Сучасна диджитал-освіта для дітей — безоплатне заняття в GoITeens ×
Mazda CX 5
×

Топік для технічних запитань

Підписуйтеся на Telegram-канал «DOU #tech», щоб не пропустити нові технічні статті

Це топік, у якому ви можете поставити технічне запитання та обговорити його зі спільнотою.

Дивіться також:

Топік для пошуку роботи
Топік для порад з приводу пошуку роботи закордоном та релокації
Топік для порад початківцям і не тільки



Підписуйтеся на Telegram-канал DOU #Tech, щоб не пропускати технічні статті та войсчати.

👍ПодобаєтьсяСподобалось2
До обраногоВ обраному2
LinkedIn
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter
Дозволені теги: blockquote, a, pre, code, ul, ol, li, b, i, del.
Ctrl + Enter

Доброго дня! Пишу дипломну роботу, потрібно було створити датасет по акціям 100-1000 з архіву, скільки вони коштували останніх 10-15 років і по сьогодні, оновлення по роках, місяцях, днях, якщо можливо, то щогодини кожного дня, приналежність до країни. Тобто мало бути : Ринки (3 класи), бажано й галузі, датасет s&b по 50 країнах, модель шарпа і літермана. Загалом датасет має створити модель для перевірки. Я хотіла зробити парсер для початку щоб зібрати всі потрібні дані, але щось засумнівалась і тепер зовсім не розумію де і як це робити. Якщо в когось був досвід з подібним, допоможіть будь ласка, з вибором того де писати і поясніть як це мало би виглядати:(.

upd: розпакувала архіви, всі файли в json. Його вийде запихнути в DataLens для датасету? Що з ним робити взагалі😭

Багато років заробляв на php. Але нічого не платив розробникам цієї мови. Мене стало нудить від php, але раціонального людського пояснення цьому дати не можу, бо він як старий велисопед який їздить. То ж вирішив їм(https://thephp.foundation/) пожертвувати крихітку(5 доларів). Стикнувся з тим що довго не міг вирішити каптчу людяності на сайті php, а потім в приваті мучився з реквізитами swift-переказу, тепер виявляється за переказ 5 доларів маю заплатити додатково ще 12. Жадібність мені не дозволила 17 доларів їм віддати. Отакої(

Добрий день!
Підкажіть, будь ласка, який найкращий хмарний сервіс для Telegram Bot на Python?
Якщо розглядати Google Cloud Platform, то що краще обрати Cloud Run чи App Engine? Google Cloud VM чи Dialogflow?
І як саме це зробити, яка процедура розгортання, якщо можна, то покроково?
Дякую!

Гарний сайт для обговорення будь — яких важливих питань.

Вітаю всіх, підкажіть з приводу такого питання.
Хочу зробити автотест, наприклад це буде перевірка авторизації на сайті. І я хочу щоб автотест сам запускався при додаванні коду в гілку main, репозиторію продукту, над яким працюють розробники (за допомогою git hub action). Для цього автотестувальники зазвичай роблять свою окрему гілку «QA» наприклад в репозиторію продукту, чи окремий свій репозиторій для автотестів?

Свій окремий репозиторій, тому що у AQA все так само, як і у девів у цьому плані: репозиторій, бранчі, пул реквести, код ревю

Привіт. Не відкривається дверь в авто. Клемиу акумулятора я зняв, сигналка не працює. Не повертається ключ на останні чверть оборота. І з середини теж дверь водійська не відкривається.

Допоможіть з JS.

var ecomm;
function ecom(id, price, google_business_vertical) {
this.id = id;
this.price = price;
this.google_business_vertical = ’retail’;
}

const ga4_items =

[

{

item_id: “111126048”,

price: 58299,

index: 1,

quantity: 1

},

{

item_id: “111125979”,

price: 57399,

index: 2,

quantity: 1

}

];

ga4_items.forEach((element) => {

ecomm = ecom(element.item_id, element.price, ’retail’);
console.log(ecomm.price);
console.log(ecomm.item_id);
});

Мало би створитися два об’єкти. Але результат — Error: ecomm is undefined
Що не так?
Дякую!

Ти викликаєш функцію ecom, яка має тобі повернути певне значення, але всередині цієї функції ти нічого не повертаєш — там нема return

Як мінімум додай там

return this;

А ще краще — переглянь логіку — який зміст гратись із this, якщо тобі просто треба повернути об’єкт?

хай. років десять тому була у мене пісенька. Українською, жіночий вокал. Єдине що пам’ятаю — у пісеньці щось про зомбі, а приспівом співачка так емоційно кричить «ВУУУ ДУУУУ». Хочу послухати і не можу знайти навіь приблизно що це було. Ніхто не підкаже? точно не антитіла не нойз і не всякі соплі, то була якась нормальна альтернатива

Привіт. Де б знайти программу для малювання візерунчастого фону для сертифікатів? Типу багато ліній плавних з градієнтними кольорами. Таке раніше в Corel робив, але зараз його нема в мене.

Є у кого небудь статистичні дані про ціну на золото timeframe: hour ? Або де можна завантажити? Я гуглив, тільки щось погано шукається. Дуже багато реклами.

А чи правда що qwerty-розкладка підібрана за частотою вживання літер?

Привіт. Люблю працювати з деревиною, металом, 3-d
друком пластиком, esp контролери, web- програмую. Може вам щось мирне цікаве зробить, є ідеї?

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Доброго дня, спільнота. Зіткнулася з проблемою, що файл Google sheet, який ми використовуємо як базу данних жахливо гальмує на Відні і літає на macOS. Вага файлу 180КВ на Google drive, але при конвертації в xlsx 10,7 МВ. Тобто він зовсім легкий. В чому може бути проблема і як її обійти? Пропозиції усім разом перейти на macOS не підходять))

у вінді юзається хром? або може вінда на старих комплюхторах, а макос на макпрошках

Та вже і на Хромі і на Edge пробували. Ефект той же. Вінда остання 11 з оновленням. І на серверній Відні пробували. Те саме. Ноут не такий же і старий: ОЗП 8ГБ, Intel core i3 7th gen.

В мене є база данних на хмарі і веб-додаток(на next js з бд зєднується за допомогою prisma orm) який збирається в докер.Проблема у тому, що якщо я запускаю без докеру все прауює, але як тільки я запускаю веб-додаток з під докеру, то він не може зєднатися з базою данних(Помилка: Make your db on host *** running).Я підозрюю, що це через те, що з середини докеру немає доступу, до хмарного хостингу

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

офігєть, які вумні хлопці, шпарять прямо як чатжпт..

В мене є база данних на хмарі і веб-додаток(на next js з бд зєднується за допомогою prisma orm) який збирається в докер.Проблема у тому, що якщо я запускаю без докеру все прауює, але як тільки я запускаю веб-додаток з під докеру, то він не може зєднатися з базою данних(Помилка: Make your db on host *** running).Я підозрюю, що це через те, що з середини докеру немає доступу, до хмарного хостингу

підкажіть, шо робити.. Нещодавно купив б/в Acer nitro 5 515-55. Перший день все було норм, а тепер при включенні екран чорний..а індикатори всі горять. Також, коли все ж таки екран вмикався (через 20± спроб...), то 3 рази за вчорашній день синій екран вилазив. В чому може бути проблема? Нарікань на роботу немає, хіба що пару разів зависав (в параметрах та на робочому столі). Біос оновив, 11 вінду поставив (була 10 про, подумав, раптом крякнута). Але все як і було. Хоч бери і постійно в сонному режимі його тримай.. бо якщо вимикаєш то потім отак мучатися треба)

в системних журналах подивися. сині екрани можуть бути від пам’яті, від відяхи, від неба і навіть аллаха

тут вже білі квадрати на чорному фоні.. угробив я ноут за 4 дні

схоже що тобі вже угроблений продали, якщо так. Співчуваю. Може можна спробувати зовнішню відяшку вимкнути і працювати на встройці.

Привіт, друзі. Мій старенький батько, Андрій Олегович, колишній програміст на фортран. Він захотів зміняти свій кнопочний телефон на смартфон, але його дуже нервують глюки. Хоче він купити у друга blackview a70 pro з старою батареэю за ~45$. Прошу поради.

Шукаю розробника під проект напишу детально в телеграмі@bodya_dev1 ( можливий % з донатів)( С# kotlin Java Script)

Підскажіть чим можна замінити CS50 SANDBOX, оскільки пробував вчитись писати в Replit.com, там не підтягує файли для CS50. Буду вдячний за допомогу

Доброго дня, хотів би поцікавитись чи хтось знає чим можна замінити CS50 SANDBOX для навчання, пробував Replit.com, але не підтягує потірбні файли для СS50.
Вдячний за допомогу

То ви можете запускати код локально, а якщо комусь показати то робіть публічний репозиторій на GitHub-і, так вже роблять github.com/topics/cs50

CS50 правильний вибір, як ви його знайшли?

Доброго дня! Де можна знайти ментора по стеку PHP, Laravel, VueJS, NodeJS ?

Доброго дня. Підкажіть скільки ± коштує зробити телеграм бота для магазину.

А скільки вам коштувало написати магазин?

Якщо відсутній опис функціоналу який треба зробити то від $100 до $100000+

Виводить каталог товарів з кнопкою замовити

Як має виглядати список товарів?

Що має робити кнопка замовити?

Ймовірно вам подібне навіть початківець після курсів напише тому пошукайте собі виконавців на Djinni й запропонуйте як платне тестове завдання, але пишіть правду одразу в першому повідомлені

Якщо це просто вивести список товарів з API та відправити форму замовлення на вже завчасно готове API то початківець зробить за $100-200
Рішення буде робоче, але без гарантій що пропрацює довго бо прикладу десь спецсимволи пропустив перевірити

Я для таких випадків знаходжу початківця на Djinni, даю оплачуване тестове завдання, наймаю на повний день на потрібний мені час, перевіряю код, а потім допомагаю знайти нового роботодавця

Чим більше буде посередників між вами та розробником тим більша сума

Можемо обговорити, готовий допомогти

Нужна помощь с настройкой и работой в ranorex

Доброго дня всім! підкажіть будь ласка, як отримати з файла формату TXT, файл формата GLO?

ДОУ, підскажи, скільки мені брати грошей за 1 урок з 1 учня? Яку тривалість заняття поставити? На уроці розказую, як створити бота, який сканує ціну, та ще й робить придбання чи продаж, коли ціна сягає відмітки.
Бо я ладен і безкоштовно розказувати, але щось тут не те. (Не хочу демпінгувати та все таке інше)

Добрий день підскажіть як в коді знайти блок на зміну в Atmel studio 7.0 буду дуже вдячний)

Привіт, а де побачити всі теги/теми, щоб не вгадувати і не вписувати вручну в URL...

Ось тут в цьому дописі є «Теми: tech, мета-топік», а де побачити всьо решта?

UPD: сам запитав, сам і знайшов, походу ось тут dou.ua/forums/tags

Добрий день, я хочу зареєструвати аккаунт на AWS(aws.amazon.com), але для цього потрібно пройти веріфікацію банковскої карти. Працівники AWS попросили відправити деякі дані до них:
"""
In order to complete the verification process please resend a copy of the documents, including:
— A copy of a recent statement for your Visa ending in 60 that shows the billing address.
— Your name, phone number, and the email address registered to your AWS account.
"""

Я відправлял виписку з банку, але AWS це не сподобалось, тому веріфікація не пройшла.

Чи може хтось з цим стикався з цим? Які саме документи їм потрібні? Та як відправити їм номер телефону, електрону пошту, якщо форма відправки їм даних це виключно відправка файлів? У виписки банку таких даних немає, а AWS потребує)

всім добрий день! є питання щодо використання NgRx в angular. В мене проєкт — це адмін панель з CRUD операціями, сортуванням і пагінацією. Так от питання: чи потрібно мені використовувати effects для створення там запиту на бекенд, якщо в State я зберігаю лише дані пагінації та сортування? Дякую!

Привіт. Хочу щоб ChatGPT вигадав мені, як накачати теннісні м’ячі, щоб їми можно було знову грати як новими. У мене є камера, де створюється тиск до 6 атмосфер, але м’ячі під тиском не накачуються. Даю тиск, вони вгинаються, спускаю тиск вони розгинаються, але їх внутрішній тиск не змінюється. Потрібен правильний промпт. Зараз він пише мені якусь нісенітницю типу треба взяти голку для накачки. Взагалі-то виробниками м’яч з’єднується з 2-х половинок поміж якими встигають покласти якусь хімію, яка реагує і дає газ, який створює тиск всередині м’яча. Мій промпт такий:

I want to add pressure to old tennis balls, using pressure tank. So I put balls inside tank and pressurize it up to 2 bars. Balls get squezzed during this procedure, and right after decompression they immediatly regain its shape and unfortunately without additional inner pressure. I need a few different ways of solving this task.

Он ничего не изобретает, просто пересказ того на чем его обучали, если такой инфы нет, то он тебе будет скрещивать как накачать что-то другое, но не тем же способом, а немного изменив на что-то смежное в отрыве от теннисных мячей

ChatGPT порадив мені накачати вогкі м’ячі, бо вода просякає краще. То ж я налив води, щоб м’яч потонув, потім я дав тиск 2 атмосфери. Справді вода просякнула резину, але м’яч залишився не накачаний.

М’ячі з тиском всередині, як мені здається, застаріли, як Tretorn почав робити м’ячі на основі пружності матеріалу, так всі виробники перейшли. Якщо матеріал з часом деградує та м’яч не скаче, це не виправити.

Всім привіт!

Є файл, у .json форматі, намагаюсь його розпарисити наступним шляхом:

$json = file_get_contents(’2.json’);

$decoded_json = json_decode($json, false);

var_dump($decoded_json);

JSON файл — data.gov.ua/...​e3-4f5d-87fc-4f805d6334dc

Але на жаль в результаті отримую NULL, що я роблю не так?

PS: Розібрався сам. Дякую!

Звідки взяти TLS_CERTIFICATE_CRT і TLS_KEY?

# .github/workflows/build-production.yml

— name: Build and push production image
uses: docker/[email protected]
with:
context: .
tags: myprogram:latest, myprogram:sandbox0001tag
push: true
#secrets: |
# “tls_crt=${{ secrets.TLS_CERTIFICATE_CRT }}”
# “tls_key=${{ secrets.TLS_KEY }}”

Я створив контракт на опенсі (opensi drop), включив туда список алоуліста (йшов він 30 хвилин). Зараз уже почався публічний монетний двір для всіх, але в блокчейні сама транзакція помічається як мінт аловліст. Через це мою коллекцію не підтягують генератори лайв мінт нфт (mint.fun, zora.co). Як це можна виправити?

Як створити плагін до браузера Хром, який зможе 1 раз у минуту перечитувати/сканувати «Кількість переглядів» ції теми на ДОУ (або іншої) або взагалі перечитувати що у innerHTML деякого HTMLElement деякої сторінки деякого сайту?

Шукаю проблему для вирішення за винагороду. Які є алгоритми, які хочуть, але не можуть якось оптімізувати або розробити?

А що, проблема створення плагіна без винагороди не вирішується? Я думаю за винагороду вам підкажуть, як це зробити) (це був жарт і оффтопік)

За такий жарт розповім свій секрет: хочу ціни на криптобіржі сканувати

якшо писати саме плагін стане лінь, то можна подивитися у бік Tampermonkey, або й узагалі запускати скрипт з консолі на потрібних сторінках.
Якщо планується зробити щось, що працюватиме самостійно, то можна подивитися у бік selenium/browserless etc. Ба, навіть тулзи́ для тестування на кшталт cypress можна прикрутити.
Проте якщо кріптобіржа якось захищається від парсингу, то пророкую цікаві часи.
Я, наприклад, думав узяти нахрапом сторінки, захищені akamai bot manager. Не зміг.

також користуюся Greasemonkey або Tampermonkey, простіше чим зарелізити плагін, можна навіть інклудити власні скрипти які лежать десь на сервері до завантаження основної сторінки. можна повитягувати ключі/токени до завантаження і зробити власний mitm проксі сервер на nodejs через який будуть перенаправлятись виклики до апі

Дякую. Перевірю ваші варіанти.
Для початку оце працює як треба із консолі (декілька тестів провів):
document.getElementsByTagName("title")[0].innerHTML

Шукаю проблему для вирішення за винагороду. Які є алгоритми, які хочуть, але не можуть якось оптімізувати або розробити?

Розбираюся з докером. З одним хитрим випадком розібрався за допомогою ґпт. Але дали наступне завдання і тут вже трохи складніше.

Скористаюся цією темою.

Запитань багато, але почну з старих як гімно мамонта депенденсіс:

Step 11/20 : RUN npm install
---> Running in 9f021f395534
npm WARN deprecated @fortawesome/[email protected]: This package is deprecated. See git.io/fNCzJ for information about upgrading.
npm WARN deprecated @fortawesome/[email protected]: This package is deprecated. See git.io/fNCzJ for information about upgrading.
npm WARN deprecated @fortawesome/[email protected]: This package is deprecated. See git.io/fNCzJ for information about upgrading.
npm WARN deprecated @types/[email protected]: This is a stub types definition for chalk (github.com/chalk/chalk). chalk provides its own type definitions, so you don’t need @types/chalk installed!
npm WARN deprecated [email protected]: Chokidar 2 will break on node v14+. Upgrade to chokidar 3 with 15x less dependencies.
npm WARN deprecated [email protected]: request has been deprecated, see github.com/...​quest/request/issues/3142
npm WARN deprecated [email protected]: Legacy versions of mkdirp are no longer supported. Please update to mkdirp 1.x. (Note that the API surface has changed to use Promises in 1.x.)
npm WARN deprecated [email protected]: Please use the native JSON object instead of JSON 3
npm WARN deprecated [email protected]: This package is unmaintained. Use @sinonjs/formatio instead
npm WARN deprecated [email protected]: This package has been deprecated in favour of @sinonjs/samsam
npm WARN deprecated [email protected]: The v1 package contains DANGEROUS / INSECURE binaries. Upgrade to safe fsevents v2
npm WARN deprecated @types/[email protected]: This is a stub types definition. form-data provides its own type definitions, so you do not need this installed.
npm WARN deprecated [email protected]: Modern JS already guarantees Array#sort() is a stable sort, so this library is deprecated. See the compatibility table on MDN: developer.mozilla.org/...​ort#browser_compatibility
npm WARN deprecated [email protected]: Please upgrade to version 7 or higher. Older versions may use Math.random() in certain circumstances, which is known to be problematic. See v8.dev/blog/math-random for details.
npm WARN deprecated [email protected]: this library is no longer supported
npm WARN deprecated [email protected]: Please migrate to Workbox: developers.google.com/...​igrations/migrate-from-sw
npm WARN deprecated [email protected]: CircularJSON is in maintenance only, flatted is its successor.
npm WARN deprecated [email protected]: Multer 1.x is affected by CVE-2022-24434. This is fixed in v1.4.4-lts.1 which drops support for versions of Node.js before 6. Please upgrade to at least Node.js 6 and version 1.4.4-lts.1 of Multer. If you need support for older versions of Node.js, we are open to accepting patches that would fix the CVE on the main 1.x release line, whilst maintaining compatibility with Node.js 0.10.
npm WARN deprecated [email protected]: Package no longer supported. Contact [email protected] for more info.
npm WARN deprecated [email protected]: This package has been deprecated in favour of @sinonjs/samsam
npm WARN deprecated [email protected]: Please upgrade to version 7 or higher. Older versions may use Math.random() in certain circumstances, which is known to be problematic. See v8.dev/blog/math-random for details.
npm WARN deprecated [email protected]: Please migrate to Workbox: developers.google.com/...​igrations/migrate-from-sw
npm WARN deprecated [email protected]: Debug versions >=3.2.0 <3.2.7 || >=4 <4.3.1 have a low-severity ReDos regression when used in a Node.js environment. It is recommended you upgrade to 3.2.7 or 4.3.1. (github.com/...​ionmedia/debug/issues/797)
npm WARN deprecated [email protected]: This package is unmaintained. Use @sinonjs/formatio instead
npm WARN deprecated [email protected]: This package has been deprecated in favour of @sinonjs/samsam
npm WARN deprecated [email protected]: no longer maintained
npm WARN deprecated [email protected]: request has been deprecated, see github.com/...​quest/request/issues/3142
npm WARN deprecated [email protected]: core-js@<3.23.3 is no longer maintained and not recommended for usage due to the number of issues. Because of the V8 engine whims, feature detection in old core-js versions could cause a slowdown up to 100x even if nothing is polyfilled. Some versions have web compatibility issues. Please, upgrade your dependencies to the actual version of core-js.
npm WARN deprecated [email protected]: See github.com/...​ce-map-resolve#deprecated
npm WARN deprecated [email protected]: github.com/...​ll/resolve-url#deprecated
npm WARN deprecated [email protected]: Please see github.com/lydell/urix#deprecated
npm WARN deprecated [email protected]: See github.com/...​source-map-url#deprecated

Якщо з тими де воно само підказує заміну ще більш-менш зрозуміло, то що робити з тими про які говорить що воно тупо “no longer maintained”?

Розумію, що в такому випадку зазвичай треба звертатися до розробника, щоб поправив аплікуху — але на проект наймали когось епізодично, це було декілька років тому і контактів нема. Пробував різні верcії nodejs, десята показує теж такі помилки, ще древніше думаю нема сенсу ставити.

В результаті коли вже все збілдилося і запустилося, при звертанні до головної сторінки аплікухи отримую дуже багато типових помилок таких як наприклад тут:

webapp-nginx | 192.168.1.203 — - [11/May/2023:22:26:35 +0000] “GET /node_modules/@webcomponents/webcomponentsjs/webcomponents-loader.js HTTP/1.1” 404 142 “https://192.168.1.203/” “Mozilla/5.0 (X11; Linux x86_64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/110.0.0.0 Safari/537.36” “-”

Звертався до ґпт, воно підказало що колись же проект успішно збілдився, тож треба шукати в CI/CD готовий образ, який можна буде запустити локально і хоча б подивитися як воно виглядало коли ще все працювало. Чекаю прав доступу.

Схоже, що далі рефакторинг буде на мені. В малих тімах часто треба бути на декілька фронтів.

Якщо хтось предметно стикався з чимось схожим, дайте знати як саме фіксили.

бібліотеки підключали через тег script, чи що? node_modules зазвичай лежить поза public і ззовні доступу туди немає.

Нічого не зрозумів, але дякую за комент, буду розбиратися далі.

Я без руля як воно було зроблено (коміти в репозиторії кажуть що це було ще декілька років тому).

Мені прийшов запит просто «допомогти заранити локально». Збілдив в себе успішно, показав колезі в тімі як я це робив. Він каже ок дякую, але там в аплікації порожній екран. Я що лікар? До мене прийшов лише запит щоб збілдити. Почав дивитися консоль в браузері, там купа помилок. Тут зрозумів що без всіх депенденсіс сторінка не буде працювати.

Хоч я не фулстек, але коли створюю власні веб аплікації на python / Flask, то знаю що головне аби працював основний функціонал, тому не може такого бути щоб через якусь стрьомну бібліотеку взагалі нічого не відображалося. Якщо я добре розумію, то в грамотно розробленій аплікації від сторонніх бібліотек і модулів може залежати відображення стилів, особливих шрифтів і т.д. Але основний функціонал повинен працювати.

якщо запустити локально те, що вже працює на сервері, то я би брав о́брази з тими версіями, що на сервері, серверні ж конфіги, npm ci замість install. Може просто невідповідність налаштувань

я би брав о́брази з тими версіями, що на сервері, серверні ж конфіги, npm ci замість install.

З допомогою gpt дійшов до того ж висновку; написав комент в тікеті, що потрібен доступ до сервера, де перед тим образи вже збілдились успішно. Поки що чекаю відповіді.

Дякую.

Добрий день! Почав вивчати автоматизацію тестування на С#. Зіткнувся з тим, що коли Селеніум драйвер викликає браузер для проведення тесту то цей браузер це завжди новий «голий» екземпляр браузера. Це означає, що постійно показує попапи «прийняти/відхилити кукі», які блокують виконання моїх тестів. Також немає змогу викликати версію сайту з іншою локаллю чи навіть мовними налаштуваннями. Порадьте будь-ласка, що потрібно зробити аби побороти дану проблему?

кожен інстанс браузера при новому рані завжди буде пустим — це зроблено для того, щоб було максимально незалежні умови тест енву.
перед раном цілого тест сьюта можна робити ран скрипта, який логіниться, витягує кукіс, сторить десь (або тримає в рантаймі) і тоді підкидує в кожну сесію під час рану сьюта.
скрипт ранити в хедлес моді для зручності

Доброї ночі. Шукаю спеціаліста по AWS для платних консультацій/менторства :) В першу чергу, ECS з налаштуванням через Terraform.

