Відкриття ФОП після закриття

Доброго дня! Питання наступне. Був оформлений ФОП 3 група спрощена система, який я був вимушений закрити навесні. Зараз назріло питання відкриття його знову, але всюди написано що буде загальна система оподаткування де податки зовсім несолодкі. Все через те, що на минулому ФОП була спрощена система. По закону не можна вибирати двічі в рік спрощену систему, але по факту якщо я зараз хочу відкрити ФОП я вибиратиму вперше спрощену систему за календарний рік. В когось був такий досвід?

👍НравитсяПонравилось1
В избранноеВ избранном0
LinkedIn
Допустимые теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Допустимые теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Добрий день.
Нажаль, в таких випадках податківці справді відмовляють в реєстрації ФОП на спрощену систему оподаткування.
Якщо потрібна юридична чи бухгалтерська допомога, звертайтеся:
093 515 40 49 Вікторія
Юрист компанії «Бухгалтер ідеального підприємця»

Я закрывал и сразу открывал в прошлом году. Проблем не было.

С открытием то проблем не будет, а вот с постановкой на упрощённую систему? Вы проверяли себя в реестрах единоналожников и получали Выписку о постановке на упрощённую систему? cabinet.tax.gov.ua/registers/edpod

Уже год прошел с этого момента почти. Да, все нормально.

Интересный кейс. Жаль, что мы не сможем воспользоваться Вашим примером и задать вопрос налоговой — где логика? ;)
Я согласна, что такой подход верен и не противоречит НКУ, и говорила не с одним налоговиком на эту тему, но все они твердят одно — то, что я уже писала ниже в этом топике.

Были прецеденты споров с налоговой на эту тему. Налоговая считает, что, не зависимо от того, выбирали вы в этом году или нет упрощенную систему, то что Вы находились на ней, означает, что только со следующего календарного года вы сможете повторно стать на нее.

Если необходима помощь с открытием или ведением ФЛП, обращайтесь — 097 0 900 300 (Telegram, Viber)

К сжалению, если Вы в этом году были на едином налоге, то согласно ст. 298.1.4 Налогового кодекса, вновь выбрать упрощённую систему налогообложения сможете только с 1 января 2022 года. Если хотите быть единщиком, то лучше регистрируйте ФОП с 2022 года, так как в этом году Вам прийдётся быть на общей системе(((

Які саме слова із наведеної вами сттаті ПК, ви вважаєте, можуть заважати авторові подати заяву на застосування спрощенної системи (і отримати згоду податкової) цього року?

298.1.4. Суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм цього Кодексу, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.

Перехід на спрощену систему оподаткування суб’єкта господарювання, зазначеного в абзаці першому цього підпункту, може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб’єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені в пункті 291.4 статті 291 цього Кодексу.

До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік, який визначається з дотриманням вимог, встановлених цією главою.

При цьому якщо суб’єкт господарювання протягом календарного року, що передує року обрання спрощеної системи оподаткування, самостійно прийняв рішення про припинення фізичної особи — підприємця, то при переході на спрощену систему оподаткування до розрахунку доходу за попередній календарний рік включається вся сума доходу, отриманого такою особою в результаті провадження господарської діяльності за такий попередній календарний рік.

Форма розрахунку доходу за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

На жаль це не я вважаю, а податкова((( якби була лише моя воля, то ніяких заборон для отримання статусу платникс єдиного податку у автора не було.

если Вы в этом году были на едином налоге, то согласно ст. 298.1.4 Налогового кодекса, вновь выбрать упрощённую систему налогообложения сможете только с 1 января 2022 года

Нажаль, мені це виглядає як ваша позиція, а не податкової.

На жаль, як підприємець, який надає послуги в сфері бухгалтерського обліку, змушена сказати, що з позицією податкової інспекції треба боротися, але не завжди це призводить до позитивного результату((( якщо є потреба в консультаціях або допомозі в реєстрації чи веденні ФОП — телефон, вайбер або телеграм +380675325810 Вікторія.

Подписаться на комментарии