В Україні планують покращити якість інтернету та мобільного зв’язку. Для цього створять новий регулятор
В Україні мають намір реформувати структуру, яка відповідатиме за якість інтернету та мобільного зв’язку. Відповідний законопроєкт у першому читанні ухвалила Верховна Рада 230 голосами народних депутатів 21 жовтня 2021 року, повідомляє пресслужба Мінцифри.
Цим рішенням передбачається створення в Україні нового регулювального органу. Його повна назва — Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектру й надання послуг поштового зв’язку.
Що не так із нинішнім регулятором
Як пояснили в Кабміні, нова Комісія працюватиме замість НКРЗІ (Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації).
За даними Мінцифри, діяльність НКРЗІ регулювалася законом «Про телекомунікації», положення якого «лише частково відповідають вимогам загальноєвропейського законодавства».
Тож, із метою виконання Угоди про асоціацію з ЄС та в межах зовнішньополітичної ініціативи «Східне Партнерство» уряд розробив законопроєкт, який покликаний оновити структуру в сфері електронних комунікацій.
«Новий регулятор прозоро призначатиме членів комісії на відкритих конкурсних засадах, матиме незалежність в ухваленні рішень, а всі процеси всередині будуть відкритими», — запевнили в Кабміні.
Що регулюватиме новий орган
Передбачається, що новий регулятор буде:
- визначати населені пункти без інтернету, мобільного зв’язку та забезпечуватиме надання таких послуг;
- здійснювати державний нагляд (контроль) за діяльністю операторів/провайдерів та надавачів поштових послуг;
- здійснювати позасудове врегулювання спорів між споживачами та операторами/провайдерами й позасудове врегулювання суперечок щодо доступу до інфраструктури;
- моніторити якість електронних комунікаційних послуг.
Чим ще важливий новий регулятор
У Мінцифри розраховують, що завдяки створенню нового органу покриття швидкісного інтернету та мобільного зв’язку в Україні покращиться, «адже комісія моніторитиме якість послуг, які надають оператори».
Крім того, закріплення правового статусу регуляторного органу на законодавчому рівні, його повноважень та незалежності нібито повністю відповідає європейським підходам.
«Це створить передумови для входу України в Єдиний європейський цифровий ринок, оскільки сфера електронних комунікацій є основою для розвитку цифрових послуг», — підкреслили в міністерстві.
У відомстві також очікують, що Єдиний цифровий ринок з ЄС для України надасть нові можливості доступу до онлайн-ринків та е-послуг країн Євросоюзу, а ще — «спростить приєднання до єдиних правил для вільного транскордонного поширення онлайн-послуг та платежів».
UPD. 16 грудня Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому цей законопроєкт. «За» документ проголосували 296 депутатів.
46 коментарів
Додати коментар Підписатись на коментаріВідписатись від коментарів