Є працюючий сервіс з автодеплоєм через Gitlab CI/Terraform в ECS, з прив’язаним на Route 53 доменом, HTTPS і т.п. Треба допомога щоб розібратись глибше (декілька сервісів, спілкування через private networks і т.п.). Телеграм @sortafreel, пошта [email protected], цікавить досвід і ціна за годину.

Де знайти гарний хостінг для nodejs applications ? Бажано — безкоштовний, або що майже нічого не коштує.

після оновлення сайту itc.ua, стала дуже гальмувати основна стрічка новин
android 10
firefox зовсім погано
chrome трохи краще але повільно
у чому річ?
хто може підтвердити, чи перевірити?
github.com/...​at/web-bugs/issues/120434

Android 12, Firefox, скроллится идеально плавно, но картинки медленно подгружаются.

Менее плавно, но не настолько, чтобы это воспринималось как проблема.

Привіт, хотів зробити собі Tails(операційну систему) на зовнішньому носії, взяв sdxc карту(для відеокамери використовував) i застосував balenaEtcher. Виникла помилка і тепер ця карта не працює, тільки показується що вставлена в роз’єм і назва диску. Хочу повернути робочу sdxc карту. Дякую.

спробуй вставити у камеру чи у телефон і коли спитає погодитись на форматування.

Дякую. Так і зробив. Відформатував в камері і тепер якщо вставляю в ноутбук, то знов карта втрачає робочий стан. Дивно. Але вже зрозуміло як вирішувати це питання.

Привіт спільноті.

Я початківець з frontend, є питання по js.
Хочу вирішити таку задачу, та щось не виходить))
Потрібно — перенаправити користувача на інший сайт, та до цього сайту, який відкрився — задати йому, наприклад, проскролитись на якусь кількість пікселів вниз))
Хотів це реалізувати через функцію, яка перенаправляє
let openWeb = function () {
document.location = «luboysite.ua»;
console.log(`Переход на новий url`);
};
openWeb();

Спрацьовує. Але коли починаю писати нижче

window.scrollBy(0, 400);

або в іншій функції, або передавати параметри цій функції — першій, тобто зробити переадресацію з заданими параметрами, то воно все одно скролить ту сторінку, з якої був перехід на переадресацію.

Знайшов в інеті лабораторку про
window.open("luboysite.ua«, «twoWindow», «параметри»);
Так воно спрацьовує, відкриває нове вікно, але параметру скролу до нього(нового вікна) я не знайшов.
Можете підказати, в якому напрямку шукати рішення?))
Щось я застряг вже на 4 дні...

Дякую))

Я не надто добре знаюся на JS, але щось мені підказує, що після виконання openWeb() контекст залишається незмінним і відповідно

window.scrollBy(0, 400);

спрацьовує для поточного вікна, яке якраз в контексті. Подивиться, як переключити контекст після відкриття нового УРЛа.

Так ось це ж і питання))

Тобто для Вас погуглити де про контекст прочитати?

developer.mozilla.org/...​/docs/Web/API/Window/open
Почитайте там про WindowProxy.

var myWindow = window.open("luboysite.ua“, “twoWindow”, “параметри”);
myWindow.scrollBy(0, 400);

Якось так, здається.

Дякую. Це може і воно))

Дякую. Сьогодні спробую.

Привіт спільното! Підкажіть як вирішити проблему з мовою. Сайт за замовчуванням на ру, потрібно користувачам які обрали мову українську при вході на / віддавати /ua. Мова зберігається в бд, і при запиті провітрюється мова в бд і якщо українська то робить редирект на /ua, звісно варніш закешив / і при запиті, навіть не доходить до запиту в бд, так як уже є кеш відрендерної сторінки. Не хотілось би відмовлятися від кешу старартової сторінки. Думаю про додавання куки для користувача і на основі цього робити редирект на /ua.

Куки та налаштування редіректу в varnish по цій cookie

Вітаю!

Є ASP.NET MVC застосунок на одній зі сторінок якого міститься кнопка створення звіту. Звіт зберігається у Exel.

Питання, де слід розмістити код створення звіту у контролері, чи у моделі?

Тобто для вас погуглити, де про організацію коду прочитати?

Так, будьте люб’язні.
Якщо Ви не здогадалися, то мене цікавить експертна думка людини, яка вже має подібну реалізацію в коді. Отже, якщо нагуглите щось конкретне буду вдячний. Теоретичних матеріалів я й сам Вам можу накидати.

Я для таких кейсів писав сервіс. Наприклад для вашого випадку сервіс для створення звіту і прикрутив би його як залежність до контролера. І потім використовув його де треба. Так ви позбавляєтесь дублювання коду, «зайвого коду в контролері», можете використовувати цей сервіс як залежність в інших контролерах, якщо треба буде, передаючи різні параметри.

Дякую, я вже теж прийшов до цього рішення.

Дані для звіту йдуть з моделі, а код перенесення їх до Excel теоретично має бути у представленні, оскільки View у MVC це будь який варіант відображення, а не лише html. Як це реалізувати коректно не розмазуючи код між контролером, представленням та моделлю? Навіть якщо код, який створює екселовський файл помістити у сервіс, то куди потім інжектити цей сервіс? У контролер? У представлення?
Так що погугліть, пане Олександре, може у Вас це краще вийде.

я не знаток екосистеми дотНет, а простий пехопешник. Дістав дані з моделі, запхнув у protected makeExcel(), результат — в output з заголовком Content-Disposition: attachment; Якщо свербить і хочеться «красіво», а що таке «красіво» сам не до кінця розумієш — пишеш поряд комент, у якому вибачаєшся перед наступними поколіннями і пояснюєш, чому зробив саме так. Все, душа спокійна, ексель експортується.

Design Patterns однакові, що для .NET, що для РНР.

Всім привіт) Шукаю backend і по-можливості UI-UX розробників для написання проекту спільного. Якщо хтось має бажання разом щось створити — я завжди відкритий до ідей)

Чи підходять фреймворки, наприклад, Laravel чи Django для створення інтернет-магазинів в Україні?
Скажімо у випадку інтернет-магазину з 15.000+ товарів та модифікацій.
Або краще дивитися в сторону спеціалізованих CMS? Того ж OpenCart.

Цілком підходять, інше питання, що Ви хочете отримати? Якщо потрібен швидкий запуск і стабільна робота торговельного майданчика, то однозначно треба брати готову систему. Якщо ж є час і кошти на розробку, якщо готові до довгого лікування «дитячих хвороб» новоствореного застосунку, то можете погратися з фреймворками.

всем привет. проблема с apache netbeans
drive.google.com/...​321oK/view?usp=share_link

не отображаются компоненты палитры. переустановка не помогла. window reset тоже. в гугле ответа не нашел. железо зверь, поэтому варианта, что не тянет нету. кто может помочь идентифицировать проблему и подсказать решение?

Не зустрічав хтось десь такої таблиці чи інформації: які ноти найбільш співпадають із звуком А чи Б чи В і так далі ?
Хочу симулювати text to speach.
Не пропонуйте гуглАпі, бо хочу саме нотами MIDI спробувати.

Люба спільнота, підкажіть, будь ласка, чи є який-небудь софтвер для роз’єднання файлу ПДФ? Цікавить в масових масштабах, тому опен сорс для ручної розбивки не підійде.

Що мається на увазі під роз’єднанням файлу? Що Ви бажаєте отримати на виході?

Добрий день. Хтось може підсказати в Україні є компанії чи спеціалісти, які розробляли (або правили) програмне забезпечення(firmware) для роутерів(точок доступа) або безпровідних мереживих адаптерів. Потрібна консультація.Моя пошта [email protected]

Шукаю спеціалістів для розробки програми на основі нейросетей. Оскільки я лікар який вивчає і розвиває нейрофізіології то знаю про нейрони таке що моїм викладачам професорам і не снилось. Ця програма після самонавчання буде коштувати мільйони $. Моя почта: [email protected]

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

З новим роком!

Цікавить українська альтернатива сервісу zvonok.com.
Вимоги досить прості — наявність інтерфейсу, яке дозволить зробити продзвон студентам, які забули про семестр/здачу завдання і натискання клавіші/голосової команди зробить редирект дзвінка на куратора, щоб обговорити деталі. Опціонально — щоб можна було вказати телефон куратора як вихідний дзвінок, щоб йому можна було передзвонити. SMS — вкрай бажано.

Так як у нас неприбуткова організація — витрати повинні покриватися благодійником (тим самим сервісом/або його партнером). Оскільки zvonok.com пов’язаний із російською організацією — ми більше бажаємо мати з цим сервісом справ. Орієнтовна сума витрат — 1500 грн на місяць.

Готові оформити всі документи!

З Новим Часом! Потрібен бюджетний засіб користування Інтернетом для далекозорого пенсіонера. Щоб не тормозив і не глючив. Краще юзаний міні-ноутбук з Chrome OS або смартфон з 4G і Андроїдом?

ubuntu 20
Якщо вставити флешку, а тоді включити ноутбук, убунту показує екран логіну. Як у цей контрол text password field скопірувати пароль із флешки? Щоб не вводить руцями. Ідеально, щоб убунту перевіряла чи є флешка, чи є на ній файл, чи він той самий, і вже тоді автоматично підставляла пароль у вікно логіна.
Чи таке можливо запрограмувати?
Та й взагалі, якби зробити от так: коли флешка є — логін через неї. Коли нема, але після вибору користувача, флешку вставив той користувач, вже пароль із флешки щоб добавився (можливо по user action який небудь тобто кліку по якомусь ярлику)

Поки що взяв саме просте рішення: підключив двохфакторну факторізацію

Любі друзі, допоможіть.В системних змінних хочу змінити значення Path проте кнопки «редагувати», «створити», та «видалити» не працюють (підсвічені сірим текстом, а не чорним). Знаю, це щось в безпеці, але я вирішення проблеми не знайшов(

Виглядає що user з під якого працюєте не має на то прав.
В лінуксі в папці юзера є скритий файл типу .bash і там можна прописати свій path
В віндовсі впевніться що міняєте змінні користувача а не глобальний пас і має працювати

Як створити систему, яка буде вільною від закону всесвітньої причинно-наслідковості? Мій батько Андрій Олегович згоден приєднатися до всесвітньої мережі, коли вона гарантовано не буде глючити і лукавити. Він хоче щоб операційна система була мінімальною, оптимальною прошивкою. Довелося мені сьогодні продати на Кардачах за $11 планшет з Андроїд 4, який трошки підглючував, сердив батька.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

-

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Привіт всім! Я нещодавно почала вивчати С++, тож є запитання. В мене у коді якась проблема. Command terminated by signal 11. Шукала у мережі, шукала, але нічого так і не змогла виправити.
Умова задачі така:порахуйте, скільки у двувимірному масиві парних від’ємних елементів, виведіть кількість цих елементів та їх суму. Ось код. Дякую!
#include
using namespace std;
int main()
{
int n, n1, n2, i, j,sum;
int M[i][j];
int sum1=0;
int sum2=0;
cin>>M[i][j];
for(i<0;i%2;i++)
{
n1++; sum1+=n;
}
for(j<0;j%2;j++)
{
n2++;
sum2+=n;
}
n=n1+n2;
sum=sum1+sum2;
cout<

Привіт всім. Хочу задати питання про JS. Я зараз займаюся розробкою невеликого сайту, з бекендом все ок, але з фронтом у мене проблемка. А саме з fetch реквестом. Я не можу зрозуміти чому мене редиректить на головну сторінку коли я отримую 400 Bad Request від сервера. Я тестую форму і коли я намагаюся відправити повідомлення не існуючому адресату, сервер вертає мені JSON response з повідомленням про те що адресат не існує та код помилки. Далі мене викидує на головну сторінку, а я хочу замість цього вставити це повідомлення нижче поля помилка в якому призвела до повернення Bad Request.

Добрий день.
Я початкiвець. Питання про Visual Studio Code що до налаштування програми з php.
Наче зробив всі записи як рекомендують на офсайті:
{
«php.validate.executablePath»: «c:/php/php.exe»,
«phpserver.phpPath»: «c:/php/php.exe»,
«phpserver.phpConfigPath»: «c:/php/php.ini-development»,
«files.autoSave»: «afterDelay»,
«workbench.colorTheme»: «One Dark Pro Darker»,
«php.debug.executablePath»: «c:/php/php.exe»
}
та перезавантажив програму. Але сторінка браузера завжди порожня. Підкажіть будь ласка що не вписав? Де помиляюсь? Як правильно налаштувати VSC з php? Якщо хтось знає вiдповiдь підкажіть порадою будь ласка.
Дякую заздалегiдь.

Може трохи запізно, але все ж таки. Можливо у вас проблема з дозволами на запис в директорію. Ось посилання на статтю яка може бути корисною. alexstelmakh.com/...​ment-for-php-development

Ні, не пізно.
Ця меодика для роботи на ос Лінукс? Чи для Віндовс 10 також підійде?
В мене встановлени W10 та XAMPP, який все ще не можу законнектити з браузером

Пробував багато разв, нарештi вдалося. Що зробив до останньго ще не зрозумiв але сторiнка в браузерi з’являється, примітивні коди працюють :) З’ясую потiм що зробив Допомога не вже потрiбна, питання знімаю.
PS Alex Stelmakh дякую за статтю, може допоможе пiсля мiграцii на linux, бо ця windows вже змучала системними вимогами, великоваговими додатками, боротьбою за швидкодію та іншим

Вітаю друзі, у кого є досвід рішення подібних проблем в Юніті Assets\Poker\Scripts\GameManager.cs(4,7): error CS0246: The type or namespace name ’Firebase’ could not be found (are you missing a using directive or an assembly reference?)
Використовую 2020.2.7, на інших девайсах проєкт стає добре, фаєрбейс вже в проєктіб на андроїд переключено і все одно ці 39 помилок нікуди не діваються

Всім привіт, я начинаючий розробник js (поки що фронтенд) чи може хтось глянути макет і підказати що до чого( є певні моменти які не дуже розумію)
Хто не байдужий напишіть в тг нік: @Dobruy_chelovek_1

Доброго дня, в мене стоїть Qt6, за замовчуванням для проєкту с++ з системою збірки cmake встановлюється стандарт мови с++17, я хочу використовувати c++20.
Тому встановлюю
set(CMAKE_CXX_STANDART 20)
Все компіляція працює як треба, але в редакторі коду деякі місця хибно підсвічуються як помилки.
Чого воно так криво працює?

Доброго дня! Дуже прошу допоможіть дописати код, я нещодавно почав вивчати С++ та от пишу гру по завданню з інтернета. Допожіть доробити цей код так, щоб після кожного раунду показувалася загальна кількість очок у гравця та комп’ютера, щоб після останнього раунду можна було порахувати хто переможець. Я хочу зробити це саме присвоєнням, щоб в циклі воно кожен раз замінювало та додавало себе, але не можу зрозуміти як це реалізувати. (код зараз запускається, тому якщо запустите — то відразу стане все зрозуміло). Код:

#include
#include
#include
using namespace std;

int ThrowDices(int dice1[], int dice2[], int const SIZE);

void main() {
SetConsoleCP(1251);
SetConsoleOutputCP(1251);

int const SIZE = 1;
int dice1[SIZE] = {};
int dice2[SIZE] = {};

srand(time(NULL));

char player = ’1′;

for (int i = 0; i < 4; i++)
{
cout << «\nГравець, ваша черга (нажміть 1) »;

cin >> player;
ThrowDices(dice1, dice2, SIZE);
cout << «\nПоходив комп’ютер: \n»;
ThrowDices(dice1, dice2, SIZE);

}
}
int ThrowDices(int dice1[], int dice2[], int const SIZE) {

int player = 0;
int maxSum = 0;

for (int i = 0; i < SIZE; i++)
{
dice1[i] = 1 + rand() % 6;

for (int j = 0; j < SIZE; j++)
{
dice2[j] = 1 + rand() % 6;
cout << dice1[i] << " | " << dice2[j];
cout << «\nСумма: » << dice1[i] + dice2[j] << endl;
}
return 0;
}
}

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

допоможіть будь ласка
встановив sublimetext
але при написанні дужок () відбуваеться виділення всього рядка
як це відмінити????

Скріншот в студію! Можливо рядок просто підсвічує? Якщо так, то змінити один рядок в налаштуваннях

Пишу листа Гаррі Каспарову, хочу отримати від нього відповідь по ідеї прозорих шахмат. Як би з ним списатися?

При виборi SSD для ноутбука (PCIe 3.0×4 NVMe M.2) дивлюсь на його об’єм та швидкiсть Швидкiсть SSD — це суто його незележна характеристика? I тут чим швидше тим краще? На неї нiяк не впливає (не обмежує) частота оперативки чи проца, шини тощо? Ця швидкiсть обмежена хiба що швидкiстю пропускання його влласного роз’ємому PCIe? Так?
Тобто швидкiсть SSD може перевищувати швидкiсть (частоту) оперативки?

дані чимось передаються і десь зберігаються. Швидкість пропускання пісіє — це не дірка в басейні, через яку витікають дані. Це ланцюг бобреняток, що передають пакети даних з лапок в лапки, і значна частина цих бобреняток — на мамці.

Працювати швидше, ніж дозволяє мамка, воно не буде.

Радив би при виборі також дивитися на таку неочевидну (для мене) дрібничку, як розмір диску, для якого проводилося вимірювання швидкості.
Бо, наприклад, якась з сучасних швидких серій видає заявлені показники тільки у випадку розміру більше терабайту. А диски невеликого розміру повільніші майже на третину.

В загальному так, чим більший об’єм тим вища швидкість. Швидкість диску це суто його характеристика, яка залежить від виробника, моделі, об’єму, роз’єму, типу. Шина (інтерфейс на мамці) має свої характеристики, як правило вищі ніж видає приєднаний до неї диск.
Тому визначіться з інтерфейсом який вам потрібен, а тоді оберіть виробника, розмір, і модель диску.

Здравствуйте! Начал пару недель назад учить java с 0, и, помимо разных тестов и онлайн уроков, я сейчас читаю HeadFirstJavа и столкнулся с такой проблемой — довольно часто, когда показывают примеры кода (а я ради интереса их переписываю себе в Itellegidea и тестирую) практически всё время выбивает ошибки. Например, вот такой код пишется в книге:
public class GuessGame {
Player p1;
Player p2;
Player p3;
public void startGame(){
p1 = new Player();
p2 = new Player();
p3 = new Player();
}
}
и т.д... Так вот, все объекты Player у меня, переписывая код, высвечиваются красным.
Объясните, пожалуйста, что я делаю не так?

Зазвичай IDE підказує, що робити — наведіть курсор на помилку та натисніть Alt + Enter. У підручнику теж натякають на це, хоч й не так прозоро — i.imgur.com/kVhOGdu.png

Здравствуйте! Начал пару недель назад учить java с 0, и, помимо разных тестов и онлайн уроков, я сейчас читаю HeadFirstJavа и столкнулся с такой проблемой — довольно часто, когда показывают примеры кода (а я ради интереса их переписываю себе в Itellegidea и тестирую) практически всё время выбивает ошибки. Например, вот такой код пишется в книге:

Допоможіть чайнику!) Який код може вразити роботодавця, щоб взяли без досвіду?

Ніякий. Рекрутерки код читати не вміють.

Кажуть що коменти вже треба прибирати з коду

Питання: Контроллер esp32cam має кожні 10 хвилин прокидатися од сну і слухати може хтось його по вайфаю кличе.

То де питання?

в режимі гібернетизації його вкладати спати мабуть.

Як ви гадаєте, чи можливо створити застосунок для смартфона, який би відстежував звук крилатої ракети?

На відео ракет, що пролітають, звук досить гучний, так що смартфон цілком може його засікти. А якщо декілька смартфонів шляхом руху ракети його засікли, то вже можна прорахувати траєкторію і ймовірні цілі.

Розпізнавати, що це ракета, можна за швидкістю переміщення однакового звуку з доплерівським зрушенням частоти, або навіть будь-якого схожого на ракету звуку, який швидко фіксується на великій відстані на певній швидкості, що вписується в діапазон ракетних швидкостей. Тобто за швидкістю його реєстрації різними смартфонами за курсом ракети.

Проблеми з підключенням до інтернету, геолокацією та змінами траєкторії ракети вирішуються за рахунок масовості використання застосунку. Густота населення України досить велика і майже в кожного є смартфон.

Крилата ракета летить близько години зі швидкістю звуку зі сходу на захід України, а майже всі їхні ракети дозвукові і їх ще дуже багато.

За умови масового використання це буде досить ефективний радар і система оповіщення населення. Люди зможуть у реальному часі зі свого смартфона стежити за польотом ракети, бачити кому загрожує приліт і скільки в них залишилось часу до нього. Важко буде ігнорувати повітряну тривогу, коли бачиш на екрані, що ракета летить в твоєму напрямку

Вмикатись в активний режим цей застосунок має автоматично тільки під час повітряної тривоги.

Якщо зробити такий застосунок, вся територія України буде покрита за лічені години.

Чи є щось в цій ідеї? Може знайдуться фахівці, здатні її вдосконалити та реалізувати?

Цікава ідея, esp32 щось подібне з розпізнаванням місця надходження звуку впроваджує

Перехоплювач дронів і ракет

Пристрій може мати 2 мікрофона, розташованих на відстані 1 метр кожний, прикріплених на вращающейся платформі, один мікрофон постійно зчитує звук і віддає його на перевірку програмі встановлення відповідності до звуку ракети або дрону. Тільки-но встановлено, що зявився дрон чи ракета — включається сирена, далі починається відстеження місцеперебування літаючого об’єкта.

Ось у мене на роботі-машинці вайфай-антенна на контролері esp32cam, а також на відстані 20см від неї антенна Bluetooth модуля HC-05. Одне працює — друге відключається, і навпаки.

Питання: Чому послідовно з’єднвши два LiPo акумулятори по 3.7V отимую 0, замість 7.4V? Адже коли з’єдную LiIo аккумулятори — все нормально. Може діло в контролері який поміж контактами LiPo акумулятора?

Питання: Сайт має нове імя gen123.com.ua, а гугл його памятає під старим ім’ям geniusideas.com.ua. Тепер google в своїх результатах пошуку видає посилання на старий сайт. Якщо юзер натискає це посилання, то опиняється на сторінці провайдера доменних імен.

З часом ця проблема вирішиться сама собою?

Не так швидко, як того хотілося б.
Бо робот отримує нормальну відповідь 200 Ок замість 404 Not found чи 301 Moved permanently. Гуголь врешті зрозуміє, що то soft 404, проте станеться то не зразу. Ну і для самого гугля це два різні сайти. Всі ті мільйони грошей, витрачені на рекламу і просування старого сайту, — всі вони втрачені :(

А чого ж це він отримує нормальну відповідь, як ресурсу там вже нема.

вашого може й нема. А продавця доменів — є.

Ось наприклад URI — geniusideas.com.ua/...​ая-позитивная-клавиатура
Цього URI вже в природы не існує, тобто якщо хтось видає 200 OK на нього — то це порушення і обман. А от URI geniusideas.com.ua — дійсно належить регістратору і такий URI може він видавати 200 OK.

Здається Arduin’и швидко і легко прошиваються. ESP8266 довше і, буває, з вибриками. ESP32CAM дооовго і майже завжди з капризами. Вискакує Guru Meditation Error

Прийшла думка зробити свій міні шлюзовий? сервер. Тобто є у нас сайт gen123.com.ua Хочу, зробити його загальнодоступним. Тобто на esp8266 зробити так, щоб будь хто міг підключитися по вайфаю і користуватися цим сайтом і ще вікіпедією.

Тобто у рюкзаку ношу контролер esp8266 через вайвай підключений до інтернету(через мій андроїд на смартфоні) А будь хто щоб зміг підключитися до цього контролера через свій смартфон. Але користувався гість щоб тільки певними сайтами.

Тут проблема в інформації — звідки пан Будь Хто буде знати, що вікіпедією можна користуватися?
Можна, мабуть, перехоплювати всі dns запити і відображати свою візитку і список доступних сайтів. І рекламу)
Ну і ще радив би такий гостьовий трафік через впн випускати. Бо опублікує хтось координати блок-посту у вікіпедії з вашого ойпішника і всьо, накривай стіл стрічай сбу

Спасибі, пане Олександр за думку. Знайти б десь скрипт щоб ніби тунелем всі запити цього користувача брались з сайту через мій мобільний вайфай і повертались йому через wifi-accessPoint контроллера.

Харібол. Навчився пропелери кріпити до вала мотору. Думаю роздрукувати на 3д принтері пропелери. Бо пропелер має чітко відповідати мотору.

Роздрукував пропелери, думаю може зашліфувати чи діхлоретаном згладиди.

Допоможіть!!
Для чого потрібен умовний оператор у C? Функціонально він зайвий, оскільки реалізує конструкцію if-else. Якщо умовний оператор ефективніший, ніж еквівалентне присвоєння if-else, чому компілятор не може інтерпретувати if-else ефективніше?

Я прочитав пару ресурсів про умовні оператори в c у Wiki та Scaler Topics, щоб оновити своє розуміння умовних операторів у c.

Заздалегідь спасибі.

я не сішник, але хіба в сі за допомогою іф-елс можна написати так?
```
peremennaya = isTrue ? 1 : 0;
```

да.... на всех языках... т.к. тернарный оператор эквивалентен условному

peremennaya = isTrue ? 1 : 0;

peremennaya
if isTrue peremennaya=1
else peremennaya=0

ну це не зовсім те. if-else я не можу використовувати inline (в perlі, мабуть, можна). Тобто ?: — оператор, а if-else — конструкція.

у языка программирования нет задачи дать тебе такой набор инструментов, чтобы все было уникальное и подходило под что-то определенное

короткий ответ: для того для чего и if-else — ветвиться по логике

Це так званий синтаксичний цукор: цей оператор у цілому еквівалентний до if then else, але для частих випадків просто зменшує кількість коду, який треба набирати/читати. Також можливе застосування у макросах, які, зазвичай, обмежені одним оператором

#define MAX (a, b) (((a) >= (b)) ? (a) : (b))

Використання тега center валідатором validator.w3.org/nu розцінено як помилку. Тег центр називається obsolete. Є різниця між obsolete та deprecated?
А ось мегатонни якихось javascript бібліотек валідатор не вважає загрозою безпеки.
Пише мені, що замість цього тегу треба дів з css. А якщо там не спрацьовує css через різні легасі цсс-бібліотеки, а тег center спрацьовує.

Пісець з мене слабенький, але я напишу що мучився з цією esp32-cam і модулем gy-521. Перепробував і softwire і wire1, але зробити ще один пристрій по i2c не виходить.
Або знаки питання через серійний порт, або −1 видає gy-521.

Максимум напруги треба було на модуль дати і його бібліотеку використати. Благодарую)

Доброго здоров’я. Хочу зібрати дрона на esp32cam та mpu6050. Мабуть запрограмувати, щоб піднімався на 20м пролітав по периметру квадрата в 80 м

Оце був на Радіоринку та й придбав б/у машинку MAX-R на радіоуправлінні(але без пульта). До цієї машинки думаю додати відео-камеру на платі esp32-cam. В машинці 2 мотора, один повертає передні колеса, другий крутить задні колеса. Вирішую як краще:
1) використати антену на існуючій платі LYB387RC, сигнал посилати з радіо-модуля(на платі Arduino
чи ESP). За допомогою esp32-cam посилати відео.
2) на платі esp32-cam користуватись блютусом для сигналу переключення транзисторів, через які буде іти живлення моторів і з цієї ж плати слати відео.
3) на платі esp8266 користуватись вайфаєм для сигналу переключення транзисторів, через які буде іти живлення моторів, а з esp32-cam посилати відео.

А може GSM-модуль замість вайфая?

Хочу сидіти в будівлі, а машинка щоб патрулювала зовні.

Доброго дня. Оце купив для проекту розумної вхідної двері мікроконтролер ESP32-CAM з макетною платою.

Діяв за вказівками з Programming ESP32-CAM With ESP32-CAM-MB Micro USB Programmer.
Але коли почав заливати тестовий blink-код на плату, то вискочила помилка:

Sketch uses 227021 bytes (7%) of program storage space. Maximum is 3145728 bytes.
Global variables use 16120 bytes (4%) of dynamic memory, leaving 311560 bytes for local variables. Maximum is 327680 bytes.
esptool.py v3.3
Serial port COM5
Connecting...Traceback (most recent call last):
File „esptool.py”, line 5387, in
File „esptool.py”, line 5380, in _main
File „esptool.py”, line 4687, in main
File „esptool.py”, line 115, in get_default_connected_device
File „esptool.py”, line 664, in connect
File „esptool.py”, line 629, in _connect_attempt
File „esptool.py”, line 519, in sync
File „esptool.py”, line 458, in command
File „esptool.py”, line 421, in write
File „serial\serialwin32.py”, line 325, in write
serial.serialutil.SerialTimeoutException: Write timeout

[4380] Failed to execute script ’esptool’ due to unhandled exception!
An error occurred while uploading the sketch
Прочитав, що потрібно затиснути кнопку BOOT на платі після того, як пішло повідомлення Connecting...
Але на моїх платах нема такої кнопки, то прочитав ще, що IO0 кнопка на макетній платі то те саме що і BOOT. Тримав її затисненою, але те саме. Взагалі виявив що навіть кнопка RST на макетній платі не спрацьовує. Що ж це таке?
Знайшов, що на звичайних ESP32 платах замість затисненої BOOT кнопки можно з’єднати EN-pin і GND через 10mF конденсатор, але на ESP32-CAM нема EN-піна. Використовую data usb шнур.

Благодарю за увагу, любі мої. Виявляється треба було спаяти-з’єднати io0 і GND. А я просто нашвидку кінчиком ручки намагався конектити)

Здравствуйте, хотел установить Composer для PhpStorm, но не получилось, так как возможно что-то с php файлом. Написал в командную строку php -v, и выдает ошибки подобные как и при установке Composer
Не подскажите что это может быть?
__________________________________________________________________________________
PHP Warning: PHP Startup: Unable to load dynamic library ’curl’ (tried: C:\xampp\php\ext\curl (═х эрщфхэ єърчрээ√щ ьюфєы№.), C:\xampp\php\ext\php_curl.dll (═х эрщфхэ єърчрээ√щ ьюфєы№.)) in Unknown on line 0

Warning: PHP Startup: Unable to load dynamic library ’curl’ (tried: C:\xampp\php\ext\curl (═х эрщфхэ єърчрээ√щ ьюфєы№.), C:\xampp\php\ext\php_curl.dll (═х эрщфхэ єърчрээ√щ ьюфєы№.)) in Unknown on line 0
PHP Warning: PHP Startup: Unable to load dynamic library ’openssl’ (tried: C:\xampp\php\ext\openssl (═х эрщфхэ єърчрээ√щ ьюфєы№.), C:\xampp\php\ext\php_openssl.dll (═х эрщфхэ єърчрээ√щ ьюфєы№.)) in Unknown on line 0

Warning: PHP Startup: Unable to load dynamic library ’openssl’ (tried: C:\xampp\php\ext\openssl (═х эрщфхэ єърчрээ√щ ьюфєы№.), C:\xampp\php\ext\php_openssl.dll (═х эрщфхэ єърчрээ√щ ьюфєы№.)) in Unknown on line 0
PHP Warning: PHP Startup: Unable to load dynamic library ’php_openssl.dll’ (tried: C:\xampp\php\ext\php_openssl.dll (═х эрщфхэ єърчрээ√щ ьюфєы№.), C:\xampp\php\ext\php_php_openssl.dll.dll (═х эрщфхэ єърчрээ√щ ьюфєы№.)) in Unknown on line 0

Warning: PHP Startup: Unable to load dynamic library ’php_openssl.dll’ (tried: C:\xampp\php\ext\php_openssl.dll (═х эрщфхэ єърчрээ√щ ьюфєы№.), C:\xampp\php\ext\php_php_openssl.dll.dll (═х эрщфхэ єърчрээ√щ ьюфєы№.)) in Unknown on line 0
PHP Warning: PHP Startup: Unable to load dynamic library ’php_ftp.dll’ (tried: C:\xampp\php\ext\php_ftp.dll (═х эрщфхэ єърчрээ√щ ьюфєы№.), C:\xampp\php\ext\php_php_ftp.dll.dll (═х эрщфхэ єърчрээ√щ ьюфєы№.)) in Unknown on line 0

Warning: PHP Startup: Unable to load dynamic library ’php_ftp.dll’ (tried: C:\xampp\php\ext\php_ftp.dll (═х эрщфхэ єърчрээ√щ ьюфєы№.), C:\xampp\php\ext\php_php_ftp.dll.dll (═х эрщфхэ єърчрээ√щ ьюфєы№.)) in Unknown on line 0

Здравствуйте я только учусь и сложно самому разобраться порой , есть такая вот история ,

написал код , а он мне все сломал .Если вьюпорт меньше или равен 1020 все работает ок , и ниже блоки тоже, но как только я его увеличиваю все блоки что ниже по коду рушаться (слетают все css стили).

@media (max-width: 1020px) {
.registration-form {
padding-top: calc(43px + (76 — 43) * ((100vw — 320px) / (1020 — 320)));
padding-right: calc(35px + (57 — 35) * ((100vw — 320px) / (1020 — 320)));
padding-bottom: calc(37px + (81 — 37) * ((100vw — 320px) / (1020 — 320)));
padding-left: calc(35px + (57 — 35) * ((100vw — 320px) / (1020 — 320)));
}
.registration-form__title {
font-size: calc(30px + (36 — 30) * ((100vw — 320px) / (1020 — 320)));
}
.registration-form__title:not(:last-child) {
margin-bottom: calc(30px + (48 — 30) * ((100vw — 320px) / (1020 — 320)));
}
Подскажите пожалуйста где наплужил.

@media (max-width: 1020px)

максимальна ширина 1020, далі ваш код не буде працювати)

Нужно сделать анимированное меню с шариками.
Как здесь:
http://79.110.52.43/

На ванилла js. Сторонние либы и фреймворки использовать нельзя.
Только базовый jquery.

Я посмотрел, там сделано на canvas.

Нужны руководства/книги/учебники/статьи по теме.
Как делать анимашки на canvas?

Как рассчитывать траекторию движения шариков сразу после
загрузки web-странички?
Как рассчитывать траекторию и поведение шариков при их перетаскивании мышкой?
Как рассчитывать траекторию и поведение шариков при клике на шарике и раскрытии подменю?
Как реализовать эффект мыльных пузырей?

Допоможіть будь ласка Pascal ABC: Підрахувати кількість від’ємних елементів в масиві та визначити їх індекси

program NegativeElementsOfArray;
var 
  data: array[0..99] of integer;
  negativeCount: integer;
  negativeIndexes: array [0..99] of integer; 
  i: integer;
begin    
  // Add some random data
  randomize();  
  for i := 0 to 99 do data[i] := random(100) - 50; // random value from -50 to 50

  // Find negative indexes and count
  negativeCount := 0;
  for i := 0 to 99 do 
    if data[i] < 0 then 
    begin
      negativeIndexes[negativeCount] := i;
      Inc(negativeCount); // same as negativeCount := negativeCount + 1
    end;

  // Output result
  WriteLn('Negative elements count: ', negativeCount);
  Write('Negative elements indexes: [');
  for i := 0 to negativeCount - 1 do 
  begin
    if i <> 0 then Write(', '); // add comma after the previous element
    Write(negativeIndexes[i]);
  end;
  WriteLn(']');
end.

Кажись топик не взлетел. Слишком широкий охват.

Здравствуйте.
Есть программа которая работает по написанному коду. Мне нужно кое-что добавить

string url = GetRandomLine(Tab[1]);

string referer = GetRandomLine(Tab[2]);

if(referer==""){
Navigate(url);
} else {
Navigate(referer);
Browser.ExecuteScript("window.location.href = \""+url+"\";");
}
Random rnd = new Random();
Sleep(rnd.Next(2, 10));
var a = Browser.FindElementsByTagName("a");
a[rnd.Next(0, a.Count)].Click();

\\\ В этом месте создать рандомную (по времени) плавную прокрутку страницы колесом мыши

Sleep(rnd.Next(2, 10));
var b = Browser.FindElementsByTagName("a");
b[rnd.Next(0, a.Count)].Click();

return Browser.Url;

Допоможіть, будь ласка написати програму на, c++11. Потрібно щоб комп’ютер вимикався після не виявлення ніяких дій людини на ньому.

Доброго вам дня!

Вивчаю шифрування на с++, зіткнувся з таким завданням, вже биту годину сиджу а ніяк...

Як написати такий код, який шифрує дані за допомогою шифрів перестановки та заміни. Програма повинна шифрувати та розшифровувати текст двома мовами (російською та англійською). При розшифровці повинні відновлюватися розділові знаки. .

Шифр Віженера + Шифри одинарної перестановки.

Може хтось із мудреців сайту пояснить?

Коментар порушує правила спільноти і видалений модераторами.

якщо є текст зі сміттям і корисними данними і очищенний\модифікованний текст без сміття та за модифікованною користною інформацією, data => result, data 100 => result 100. В який саме бік копати, щоб спробувати чи якийсь ML фреймворк\алгоритм буде краще постійно змінюваних парсерів? (щоб погратися і спробувати трошки ML, а не тяп-ляп і у проду). Приклади на які я поки що натрапляю якось зовсім із іншої опери... Чи без Lowercasing, Stemming, Lemmatization, Stopword Removal, Normalization не обійтись навіть у такому випадку? Хотілось би щось на кшталт ліби з функціями для створення моделі по існуючим данним, якоїсь де\серіалізації моделі, донавчання\апдейт моделі якщо будуть нові брудні данні з очищенним результатом або в старій парі data=>result треба буде щось виправити...

	func train(src, rez, *model){} 
	
	func transform(src, Model) rez {}

	func create_model_firt_time([]src_text, []rez_text) Model
	{  
		...
		for i=0;i<len(src_text);i++ {
			train(src_text[i], rez[i], *model)
		}
	        ...
	}

	func save_model_to_file()

	func load_model_from_file()

	func update_model_if_needed(OldModel) Model {
		train(some_new_src_text, some_new_rez_text, *OldModel)
		return &OldModel		 
	}
 

Просто смотришь на свой проект, смотришь кто тебе нужен — простой исполнитель или же тот кто возьмет ответственность за часть кода или тот кто буте вести других, налаживать рабочие процессы.
Потом берешь вещи которые юзаются каждый день типа депенденси инжекшен, орм-км или хранимки, юнит/интегрейшен тесты, спрашиваешь как это работает, зачем это вообще, в общем, какие могут быть недостатки и какие плюсы.

Потом смотришь в резюме человека и спрашиваешь что за проекты он делал, какие проблемы решал на проекте, почему решал именно таким способом а не иначе, спашиваешь за ирхитектуру проекта, почему была именно такая...

Если собседующий не джун, то увидит разницу между размытими вопросами ни о чем, зубрилой и тем кто вникает внутрь кода и предлагает решения, вобщем если человек с опытом то ему не составит труда обсудить технологию в мелких деталях.

Если программист разобрался в одном стеке то в другом это лишь вопрос времени, если вам задачи на вчера то фильтруйте по стэку, если берете на долгий срок — неск лет то на стэк можно вообще забить, через 3-6 месяцев чел втянет быстрее любого молодого мидла, если конечно будете указывать на ошибки на код ревью, а главное сами знаете как надо и как не надо.

Так же хорошо бы уведомить человека на какие задачи его берете и поговорить о них, он может их не потянуть или наоборот ему будет скучно и он через полгода спрыгнет на «+500»

Все эти заковыристые задачки просто идиотизм от тупых джунов с лычками, которые не понимают нихера в том кто нужен и зачем нужен этот новый человек на проект и что на этом проекте вообще важно.

Шукаю людину, яка працювала з опенсорс лібою ImageMagick, а конкретно з її C++ частиною Magick++

Код написаний і працює, проблема з білдом і подальшою дистрибуцією.
Є програма, яка написана на macbook (просто робоча машина, а не таргет платформа), сам проект білдиться на СІ сервері з допомогою MSVC2015 під вінду.
Потрібна консультація про те, як налаштувати проект та лібу аби розповсюджувати готовий продукт клієнтам.

Готовий оплатити ваш погодинний рейт, можемо попрацювати в будь-які години, як робочі так і неробочі.

Дано матрицю розмірності m×n. Відсортувати елементи третьої строки в порядку зростання, та замінити три останні елементи третьоїстроки на 0.

Простейшее задание, с чем проблема?

С тем что у них на проекте такое не умеют и ищут человека который бы сделал это :-)

Потрібно з двох файлів формату .csv витягнути необхідну інформацію в інший файл

на фото наведено як виглядає таблиця і що потрібно витягнути в кінцевий файл

imgur.com/a/5OVg7VC

пояснив як міг

від пишіть хто б зміг це зробити

дякую

excel, pandas, numpy, spark,....та много кто по правде

Підписатись на коментарі