×

Що почитати — 2021

А давайте поділимося кому шо «зайшло» із книг останнього десятирічча?

Ну і хто як і де шукає новинки?

Я, наприклад, в загалі-то люблю SF (так, для затравки):

— Пространство Откровения, Рейнольдса
— Черный человек, Ричард К. Морган
— Семиевие, Нил Стивенсон
— Криптономикон, его же
— Гномон, Ник Харкуэй

Ось топік від 2012 року: dou.ua/forums/topic/6158 Може хтось там щось знайде.

Топіком про «Дюну» навіяло dou.ua/...​rums/topic/34774/#2231955

👍ПодобаєтьсяСподобалось8
До обраногоВ обраному5
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Книжки Ніла Геймана. По книжці «Добрі передвісники» (Good omens) Amazon зробив невеличкий серіал, який також рекомендую.
Видозмінений вуглець, Річард К. Морган

Пелевін — Трансгуманізм, якщо любите наукову фантастику. Або класику жанру — Айзек Азімов Основа(Foundation)

ранний

Пелевін

«Затворник и Шестипалый.»

Щось Пелевіна намагався читати, та «не зайшов».

А Азімова, майже всього, перечитав ще підлітком...

Ще можу порекомендувати Трансметрополітен Уорена Еліса, але це якщо комікси любите.

Читал Основание, было ощущение обрывочности и незаконченности истории, что я упустил, почему она многим нравится?

Полностью? И «Основание и империя», «Второе Основание», «Кризис Основания», «Основание и Земля»?

Вообще нравится-не нравися штука довольно таки субьективная. Но, на мой взгляд, одна из достаточно целостных вселенных в фантастике. И лично меня подкупала сама идея, что к социологии можно применить математические методы (и сделать достаточно точные предсказания)

Із недавнього SF зайшли книги Blake Crouch — Dark matter та Recursion. Перша перекладена українською, друга готується до перекладу.

Ще додам +1 до Project Hail Mary — раджу саме аудіоверсію

> Project Hail Mary — раджу саме аудіовер

та я вже знайшов переклад (поганий, якщо чесно), і прочитав. Книга, не звертаючи уваги на переклад, сподобалась.

Тут вот еще прилетела ссылка с интересным списком в жанре киберпанк (первые три довольно старенькие...):

Уильям Гибсон — flibusta.is/s/1373

Кевин Джетер «Доктор Аддер»

Нил Стивенсон «Лавина»

Алексей Савченко и Берт Дженнингс «Киберсайд» — а вот это новенькое, 2018

Элиал Дрейк «Горизонты наших надежд» — тоже новенькое.

Так цілий день жеж, скільки можна! :D
І найстрашніше, що чим далі, тим більше доводиться лізти у код (якщо він взагалі доступний), бо в документаціі не все є ;(
Так шо RTFM вже не актуально! RTFC(ode) ;)

Та тут хоть бы к своему успевать писать... ;)

— Макс Кідрук — «Бот». Технотрилер / фантастика. Только дочитал, прям очень зашло, заказал вторую книгу.
— Сергей Сергеевич — «Юпак». Роман. Україна 2000-них, степ, суржик степовий говір, моцики, діскачь, бабка-ворожка, порядки, жарюка з пилюкой.. . Именно так все и было, зуб даю))) Прочел на одном дыхании.

Що почитати по PHP8 в 2021? (php.net не пропонувати :) )

1. Марта Уэллс, «Дневники Киллербота»
2. Джосайя Бэнкрофт, Вавилонские книги
3. Джо Аберкромби
4. Марцин Гузек, «Застава на окраине Империи. Командория 54»

Не зовсім підходить під останнє десятиріччя, але:
Malazan Book of the Fallen, Steven Erikson
Сказания Меекханского пограничья, Роберт М. Вегнер

Якщо полюбляєте фантастику та/або фентезі — раджу глянути на польських письменників. В Польщі багато сильних, але маловідомих для нас авторів.

Читаю Kanban and Scrum — making the most of both. Хорошая книга если хочется понять для себя немного больше чем написано в отдельных статьях по подходам к SDLC. В тоже время без занудства. При этом я разработчик, не менеджер, но разбираться в процессах тоже считаю полезным.

После работы хочется чего-то художественного... ;)

Такое можно и вместо работы почитать

:D Ну платят-то мне не за чтение, к сожалению... или к счастью... ;)

Тогда — 15 летний капитан (как ни странно, в юности не читала), Жизнь без границ — Ник Вуйчич, Вторая жизнь Уве, Тревожные люди — Бакман, Вафельное сердце, Вратарь и море — Мария Парр, О чем я говорю когда говорю о беге — Харуки Мураками

Да, Мураками прекрасен.
Я-бы еще выделил его «Страна Чудес без тормозов и Конец Света» и «Хроники заводной птицы»

После работы хочется чего-то художественного... ;)

Wuxiaworld. Весь сайт
Демченко
Играть чтобы жить

Bad blood
Український переклад тут: www.yakaboo.ua/...​pu-kremnievoi-dolini.html.
Про дівчинку, яка мріяла стати Джобсом. Користь незрозуміла, але дійсно цікаво. До речі, тільки тепер, осінню 2021, починається судовий процес над нею.

