Реалії та перспективи для ІТ-ФОП

Тема ФОП є однозначно актуальною для нас, ІТ-фахівців. Так, деякі з колег працюють офіційно як наймані працівники, — проте переважна більшість користується перевагами індивідуального підприємництва.

Керуючись цим, ми вже робили випуски загального аналізу економічної політики в державі, та про юридичні особливості договорів саме для ФОП.

Сьогодні ми поговоримо більш конкретно на тему підприємництва: яке відношення влади до цієї галузі в цілому? Як і чому постійно збільшується тиск? Чи правдиве твердження про те що кожна прийдешня влада — ще химерніша та небезпечніша для бізнесу? Стаючи паразитуючою надбудовою над суспільством. Незважаючи на те, що саме підприємці потенційно можуть стати запорукою економічного розвитку нашої держави.

Ми обговоримо дані теми з колишнім державним службовцем Міністерства фінансів України а нині — активним та досвідченим громадським діячем у сфері захисту прав підприємців.

👍ПодобаєтьсяСподобалось3
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Краще бути таким підприємцем, як Ілон Маск, ніж таким, як ІТ-ФОП (галерний бесправний раб)

Хто вам заважає?

Малое кол-во мостов под которыми можно сидеть. Это троль, просто глянь историю вбросов

Є «комуналка» держави. Її хтось має сплачувати.

І ці хтось — будуть ми з вами, а різні депутати / чиновники / судді / митники і т.д. — не будуть і їм за це нічого не будет. 5% і так забагато, коли бачиш куди ідуть податки і які схеми прокручують ті, хто на хабарах отримує мільйони, а за копійку вдавиться.

Шкода вас розчаровувати. Бюджет 1100 мільярдів. З них пенсії і зарплати становлять абсолютну більшість видатків. Ваших 5 відсотків не вистачає ні на що.

Шкода вас розчаровувати, але якщо зараз зробити податки навіть 60%, то їх все одно не буде вистачати ні на що. Щоб більше було, треба більше взяти, інших шляхів наповнення бюджету не існує, ясно-понятно. Мені просто цікаво, якщо реально будуть податки під 80%, і цих грошей не буде вистачати, що тоді будуть пропонувати: може нирку здати, щоб яму залатати?

Шкода вас розчаровувати. Бюджет 1100 мільярдів.

це певно гривень що є близько $40 млрд за поточним курсом що є близько $1000 на душу у будь яких реальних оцінках кількості населення що є близько третини усього ввп на душу у розмірі $3100-3600 за різними оцінками

чи не здається вам там що ви за мало виробляєте а натомість за багато витрачаєте

де гроші на київське метро? чому призупинено будівництво? де гроші на ковід? як плануєте реально збільшувати обсяги виробництва та ефективність? коли добудуєте другу половину нової парковки у борисполі? як плануєте розраховуватися з боргами? коли плануєте «верховенство права» відкриту економічну політику та прозору систему яка не є старим добрим совком загорнутим у модну обгортку дію у смартфоні? як плануєте будувати дороги коли бензин дорожчий за штати машин повно дороги забиті і податок на дороги у складі вартості бензину але доріг нема?

Вам не здається, що я не з уряду?
Ну і друге питання — ви ніколи не думали, що жебраки з державного сектору не вміють, не можуть і не будуть нормально працювати — бо жебраки?
А раби це дуже погана робоча сила.

Ні, я пропоную ЄДИНУ ставку для ВСІХ. 20-25 відсотків. Замість 5 для фоп і 51 для кзпп

Є «комуналка» держави. Її хтось має сплачувати.

усі(95 відсотків) інвестори житла уникають сплати податків/продажу при купівлі нерухомості.
Це тобі обхід податку на активи, що Пекар згадує

40 відсотків громадян платить зарплатні податки з мінімальної зарплати у 6000 гривень.
давайте не розказувати байок, що 40 відсотків людей працюють за 4500 гривень на руки.

5 мільйонів дорослих взагалі не платять ЄСВ і ПДФО. працюють за конверт щоб субсидію ще взяти з бюджету.

Ще 2 мільйони найоплачуваніших є фопами і платять сльози до бюджету, воюючи з касовими апаратами.

мудрий нарід це люди, які не хочуть платити чесну ціну за послуги. в цьому причина бомж-зарплат вчителів і лікарів. вихователів дитячих садочків і так далі.

Хочешь насобирать с народишка денег Ахметову, на ещё один замок во Франции и ещё одну супер-яхту?

Экий ты щедряк. :)

І як же

інвестори житла уникають сплати податків/продажу при купівлі нерухомості.?

www.bbc.com/...​rainian/features-58343417

Коли населення старішає, а у Пенсійного фонду — хронічний дефіцит, треба створювати умови для накопичення пенсій, заявив в інтерв’ю «Інтерфаксу» міністр фінансів Сергій Марченко...
Темпи старіння населення такі, що кількість працюючих постійно скорочуватиметься, а пенсіонерів — зростатиме. Мені сорокалітньому на пенсію за нинішніх умов розраховувати не варто«, — додав урядовець.

Я і так плачу податків набагато більше середньостатистичного громадянина на «підтримання» угашеної інфраструктури та офігенні пенсії таким екс-урядовцям. Це ще не враховуючи ПДВ.
А ще — підтримання батьків/прабатьків із злиденними пенсіями. А треба ще подумати і про своє майбутнє, чи нехай діти потім теж думають?
Тому не пішли би Ви з своїми пропозиціями... в Скандинавію, наприклад.

Меня в этих министрах больше всего улыбает другое — «пенсии у тебя всё равно не будет, но ЕСВ плоти!!!111». Единственное рациональное решение — не платить

Меня в этих министрах больше всего улыбает другое — «пенсии у тебя всё равно не будет, но ЕСВ плоти!!!111».

Так ладно еще ЕСВ, но они ж эту риторику еще продвигают под дополнительные поборы в никуда НПФ или еще один дополнительный пенсионный фонд.

www.epravda.com.ua/...​s/news/2021/08/26/677219

«Мне сорокалетнему на пенсию в нынешних условиях рассчитывать не стоит. Тогда два варианта — или я сам ищу возможности и откладываю через НПФ, или создаются условия таких накоплений для всех граждан. Это потянет фискальные потери бюджета, и это все должны понимать», — добавил Марченко.

По его словам, обсуждается вариант, когда будет инвестироваться 1% по ЕСВ и 1% из другого источника.

А вот тут оцените уровень манипуляции:

«Это может быть НДФЛ (это обсуждается) или прямая бюджетная программа, к чему мы более склонны. Минфин предлагает: давайте создадим отдельную прямую бюджетную программу, скажем, «Вклад государства в накопительную пенсионную систему».

Типа варианта обеспечить себе пенсию самостоятельно не существует, ага. Только через вторичных паразитов, платить которым станет обязаловкой.

Куда денутся эти деньги, когда настанет пора их выплачивать, ясно даже самым юным и глупеньким. Либо в случае НПФ его руководство свалит в теплые края с баблишком, либо, в случае государственного фонда, установят потолок «чтоб всем хватило», выше которого не получишь, как бы не пыжился, либо инфляция все сожрет.
Тут вопрос — почему я не имею права подписать бумагу, что отказываюсь от всех этих «дополнительных уровней» и выплат в dev/null, и возлагаю ответственность о собственном будущем на себя. Депозиты, бетонометры, акции, личный подматрацный пенсионный фонд — да что угодно, лишь бы отъ*бались со своей лицемерной «заботой».

Тут вопрос — почему я не имею права подписать бумагу, что отказываюсь от всех этих «дополнительных уровней» и выплат в dev/null, и возлагаю ответственность о собственном будущем на себя.

Юлина тысяча, Петина двутысяча и че там будет у зеппы сами себя на заплатят

Оскільки я теж з ІТ, але на КзПП, то ваші податки це сльози порівняно з моїми. І не вам мені казати, кому куди йти.
У мене всі ті ж проблеми, що й у вас, і парочка інших.
А злиденні пенсії ваших батьків ви самі не оплачуєте навіть. Ваших 1300 гривень навіть на одну пенсію не вистачає.
А я плачу в рази більше за одну пенсію. Так що це КзППшники доплачують ті злиденні пенсії батькам.

Оскільки я теж з ІТ, але на КзПП, то ваші податки це сльози порівняно з моїми.

А от я б на Вашомі місці не був таким впевненим.

А злиденні пенсії ваших батьків ви самі не оплачуєте навіть.

Предпочитаю на руки давать, выглядит надежнее чем через государство.

А злиденні пенсії ваших батьків ви самі не оплачуєте навіть

Зачем мне здыржава если я их оплачиваю напрямую?

Ваших 1300 гривень навіть на одну пенсію не вистачає.

За мои 1300 гривен я даже пенсию получать не буду! Нахрен платить вообще!

До меня только теперь стало доходить, почему не могут сделать одинаковые, низкие, налоги для всех как для ФОП. Парадокс в том, что в Украине УЖЕ платят именно такие зарплаты, налоги и коммунальные платежи, которые определяются рыночной экономикой!
Как правильно написали: дураку понятно что человек не будет отдавать 40% налогов с зарплаты в 6000 гривен что бы потом хuй без соли доедать. 40% налогов платят только с официальной минималки, а остальная зарплата идет черным налом. В итоге если пересчитать то получится что с полной суммы это и будет примерно 5%, как ФОП. Схема ФОП просто позволяет платить те же зарплаты, но только без черного нала.
Аналогично тарифы на коммуналку: понятно что 80% семей в нищей Украине не могут платить 5000 — 10000 гривен в месяц. Но идея в том, что «лишние» насчитанные тарифы покрываются за счет субсидий!
C бюджетниками то же все просто: у кого есть деньги — тот отдает ребенка в платную школу, то пользуется частными клиниками. А у кого денег нет — тот получает «бесплатных» учителей и докторов именно такого качества, какого у них зарплата.
В итоге в Украине как-бы две экономики:
Одна — фактическая, где бизнес фактически платит не больше 5-10% налогов вместо положенных по закону 40-50% (за счет чего и выживает). Где люди фактически не платят за коммуналку и получают субсидии (за счет чего и выживают).
Вторая — формальная, где налоги 40%, где верстают гос-бюджет с минимальным дефицитом и которая позволяет показать что Украина — не банкрот, посто нам немного не хватает немного денег. Так что подайте, добрые дяди, кто сколько сможет ...
Можно было бы законно опустить налоги всем до уровня, приемлемого для бизнеса. Можно было бы пересмотреть тарифы и найти что их завысили раз в 5 (Ротердам++, «реверсный газ» и прочие схемы). Но если все посчитать по-честному: то окажется что Украина — банкрот. И что всех собранных налогов не хватит даже выплатить пенсии пенсионерам (которых 50% населения!). Не говоря уже про армию бюджетных учителей, врачей и т.д.
Вот так и живем — с рыночной экономикой по-факту, с нарисованным бюджетом и с дулей в кармане!

По сути, больше после такого поста в этом топике обсуждать нечего, вся суть Украины. (

Підписатись на коментарі