×

Думки про власну справу

Перебуваючи в черговій відпустці та насолоджуючись життям мене знову навідують філософські роздуми на тематику чи можливо вийти з айті.
Cудячи з усього для мене це на даний момент не можливо, інакше б я не задавався цим питанням і вже розвивав якийсь свій бізнес, або робив щось інше не пов’язане з айті.
Вийти з айті звичайно цілком можливо, двоє з моїх знайомих побудували свої компанії. Один з цих товаришів сказав, що програмування не та річ, якою він хоче займатися усе життя. Його пояснення мені мабуть найближче з усього, що я би міг уявити.

Запитувати як вийти з айті не буду, в кожного свій шлях і свої способи та бачення для цього. Якщо самостійно не бачиш як це можна зробити, то мабуть нічия порада не допоможе кардинально.
Мені б хотілося почути історії людей, які вийшли з цієї сфери у бізнеси не пов’язані з програмуванням, чи багато серед нас є таких? Що саме спонукує людей кидати цю професію?

👍ПодобаєтьсяСподобалось4
До обраногоВ обраному2
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Знаю десяток людей (половину близко, половину не очень) которые бросали работу в ИТ и начинали заниматься своим делом (более чем в половине случаев не связанным с ИТ вообще).
Примерно половина из низ через год-два вернулась в ИТ, вторая половина продолжает заниматься своим делом.
По моим наблюдениям:
Что объединяет тех кто вернулся? Они хотели заниматься чем-нибудь, лишь бы не ИТ, и еще они хотели сохранить тот же уровень комфорта, тот же уровень стресса и т.п. к которому привыкли за годы в ИТ.
Что объединяет тех кто продолжает? Они хотели заниматься чем-то конкретным, чем «горели» уже давно, что уже давно было их хобби. И еще были готовы к меньшим доходам, выходу из зоны комфорта и т.п.

ІТ і власний бізнес — це діаметрально протилежні способи заробітку.
1) ІТ — це стабільна біла зарплата, можливість легально отримувати великі гроші і відсутність проблем з представниками влади. А ще вам не потрібно шукати клієнтів, за вас це робить компанія. На вас як на девелопера не лежить відповідальність за успішність проекту і той прибуток, який він повинен приносити
2) Власний бізнес — це величезна відповідальність, так як він буде годувати і вас, і вашу родину. Бізнес збитковий — ви можете стати банкрутом. Рішення будь-яких проблем, які будуть виникати, ляже на вас тяжким вантажем.
Тому якщо ви стільки часу працюєте в ІТ, значить вам подобається комфорт і безбідне існування, то швидше за все власний бізнес вам протипоказаний.

Ну хоть ктото выходит понимая что это не его призвание.

Одним з індикаторів того, що ви в своєму середовищі — це щира внутрішня радість від результатів того, що створюєте. Інколи, навіть творча ейфорія. Коли такої радості немає роками, треба щось змінювати (моя приватна думка). Всі мої колеги, які реально горіли до своєї діяльності на моїх двох галерах, далеко просунулись в кар’єрі та досягли серйозних результатів.

Як правило, різних людей вражають, емоційно чіпляють досить різні обставини в різних сфер навколишнього світу. Ці обставини мають певний хаотичний або абсурдний характер. Якщо вас щось постійно щиро, емоційно включає (не залишає байдужим, дивує), то можливо там десь є ваша сфера для вашої діяльності та експериментів. Але це дізнатись можете лише ви, копаючись в собі. Якщо у вас є працелюбність, дисципліна, конструктивний підхід, то можливості завжди будуть.

ІТ-рекрутинг серйозно задовбує вже після 2-3 років. Це певний акваріум з піраньями. Але ІТ дає ресурси для експериментів.

ІТ рекрутинг серйозно задовбує вже після 2-3 років.

И только на звезды не надоест смотреть никогда...

Если баран ежедневно смотрит на новые железные ворота, то это не означает, что он разбирается в марках стали.

двоє з моїх знайомих побудували свої компанії.

В якій сфері? У тій же?)

Що саме спонукує людей кидати цю професію?

На мою думку, до цього спонукає відчуття, яке приходить з віком — люди яким сфера не була цікавою по дефолту, намагаються всеж зайнятися тим що реально цікаво — життя то одне. Тому і виходять хто куда.
Ті кому сфера реально цікава ніколи не будуть виходити — вони запустять свій продукт і т.д. речі. у тій же сфері.

для мене це на даний момент не можливо

Можливо все.

Один з цих товаришів сказав, що програмування не та річ, якою він хоче займатися усе життя

А чим займатися хоче то?)

А чим займатися хоче то?)

в нього своя шлюпка

Видал какое-то время назад на хабре (кажется) историю о том, как чувак автоматизировал курятник с помощью распбери-пи и «обвязки», он только приезжал мясо из них делать... «просто любил убивать» видимо

только приезжал мясо из них делать...

Видимо боялся восстания машин, раз решил это не автоматизировать

Та что там автоматизировать-то?
Делаем простенок с открывающимися окошками, за которыми кормушки, чтобы птички только голову могли просунуть. Прикармливаем. Раз в Н дней некоторые из окошек превращаются в маленький аналог одного французского изобретения времен 17-18 веков. Перед простенком с окошками можно еще и конвейерную ленту приделать, чтобы тушки сразу увозить в холодильник(общипывальный цех). Можно прикрутить МЛ-ку, которая решала бы какие именно из окошек нужно активировать в нужном режиме, исходя из параметров птички, которая сейчас кормится.

Учитывая как сча пишут это будет что-то такое: приходишь куча дохлых от голода кур в курятнике, одна без головы фаршированная зерном, конвейер увез кучу живых курей, одна внутри общипывального цеха бегает без перьев, остальные ее боятся, холодильник весь в говне

Из вас бы получился отличный сценарист для фильма Пила)
Меняем кур на людей и погнали)

Поменять сферу где у меня 15+ лет на сферу где у меня 0 (прописью: нуль) лет опыта? Рациональность, ау!

В соседнем топике чувак упоминал эффект Даннинга-Крюгера, совсем не понимая о чем он. Так вот: когда ты не спец в какой-то сфере, то со стороны кажется, что все просто; и наоборот, чем больше опыта тем больше понимание того, сколько тут проблем и неясностей.

Лучше смените проект или галеру

Как раз смотрю интервью от укринвестклуба m.youtube.com/watch?v=3TqxbFNefFs — из 100 бизнесов где-то 10 вообще стоит рассматривать, и даже из тех часть завалится

Я только встречала случаи когда помогали жене открыть власну справу, — тогда ты все еще в айти, но и бизнес в семье есть (маникюр, массаж, частный детский сад, кофейня, etc) а чтоб человек бросил it и ушел в бизнес — нет

У меня была практика (программистом) на сталелитейном заводе. Спасибо, больше не надо, я уж лучше глаза кодом повыжигаю 😝

Хоспаді та можна просто домовитися про мінімум мітінгів з іншим замовником)

хочется пойти на завод и лить металл. В конце-концов это тру.
Также ты думаешь о карьере сварщика, автослесаря

Ну, з цим не складно боротись — візьміть відпустку і на тиждень підіть туди попрацювати. Або навить просто підіть на екскурсію в плавильний цех хвилин на 20.

4 года работал инженером на заводе по производству газотурбинных двигателей для кораблей.
Офигенная работа, достаточно сложная и интересная, в литейном цеху красиво и тепло зимой, в металлообработке просто красиво, но на 300$ в месяц особо не проживешь.
Начальник нашего отдела, у которого в подчинении было около 40 инженеров, получал «аж» 500$

Каждый раз когда думаю пересесть с Python обратно на G-codes для ЧПУ станков — вспоминаю этот опыт)

На клубнику в Польшу або курям голови рубать.

Думаю кожен із нас бачить щось, що можна виправити навколо себе не залежно від професії. Якщо ви нічого посильного для себе не бачите, значить ви ще не дозріли до цього. Думаю що поради тут не допоможуть, бо для бізнесу потрібні ініціативні люди.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Якщо вже маєш хоча б 10 досвіду в ІТ, то можна думати, інакше просто зміни компанію, якщо поточна гуано або до психолога.

Якщо вже праюєш овер 10, то можна просто свічнутись у менеджмент, куа, ейчар або, якщо маєш хороший нетворкінг серед потенційних замовників, відкривати власну шлюпку.
Ідеально, це якщо маєш хорошу подушку, хоча б на рік і цікаву ідею, тоді можна спробувати накидати прототип і мутити стартап.

Повір, це принципово різні відчуття і мотивація, заробляти черговому дяді гроші чи намагатись щось зробити для себе, коли результат залежить тільки від тебе.

На вашому сайті повтор

Our product is a platform which connects tech experts and interviewees. So you can have a training interview with a real person.

Никак, все нишы заняты, и как писал Питер Тилль в своей книге, добиться успеха можно только в нише где нет конкуренции, ну или у тебя должно быть заведомо конкурентное преимущество, может твой зять депутат или что-то такое.
В любом случае полностью без айти сейчас ничего ее работает

Підписатись на коментарі