Свій до свого по своє

Давно бентежить думка, що така прогресивна галузь, як IT, не має чітко вираженої структури в Україні, до того ж люди в ній не відчувають себе частиною спільноти. Всі ці IT кластери, це ж більше про гроші для великих гравців, а не про людей? Такий стан речей треба змінювати. Особливо актуально стає після «наїздів» влади і спроб «подоїти» одну із основних галузей економіки.

В чому суть?

Спільнота має самоорганізуватися для взаємовигоди. Пропонуються наступні речі:

1. Айтівець, як представник креативного та проактивного прошарку населення, має в першу чергу користуватись сервісами та продуктами іншого айтівця. Якщо на ринку таких немає, тоді можна обрати інший варіант.
  2. Айтівець, як засновник чи керівник якогось сервісу, чи продукту, в першу чергу має надавати перевагу клієнтам-айтівцям і піклуватись про якість надання послуг.
  3. Клієнт-айтівець має рекомендувати сервіси чи продукти, що сподобались, серед знайомих.

По-перше, це створить міцні зв’язки між айтівцями, що досить важливо для вирішення різних проблем. (Для прикладу можна взяти суддів. Один суддя ніколи не підведе іншого, бо знає, що в скрутну хвилину допомога може знадобитися йому самому.) По-друге, це стимулює різні бізнес проекти серед айтівців, бо клієнти в принципі з грошима, і гроші не будуть «покидати» спільноту.

Що далі?

• Можна створити сайт, де кожен власник бізнесу зареєструє назву, адресу та тип свого бізнесу. Таким чином люди зможуть легко знайти щось поряд.
  • Можна розробити спеціальні наліпки (типу як у TripAdvisor) та вішати їх на вході (якщо тип бізнесу офлайновий). З часом, це може стати знаком якості.
  • Схожі наліпки можна вішати на авто. Одразу буде видно, що перед тобою на дорозі айтівець, і ви ввічливіше будете один до одного ставитись.

Поки що це досить сирий концепт. Буду радий послухати коментарі та пропозиції. З розвитком спільноти можна буде подумати й про інші аспекти, наприклад шлюб виключно між дітьми айтівців і т.п.

👍НравитсяПонравилось0
В избранноеВ избранном0
LinkedIn
Допустимые теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Допустимые теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Ага, сайт где все имена и явки конечно же не облегчит властям доение айтишников.

обрежьте им оптику, они через свет лезут

наприклад шлюб виключно між дітьми айтівців і т.п

ну пока можно ограничится сексом между айтишниками.

учитывая гендерное соотношение в ИТ, звучит как пропаганда гомосексуализма

Йой, най буде! Головне щоб свій до свого по своє!

То, чем должна была в первую очередь заниматься ит-гильдия, приватные заведения, спец цены и условия для членов. А то, как то, начали с поборов, и попытки напугать ежа голым задом.
Даже когда дию всунут полностью, можно будет подушить галеры, если большинство синьеров-помидоров будет в гильдии.
Вот примеры как надо: www.gq.ru/...​klubov-i-kak-v-nih-popast
Я раньше думал что для того чтобы стать *элитой* достаточно зарабатывать как элита.
Но посмотрев, на основную массу *АйПишников*, понял, в чём на самом деле шутка про *сыры по 500*. Синьер, скрючившись опустошающий судочек в 20 минутный обед, живущий на 50 баксов в мес. собирающий на очередную однушку — не может быть элиткой.

Той сіньйор (і де ти його знайшов) до FIRE готується, поки ти тут пащекуєш ;)

Только к последним абзацам понял что он угорает)

Це ж треба ще дочитати було

Можна створити сайт, де кожен власник бізнесу зареєструє назву, адресу та тип свого бізнесу. Таким чином люди зможуть легко знайти щось поряд.

Прям как на Гугл картах

Тим часом не забуваємо, що справжні ніштяки лежать на стиках двох+ галузей. Тому от просто нереально продкутивніше айтівцям товаришувати зі «звичайними людьми» та намагатись вирішувати їх проблеми, аніж окуклюватись в своє патлате та світерасте гетто.

Отож.
Нещодавно на інтерв’ю заїкнувся про системне мислення, так інтерв’ювер мене не зрозумів, про що це я, став улюлюкати: «ти про операційні системи чи що?».

А я про ось, що.
Пітер Грегорі — персонаж, реальний прототип якого — Пітер Тіль.

Вивчаю предмет системного мислення трошки з інакшого боку, аніж тупо читанням книг про системне мислення.
Прочитав книгу «The Art of Noticing», читаю зараз «Ambient Findability», на черзі ще декілька таких книжок. В «Ambient Findability» взагалі більшість прикладів — що з реального світу переноситься в віртуальний, та що з цим робити.

до того ж люди в ній не відчувають себе частиною спільноти

В шкільні роки тусив в чатику тридешників, які там викладали поточні роботи для конкурсів та просто для аудиторії + портфоліо.
Нетлінка «Їхав Гітлер через Гітлер» — робота донеччанина Irds, одного з тих учасників. Між справами вони розповіли про існування Лепрозорія, де теж був ламповий двіж до кримнашу, після якого там кремлядь всюди сере.

Але все це абсолютно марно.
Тому що в таке раніше лізли заради інтересу, а не за грошима.
Я заради інтересу обходив платіжну систему, щоб отримувати аналог журналу «Квант» безкоштовно, заради інтересу хакав сайт ПопМеху, ну ще заради ящика пива, навушників та флешки, ящик пива поміняв на пакет цукерок Рошен, а навушники та флешку навіть не забрав.

Ті, хто приходить тупо за грошима, такі баги плодять, за які в пристойному суспільстві пиздять обісцяними ганчірками.
А будь-який чат засеруть мірянням бетонометрів та котиками. Це ж ті ж люди, що те саме зробили з Лінкдіном.

Якщо хтось незгодний про інтерес і гроші, то просто перерахуйте без Гуглу місцеві івенти з Демосцени та назвіть хоч когось з їх учасників, яких персонально знаєте.

Тому що в таке раніше лізли заради інтересу, а не за грошима.
Я заради інтересу обходив платіжну систему, щоб отримувати аналог журналу «Квант» безкоштовно

Эти два предложения рядом просто смотрятся просто божественно :)

С чего бы? Я его не продавал, а лил на торренты.
Еще и парился с ковертацией из какого-то защищенного формата в нормальный pdf, гугл тогда про такие конвертеры молчал, как партизан, приходилось самому.
Ящик пива забрал подставной чел, я взамен ничего не просил, но он решил мне пакет конфет передать, т.к. я тогда тоже школотой был.

Схожі наліпки можна вішати на авто. Одразу буде видно, що перед тобою на дорозі айтівець, і ви ввічливіше будете один до одного ставитись.

Ненавижу расизм и «негров».

А можна просто до всіх ввічливо?

тогда как они узнают, что мы айтишники?

Ви знаєте, звідки взялася красива фраза «Свій до свого по своє»?
Її витоки лежать у тих часах, коли в Галичині поляки бойкотували український бізнес (великий архітектор і підприємець Іван Левинський тоді вижив за рахунок держзамовлень від уряду і помер розорений, коли переможці-поляки заявили, що не розраховуватимуться за австрійськими контрактами), а українці в міру своїх можливостей оминали поляків, купляючи послуги інших українців та євреїв (які були «третьою силою», зі стриманими симпатіями до українців).
Це був політичний процес частини суспільства Австро-Угорщини і міжвоєнної Польщі в умовах іноземного панування.
Зараз ми, хвалити Бога, не в такому становищі, тому все, що нам потрібне, це все-таки саме цехова, корпоративна солідарність.

А ви втираєте нам якусь дич про станове суспільство...

Те чего нема не існує зазвичай бо нахіба?

Ти хто такий, давай допобачення

Почти тонко (было до буквально пары последних абзацев)...

ждем статью с разбором на уютном итальянском сайте...

Айтівець

Ну шо...думаете будет мовный срачь или нет? :-)

Нит. Это слово настолько уродливо, что даже прекрасно.

а феминитив какой? айтівка? айтівчина?

Подписаться на комментарии