Disrupted: My Misadventure In The Start-Up Bubble
Український переклад тут: www.yakaboo.ua/...​u-startap-bul-bashci.html
Депресняк, який чудово і наглядно показує ейджизм в стартапах, ворчання на ідіотські на думку автора традиції стартапів, а також знищує віру в правдивість декларованих досягнень. Коли люди дивуються, наприклад, що мясо від Beyond Meat дуже схоже на тваринне, після цієї книги зразу думаєш — ну да, чому б тваринному мясу не бути схожим на тваринне мясо. Незрозуміло навіщо подібне читати впринципі, але да, у свій час книга здорово покалічила моє сприйняття айті технологій.

The Memory Illusion: Why You May Not Be Who You Think You Are
Російський переклад тут: www.yakaboo.ua/...​erjat-vospominanijam.html
Знищує довіру до історій «після півроку роботи з психологом жертва з певністю заявляє про обставини 30 літнього злочину». Трюки з фотографіями і показаннями опісля ще і довіру до показань свідків як таких.

Pandemic: Tracking Contagions, from Cholera to Ebola and Beyond
Переклад тут: www.yakaboo.ua/...​-nyh-virusov-1630968.html
Дивно, що людство взагалі вижило як вид.

Sapiens. A Brief History of Humankind — Yuval Noah Harari
Designing Data-Intensive Applications: The Big Ideas Behind Reliable, Scalable, and Maintainable Systems — Martin Kleppmann
The Spy and the Traitor. The Greatest Espionage Story of the Cold War — Ben Macintyre

Я как-то по самиздату и фанфикам последнее десятилетие пошел

Гарри Поттер и Методы Рационального Мышления: широко известная в узких кругах ода рационализму в виде фанфика по ГП

Mother of Learning: день сурка в DnD мире, гг побеждает всех силой задротства

Worm: темная супергероика в стиле Watchman/The Boys, правда с подростками

Tempus Colligendi: фанфик по ГП, недописан. На мой вкус, лучшее, что случалось с коммунити. 40-летний ГП, будучи Главным Аврором, после смерти попадает в самого себя на 4 курсе. Т.к. он последние 20 лет где-то воевал с террористами, а где-то сам их готовил, то он начинает делать свою террористическую ячейку с школяров для будущей войны. Много политической жизни волшебного мира, местами есть некоторая рационализация происходящего в оригинале

Time Braid: фанфик по Наруто. День сурка от лица Сакуры, по стилистике что-то среднее между ГП и МРМ и Mother of Learning, R18+

Терминатор: стебный фанф по ГП, где ГП — маньяк, который любит препарировать крыс, трансфигрурировать пулеметы и жечь напалмом Волдемортов. Отдельного упоминания стоит аудиоверсия от Олега Воли, музыкальные вставки просто 11/10

С более «классической» литературы (скорее всего издавалось раньше, но руки дошли не так давно)

Имя Ветра
Задача трёх тел
Алгебраист
Марсианин
11/22/63

О. Алгебраиста посмотрю, спасибо.

Кто тут мне советовал, я прочитал и могу только аналогично посоветовать Greg Bear „Blood Music”
P.S. Само собой, тоже не последнего десятилетия.)
P.P.S. „All You Need Is Kill” — Hiroshi Sakurazaka
„How to Walk on Water and Climb Up Walls: Animal Movement and the Robots of the Future” — David Hu

Не підходить під пункт «останнє десятиріччя», але «Створіння світла, Створіння темряви» (1969) автора Роджера Желязни.

Згоден, книга гарна. Читав ;)

Щось схоже бачили? Якщо бачили — також порадьте.

Попробуйте «Черный баламут» Г.Л.Олди...

Не підходить під пункт «останнє десятиріччя», але давно на форумі радили роман фантаста Роберта Хайнлайна 1956 року «Двері в літо». Головний герой — розробник :)

Читав. У Хайнлайна багато чого гарного.

У меня все открылось, я так понимаю, нужно залогинится.

«Атлант расправил плечи» классная книга, рекомендую :)

Да, классная, но не только не последнего десятилетия, но и не этого века вообще ;)

Оруэлла так вообще лучше не читай, дальше не интересно новости смотреть будет, сплошное дежавю :)

Эх, опоздали вы с этим советом лет этак на 20. Я уже даже научился жить с этим дежавю...

Танець Недоумка, Іларіон Павлюк
Голокост F, Цезарій Збешховський
Сліпобачення + Ехопраксія, Пітер Уотс

О, першу ще не читав, дякую.

Доречі, «Танець Недоумка» Іларіон Павлюк — дійсно непогана, не марно купив. Хоча кінець трошки розчарував.

З (відносно) свіжого SF останнім часом зайшло:
— Annihilation, Jeff Vandermeer (екранізований, але книга сильно відрізняється)
— Project «Hail Mary», Andy Weir
— Stories of your life and others, Ted Chiang (збірка оповідань)
— цикл «Пам’ять про минуле Землі» («Проблема трьох тіл» і далі), Лю Цисінь
— Сліпобачення, Пітер Уоттс

Про новинки (і нечитанні «старинки») в основному дізнаюсь з цього каналу — www.youtube.com/c/MovieDeathCult — він саме по НФ, у нас таких спеціалізованих каналів не знаю, але мені подобаються Grumpy Readerka і Beauty and Gloom.

«Годы риса и соли» К. Робинсон
Цикл "Пространство"/"Экспансия" Дж. Кори (особенно если пролистывать куски про тамошнюю политику)
«Ковчег 47 Либра» Б. Штерн

Да ну её эту Экспансию. Девчачье чтиво. И что-то мне подсказывает, писано толпой литературных негров. Пролистывать куски там можно буквально про всё. Собственно, в какой-то момент так и сделал, когда понял что дальше не интересно и сплошные сопли.

Підписатись на коментарі