ФОП отримує дохід від своєї діяльності на особисту картку — наслідки
Всім привіт! Як завжди, відповідаємо на актуальні запитання та розбираємо найактуальніші теми ФОП у сфері IT.
Отже,
Чи може ФОП отримувати прибуток від своєї підприємницької діяльності на особистий рахунок?
Коротка відповідь однозначна — НІ.
Далі розберемо дане питання детальніше.
Згідно розділу І п. 24 абзацу 3 Інструкції № 162 НБУ
Забороняється використовувати поточні, платіжні рахунки фізичних осіб, що відкриваються для власних потреб, для проведення операцій, пов’язаних із здійсненням підприємницької та незалежної професійної діяльності. За поточними, платіжними рахунками в національній валюті фізичних осіб-резидентів здійснюються платіжні операції відповідно до умов договору та вимог законодавства України, які не пов’язані зі здійсненням підприємницької та незалежної професійної діяльності.
Згідно розділу І п. 10 Інструкції № 162 НБУ
Фізична особа відкриває окремі рахунки для здійснення підприємницької, незалежної професійної діяльності та для власних потреб.
Отже, фізична особа повинна неухильно дотримуватись принципу «різних кишень» для особистих і для підприємницьких коштів.
Які наслідки для фізичної особи, яка отримала дохід ФОП на особистий рахунок?
Така відповідальність прямо в жодному законодавчому акті не прописана. Ні штрафні санкції, ні закриття рахунку за використання його у підприємницькій діяльності фізособі — власнику рахунку на даний момент не загрожують.
АЛЕ,
У ЗІР 129.06 відзначають, що заборонено використання особистого рахунку для підприємницьких операцій.
У ЗІР 107.05 державні регулятори зазначають, що використання особистого рахунку для підприємницької діяльності може вплинути на правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також на достовірність інформації, зазначеної у Податковій Декларації цього підприємця. Це у тому випадку, якщо кошти, що надійшли на особистий рахунок, будуть відображені у Податковій Декларації та обкладені єдиним податком.
У такому разі вони обіцяють, що буде застосовано адмін. штраф за ст. 164 п.1 КУпАП.
Водночас ст. 164 прим. 1 Кодексу України про адміністративне правопорушення (далі — КУпАП) встановлено, що, зокрема, неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат суб’єктами господарювання, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною першою ст. 164 прим. 1 КУпАП, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Наталія Лозко, Founder, CEO ITAccounting itaccounting.com.ua
Якщо Вам потрібна консультація або бухгалтерський супровід ФОП, ТОВ, звертайтесь -
33 коментарі
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів