Стартап PandaDoc став єдинорогом і хоче розширити офіс в Україні: наймуть 100 нових програмістів до кінця року
Стартап PandaDoc із Білорусі, користувачі якого можуть створювати, ділитися та підписувати документи онлайн, досяг $1 млрд капіталізації після закриття раунду C. Компанія має офіс в Україні та планує його значно розширити вже до кінця 2021 року, розповів DOU співзасновник компанії Сергій Барисюк.
Чим займається стартап
Компанія PandaDoc створює продукт, який допомагає автоматизувати документообіг і відстежувати торговельну документацію. Розроблений білорусами інструмент став одним із перших офіційних доповнень до Google Docs і Google Sheets, також сумісний із CRM-системами Salesforce, Zoho й іншими. Компанія є одним із лідерів у своїй продуктовій ніші, потрапляючи до ТОП-5 найпопулярнішого софту для управління документами, згідно з дослідженням Capterra.
Заробляє стартап на тому, що продає підписку на свій сервіс. Її вартість — $19 і $49 на місяць, залежно від кількості інструментів. Нині платних клієнтів компанії близько 30 тисяч зі 130 країн. За останній рік їхня кількість збільшилася на 80%, а виторг PandaDoc — на 63%. При цьому ще сотні тисяч клієнтів користуються безкоштовним продуктом із обмеженим функціоналом.
Відомо, що продуктову IT-компанію PandaDoc у 2013 році заснували Микита Мікадо й Сергій Барисюк. Її центральний офіс — у Сан-Франциско (США). R&D-відділи — у Португалії, Філіппінах, Польщі й Україні.
Представництво в Україні з’явилося в грудні 2020 року. Нині в українському офісі працює вже 145 програмістів. При цьому в PandaDoc оголосили про амбітні плани до кінця 2021 року найняти ще 100 фахівців.
«Це цифра до кінця року, але ми можемо і прискоритися. Це наш приблизний план. На даний момент в Україні у нас уже 145 осіб (різні ролі, не обов’язково тільки розробка)», — розповів DOU Барисюк.
Водночас офіс компанії в Мінську — у процесі ліквідації. Там у стартапа не залишилося працівників. Українську посвідку на постійне проживання отримали 30 білоруських фахівців, стверджує Барисюк. Вони переїхали після обшуків у мінському офісі у вересні
Для чого інвестиції
Зазначено, що сума останніх інвестицій — до $100 млн. Відомо, що стартап планує використати ці кошти, щоб удвічі збільшити темпи росту компанії. Перший крок — вихід на інші ринки. Для цього PandaDoc почала перекладати свої сервіси на європейські мови й планує запустити перший сет до кінця року.
Як очікується, PandaDoc також розширить функціонал для клієнтів. Раніше стартап займався переважно sales документами, але під час карантину підписувати документи онлайн почали й компанії з галузей будівництва, медицини, освіти тощо.
Повідомляється, що раунд С очолили канадський венчурний фонд OMERS Growth Equity й американський G Squared. Також у раунді взяли участь Altos Ventures, Rembrandt Venture Partners, One Peak Partners і венчурний фонд Microsoft — M12.
Що буде після IPO і чи є опціони у співробітників
«Про IPO поки рано детально розмовляти. Series C будемо використовувати для зростання», — зазначив Барисюк.
Він також додав, що у співробітників компанії є опціони. За його словами, вони залежать від перформансу і вкладу кожного члена команди.
«У PandaDoc стандартна для Долини структура — 4 роки вестінг, 1 рік кліфф», — пояснив співзасновник компанії, за яких умов і коли співробітники можуть розраховувати на опціони.
Яких фахівців шукають в Україні
«У нас 3 основні стеки — Python, Java і JS (frontend, React). Однак ми віримо, що хороші інженери з іншим бекграундом можуть просто перейти на ці стеки», — підкреслив Барисюк.
При цьому він розповів, як стартап має намір заманювати до себе розробників в Україні, де ринок ІТ дуже перегрітий.
«Зарплата важливий фактор, але не єдиний. Є опціони, цікава робота над своїм продуктом, близькість до користувачів і можливість придумувати і впливати на те, що робиш», — перелічив козирі топ-менеджер PandaDoc.
Барисюк уточнив, що вони готові співпрацювати з розробниками, які мають рівень не нижче middle+.
«У нас трохи інша культура всередині компанії, досить відкрита і плоска в ієрархії. Ну, і хороші інженерні практики, сильна команда і можливість рости», — додав він.
Відомо, що основний хаб PandaDoc розташований у Києві, проте є програмісти в Одесі, Львові та інших містах. Причому багато хто працює віддалено.
Нагадаємо, ще в серпні 2020 року компанія залучила $36 млн інвестицій, а її оцінка на той час була $255 млн.
10 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів