У Білорусі хочуть скасувати «спрощенку» і єдиний податок для індивідуальних підприємств із 2023 року
У Білорусі Міністерство фінансів опублікувало проект змін, які хочуть внести до Податкового кодексу країни. Вони передбачають скасування спрощеної системи оподаткування і єдиного податку для індивідуальних підприємців (ІП — аналог української ФОП).
Згідно з проектом, «спрощенку» для ІП, адвокатів і нотаріусів (працюють через бюро) хочуть скасувати з 2023 року. Водночас спрощену систему в розмірі 6% планують залишити для юридичних осіб.
Зазначено, що єдиний податок для білоруських ІП теж мають намір скасувати з 2023 року.
Також передбачаються зміни для діяльності фізичних осіб: якщо їхні витрати виявляться вищими за доходи, то після перевірки з суми перевищення доведеться сплатити 20%.
Які ще зміни
Крім того, Мінфін Білорусі вводить нове поняття — професійний дохід. Це — дохід фізичних осіб від діяльності, при веденні якої вони не мають роботодавця і не залучають фізичних осіб за трудовими договорами і (або) за цивільно-правовими договорами, а також дохід від використання майна.
До того ж, уже з 2022 року, згідно з документом, можуть підвищитися ставки прибуткового податку з фізосіб, що здають житло в оренду (приблизно на 2 рублі за кімнату).
Можуть зрости і ставки деяких податків. Наприклад, земельного податку та податку на нерухомість. Збір із власників агросадиб у 2022 році мають намір підняти до 31 рубля на місяць (за садибу), а з 2024 року — скасувати.
Ставки акцизів на алкоголь і цигарки з 2022 року також збираються підняти в два етапи — з 1 січня і 1 липня.
Як нині діє «спрощенка» в Білорусі
Як відомо, нині в Білорусі діють такі ставки для підприємців на спрощеній системі оподаткування:
- 5% — для організацій і індивідуальних підприємців, які не є платниками ПДВ;
- 3% — для тих самих платників при сплаті ПДВ.
Причому з 1 січня 2021 року перейти на «спрощенку» в Білорусі мають право організації, які відповідають таким критеріям:
- чисельність працівників, у яких в середньому за перші 9 місяців 2020 року не перевищує 100 осіб;
- валова виручка наростаючим підсумком за 9 місяців становить не більше 1,53 млн білоруських рублів.
Також спрощеною формою оподаткування можуть користувати індивідуальні підприємтсва, валова виручка яких наростаючим підсумком за перші 9 місяців 2020 року становить не більше 330,7 тисяч білоруських рублів.
Водночас поки невідомо, як зміни в Податковий кодекс вплинуть на Парк високих технологій (ПВТ) із його спеціальним податково-правовим режимом, метою якого є створення сприятливих умов для розробки в Білорусі програмного забезпечення й інформаційно-комунікаційних технологій.
25 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів