У трьох ВНЗ хочуть створити технологічні хаби: технопарки в «Могилянці» та «Львівській політехніці» і бюро ракетобудування в КПІ
В Україні невдовзі можуть з’явитися нові технологічні хаби щонайменше у трьох топових ВНЗ. Зокрема технопарки планують створити при Києво-Могилянській академії та «Львівській політехніці», а конструкторське бюро ракетобудування — в КПІ.
Технопарк у «Могилянці»
Зазначено, що Національний університет «Києво-Могилянська Академія» планує створити технопарк у партнерстві з Бюро інвестиційних програм.
Відомо, що для цього бізнес-освітнього проєкту попередньо вже вибрали приміщення —
Скільки потребує інвестицій
Як заявив директор Бюро інвестиційних програм Олександр Бондаренко, для реалізації проєкту потрібно близько 50 млн грн інвестицій. Після реставрації, за його словами, територія зможе вмістити близько 40 компаній-резидентів і коворкінг для студентів.
«Це не благодійний проєкт, він має свою окупність за рахунок як орендних платежів резидентів, так і додаткових сервісів керуючої команди технопарку. Окупність інвестицій може становити7-8 років», — підрахував Бондаренко, додавши, що інвестиції в проєкт довгострокові.
На його думку, подібні проєкти вигідні університетам — вони дають можливість працевлаштовувати студентів та заробляти викладачам.
«Я бачив, як працює ця бізнес-модель у технопарку ITU ARI Teknokent при Стамбульському технічному університеті. За 10 років вони вже вийшли на самоокупність, створили свій фонд, який інвестує в стартапи, що базуються на території технопарку», — зазначив він.
Кому він стане в нагоді
Зараз Києво-Могилянська академія та Бюро інвестиційних програм підписали меморандум про партнерство з розвитку технопарку. Наступні кроки: оцінка проєкту, розробка концепції та пошук інвесторів.
Повідомляється, що залученням інвесторів, підготовкою проєкту, створенням наглядової ради і керуючої компанії технопарку займатиметься Бюро інвестиційних програм.
Як зазначає Бондаренко, є ряд системних інвесторів з IT-галузі, телекомунікацій та digital, які готові вкладати кошти в створення технопарків.
«Технопарк на території Києво-Могилянської академії — це можливість для українських підприємців отримати доступ до наукової бази та інноваційних продуктів і сервісів, створених командами-резидентами. Залучати як студентів, так і викладачів у реальний сектор економіки. Зараз активно інтегруватися в проєкт зможуть три факультети: економічних, юридичних наук та інформаційних технологій», — підкреслила керівник Національного університету «Києво-Могилянська Академія» Олександра Гуменна.
Інноваційний науковий парк у «Львівській політехніці»
Своєю чергою на базі Національного університету «Львівська політехніка» мають намір створити інноваційний науковий парк із коворкінгом та навчальними і дослідницькими лабораторіями.
Зокрема для цього хочуть переобладнати один із корпусів вишу в межах державної програми «Велике будівництво».
«Це — важливий інноваційний проєкт як для тергромади, так і для всього регіону. Адже йдеться не лише про створення потужного середовища для генерування нових розробок і стартапів, а й про залучення внутрішніх та іноземних інвестицій», — повідомив міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов під час робочого візиту до Львівської області.
За його словами, на території Парку буде створено коворкінг майже на 200 місць. Також планується запуск 36 малих інноваційних підприємств.
«Усе це сприятиме розвитку підприємництва й IT-сфери в регіоні», — переконаний міністр.
Трохи деталей
Проєктом передбачено створення парку площею понад 3000 м кв., де будуть розміщені дослідні лабораторії, навчальні, технологічні, інформаційні, комунікаційні, промоційні та виставкові майданчики.
У Мінрегіоні вважають, що інфраструктура закладу дозволить об’єднати низку технологічних компаній під одним дахом, які вже діють при університеті.
Йдеться, зокрема, про Tech StartUp School, технологічну лабораторію з вільним доступом «Tech Labinno», Absolute Solution Hub, Центр захисту інтелектуальної інформації та патентування винаходів (ТІSC), Tech Business School Львівської політехніки тощо.
Нині на території вишу тривають демонтажні роботи, здійснюється часткова заміна системи електропостачання, ведуться ремонтні роботи даху та монтаж вентиляційного обладнання, виконується оновлення фасаду будівлі й підготовка системи опалення.
Конструкторське бюро ракетобудування в КПІ
Крім того, невдовзі у Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» планують створити Студентське конструкторське бюро експериментального ракетобудування.
Попередньо відомо, що лабораторію хочуть розташувати на базі Інституту аерокосмічних технологій КПІ. При цьому участь у розробці ракет зможуть брати як студенти будь-якого курсу та спеціальності, так і аматори, які бажають отримати досвід.
«Це місце, де студенти різних навчальних закладів під менторством професіоналів розробляють і виготовляють всі необхідні системи для реалізації та запуску космічної (суборбітальної) ракети, ракет для наукових досліджень та інших напрямків», — зазначив старший науковий співробітник Київського національного університету Сергій Піпко, який керуватиме Студентським бюро.
Читайте також: коли побудують технопарк у Львові, на який у квітні 2021 вже залучили 81,5 млн євро кредиту, як в Hebron IT Academy безкоштовно вчать програмуванню соціально незахищену молодь та що обрати майбутньому розробнику — університет, курси чи самостійне навчання.
21 коментар
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів