Поліція передала Мінцифрі 21-річного розробника фейкової «Дії» на «перевиховання в ІТ»: що він там робитиме
Поліція вирішила передати Міністерству цифрової трансформації
Зокрема, затриманий поліцією молодий розробник зустрівся з віцепрем’єр-міністром — міністром цифрової трансформації України Михайлом Федоровим, про що чиновник написав у своєму Telegram-каналі.
За словами міністра, цю ідею запропонували в Міністерстві внутрішніх справ та влаштували зустріч.
«Хлопець виявився трохи сором’язливим, але дуже розумним, начитаним. Уже встиг попрацювати арбітражником, вміє програмувати й сам збирає весь дизайн у Figma. Тому ми вирішили дати йому шанс виправитись», — зазначив Федоров.
Яку роботу дадуть автору лже-«Дії» в Мінцифрі
Міністр розповів, що одним із перших завдань молодого програміста є розробка різного дизайну соціальної реклами в підтримку вакцинації та проти вживання алкоголю молоддю.
«Призначимо у Мінцифрі куратора, який контролюватиме роботу. Спробуємо спрямувати його вміння у потрібному напрямку», — підкреслив Федоров.
При цьому він зауважив, що, незважаючи на результати, хлопець отримає покарання за рішенням суду.
Також чиновник додав, що в майбутньому Мінцифра буде створювати проєкти, щоб долучати молоді таланти для самореалізації, тим самим не даючи їм порушувати закон.
«Одне прошу: не намагайтеся більше нічого підробляти. Цей канал доступу до Мінцифри не працює», — запевнив керівник відомства.
Позиція МВС
Своєю чергою перший заступник міністра внутрішніх справ України Євгеній Єнін розповів, що в МВС орієнтовані будувати сервіс, а не каральний орган, і сьогоднішня історія, переконаний він, чудовий приклад.
«Кіберполіція швидко знайшла хакера-самоучку, який нещодавно створив фейкову копію „Дії“. Так само швидко ми познайомили його з міністром цифрової трансформації. Хлопцю запропонували спокутувати свою провину і постажуватися в міністерстві», — сказав Єнін.
Історія з фейковим застосунком «Дія»
Відомо, що
У фейковій програмі користувачам надавалася можливість створити собі будь-який документ із представлених в офіційному програмному забезпеченні. Зокрема, користувачі могли змінити свій вік, додати будь-яке фото або підробити сертифікат про вакцинацію від Covid-19.
Свою розробку хлопець продавав у месенджері за 100 грн, а в рекламі вказував, що завдяки застосунку неповнолітні можуть безперешкодно купувати алкоголь і цигарки.
Водночас фейковий застосунок не мав нічого спільного з «Дією». У розробки не було доступу до жодного з державних реєстрів, а під час першої ж його перевірки можна було викрити підробку.
Наразі правоохоронці проводять заходи для блокування всіх каналів розповсюдження фейкового застосунку. Також встановлюються особи, які придбали застосунок для надання правової кваліфікації їхнім діям.
В оселі фігуранта правоохоронці провели обшуки. Вилучено мобільні телефони, комп’ютерну техніку та банківські картки.
Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерів, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до 6 років позбавлення волі. Слідчі дії тривають.
Нагадаємо, протягом
Раніше керівник команди мобільної розробки в «Дії» Євгеній Горбачов в інтерв’ю для DOU розповів, як запускали перший державний IT-стартап і створювали in-house команду розробки.
Найкращі коментарі пропустити