Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

0xFF Day is coming! День програміста під Кабміном!

У понеділок 13 вересня о 10:00 виходимо під стіни Кабінету Міністрів.

Організатор акції: ІТ Січ

Телеграм канал для координації акції протесту: t.me/it_sich

Подія у фб: www.facebook.com/events/832903177590745

Цифрова трансформація вже стала для нас новою реальністю. Швидкість, з якою державні сервіси стають цифровими, приголомшує експертів та викликає питання у ІТ-спільноти: чи безпечні такі зміни для українців?

В експертному середовищі і просто серед ІТ-спеціалістів, які цікавляться інформаційною та кібербезпекою, викликають занепокоєння багато питань, серед яких основними є:

👉 безпека електронних сервісів, а точніше її відсутність;

👉 поточний стан, а також перспективи цифрових публічних сервісів, як-от портал Дія та е-паспорти;

👉 зміст документації до сервісів та програм, що її має готувати МЦТ та самий факт її відсутності;

👉 вади публічної комунікації з питань цифровізації, які мають місце останні два роки.

Ми бачимо агресивні маніпуляції органів влади, з одного боку, та серйозні виклики та загрози для інтересів громадян, з іншої.

Захопившись open-source ідеями, культивуючи велич відкритого баг-баунті, прагнучи зробити свої погляди об’єктом уваги громадськості, ми вирішили вдатися до активних дій в суспільній, політичній та медійній площині. Простіше кажучи, ми йдемо під стіни Кабміну, щоб сказати (та показати), що ми думаємо про Міністерство Циркових Трансформацій. Гоу з нами!

Наші вимоги:

👉 перезапуск механізмів громадського контролю із залученням експертів за Міністерством Цифрових Трансформацій;

👉 організація відкритого професійного діалогу з проблемних питань цифрової трансформації нашої країни;

👉 надати можливість фізичним особам забороняти оформлення (opt-out) е-паспортів без їх письмової згоди та відмови від вже наявних е-паспортів;

👉 відмовитись від принципів «security through obscurity» в політиці державної кібербезпеки. Поступово запроваджувати підхід open-source там, де це можливо;

👉 оприлюднити результати розслідування та прийняті міри для запобігання випадків втручання у роботу державних та банківських комп’ютерних систем та мереж, які набули розголосу останнім часом.

На нашу думку, до найбільш проблемних питань цифрової трансформації, які вимагають негайних кроків, відносяться:

  1. стратегія цифрової трансформації як такої;
  2. проблематика безпеки та довіри в цифровому середовищі, включно із масовою практикою протиправних дій;
  3. поточна реалізація, зокрема процедури ідентифікації та аутентифікації е-паспортів.
  4. необхідність громадського контролю з боку експертів за цифровою трансформацією держави

Очікувані результати:

Ось приклади того як має бути побудована цифрова держава:

Цифрова трансформація є частиною нашого життя і має створювати не тільки комфортні умови для використання державних послуг, а й бути безпечною. Інформаційна та кібербезпека є невід’ємними частинами національної безпеки.

⚠️ Акція проводиться з дотриманням усіх карантинних обмежень — не забувайте брати з собою маски та дотримуватись безпечної дистанції.

👍ПодобаєтьсяСподобалось16
До обраногоВ обраному2
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Всё было настолько плохо что даже не отписали результаты?

звіт

зараз планування деякої юридичної нудноти та наступних кроків по декільком напрямкам. все буде на тг-каналі та у фб.

Завтра!

Харків, всім привіт. Я взявся організувати у Харкові мітинг-побратим, мітинг-консолідацію, як хочете це назвіть, з заходом у Кієві.

Вже надіслав повідомлення про цей мітинг до харковської поліції на через форму на сайті харківської міськради:
ibb.co/jgRTSfB
ibb.co/pXyRDK1

Готую плакати з цими текстами:

• Цирк має бути на вулиці, а не в кабінетах міністерства

• Ми за здорову/безпечну діджиталізацію

• Якщо цифрова трансформація — то найвищої якості

• Наша безпека — не ваша іграшка

• Ні цифровізації в російському варіанті

Прошу приєднатися до моєї акції, а то мені доведеться просити якогось перехожого сфотати мене по черзі з кожним плакатом для звіту)))

Мітинг з 9:00 до 10:00 біля ХОДА.
О 8:00 я ще зайду до міськради, додатково ще й туди занесу лист з попередженням про мітинг.

Пропоную з 8:00 — 8:30 збиратися у Макдональдсі на ст.м. Університет.
Зв’язок через тг-групу t.me/StopDiiaCityKharkivChat

Ви можете також допомогти зарепостивши ці мої дописи:
www.linkedin.com/...​-6842395682930728960-QOGV
m.facebook.com/...​071181&id=100011482783772

Харків, всім привіт.
Вже є роздруковані 5 плакатів:

ibb.co/1QkCtbw
ibb.co/b265T9G
ibb.co/42xcYS4
ibb.co/nPtR28N
ibb.co/sQ86d6Z

Нажаль, я не встиг роздрукувати їх вчора в Алладині чи Принтхаусі, тому довелося друкувати отак. Залишається склеяти плакати.

Нажаль, за сьогодні я вже не встигну вигадати та зробити якись підставки для плакатів, бо є ще власні справи сьогодні.

Завтра мені доведеться по черзі стояти з кожним плакатом.

То ж буду безкінечно вдячний, якщо хтось підтримає мене та приєднається до мене завтра з 9:00 до 10:00 ранку біля ХОДА

#StopDiiaCity

Дякую за інфопідтримку!
lnkd.in/dsYW97Pw
lnkd.in/djn9X4TH

Мій одиночний мітинг — на підтримку цього заходу, що відбувається зараз під Кабміном у Кієві: lnkd.in/dF23ahDX

Статті про факапи мінцифри, на які я посилаюся:
lnkd.in/d-eKVkcX
lnkd.in/dzdtCC2J
lnkd.in/dWXWTdzj
lnkd.in/d-GagJ7q
lnkd.in/dcm3dEMX

Якщо хтось дасть грошей на дорогу, то я приїду. Дайте грошей!

Титушки уже сюда добрались?

Я не тітушка. Звможні програмісти могли й оплатити мою поїздку. Для масовості а то, як завжжи, збереться 3,5 небайдуж і толку з цього не буде. Було б непогано побити якихось депутатів.

Тут вот ребята окрыленные своим ошеломляющим успехом вояжа по США
biz.nv.ua/...​ha-intervyu-50182517.html
Живут походу в параллельной вселенной.

надеюсь они не забыли спросить Байдена как он решил подписать украинскую петицию:)

В том то и дело, что задали вопрос про кибербезопасность, так на такие встречи минцифра не ходила, там госспецсвязь)).
Минцирку важно сколько шекелей им отвалится ну и как SEO-шники они якорей закинули и ждут когда тянуть можно. Мне мало верится, что америкосы хоть что-то знают про ДияСити, я уже молу чтоб поддерживать ее, мне кажется им вообще фиолетово. И они так чисто из жеста доброй воли посмотрели на наш бродячий цирк, который приехал деньги просить).

на такие встречи минцифра не ходила, там госспецсвязь

Смішно, бо Joe Biden увійшов через двері під назвою id.gov.ua, які належать Мінцифрі :)

Ага, это для минцирка будет означать факап, а они ж его не признают)

Цікава ідея і адекватні вимоги. Якщо зможу — приєднаюсь. Давно мріяв відмітити день програмиста із користю, а не пивом :)

Зараз призовуть сюда дух Шона Тосенда і він вам раскаже, що орієнтуватись на естонський досвід smart-id — це зашквар. У них там далеко не все безхмарно і безпроблемно.

Я навів як приклад документацію до smart-id. А право бути суддею у змаганнях між smart-id та дією по зашкварам я мабуть залишу Шону. ))

Це неспортивно — ставити на змагання архитектуру із ідеологією, але певними проблемами і купу чогось незрозумілого із гімна та палок, накриту, в кращих традиціях запоребрика, красивою хустинкою. ;-)

Не ну, а че конечный потребитель пусть платит как и НДС! Это норма у нас стране

Буду! До встречи

Буду!

> Захопившись open-source ідеями, культивуючи велич відкритого баг-баунті, прагнучи зробити свої погляди об’єктом уваги громадськості, ми вирішили вдатися до активних дій в суспільній, політичній та медійній площині

Ви мене купили вже цією цитатою )
Постараюся бути!

IT протест здорового человека, буду следить!

Правильно, у МЦП вже достатньо зашкварів, вже час, хоч якось, за них запитувати.

Очень приятно, что есть люди, которые разделяют эти ценности. Они вполне оправданы — ситуация плачевная. Сотрудники МинЦифры сами не умеют пользоваться Дией.
Что до огласки — у нас сейчас идет расследование проблемы с КЕП. Если хотите помочь — будем рады. Есть ряд косвенных свидетельств, что все крайне плохо.

Сотрудники МинЦифры сами не умеют пользоваться Дией.

Та хай би хоча б користуватись — вони навіть не знають, що роблять!

Поки архітект Дії каже, що е-вибори в них взагалі не обговорювались — Федоров та Банік вже разів десять казали, що хотіли б зробити е-вибори до 2024 і розмовляють про це з першого дня.

Моя улюблена цитата щодо виборів через Дію:

Електронні вибори — найпрозоріші та інноваційні у світі.
Дія подбає про українців, автоматизуючи підрахунок і волевиявлення через інтернет.

© Дія

Мінцифра вже давно живе у світі постправди і заплуталась у своїй брехні настільки, що ~головний архітект Дії називає цитати міністра Федорова щодо е-виборів «ґородской лєґєндой» 🤷🏻‍♂️

нашо гречка? бабця й знати не буде що проголосувала. цифрова ж трансформація.

Підписатись на коментарі