Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Сценарій фільму «Дюна» був написаний у MS-DOS

Автор сценарію фільму «Дюна» 2021 року Ерік Рот написав його за допомогою програми MS-DOS Movie Master. Виявляється, оскарівський сценарист використовує програму 30-річної давності для всіх своїх робіт, повідомляє портал Vice.

«Я працюю з комп’ютерною програмою, якої більше не існує. Мною рухають і забобони, і страх змін», — заявив Рот.

При цьому наголошується, що сценарій «Дюни» він написав ще в 2018 році, а програмою Рот користується досі.

Як відомо, MS-DOS Movie Master — це додаток 30-річної давності, в якому можна створити лише 40 сторінок тексту.

«Ніхто не зможе зайти в інтернет та дістати мій сценарій. Спочатку я маю його роздрукувати, і віддати документ комусь, щоб його відсканували. Лише після цього він потрапить на чужий комп’ютер», — розповів Рот.

На комп’ютері Windows XP і він не підключений до інтернету

Крім того, сценарист поділився, що він навіть не має доступу до електронної пошти. За його словами, це допомагає йому краще зосередитись.

А ще, за словами Рота, обмеження 40 сторінок допомагають йому робити сценарії більш структурованими.

На комп’ютері сценариста встановлений Windows XP. Причому він не підключений до Інтернету. На моніторі лише чорний екран та білі літери. Текст Рот набирає на механічній клавіатурі IBM Model M.

Водночас Ерік Рот — не єдиний письменник, який використовує для запису старі програми. Так, Джордж Р. Р. Мартін, який написав «Пісня льоду та полум’я», використав програму MS-DOS WordStar.

👍ПодобаєтьсяСподобалось7
До обраногоВ обраному0
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Сьогодні згадав як колись малював, за старою звичкою (ще зі школи) — малював ручкою по столі.
Потім згадав скільки він коштує — краще б використав сучасний винахід — листок А4.
))
P. S. При написанні коменту ніхто/ніщо не постраждало.

Интересно, мужик (Эрик Рот) знает про FreeDOS или нет? Ибо зачем юзать Windows XP (к которому хз когда в последний раз патчи выходили), если FreeDOS можно считать вполне современной операционкой (последний на данный момент релиз вышел в апреле этого года — www.ibiblio.org/...​ons/1.3/previews/1.3-rc4 ). :-)

Мною рухають і забобони, і страх змін", — заявив Рот.
бо зачем юзать Windows XP (к которому хз когда в последний раз патчи выходили)
Причому він не підключений до Інтернету.

Зачем ему патчи?

Я трохи займаюсь музикою і для написання нот досі користуюся Finale 2002, просто тому що свого часу дуже звик, і є м’язова пам’ять на купу гарячих клавіш. А в наступних версіях вони все змінили. Для цього тримаю VirtualBox образ із Windows XP.

така собі електронна друкарська машинка

Приклад того, як людина з архаїчними технологіями все одно загрібає купу бабла (це припущення, та швидше за все, його винагорода набагато перевищує зарплати місцевих із найсучаснішими фреймворками).

людина з архаїчними технологіями

Гм, это какие именно технологии? Слова и предложения?

Срочно в номер! Я сегодня на старом ноуте IBM ThinkPad с установленной OS/2 раскладывал пасьянс. Могу даже фотку сделать, кто не верит. Год назад поставил на него систему и потерял провод от БП, сегодня нашел. Ноут подарили пару лет назад «какое-то говно старое, но ты же компутерщик, на держи!».

якщо ти з софтсерва, то давай! Там штук 50 статей оплачено, але не написано! Чекаємо!

Дмитро, вам, мабуть, приємно жити у своїх фантазіях, але на DOU немає проплачених статей.

Проплачена та оплачена є різниця.)

Між іншим непогана ідея, IDE для розробки, де не можна зробити файлів з надто великою кількістю рядків, великою кількістю літер в рядку і щоб як і був інтернет, то принаймні без мармизошита і DO█

Треба йому порекомендувати працювати з більш сучасними технологіями:

jamesfriend.com.au/pce-js/ibmpc-games

А я сьогодні папірець та ручку використав. Терміново топік на DOU!!

