«Перегнати Одесу», змінити освіту та збудувати ІТ-осередок: як відбулися збори Вінницької ІТ-Асоціації
Наприкінці вересня Вінницька ІТ-Асоціація зібрала представників усіх своїх компаній-учасниць, щоб презентувати результати роботи за 2021 рік, а також поговорити про стратегічні цілі на майбутнє десятиріччя.
Менш, ніж за рік, ряди компаній-учасниць зросли до 18 офіційних членів, що дозволило охопити більш, ніж 70% індустрії міста. Що саме сприяло таким швидким темпам росту?
Цьогоріч Асоціації, за підтримки МОЗ та IT Ukraine, вдалось організувати масову вакцинаційну кампанію, що дозволила отримати свою дозу Pfizer більш, ніж 2 тисячам вінницьких ІТ-спеціалістів.
Не обійшлося в
Спільно з Мінцифри та МОН , ми долучились також і до реформування української технічної освіти для шкіл та ЗВО. Наразі дана інформація доступна лише робочій групі проекту та вже зовсім скоро буде анонсована через міністерство.
«На наступне десятиліття Вінницька ІТ-Асоціація поставила амбітну мету — ми хочемо обігнати Одесу за кількістю ІТ-фахівців,- коментує Дмитро Софина, СЕО ІТ VN. — За нашими розрахунками та, враховуючи темпи зростання Одеси, нам потрібно забезпечити приріст у розміри 180 ІТ фахівців на місяць протягом 8 років. Це в 3 рази більше, ніж є зараз, проте наш план є досить комплексним».
За словами Дмитра, план вже на наступні 5 років включає в себе 3 основні програми:
А) Relocation (+50 фахівців в місті щомісяця):
В межах цієї програми планується позиціонувати Вінницю, як одне з найкомфортніших українських міст, максимально ввести місто в національне інформаційне поле, частіше презентувати його в контексті великих подій. А також продовжити боротьбу за те, щоб у всіх дослідженнях та звітах наше місто додавали в перелік з Києвом, Харковом, Львовом, Дніпром та Одесою.
В) Hold on (втримати 99% працівників індустрії в місті):
В межах цієї програми планується лобіювати покращення якості умов життя у Вінниці, з аргументуванням, що це приносить місту нові податки, а також лобіювання швидкого завершення реконструкції аеропорту у Вінниц: загрузка пасажиропотоку та появи лоукостерів з можливістю повноцінного подорожування. Поруч з тим, спільно з забудовниками, банками та компаніями буде організовано запуск програм з легким отриманням житла для молодих фахівців, якісних дитячих садочків та шкільних програм, щоб мотивувати фахівців залишатись у місті, де у їх дітей є майбутнє.
С) Education (+130 фахівців щомісяця):
Цей аспект стосується реформування місцевої освіти: цільові програми з усіма ЗВО Вінниці (стажування, конференції, інформування, зміни в програмах, допомога в наборі абітурієнтів, профільні заходи, підвищення доходів викладачів, прокачка скілів за рахунок масового створення власних продуктів та турнірів, з пропозиціями роботи). У школах та ІТ-Академіях планується запуск спільних програм по співпраці з місцевими ІТ-компаніями.
А через інкубатори стартапів, масові стажування і через постійні профільні безкоштовні навчальні івенти для молоді (хакатони, воркшопи, мітапи) ми зможемо створити сприятливі умови для прокачки скілів Junior спеціалістів.
«По кожному з цих пунктів, буде сформована окрема програма, а також робоча група з метою обговорення та внесення змін, після чого завдання ІТ VN Association впроваджувати всі ці заходи, щоб задовольнити кадрові потреби компаній учасниць», -коментує СЕО Асоціації.
А наразі ми завершуємо свої проекти на 2021 рік.
Так, у вересні стартувало перше комплексне дослідження регіону «IT VN Research-2021», яке допоможе дослідити технології, кадрові запити, інфраструктурні потреби, економічний ефект індустрії та сформувати портрет ІТ-фахівця міста. Надалі такі проекти проводитимуться щорічно.
Паралельно розпочалась реалізація проекту «Технологічне Майбутнє Вінниччини» — серія заходів з грантовим бюджетом 6,5 млн. грн., що передбачає навчання школярів області основам робототехніки, програмування та інноваційного підприємництва«
Разом з тим IT VN Park, в який навесні перетвориться колишня фабрика «Вінничанка» вже планує прийняти перші офлайн-заходи від Асоціації. Так навесні у стінах ІТ-парку пройде величезна ярмарка вакансії, кілька конференцій улітку, а восени міжнародна конференція з ШІ, робототехніки та стартапів.
Слідкуйте за каналом Вінницької ІТ-Асоціації, щоб завжди залишатися в руслі подій!
13 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів