Швейцарська компанія Virtuozzo придбала українського розробника хмарних сервісів Jelastic: деталі угоди
Швейцарська компанія Virtuozzo, яка займається софтом для віртуалізації, 5 жовтня 2021 року оголосила про купівлю українського розробника хмарних сервісів Jelastic. Про умови угоди й очікування від злиття повідомляється в блозі української компанії.
Що передбачає злиття
Відомо, що компанії уклали угоду після більш ніж 10 років спільного партнерства. При цьому контейнери Virtuozzo використовувалися всередині Jelastic PaaS для віртуалізації з самого початку розробки платформи.
Згідно з прес-релізом, метою угоди стане об’єднання бізнесів і команд для розробки пакетів IaaS, PaaS, CaaS і XaaS-продуктів для провайдерів хмарних сервісів, хостинг-провайдерів, провайдерів послуг управління мережею і їхніх клієнтів із малого і середнього бізнесу.
«Разом наші інженерні команди спільно розробили рішення, щоб забезпечити можливості, необхідні ринку протягом усього партнерства. І тепер, коли Jelastic приєднався до нашої команди, Virtuozzo може запропонувати повну корпоративну хмарну платформу „під ключ“ із повністю інтегрованою організацією та єдиною точкою управління», — зазначив генеральний директор Virtuozzo Алекс Файн.
За його словами, завдяки цьому придбанню Virtuozzo зміцнює свої позиції на ринку у швидкозростаючих сферах мультихмарних технологій і PaaS. Адже постачальники послуг, які співпрацюють із Virtuozzo, отримають більш широкий набір інструментів і послуг у комплекті «під ключ». Це буде якісно відрізняти їх від конкурентів і має підвищити прибутковість та економічність.
При цьому фінансові умови угоди не розкриваються.
Як зміниться структура компаній
Відомо, що зараз спільна технологія двох компаній уже доступна для широкого кола постачальників послуг хостингу в більш ніж 100 центрах обробки даних по всьому світу. Тож об’єднання відбуватиметься безперебійно, не порушуючи існуючих процесів та продуктів, але, зосередившись на подальших удосконаленнях, залучаючи експертів з обох сторін.
Як розповідається в релізі, тепер Jelastic працюватиме як підрозділ Virtuozzo — підкреслюючи власний капітал у бренді та технологіях Jelastic.
При цьому після злиття CEO Jelastic Руслан Синицький став CTO Virtuozzo.
Водночас інтеграція команд із продажу та маркетингу Jelastic покликана розширити видимість бренду Virtuozzo. Своєю чергою інтеграція інженерних ресурсів Jelastic має дозволити Virtuozzo пришвидшити свою повну пропозицію стеків і забезпечити більш багатий досвід роботи з кількома хмарними постачальниками.
«Наші спільні партнери виграють від цього придбання, оскільки разом ми стаємо універсальним магазином Anything-as-a-Service, що полегшує отримання всього необхідного для своїх користувачів. Спільні сили прискорять цикли інновацій та розробки продуктів», — підкреслив генеральний директор Jelastic Руслан Синицький.
Хто такі Jelastic і чим вони займаються
Українська компанія Jelastic — це постачальник хмарних послуг, який поєднує в собі PaaS (Platform-as-a-Service) і CaaS (Container-as-a-Service) моделі в одному пакеті для хостинг-провайдерів, телекомунікаційних компаній, підприємств і розробників.
Jelastic доступний у якості публічної хмари в більш ніж 60 центрах обробки даних по всьому світу, приватної хмари (віртуальної та локальної), гібридної і мультихмари. Платформа забезпечує підтримку Java, PHP, Ruby, Node.js, Python, .NET, Go й інших середовищ, а також кастомних контейнерів Docker.
Відомо, що Синицький озвучив ідею Jelastic ще в 2008 році. Спочатку сервіс повинен був вирішувати проблеми на кшталт швидкого створення складних динамічних односторінкових додатків на зразок Gmail.
Заснування ж компанії як публічної хмари датується 2011 роком. Спочатку це був PaaS, спеціально призначений для Java-хостингу. В 2012 році компанія отримала премію Java Duke Choice Award.
У
У 2013 році компанія оголосила про наймання Марка Збіковскі, колишнього архітектора Microsoft і вкладника в MS-DOS, в якості старшого радника. У липні того ж року Расмус Лердорф, творець PHP, приєднався до Jelastic в якості старшого радника. У листопаді 2014 року до української команди приєднався творець мови програмування Java Джеймс Гослінг.
Jelastic закрила ряд раундів фінансування від Runa Capital, Almaz Capital Partners і Foresight Ventures і Maxfield Capital.
Яка перспектива ринку
За оцінками Gartner, у 2022 році ринок платформи як послуги (PaaS) оцінюватиметься приблизно у $71 млрд. Очікується, що прикладні інфраструктурні послуги (PaaS) зростуть із високою маржею — близько 27%.
За даними аналітиків, зростання популярності PaaS серед постачальників послуг обумовлено вимогою кінцевих користувачів щодо доступу до простих в управлінні, високопродуктивних та масштабованих рішень.
Детальніше про історію створення компанії Jelastic Руслан Синицький розповідав в інтерв’ю для DOU.
Також читайте на DOU матеріал «Про Jelastic простими словами, або Чому вам варто спробувати цю платформу».
4 коментарі
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів