Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Засновник GitLab Дмитро Запорожець після IPO компанії хоче взяти сабатікал і продати частину акцій

Засновник GitLab українець Дмитро Запорожець після IPO компанії має намір узяти творчу відпустку на рік, а ще він хоче продати частину своїх акцій і планував інвестувати в SpaceX. Про це він розповів в інтерв’ю українському Forbes.

Про сабатікал і свою роль у компанії

«Хочу приблизно рік нічого не робити. Залишилося лише визначитися з часом — піду на паузу в 2021-му або в 2022 році», — зазначив Запорожець.

Він пояснив, що це залежить від планів компанії на нього, наскільки критичною буде його тимчасова відсутність.

«Важливо, щоб у житті не було розпорядку, а панувала свобода. Хочеш — поїхав із друзями в подорож на тиждень, хочеш — в Азію, а хочеш — можна місяць сидіти грати в Xbox», — додав топ-менеджер.

Нині Запорожець продовжує працювати в GitLab на позиції Engineering Fellow. Він розповів, що останні кілька років займався експериментальними функціями і новими напрямками в GitLab, тому від того, що він піде, цикл розвитку продукту відразу не порушиться, але в перспективі декількох років компанія може щось втратити.

Про стратегічні плани GitLab і важливість IPO

Один із найбагатших українських інженерів також озвучив стратегічні плани GitLab на найближчі 5 років.

«GitLab пропонує широкий список рішень, але в деяких функціях поки немає глибини. Є функції, які використовують через інтеграції в платформу — окремо вони б не вижили в боротьбі з конкурентами. Завдання на найближчі роки: всюди дійти до стану lovable. Ринок платформ для розробки величезний і зростає. Навіть якщо ми будемо просто задовольняти попит — цього буде достатньо, щоб компанія росла ще багато років вперед», — вважає він.

Відомо, що з початку роботи над GitLab до IPO пройшло 10 років. За словами Запорожця, дуже рідко, коли компанії виходять на IPO, а ще рідше це вдається зробити в терміни, які засновник озвучив, виходячи зі своїх побажань багато років тому. Однак це, на його думку, багато в чому залежало від ринку, команди, попиту та низки інших чинників.

Також, як наголосив Запорожець, у нього немає відчуття того, що ринок перегрітий.

«Зазвичай усі розуміють про перегрітість ринку постфактум — коли все валиться. У будь-якому разі нічого вже не скасує факт того, що за 10 років ми пройшли шлях від нічого до розміщення. Навіть якщо через рік-два ринок піде вниз. Ми пройшли свій чекпоінт, а компанія — в чудовій формі», — підкреслив він.

Про бажання продати частину акцій і можливість інвестицій

Як повідомив Запорожець, його частка в компанії — близько 2,5%, що дозволяє оцінити статки українця приблизно в $375 млн. Однак поки що це «паперові» статки — згідно з правилами розміщення, попередні власники не можуть продавати акції протягом 180 днів із моменту лістингу.

Він зізнався, що планує продати трохи акцій, але залишить решту пакету.

«Вірю в компанію. У мене немає ніяких великих побажань: я їх уже реалізував, тому не планую великих витрат. Я не чекаю заповітного дня, щоб нарешті купити собі Ferrari. У мене і зараз достатньо грошей, щоб реалізувати свої запити», — заявив інженер-мільйонер.

При цьому він зазначив, що поки йому не дуже цікаво ставати ангельським інвестором.

«Якщо я побачу стартап, у який повірю хоча б наполовину так само сильно, як у GitLab — тоді розгляну варіант, але тільки з можливістю включатися в процес розробки. Вести себе як професійний інвестор, тобто займатися серійним пошуком угод із розрахунком на прибуток, мені не цікаво. Заради грошей — ні, тільки щоб змінити світ», — сказав Запорожець.

До того ж, засновник GitLab розповів про інтерес до людської експансії.

«Маючи на руках велику суму 5 років тому, із задоволенням інвестував би в SpaceX, тому що вони рухають людство вперед і вдалину. Крім того, мене турбує питання енергетики. Розвиток людства — відповідно до шкали Кардашева, — буде впиратися в енергетичні потреби. Із задоволенням допоміг би людству в рази збільшити виробництво енергії», — підкреслив він.

Про GitLab

Раніше повідомлялося, що компанія GitLab буде виходити на IPO з оцінкою в $10 млрд.

14 жовтня 2021 року вона почала перше публічне розміщення акцій на майданчику Nasdaq. У ході IPO компанія продала 8,42 млн акцій і залучила близько $801 млн, а її капіталізація зросла до $15 млрд.


Нагадаємо, харків’янин Дмитро Запорожець почав займатися GitLab у 2011 році, маючи постійну роботу. Українець вирішив створити альтернативу GitHub, який можна було встановити на свій сервер, так як аналоги були занадто дорогими.

У 2013 році до стартапу приєднався другий фаундер — нідерландський підприємець Сід Сібранджі.

У 2018 році стартап GitLab залучив $100 млн інвестицій у раунді серії D.

У 2020 році оцінка GitLab становила близько $6 млрд.


Тим часом, на форумі DOU триває обговорення на тему «IPO GitLab 2021».

До речі, радимо почитати статтю на тему сабатікал: «Сабатікал по-українськи. 8 історій ІТ-спеціалістів, що відпочивали від роботи кілька місяців».

👍ПодобаєтьсяСподобалось6
До обраногоВ обраному2
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Як повідомив Запорожець, його частка в компанії — близько 2,5%

Было бы очень интересно узнать из первых уст, как там вышло что у него 2.5%, а у Сида 18%, и сколько было в начале.

Чудова історія завзятої людини, яка досягла своєї мети. Можна й трохи відпочити :)

красава. судя по всему, его вымотал выход на этот IPO и долго к этому шли. раз хочет уйти на годик в свободное плавание.

Можем только порадоваться за него, заслужил 👍

Підписатись на коментарі