против ... поддержат все

всем бы твою веру в человечество и оптимизм ) меня же попросили «пояснить чем это плохо для нашей индустрии» при скинутых ссылках на законопроект, статьи-анализы и, кажется, вывод ГЮУ.

скорее всего в этот момент у нее в голове крутилось что-то стандартно-рекрутерское, типа «многабукав, леньчетать!»
они так к профилям кандидатов относятся, где не особо много информации, а уж к простыням текста — и подавно.
для этих людей «многабукав» — это всё, что длиннее твиттеровских 140 символов.

ну, ее пост тоже был многабукафф, но в законопроекте их значительно больше, так что возможно )

Працювати вона може багато де, але мабуть людина не прорахувала, що там навряд оплата в валюті і схожого розміру. Але нічого, після першого поповнення картки все зрозуміє :)

Да начнеться хейт!

И что что 80% айтишников против дия сити, у нас в 2010 году выиграл янукович, люди далеко не часто правы и не анализируют весь спектр плюсов и минусов

Повністю за вами згоден! Саме вручання справжнього ліберального уряду дозволить ІТ стати ще більшим!

лично мое мнение что не бывает хорошей или плохой(черной или белой) власти — даже самый плохой президент может сделать что то хорошее и самый лучший(какого у нас не было) может сделать что то плохо
мне кажется люди должны поощрать хорошее и критиковать плохое — несмотря кто бы был у руля
и всегда найдутся те, кто скажет — «ой, да я вообще такой хороший, не был в тех 73%», пожелаем таким людям удачи

Більш простий метод: викачати з петиції список підписантів. І вже по ньому бачити, чи той кого намагаються захайрити підписав петицію, відповідно хоче працювати НЕ в дія-сісі, читайте знаходиться в пасивному чи активному пошуку, хайрити треба зараз або ніколи.

Так ми ще й грошей компаніям зекономимо, які туди лізуть. Менше фахівців — менше збитків на вхід до ДіяСіськи. А те що й прибуток від діяльності менше — та то таке, це ж тільки початок, далі то взагалі дупа буде. ДіяСіькам відповідно буде менше коштів. Взагалі б то хотілося щоб нуль, але ж є компанії настільки безсоромно багаті, що прямо шукають, куди б грошима засіяти вітер. Акціонери мабуть в захваті будуть, особливо майбутні, у тих компаній які тільки мріють вийти на IPO.

Підписатись на коментарі