Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Є якась межа часу роботи в одній компанії щоб не подумали що ти міняєш часто компанії?

Всім привіт. Мене цікавить таке питання. Почав працювати в одній компанії в якій подобається працювати. Але марю однією компанією за кордоном. Але хочу підтягнути скіли ще трохи і подаватися в ту компанію. Через скільки часу можна пробувати подаватися щоб не подумали що я не надійний і що часто міняю компанії?

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

у моєму досвіді були і місяць і три місяці і це не заважало знайти роботу, а якщо комусь такі терміни були не до вподоби — то дякую, що вони мене відсіяли, бо хто зна, що там ще могло виявитись згодом...)

Два з чимось роки не вистачає в сіві. були питання — але не сказав би що це якось заважало
це ж не СРСР де за таке можно було строк відмотати. Або наприклад в одній фірмі я аж 2 місяці пропрацював.

Насправді, я б не дуже хивлювався через терміни роботи вказані в резюме чи сіві або через гепи між проектами

А у вас є пояснення для рекрутерів, яке їх задовольнить?
Якщо є, то навіщо хвилюватися?

Нехай думають що хочуть, міняй доки тобі це вигідно. Між тим що «подумають» і тим, за що заплатять — велика різниця. Ти ж не одружуєся з компанією.

Головне в галери ДіяСіті не лізь — там взагалі думати навіть не намагалися. А якщо вже в одній з них — саме зараз найкращий час покинути тонуче корито.

В ідеалі хочуть бачити не менше 2 років на кожному попередньому місці.
Менше року вже викликає запитання. Кілька таких місць для певних роботодавців є блокером.
Навіть якщо запросили на співбесіду це не значить що там усі готові сприймати ваші пояснення, якими б вони адекватними не були.
Співбесідують часто непрофесійно і роблять ліниві висновки.

Если опыта толком нет, то год-полтора нужно продержаться.
Когда я был уже Embedded разработчиком с 11 летним опытом, не смотря на то, что пайтон был вторым языком на проекте уже в течении 5 лет, мне даже не отвечали на мой отклик по пайтон вакансиям. А где отвечали, там было короткое резюме: «нет коммерческого опыта» и дальше даже не пропускали. Всё изменилось, когда таки взяли, но там был важен другой мой опыт.
Всё индивидуально, у меня было так.

Как представитель компании из Европы, который часто проводит первичный скрининг резюме наравне с рекрутерами, могу поделиться — 2 года в одной компании. Вероятно, вообще не буду работать с резюме, где три компании подряд и каждая менее одного года.

Якщо буде гаряча вакансія, то візьмете і з півроку на кожному проекті

Безусловно, но вакансию придётся оставить открытой ;)

В вашей компании видимо работать большая честь?)))

Є знайомий, працює в Польщі, за 2 роки змінив 6 фірм — ніяких проблем, його далі звуть на співбесіди і готові брати. Питання звісно виникають, але на роботу беруть.

а ви не лізьте з своїм уставом для найманих працівників в Україну, де ринок контракторів та наймайте в себе в ЄС

Абсолютно любой промежуток при том, что выполняются два условия:
1) короткие промежутки не повторяются один за другим, а просто имеют место быть
2) есть разумная причина смены рабочего места, даже если очень быстро

не подумають, якщо ринок гарячий. Норма — мінімум один рік, менше — це контракти, або треба пояснювати чого пішов

Але марю однією компанією за кордоном.

Придивись, може це всього лише HR-бренд.

Якщо компанія хороша то можна пару-трійку років попрацювати.
Якщо у компанії відсутній ріст то вже через півроку, від початку співпраці, шукаю нову компанію.

Просто не указывай слишком короткие промежутки в резюме.

а якщо це якраз досвід комерційний на який дивляться)

Так і кажи, що працював в коротких проектах, де за 3 місяці зробили — і на бенч. А нащо сидіти на бенчі, коли можна пошукати де ти потрібен. Коротше кажучи, в HR брешуть абсолютно всі. Бреши й ти, особливо по тих питаннях, які для роботи не важливі. Як то кажуть, стресостійкість в резюме — це як дружний колектив у ваканасії.

Нема якщо можеш адекватно пояснити причини звільнення, бажано з референсами або фактами які підтверджують вашу історію.

Адекватні люди сприймають адекватні пояснення.

«Перейшов на +200$» — фігове пояснення.
«Перейшов на +50%» — хороше пояснення, тому що очевидно, твоя минула контора тобі недоплачувала.
«Звільнили через токсичність/перфоманс/інші твої персональні причини» — дуже фігове пояснення
«Завершили проект і нового не знайшлося всередині» — норм
«В команді олені, а менеджмент некваліфікований самодур» — дуже фігове, не варто ніколи обгажувати минулих роботодавців.
«Звільнився бо хочу саме до вас» — норм

ну наприклад ти через 5 місяців вирішив змінити компанію. Не буде це дивно?))

В мене був найкоротший період — 2,5 місяці.
Контора схайрила мене на новий проект, ми почали і через 2 місяці клієнт ще раз все порахував і вирішив закрити проект.
На кожному інтерв’ю яке в мене було після цього адекватно реагували.

Також декілька разів співпрацював з колегами які приходили і йшли через місяць-два. Приходили і розуміли, що це не їх проект і не те, на що вони очікували, а на інтерв’ю їм свідомо чи несвідомо не розповіли всієї правди. Вважаю це теж адекватною причиною для звільнення.

Знаю багато історій, коли людина проходили інтерв’ю 3-5 етапів, а потім при виході їм дурили голову ’проект не стартував, замовник передумав та інші побрихеньки ’ (Epam, Lux, Svitla sys, т.д). Скоріш за все це якесь внутрішнє відмивання коштів (не факт, що в цьому не беруть участь топ-манагери, ресурс-менеджери та інше шобло).

Мав офери від всіх цих контор, ніколи не було не те що 5 етапів, навіть 3 — це лише якщо рекрутерів теж рахувати)

За 5 місяців можна багато чого навіть самому зробити, а в команді — тим паче. Наприклад, закнінчити проект, чи довести до тієї стадії, коли там багато людей не потрібне. Ти — ФОП, тебе наймають коли ти потрібен, і звільняють за першої ж нагоди — і всім пофіг, що подумаєш ти.

А якщо є тільки фігові пояснення, що тоді робити, щоб не брехати?

HR — це релігія, вміння брехати — саме головне, саме його оцінюють насамперед. Так само, як в церкві не треба казати що бога нема (хоча це й правда), так і для HR — нічого не кажи реального про минулі відносини.

Я більше скажу — це табу розповідати навіть нейтральне про минулі відносини, за виключенням випадків, коли тебе кинули. В іншому випадку — або хороше, або нічого. Бо відносини вже мертві.

«В команді олені, а менеджмент некваліфікований самодур» — дуже фігове, не варто ніколи обгажувати минулих роботодавців.

З цим не згоден. В мене був кейс, коли я звільнився з компанії не пропрацювавши там і одного року, як раз через неадекватний менеджмент. На співбесідах казав чесно чому звільнився, (але без надмірного поливання брудом, все ж таки) і це нормально сприймали. При цьому зазначав, що на попередніх місцях роботи з менеджментом було все ОК, щоб не подумали, що я така людина, якій все не подобається :)

Підписатись на коментарі