Розробка на blockchain: з чого почати?

Весь інтернет хайпить з приводу крипти, NFT і додатків, що їх використовують. От наприклад ігри: twitter.com/...​tatus/1415394091668578305

Decentraland, Axie Infinity, The Sandbox, NBA TopShot, Zed Run.

Хто розбирається в темі, можете підказати, з чого почати для абсолютного новачка, якщо цікаво зробити щось подібне? Лінки, туторіали і т.д.

👍НравитсяПонравилось0
В избранноеВ избранном1
LinkedIn
Допустимые теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Допустимые теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Якщо є досвід з веб розробки, а точніше фронтенд, то можна вкотитися з цієї сторони та якщо не вийде, то без великих втрат викотитися назад. Спробувати розробити якесь спа, прикрутити кілька гаманців та притулити чиїсь контракти, використовуючи веб3. Реалізувати методи на читання данних з контрактів та виконання транзакцій.

Якщо досвіду у вебі нема, то мабудь ліпше буде вкочуватись прямісінько у контракти. Є така повчальна веб гра, де можна підчерпнути базу з солідіті: cryptozombies.io. Написати якусь свою фабрику, або волти для депозитів. Спробувати слухати всесвіт за допомогою ораклів. Подивитися купу чужих контрактів, які є на гітхабі. До речі, майже усі крупні проекти мають свої контракти у відкритому доступі, особливо ті, що створені для гемблінгу.

Але перш за все, непогано було б пройтися по базі, та дізнатися як працює блокчейн, як та за що сплачується комісія за виконання коду та інше.

в этом и суть хайпа — пока вы с этим разберетесь хайп утихнет.
а начинать с того что и во всем програмировании — лопределится какую хотите решить задачу а не смотреть где хайпуют

хочу зробити Zed Run на мінімалках. Що для цього потрібно?

Що порадите по питанню?)

Спробуй з розуміння на чому саме заробляють, і як взагалі працює ринок хайпу. По-перше, з′ясуй пару дрібничок:
1) Хто насправді усім рулить та отримує надприбутки;
2) Хто за все заплатить з власного гаманця.

Ну і питання № 0 — на представниках якої з двох ролей ти хочешь нажитися? Бо варіант що тобі самому дадуть порулити — не варіант.

PS. Купи жінці чоботи

Поки що нажитися не хочу, тільки розібратися(:

Доки розбиратимеся, хайп пройде. Чи ти вважаєш, хайпожери розбираються? Базвордів вивчи — та вперед

Дивлюся на код у цій сфері та щось мені підказує, що тут усі з базвордами сидять.

Нода+Солидити cryptozombies.io/en/course
Ну и как обычно: смотришь вакансии, отмечаешь для себя что не знаешь — pallet.xyz/list/bankless/jobs
🦇🔊

Дякую! Схоже, курс для початку що треба(:.

Математика плюс теория математического шифрования

Тобто я не напишу якогось смарт контракта, доки не згадаю університетський курс із криптографії?(: Щось не віриться.
Плюс швидкий пошук показав, що вже навіть якісь платформи є, що спрощують розробку. Але так як ніколи темою не цікавився, хотів би щоб хтось направив куди треба.

Смарт-контракт это область юриспруденции цифровой экономики, а не разработка на блокчейне.

Ок, спробую змінити питання: хочу зробити Zed Run на мінімалках. Що для цього потрібно? Чи вважається це «розробкою на блокчейні» чи ні, мені не принципово(:.

Вперше бачу цей Zed Run, але виглядає як звичайний гемблінг.

Подписаться на комментарии