Зеленський ветував закон про легалізацію віртуальних активів. Немає грошей на новий держорган
Президент України Володимир Зеленський наклав вето на закон «Про віртуальні активи» (законопроєкт № 3637), який народні депутати ухвалили 8 вересня 2021 року. Глава держави повернув документ до Верховної Ради зі своїми пропозиціями, повідомляє прес-служба Офісу президента.
Відомо, що цей документ визначає засади державного регулювання обігу віртуальних активів і покликаний легалізувати ринок віртуальних активів в Україні.
Як пояснюють в ОП таке рішення президента
Так, згідно з законом, регулювання ринку віртуальних активів здійснюється різними державними органами залежно від виду таких активів, зокрема й шляхом створення нового органу центральної виконавчої влади.
На Банковій звернули увагу на те, що створення нового органу, як передбачено цим законом, потребуватиме значних видатків із державного бюджету.
«Тож Володимир Зеленський пропонує віднести регулювання обігу віртуальних активів до компетенції Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку», — йдеться в повідомленні.
Що каже Мінцифра
Своєю чергою в Міністерстві цифрової трансформації відмовляються коментувати накладення вето президентом на цей закон.
Зокрема, заступник міністра з питань розвитку IT Олександр Борняков на запитання від DOU, чому Зеленський відмовився затверджувати легалізацію віртуальних активів та які прогнози щодо майбутнього цього закону, відповів: «Без коментарів».
Нагадаємо, 8 вересня 2021 року Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроєкт № 3637 «Про віртуальні активи». За нього проголосувало 276 депутатів.
Документ є важливою частиною легалізації ринку віртуальних активів в Україні, адже визначений правовий статус віртуальних активів надає юридичний захист користувачам та учасникам ринку.
При цьому бізнес зміг би працювати офіційно та захистити власні віртуальні активи від ймовірних зловживань. Країна також отримала б додаткові податкові надходження в бюджет, які сплачували б криптокомпанії.
Закон базується на актуальних стандартах регулювання операцій із віртуальними активами міжнародної групи з протидії відмиванню грошей (ФАТФ). Норми законопроєкту встановлюють правила для постачальників послуг, пов’язаних із оборотом віртуальних активів і покликані сприяти детінізації цього ринку.
3 коментарі
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів