Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Який шлях обрати молодому embedded інженеру?

Усі статті, обговорення, новини для початківців — в одному місці. Підписуйтеся на телеграм-канал!

Вітаю усіх!

Я junior ембедер вже з майже двома роками досвіду. Практично весь цей час я писав на С під малі контроллери та трохи плюсів. Все було начебто нормально, але якось останнім часом почав замислюватись по своє майбутнє.

Чи є у С майбутнє?
Я розумію, що не хочу завжди гратися з CMSIS або халом на low power девайсах. А, наприклад, для більш дорослих Армів вже радять тільки плюси. Та й все стає більш потужним, оптимізувати байти потрібно менше.Світ ембедед безмежний: є малі контролери, є великі, є embedded linux і купа іншого...

Власне питання:

Продивляюсь зараз вакансії і десь 80% це С++. Бо більша частина C/C++ це плюси та глобал лоджик з аутомотів (Що також цікаво).
Куди краще дивитися:

1) С є С. Чисто класичний шлях, але бачу, що такий підхід починає вмирати через занадто довгий час розробки. На чомусь більш потужному вже намагаються не використовувати.

2) С++. Використовувати на малих камінцях спірно, хоча мабудь і туди залізуть скоро. Але усюди де вже стоять м’які операціні системи, там вже використовують плюси, що є дійсно виправданим.

3) RUST. У кожному треді прилітають растомани та кричать, то це єдине майбутнє. Добре, тоді поясніть чому.

Власне, чи добре у більш комплексному firmware, чи краще понурюватися у С. Чи є у нього майбутнє та де більше грошей дають? :-)


p.s щодо грошей. Світчитись не планую. Бекенд та фронтентд не цікаво.

👍ПодобаєтьсяСподобалось0
До обраногоВ обраному1
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

На мій погляд, важлива не стільки мова, скільки які технології та стек, та який рівень тобі подобаються. Якщо любиш колупати linux-powered firmware: Linux kernel, u-boot, різні секюр фірмварі від хардвейр вендорів, то там скрізь звичайний C. Якщо ж хочеться якісь M4/RT/etc, чи там автомотів приваблює, там буде більше С++. Хочеш займатись юзерленд софтом? Там вже може бути будь-який зоопарк.
Оберіть, що приваблює, а мова, яка в тій області використовується, вчиться за личені місяці.

а мова, яка в тій області використовується, вчиться за личені місяці.

не вчиться, якщо це не Го після С++

Учится за день, чтобы начать что-то писать, а улучшать можешь годами

візьмеш на роботу, хто вивчив мову за день?

) RUST. У кожному треді прилітають растомани та кричать, то це єдине майбутнє. Добре, тоді поясніть чому.

Руст — це не про ембедед.
Ще можна Го, там інша ніша. Я би радив свічнутися на гошку, поки не пізно

це плюси та глобал лоджик з аутомотів (Що також цікаво).

рилі?
нудна нудьга
С++ бо Автозар Адаптів осилили дата брокер лише з допомогою хрестів з фючами і промісами, більше нічого з модних плюсів не тре

забудь про ембед як страшний доковідний сон

Невже все настільки погано?

З приходом ковіда краще не стало.

в правильно сформулированном вопросе обычно содержится ответ.
по-моему ты сам понимаешь, что тебе просто надо учить плюсы )

Не вказано, від якої області ви отримуєте задоволення при роботі

Область та ж сама, вбудовані системи

Ви самі привели розгалуження в цій тематиці
Які з них краще заходять

Все було начебто нормально, але якось останнім часом почав замислюватись по своє майбутнє

Один в поле не воен. Поэтому надо идти на проекты где есть команда. На кодинге мелких контроллеров команды не может быть в принципе и соотв. развития.

Цікава думка, запам’ятаю це.

Лучше подожди пока придет товарищ муха и распишет реальность, а не лозунги типа

На кодинге мелких контроллеров команды не может быть в принципе и соотв. развития.

Платят не за знание, платят за полезность. В каждой компании есть своя проприетарная хрень, которую никто из вне компании никогда не видел и не понимает как она работает. Следовательно никто не будет искать специалиста который разбирается в этой хрене, будут искать человека который приблизительно подходит по навыкам, если проект на Си, то будут искать человека с опытом на Си, но если у него будет опять на С++ либо Джава (условно), но когда-то писать на Си и готов продолжить, то не думаю что это будет большой проблемой. Но критически важно чтоб человек понимал предметную область, иначе знание языков будет бесполезно.

Если главная мотивация это деньги, нужно идти туда где больше платят и куда берут. Если не берут, то нужно обязательно спросить почему не взяли и уточнить что нужно подучить чтоб взяли. Через несколько собеседований будет понимание рынка и не будет глупых вопрос «что делать и кто виноват».

Гроші це не найголовніша мотивація, просто я не хочу через, наприклад, 5 років залишитися за бортом. Я ж тому і питаю, бо хоч і вже є деякий досвід, постійно чую, що займаюся безперспективним напрямом

Начни ходить по собеседованиям и многие вопросы отпадут.

Если главная мотивация это деньги

узенькое мышление знатока

можливо вивчити мову С/С++ за рік та структуру роботи якогось чіпа Ti/STM наприклад
1) без практики ти нахер нікому не потрібен ні за які гроші
2) роботи такої мойже нема в кращому випадку буде одна співбесіда по Ембеддед раз на три місяці я хожу і знаю про що кажу в Україні це дуже нерозвинено

і залишається вчити те за що платять гроші на ринку а не те що подобається
а потім ембеддед бідкається мало спеціалістів бла бла ,,,,

Vents, DS Electronics, Squad, Droid Technologies, Ajax, Kostal, Нік-Електроніка, Елватех, Infineon, Renesas, шось є трохи у глобаллоджику, трохи автомотіву у люксах і все це майже весь ринок в Україні на заході також дуже не багато вакансій звісно там легше знайти ембеддед роботу

запит на гласдор кількість вакансій де є це словосполучення
c developer 3500
stm32 60
atmel 60
arduino 397

Python 45000
Java 29000
порядок роботи можна зрозуміти

кожен робить свій вибір сам і потім перед собою відповідає що йому обрати там де про гроші чи ходити шукати роботу у ембеддед)))

Підписатись на коментарі