намалював два яєчка і огірок між ними

Сценарій фільму Дюна: правило 34, хулє

Якось все одно. Але тримайте нам у курсі ;)

Приклад ***аної журналістики. Хоч перевірте чи прочитайте...
Сценарій фільму «Дюна» написано Movie Master яку він запускав під WindXP.
До чого там операційна система MS-DOS?
Можете зразу написати що сценарій фільму закодовано у двійкову систему!
Те, що програма Movie Master розроблялась ще в часи MS-DOS, ніякого значення немає.

Так і скажи, що ніколи не працював з MS-DOS або віртуальними машинами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Ну офигеть новость... А я недавно в глубинке нашей страны продавщицу в сельском магазе со счётами деревянными видела. И то и другое — архаизм, но если ты тётка из Нижних Залупков, то это рухлядь, а если Эрик Рот — то винтаж и гламур.

Крім того, сценарист поділився, що він навіть не має доступу до електронної пошти.

Вы не поверите, у бабки её наверняка тоже нет.

Прям как в анекдоте, в общем...

Приходит мужик к сексопатологу и говорит:
— Доктор, я — гей.
— Чудненько. А позвольте полюбопытствовать, уважаемый, вы по профессии кто? Художник? Поэт? Композитор?
— Нет, я — сантехник...
— Так какой же вы тогда батенька гей, вы обыкновенный п*дарас!

Нормально. А с этими вашими облачными бигдатами — недалеко до батлерианского джихада =)

Не удивительно, такую нудятину в нормальных программах не пишут :)

Всегда считал Дюну Линча ужасной. Но, после нового фильма, понимаю, что у Линча хоть персонажи были яркие. Дебилы, но яркие. И вода не капала по 30 секунд.

Вильнев, прям стартап сделал. Берем старый фильм, режем его на две части по часу. А потом добавляем слоу мо, так, чтобы растянуть каждую часть в 2-3 раза :)

Ну Блейдранер 2049 он снял просто офигенно, на равне со старым. А вот Дюна мне не оч зашла, я б оттудава мин 40 вырезал нафиг. Последние 30 мин в кеношке ждал когда ж это блт мцыри по пустыне закончится.

Ну Блейдранер 2049 он снял просто офигенно

Да он и Прибытие снял шикарно. А теперь, видимо, люди боятся признаться, что фильм говно. Ну как же можно, все же так хвалят. Многие мои знакомые восторжены сим «шедевром».

Ну как показалось что в кинопроизводсте этого фильма «что-то пошло не так» и по цепочке накрылось все.
С одной стороны невероятно большой потенциал сюжета и «вселенной», топовые фишки — интриги, кланы, войны, готовый мир с планетами и "корованами«...аля игра престолов на космотематику, но без детско-пидорского-сопливого поделия типа старворс.
Благодаря тому что в основе книга есть возможность передрать сложный/интересный характер и развитие героев из книги...
Взяли хорошего режиссера способно создать крутую завораживающую атмосферу и окунуть в другой мир...
Но потом случилось это самое «что-то не так» и на выходе очень неоднозначные чувства, почему — хз.
Самого Вильнева я бы не обвинял.

Возможно кто-то через 30 лет переснимет получше :-)
Возможно книга проклятая и по ней нельзя снять норм фильм :-)))

Він дійсно в чомусь «проклятый». Це третя спроба вже. Про першу є шикарна документалка: «Дюна Алехандро Тодоровскі». От там ви б застогнали. Був би арт хаус дуже жорсткий. Той сценарій та раскадровки пішли по всьому Голлівуду потім.
P.S.
А фільм таки нормальний. Люди якось до кліпів звикли більше, нажаль.

Фільм може і лайно як фільм (радше нічого особливого), але він, як на мене, дуже гарно передає антураж і атмосферу книжки. У Лінча фільм неж нічого, не гірший (з поправкою на тогочасні спецефекти), але реально книжка сама затянута і фільм не співпадає за темпом чи що

Ctrl-K-C
Ctrl-K-V
If you know what I mean.

Сначала писали пером, чтоб проникнуться творческой атмосферой, потом на печатной машинке, сейчас творят в MS DOS. Современные проблемы требуют современных решений )))

А что вы хотите от немолодых людей с устоявшимися привычками?

Они вполне обходятся Excel. Ну или SuperCalc 4, если на то пошло.

Підписатись на коментарі