В Україні запустять першу екосистему з розвитку штучного інтелекту і машинного навчання
В Україні запускають першу екосистему AI House, призначену для популяризації і розвитку технологій штучного інтелекту. В рамках цієї ініціативи невдовзі планують відкрити безкоштовну школу з машинного навчання та співпрацювати з КПІ, УКУ, КНУ ім. Шевченка і «Львівською політехнікою», повідомили DOU в проекті.
Чим займатиметься екосистема
Відомо, що нова екосистема буде проводити регулярні олімпіади, навчальні табори, гостьові лекції від експертів, хакатон і запустить школи з різних напрямів машинного навчання для студентів IT-факультетів.
А першим кроком побудови новітньої екосистеми штучного інтелекту має стати запуск безкоштовної
Студентів яких ВНЗ навчатимуть
Наголошується, що проект має намір співпрацювати з провідними університетами України. Зокрема НТУУ «КПІ» імені Ігоря Сікорського, Українського католицького університету, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного університету «Львівська політехніка».
Також проект уже підтримали такі компанії як Reface, Pawa і ZibraAI.
Як зазначається в прес-релізі, мета AI HOUSE — надавати актуальну освіту молодим талантам у сфері штучного інтелекту та машинного навчання (AI & ML) і створити єдине ком’юніті, де експерти, таланти та ідеї поєднуються задля побудови продуктових AI-стартапів в Україні.
Хто засновники і чого вони очікують від проекту
Ініціаторами проекту стали Сергій Токарєв і Ден Дмитренко — партнери компанії Roosh, що бере на себе фінансування. Операційним керуванням AI HOUSE займається Богдан Пономар, який раніше був відповідальним за впровадження стратегічних завдань Ciklum спільно з засновником компанії.
«Сьогодні студенти починають вивчати ML тільки на третьому курсі, водночас працюють уже з другого, тим самим перемикаючись на інші мови програмування. Ми хочемо відкрити студентам можливість вже з другого курсу розвивати свої AI-проекти, дати знання та навички, фінансування та наш нетворк. Ми робимо одне велике ком’юніті, де досвідчених професіоналів будемо запрошувати менторами до проектів студентів», — зазначив CEO проекту Богдан Пономар.
Які ще плани в організації
Крім студентів, до проекту планують залучити також професіоналів із різних сфер. Нині серед учасників є підприємці, професори, технічні фахівці, інвестори. Завдяки цьому AI HOUSE хочуть зробити місцем не тільки для молодих талантів, а й для досвідчених спеціалістів.
У проекті обіцяють проводити заходи, на яких професіонали з різних сфер зможуть обмінюватися знаннями, останніми технологічними рішеннями та ідеями.
«Це має дати величезний поштовх для розвитку не тільки технічним фахівцям, а й продуктовим. Саме таких спеціалістів зараз не вистачає для розроблення успішних продуктових компаній в Україні. Для них ми теж плануємо запустити нашу школу наступної весни», — повідомив один з ініціаторів проекту Ден Дмитренко.
При цьому AI HOUSE передбачив для експертів регулярні мітапи, воркшопи й технічні конференції за участю міжнародних дослідників і вчених.
4 коментарі
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів