Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Microsoft випустила веб-версію VS Code: називаємо основні можливості редактора для вебу

Корпорація Microsoft опублікувала веб-версію найпопулярнішого редактора для програмістів VS Code. Тепер його не треба навіть скачувати — він просто працює як сайт, при цьому вміє відкривати файли з мережі та з локального сховища.

Зокрема, Google Chrome і Microsoft Edge підтримують File System Access API, тому в них можна відразу відкривати локальні файли з кодом. В інших браузерах доведеться завантажувати файли окремо.

Основні можливості VS Code для вебу

За допомогою веб-версії редактора можна переглядати і редагувати локальні файли. Також є нотатки й попередній перегляд у Markdown. Навіть якщо на комп’ютері обмежений доступ і не можна інсталювати повний VS Code, все одно можна скористатись vscode.dev для перегляду та редагування локальних файлів.

Серед інших можливостей веб-версії VS Code можна виділити такі:

  • створення клієнтських застосунків з HTML, JavaScript і CSS та доступ до браузерних інструментів для налагодження;
  • редагування коду на пристроях із низькою потужністю (на кшталт Chromebook), на які складніше встановити VS Code;
  • розробка на iPad: можна завантажувати файли, зберігати їх у хмарі через застосунок Files, дистанційно відкривати репозиторії через вбудоване розширення GitHub Repositories.

Водночас налагоджувач коду і термінал не працюють у версії для вебу, оскільки зараз неможливо скомпілювати й запустити код у браузерній пісочниці. Однак для більшості мов програмування працюватиме синтаксис коду, пошук символів тощо. До того ж вебмови на кшталт JSON, HTML, CSS та LESS працюватимуть так само, як у настільній версії VS Code.

Спробувати браузерну версію можна на сайті vscode.dev.


Як відомо, VS Code — це найпопулярніший редактор у світі. Причому як серед програмістів, так і серед фахівців усіх спеціальностей загалом, свідчать дані Stackoverflow.

👍ПодобаєтьсяСподобалось3
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Водночас налагоджувач коду і термінал не працюють у версії для вебу,

Це основна причина чому я перейшов з саблайм тексту на вісі коде

так уже давно вроде бы как...
github.com/Microsoft/vscode

Не застосунок на веб-технологіях, а версія, що працює прямо в браузері, і використовує фічі саме браузера. Різниця є.

Code-server бачив?

Так, я і не один такий проєкт бачив. Але тут офіційно від Microsoft, першокласна підтримка.

Я теж фан VS Code, але у нього є невеличкі проблеми із виявленням змін, особливо під час видалення/додаванням файлів. Не знаю як з іншими файлами, але із файлами TypeScript в такому разі приходиться натискати Ctrl+Shift+P, вибирати Restart TS server, і слідкувати у лівій нижній панелі стану поки завершиться рестарт.

Підписатись на коментарі