Дія City: АМКУ визнав спецрежим оподаткування доходів ІТ-шників державною допомогою
Тимчасова Адміністративна колегія Антимонопольного комітету України ухвалила рішення щодо підтримки резидентів Дія City Міністерством цифрової трансформації. Про це 7 жовтня 2021 року повідомила прес-служба АМКУ.
Що вирішив комітет
Зокрема, під час засідання регулятор ухвалив рішення визнати:
- підтримку, що надається резидентам Дія City у формі права переходу на оподаткування (податком на прибуток на особливих умовах) такою, що не є державною допомогою;
- підтримку, що надається у формі встановлення спеціального режиму оподаткування окремих доходів працівників та ІТ-спеціалістів — резидентів Дія City, такою, що є державною допомогою, допустимою для конкуренції.
Роз’яснення юристів рішення АМКУ щодо резидентів Дія City
Що цьому передувало
Раніше Міністерство цифрової трансформації подало до Антимонопольного комітету повідомлення про нову програму державної допомоги, що планується надавати юридичним особам — резидентам Дія City.
Зокрема, мова йде про правовий режим, що передбачає спеціальні умови оподаткування для юридичних осіб — резидентів Дія City. Також передбачається, що IT-компанії нібито отримають гнучкі умови працевлаштування співробітників та окремий порядок взаємодії з державними контролюючими органами.
Крім того, Мінцифри розраховує, що в результаті реалізації програми підтримки відбудеться:
- вихід вітчизняної ІТ-галузі «з тіні»;
- збільшення кількості робочих місць;
- репатріювання в економіку України прибутку ІТ-компаній, який наразі надходить до інших юрисдикцій.
Нагадаємо, 15 липня 2021 року Верховна Рада ухвалила законопроєкт про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні № 4303 у другому читанні та в цілому 262 голосами «за».
Редакція DOU зібрала думки учасників ринку: як вони ставляться до Дія City та які у законопроєкті є переваги й недоліки.
Найкращі коментарі пропустити