×

Монітор для MacBook Air M1

Доброго вcім дня. Зараз шукаю монітор для MacBook. Важливо щоб зображення було чітке, без мила. Переглянув декілька роликів на ютубі, але в ролику одне — заходиш в коментарі пишуть інше, форуми аналогічно — в одного працює, в іншого картинка жахлива. Монітор потрібен не для роботи з кольором, а для тексту. Орієнтовно до 15к гривень. Можливо хтось вже вирішив проблему і працює із задоволенням. А то теорії вже начитався, питання залишились.

P.S. Консультант в магазині офіційного реселлера сказав що у Mac немає проблем з моніторами — люди ж беруть))

👍ПодобаєтьсяСподобалось1
До обраногоВ обраному1
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Взял недавно Dell 27 4K UHD USB-С — S2722QC. По картинке на мониторе вопросов нет. Но есть косяк — все тупит на мониторе и если включить видео, ноут начинает капитально нагреваться. Мак староват — macbook 13 2017 intel core i5, 8 оперативки.

Update: купив ось такий Монітор 23.8″ Dell P2422HE (210-BBBG) USB Type-C Power Delivery

Через 3 дні повернув назад

Плюси: регулювання по висоті, можна обертати
Гарний вигляд
USB hub
Power delivery — тобто ноут живиться від Моніка, дуже зручно

Мінуси: якість зображення на full hd і довбанній макосі просто треш, нереально користуватися, очі просто витікають і болять

Так розумію крім lg ultrafine нема сенсу під мак щось брати. Ну чи їх всраті монітори оверпрайснуті

Ставив його, ніяк не допоміг (можливо є невеликий шанс що я не розібрався)

Біль в очах від Full HD в 2023 ніякий софт не спасе, треба брати хоча б 2К

PS давно сиджу на вищезгаданому LG, радий як слон

Яка саме модель? Мені і 24 забагато було, тому 27 не хотілось би брати. Поки зрозумів, що ідеальний для мене варіант це LG UltraFine 24UD58-B (вони зараз хіба бу)

Яка саме модель?

27″ LG 27UP850-W

Мені і 24 забагато було

Бачу продаються якісь делли 24″ з 2к розширенням, але вони дорожче за LG

Ну нафіг вже dell, якщо тепер і буду брати то тільки вже lg ultrafine які самі епл радять

Так гляну, дякую. Але якщо чесно не готовий віддати 25-30к за Монік, а фірма зажлобилась на бюджет, тому ось і був такий вузький вибір. Поки зупинився що буду без або в крайньому випадку lg ultrafine 24

Та ото просто не треба було брати фіговий Dell. При чому тут інші моделі Dell? Dell U2720Q, або U2723QE + «виглядає як 2560×1440» і норм.

Ну якщо докопуватись до формулювань, то і мій 4К не справжній, бо 3840×2160 трохи не дотягує:)

Я не докопуюся, а використовую загально прийняті означення. Про які, до речі, мене тут поправили свого часу.

Дякую, не знав, бо зазвичай чув що 2К кажуть про 2560×1440

Я до того саме так і думав.

2560×1440 — це QHD або 2K QHD. 😅 Коли говорять, що монітор 2K мають на увазі 2K QHD. Звичайне 2K це 2048×1080, але таких моніторів не має, тому легко зрозуміти, що говорять про QHD.

Так є ніюи й нейтивне налаштування про оптимізувати під вбудован й ретіна чи інший

Так, мені реально допомогла ця штука. Без неї взагалі біда біда, з нею не те що ідеально, але стало помітно краще.
Сиджу на звичайному Dell 27’’ 2560×1440. Монітор звичайно широкий, але щоб не крутити башкою усі вікна можно просто по-центру тримати, проти коли є необхідність — є додатковий простір.

А широкі пробував?

В мене 4 зовнішні
2 основні

34 широкий
І 2 1080 всякі дашборди показувати

Та ні, дякую, я все життя на ноутах, я на 24 вже задовбався головою крутити щоб побачити що мені треба. Хз, як на мене це є незручно такі великі екрани але певний, що це через специфіку саме моєї роботи, мені не треба дуже багато інформації на екрані бачити одночасно чи щось порівнювати

Я рік сидів за 27 на минулій роботі і думав що 24

Присоединяюсь. Монитор — оверпрайснутое говно. Выдали такой для работы.

Так розумію крім lg ultrafine нема сенсу під мак щось брати

true story ;)

Сиджу рік на 2к 27 Lg Ultra Gear 27GP850. Все ідеально показує.

Раджу ppi калькулятор в гуглі найти. Щоб ppi був в межах 100-120 не ретина та 200-240 ретина. Для full hd тільки 21-22 монітор. Ще для цих розмірів монітору буде ок — 4K. Для 27 дюймів 2K або 5K

А я один такий типу працює не чіпай?
А то досі працюю за Cinema HD Display 24 дюймовому (ще мабуть навіть не LED підсвідка) якому вже фіг знає скільки років. І наче норм.
Хочу купити новий коли цей подохне бо шкода викидати классну річ. А ця зараза ніяк не подохне.

Всім привіт, аналогічний пошук, шукаю Монік 24 дюймів для MacBook air. З вимог регулювання по висоті, бажано щоб пікселі очі не різали. По кольорах не критично, це більше для звичайної роботи (не розробник). Хтось може брав останнім часом і може порадити? До 11 тис грн. І може порадити USB hub з HDMI під нього?

24 може й замалий
Лижі всякі дюжефайні дивмся

Треба мабуть зайти в магазин прикинути, бо я ніколи мабуть не працював ні на чому більшому за 19 дюймів, та й у мене наче нема таких масивів інформації. Тому здається 24 має бути достатньо

Досліди
Тут багато хто хвалив лж ультрафайн 27 під мак

27 приємніше за 24
32 теж непогано

поздно я нашел данный тред) купил 23.8 для мака с FHD, сейчас пытаюсь вернуть и взять 27 с QHD. Или просто начать работать из винды, учитывая что работаю все равно в гугле? чтобы не переплачивать за монитор еще больше, чем уже заплатил

вже ж давно розжовано всіма, що якщо така картинка як на маках по чіткості то кількість пікселів на дюйм повинна бути ± 218, або щоб норм все виглядало то не менше 109 пікселів. а для цього повинні бути 24 і менше 4-5 к монітори або 27 дюймовий з 2к розширенням, в останньому випадку буде приблизно 109 точок на дюйм. а от інші показники такі як колір, яскравість, ... це вже треба дивитися на свій бюджет.

Актуально если смотреть в монитор с расстояния как на ноуте, если дальше — можно меньше ppi. А вот с цветами/яркостью наверное будут проблемы=) Особенно с HDR / XDR. На своем древненьком AOC 2577PWQ получилось получить нормальную картинку выставив sRGB чисто в настройках монитора, при этом яркость/контраст залочились.

Треба для себе визначити одне, для чого потрібен монітор, і після того як він появиться правильно його підключити. Особисто я планую купити 27 дюймів з 2к розширенням і думаю це щось буде із LG UltraFine, є варіанти ще з DELL, але Дели трохи дорожчі виходять. Дома стоїть 24 дюймовий full hd монітор LG, на вінді ще куди не йшло працювати за ним, норм, а як тільки підключаю макбук це якась повна жесть, щей підключати доводиться через перехідник. 24 дюйми мені чесно кажучи на моєму столі глибиною 55см трохи забагато, тому навіть не знаю як буде із 27 дюймами, хіба що можливо через чіткішу картинку буде краще сприйматися. Монік потрібен щоб дивитися в реальному часі верстку, хоча зараз спокійно справляюся з одним лише маком де 3 робочі столи по одному для фігми або фотошопу, для саблайму, для браузера і переключаєшся між ними за секунду, тому і думаю а чи виправдано буде купляти монік і не працювати де тобі зручно. Коли пишу код тоді моніка взагалі не треба.

Юзаю такой с сентября 2020 правда у меня macbook pro 2017, отличная картинка + ноут всегда на зарядке + монитор идет как юсб хаб. Недавно правда вылезло уведомление о проблеме с батарейкой на моем маке, но связано ли это — не знаю :)
hard.rozetka.com.ua/...​lc34j791wtixci/p53797992

Повернув такий, не сподобались кольори на ньому((

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

В мене BenQ GW2765HE 27 2K, єдина проблема — нема контролю звуком з MacOS, на вінді все ок. Раджу на це звернути уваги. + під’єднання через Type-C буде плюсом.

Можеш придивитися до BenQ PD2705Q, в ньому перелічених недоліків нема.

У меня на Pro 2018 Dell P2415Q, но в FullHD, не могу на большем разрешении на такой диагонали работать.
Хороший монитор, нет мыла, настраивается через контраст и шарпинг.

Подключаю через кабель DisplayPort — Thunderbolt 2 через хаб/переходник.
Теоретически его можно подключить проводом DisplayPort — USB-C напрямую, но я не пробовал, на сайте производителя они не гарантируют, что будет работать.

Теж маю такий, працюю в 4K — все чудово. Підключаю до макбука якраз через DisplayPort — USB-C шнур (виробник — 2E).

Теж юзаю Dell P2415Q, на жаль в останніх оновленнях macOS відключили підтримку 4K 60hz через DisplayPort, так що перемикнув режим HDMI на HDMI 2.0 (доступно тільки на пізніх ревізіях) та підключив через якісний HDMI 2.0 кабель, все працює ідеально з macbook pro m1 pro без софта та костилів у 4k 60fps

Я подключал два по очереди — DELL S3221QS и LG UltraFine 24UD58-B. Оба меня устроили качеством картинки.

Ти про ланцюжок
Чи один день той а інший інший?

Сталкивался с такой проблемой недавно — на 24 дюймовых мониторах ФуллХД работать было совсем не комфортно когда переехал на МакОС.
Наткнулся на подобные материалы:
www.youtube.com/...​f-MF9k&ab_channel=THEROCO
www.rtings.com/...​best/monitors-macbook-pro

По обзорам на последнем ресурсе определил себе фаворита и купил Asus PA278QV, очень доволен.
Работал на нем на двух девайсах — MacBook Pro и MacBook Mini, проблем с изображением не возникало.

Тот случай когда все деньги ушли на Мак :D а на эппловский монитор не хватило.

Я просто тебе расскажу, а выводы ты делай сам:

При подключении родным кабелем USB-C <-> Multiport adapter: www.amazon.ca/...​id=pla-814806948641&psc=1

Мак определяет может ли монитор выводить звук по HDMI или нет + ещё ряд косвенных признаков, которые он засчитывает за подключённый телевизор, а не монитор. Для телевизоров с высоким разрешением, когда не хватает пропускной спосопности он либо понижает частоту до 30Гц, либо включает YUV 4:2:2 или ещё хуже YUV 4:2:0 вместо RGB, что на тексте сказывается ужасным образом: academickids.com/...​pedia/index.php/YUV_4:2:0. Т.к. цвет на макропиксель, а не на индивидуальный пиксель. Появляются дикие хроматические аберрации. Вправить мозги маку далеко не всегда получается.

Исходя из моей практики я бы купил 3rd party кабель USB-C <-> DisplayPort, там протокол по-сложнее, но фактически всегда решение принимается маком не в пользу телевизора. Поэтому можно наслаждаться RGB картинкой.

Один и тот же монитор, подключенный разными способами к маку может давать разную картинку.

3rd party кабель USB-C <-> DisplayPort,

а зачем оно нада? я подключаю моник просто шнурком с USB-C с обоих сторон, правда у меня Dell а не макбук вместо ноута.

USB-C не у всех макбуков есть если что, как и у мониторов.

Usb-c — это транспорт на физическом уровне, у интела это displayport, который электрически может нести HDMI. www.displayport.org/displayport-over-usb-c , что запихнули в м1 хз

добавлю что есть такая штука как thunderbolt 3 которая юзает usb-c конектора, внутри thunderbolt тоже может быть displayport, поэтому по крайне мере у интела любой thunderbolt 3 контроллер умеет displayport over usb-c и если у тебя норм монитор и норм ноут то можно обойтись только пассивным шнурком usb-c <-> usb-c и при этом получить displayport(включая аудио), usb и 65 ватт для зарядки ноута одновременно.

Любой монитор 27″ 4K. Ну или 24″ с таким же разрешением, если нужно, чтобы текст был максимально четким.

27″ 4К — буде все мілко виглядати. На макосі інтерфейс не масштабується як на вінді.

Apple вродь как советует LG UltraFine 4K support.apple.com/uk-ua/HT210105

LG бери
Типу такого ek.ua/LG-ULTRAWIDE-34WK650.htm

Чому би просто не прийти в магазин зі своїм маком і попробувати кілька варіантів?

Краще не брати 2560×1080, а брати retina-екран.

Я про це і пишу. Багато думок і не зрозуміло де істина. Можна звичайно замовити 5-10 моніторів і підключати по черзі тестувати, але такий варіант хотілося б уникнути. Тому і хочеться дізнатися роздільну здатність і діагональ у тих хто вже має досвід

А як ти хочеш щоб хтось за тебе вибрав що буде краще для саме твоїх очей?
Нажаль не памятаю точну модель, у клієнта коли був на онсайті були ЛЖ 4к і 5к. Ейр він ж маленький, пройшовся з ним по магазинах де є моніки в наявності і протестував би ;)

4K 27″ — хороша роздільна здатність і діагональ.

Підписатись на коментарі